Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Kryeministri Hashim Thaqi

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 14 ... 27  Next
AutoriMesazh
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Kryeministri Hashim Thaqi Empty
MesazhTitulli: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi EmptyTue Dec 18, 2007 7:06 pm

Kryeministri Hashim Thaqi Pdk_hashim_thaqi


Te nderuar antar te forumit ''Bashkimikombetar'' ē'fare eshte mendimi juaj!!!

Z.Hashim Thaqi te udheheq postin e Kryeministrit a ka aftesi..!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
shpendi
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
shpendi

Male
Numri i postimeve : 155
Vendi : Iliride
Profesioni/Hobi : Forumi
Registration date : 04/09/2007

Kryeministri Hashim Thaqi Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi EmptyTue Dec 18, 2007 9:53 pm

Eshte shum e thjesht,njeriu qe pati guximin te menaxhoj luften me fitore sigurisht se do udheheq Kosoven me shume sukses.
Vetem nese nuk zhytet ne semundjen e quajtur-Korrupsion!?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 33
Vendi : Jashtokėsore!
Registration date : 14/08/2007

Kryeministri Hashim Thaqi Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi EmptyTue Dec 18, 2007 11:28 pm

Do ta shohim kompjuterizimin e shkollave premtim nga Hashim Thaqi?? Rryme 24 ore ?? Autostraden Prishtine - Vermic apo lugina e silikonit si po i thone te gjitha keto premtim nga Partia demokratike e KS (PDK)... Pra nga Thaqi Sa do te jen te realizueshme keto qe na i premtuan ?? Nuk kam nevoje te pres shume gjate prej tashtit e kam bindjen se asgje risi spektakulare nuk do te kete, vetem akuza ka me pas edhe Thaqi se si keta te LDK-AAK i kan len punet ne gjys e keta me te shendritshmit po i menjanojne apo kan me i menjanu..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Guest
Vizitor
avatar


Kryeministri Hashim Thaqi Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi EmptyWed Dec 19, 2007 1:55 am

Mendimin e Shpendit nuk e kam une kursesi parasegjithash,

sa i perket premtimeve te tij gjate fushatės, ato nuk ishin asgje pos premtime te kota vetem e vetem per ta mashtru popullin , mirepo populli prap s'u mashtru meqė dihet nga fakti se ma shume se gjysma e popullit me te drejte vote nuk i njohen dhe nuk iu pergjigjen zgjedhjeve!

Une nuk e perkrahi kete parti qekur i lidhi koalicionet me Kaqushen dhe Editėn (2 deshtimet e parakohshme) plus tash koalicioninne nivel lokal me at klyshin e Rusise e keshtu me radhė...

per mua mbetet veq nje emer i ri dhe kursesi nje vizionar qe merr vesh ne politikė, e kam percjell nje debat ne TV Klan, aty u pa kjarte se nuk merr vesh asgje ne gjuhen e politikės!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Musafir
Vizitor
avatar


Kryeministri Hashim Thaqi Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi EmptyWed Dec 19, 2007 3:01 am

Nė se sė paku plotėson gjysen e premtimeve do ishte nji sukses i madh pėr kėt qeveri ,Pėrtė qen njė Politikan dhe tė kupton polikiten duhet tė jet sė paku vetė i pjekur pastaj tė ket kshilltar tė lamive tė ndrishme por me pėrvoj sidomos tė ket mrapa Akademin e Shkencave por te ne kta nuk po i pyet as kush .Ishalla bahet mir i ju uroj suksese.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
prizreni73
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 5
Registration date : 30/10/2007

Kryeministri Hashim Thaqi Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi EmptyWed Dec 19, 2007 3:27 pm

'smujtem me i durue hutin e tash do ta durojm dautin;thote nje fjale e urte popullore mirpo koha e tregon veten se a do te jet i fjales apo jo me respekt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Anna
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Kryeministri Hashim Thaqi Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi EmptyWed Dec 19, 2007 8:02 pm

Thaqi do ta perbyll epoken e pamvarsisi ,edhe as qe me shum sdo te bej as ky vetem ate qe ja diktojn amerikanet ,dhe sa ja leshojn litarin ata ,eshte njeri qe dikush tjeter ekomandon ,ata qe ja than ndihmen ketij populli te heqe zgjethen e shkaut nga qafa .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Kryeministri Hashim Thaqi Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi EmptyWed Dec 19, 2007 8:23 pm

Hashim Thaqi me gjithė tė tjerėt po e ndihmojnė copėn e madhe ta ndajnė nė kafshata tė vogla qė ta pėrbijnė tė huajt ma lehtė Kosovėn. Sepse dikur Milloshit Kosova i mbet nė fyt e nuk mund ta kapėrdinte.

Por edhe shqiptarėt e Kosovės tė cilėt shumicė nuk dolėn nė zgjedhje trguan se nuk do tė lejojnė qė Kosova tė ndahet nė kafshata tė vogla qė ta pėrbijnė mė lehtė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Musafir
Vizitor
avatar


Kryeministri Hashim Thaqi Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi EmptyThu Dec 20, 2007 6:55 pm

Mos ja futni kot aman se nuk jeni kerkah fare....
Kur diti ta udheheq luften dhe ta bej nje Hollbruk e nje Madelline Olbright te bombardoj ne shtet do ta udheheqte edhe evropen jo vetem Kosoven
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


Kryeministri Hashim Thaqi Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi EmptyThu Dec 20, 2007 10:17 pm

Dua te besoj qe Hashim Thaqi, te ndryshoj diqka ne temir te popullit, por nga kjo qe e kam kuptu eshte zbutur pak si shume, eshte ber kingj. Keshtu qe pres diqka ame jo ndonje ndryshim qe do te vrehet. Megjitheate, koha e verteton me mir dhe nuk e di qfar arsyetimi do te kete, per mos realizimin e premtimeve. Nje e di qe, pamvarisht arsyetimit zgjedhjet nuk do ti fitoj me asnjher, nese nuk ben ndonje ndryshim te madhe, sepse jane lodhur populli me genjeshtra, kete e deshmuan ne zgjedhjet qe i patem ( nje % e vogel doli).
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Anna
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Kryeministri Hashim Thaqi Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi EmptyFri Dec 21, 2007 1:32 am

o thaqit ja marrshin te keqen ata qe e kan inati ,se besa po jav zbukuron ekranin kur pordel ,keshtu kush menon se nuk dije le te behet ne vendin e tije pse jo ,por eshte lehet me fol ,por veshtire me veprue ,dhe ne kemi merak per cesilin me dhen nuk ben .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Guest
Vizitor
avatar


Kryeministri Hashim Thaqi Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi EmptyFri Dec 21, 2007 1:32 am

Nese mendon Naki se i diti ato dhe me ata emra diti te flas, aty jeni shume gabim, ate bote Hashim Thaqi ska dite dy fjale shqip me i fole e leje me t'i radhis ne gjuhen e politikes, sa i perket bombardimeve ne e dimi se srbia e ka provoku nje aleance te tere te natos e ne anen tjeter perderisa populli masakrohej, ishte turbi i bashkesise nderkombetare te qendronte si shikues ne stadium. Ajo ska qene merita e Thaqit i nderuar, por qe tash jo vetem Thaqi por shume nga radhet e politikajve tane flasin me nje oratori te persosur por siq tha Ana mvaret se sa ua lirojne litarin te huajt.

Megjithekete kosova e kish pas te shkruar ta udheheqin Albanologet, historianet e papervojė dhe studentet e deridjeshem apo te posadiplomuarit e pasluftes qe jane dal si kpurdhat pas shiut!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Anna
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Kryeministri Hashim Thaqi Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi EmptyFri Dec 21, 2007 3:53 am

tash njihere per njiher duhet ta respektojm kryeminister kemi thaqin ket dihet sa zgjat kjo prap nuk dihet ,deshem apo nuk deshem bota njeh hashim thaqin ,deri ne zgjethejt e ardheshme ,dhe keshtu duhet te mesohemi te ju bejm respektin te gjitheve ,es sa mund te bejm ne pa amerikan ate ne e dijm dhe jemi te vetdishem ,keshtu mire qe i kemi ber miqe amerikanet dhe sa ne ende nuk dijm te bejm shtet por besa edhe te majme ,dhe duhet te jemi krenare qe i kemi ne anen ton ,se ne jemi pa mekanizem ushtarak dhe dihet ke kemi shtet fqinje cilin armik .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
beri
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
beri

Numri i postimeve : 1237
Registration date : 11/12/2007

Kryeministri Hashim Thaqi Empty
MesazhTitulli: LIDER I PA KONTESTUESHEM   Kryeministri Hashim Thaqi EmptyFri Dec 21, 2007 1:37 pm

kosoves kaher i eshte duhur nj e njeri qe mer vendime , nje njeri qe dite te bej luft per liri dhe beri paqe me nenshkrimin e marreveshjes se rambujes tash do ta ben edhe pavaresine kosoves qe do ta njohin shumica e vendeve nderkombetare .Thaqi eshte njeriu i cili eshte duhur kaher ta udheheq kosoven ,une besoj se do te ndodhin shum ndryshime gjat udheheqjes se ti si kryeminister .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Musafir
Vizitor
avatar


Kryeministri Hashim Thaqi Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi EmptyFri Dec 21, 2007 9:35 pm

Nje fjale e urte popullore thote:
Trimit jepi te gjitha ......
Ok spo mirrem me thashethene por kam nje pyetje
- Pse atehere fitoj Thaqi ? Kush e votoi kete NATO apo Shqiptaret?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Anna
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Kryeministri Hashim Thaqi Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi EmptyFri Dec 21, 2007 10:15 pm

Oh ska me thaqin hiq ,veq kush e ka inat ,le ta mbaj thaqi e mori ket here dhe do ta mbylledhe epoken e pamvarsisi keshtu po merr dy medalione thaqi ate te luftes si dhe pamvarsi dhe i gezofte ,kur eshte i zoti ske qi thua ma shum .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Guest
Vizitor
avatar


Kryeministri Hashim Thaqi Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi EmptySat Dec 22, 2007 4:51 am

Naki shkruajti:
Nje fjale e urte popullore thote:
Trimit jepi te gjitha ......
Ok spo mirrem me thashethene por kam nje pyetje
- Pse atehere fitoj Thaqi ? Kush e votoi kete NATO apo Shqiptaret?

Fjala e urte eshte tejet mevend por kush eshte ai trim o i nderuar!!!

Atij qe nuk ia jep, ai edhe ta vjesh, edhe kjo eshte fjale popullore !!!


Sa i perket pyetjes, ja nje pergjegje sipas mendimit tim;

Thaqi 2 here i humbi zgjedhjet, te dyten here po ia fali por te paren kursesi...

Arsyet, pse valle nuk i fitoj zgjedhjet e para, atehere fjala UCK ishte shumee fresket dhe cuditerisht krahu i luftes te mos i fitoj ato zgjedhje, edhe kjo eshte dicka qe e dalloj kosoven nga vendet e rajonit ku krahet e luftes i fituan zgjedhjet, jo vetem ne rajon por edhe shume me gjere, a thua valle populli ishte i zhgenjyer me kete parti qe doli nga lufta, nga lufta linden edhe parti tjera te cilet krah per krah luftuan!!!, pse nuk ishin te njejte te gjithe kur dihet se luftuan per nje ideal, pse ndodhen keto ndarje!!!???

Naki, une nuk e di se si te themi se kesaj radhe , te treten me radhe i fitoj zgjedhjet kur ma shume se gjysma e popullit nukdoli ne votime!!!

Cka fitoj Thaqi, une nuk e di se qka!!!

Nato nuk e votoj, por bazuar ne fjalet e tija sa ishte ne opozitė, tani me ka ndrruar totalisht, eshte bere ma pacifist se i ndjeri Rugova qe besa, po thot ne media se kosova e din daten e pavaresise, por kto jane gjepurat e tij sepse ai te flas e shet trimni, a NATO-n ta kete ne Kosove e ka shume lehte, por tani me edhe NATO e ka bere "qengj" dhe Thaqi "per lakmi" eshte bere!!!

Kosova i kaloj 8 vitet e pasluftes, ndoshta edhe 8 ska arsye te ecin e te mos shpallet pavaresia, dhe kjo kurrrrrrrrrrrrrrrr mos mendoni se eshte merita e atij apo atij tjetrit, Pavaresia eshte proces qe po kalon neper nje faze e cila eshte fazė e ecjes se demokracise ne Kosove dhe rajon dhe s'mundet kush me e ndalur por ta zvarrisin procesin eshte politika ajo e cila e ka rolin e vet, perndryshe mos te mendojme se kumedit qka banum me kete pavaresi kur dihet se shqiptaret po jetojne ne 5 shtete!!!, pavaresia eshte hap pozitiv per momentin por te njejten kohe edhe tradheti ndaj shqipetareve!!!

per fund:

"Te fortit jepja te gjitha por hajnit kurr "!
edhe kjo eshte fjale popullore.

Shnet!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Anna
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Kryeministri Hashim Thaqi Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi EmptySat Dec 22, 2007 1:23 pm

nuk i fitoj pas lufte zgjedhjet si cdo rajon thaqi ajo dihet se shum njerz me uniformen e uck plackiten dhe njerzit nuk kishin gjartesi ,keshtu e vetmja kosova nuk i tha krahut te luftes voten qe historikishte fiton pas lufte aj qe ishte ne ball te luftes ,por mendoj se edhe keto gjera nji dite do te ndricohen ,pse nuk duel populli ne zgjedhje per mua eshte dashur te dilete se eshte deyre e qytetarit te zgjedhe ,e jo te mos zgjedhe ,dhe nese do te dilte do te fitonte edhe me shum se 34%do te shkonte sigurishte ne mbi 50%se skishin me kujt te ja jepnin ate vot ne e kemi pasur ldk e cila e ndau eloktoratin e vet ,por ne fund anuk e meritoj drenica njiher ta ket qeverin ,kur ne drenic gjithenji krisi gryka e pushkes kur drenica ishte ajo qe vujti me se shumti ,historikishte ,dhe une e cmoj dhe me plot merit thom qytetari diti ta votoj ket here drenicen .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
SALI ISLAMI
Fillestar/e
Fillestar/e
SALI ISLAMI

Numri i postimeve : 5
Registration date : 19/12/2007

Kryeministri Hashim Thaqi Empty
MesazhTitulli: PERSHENDETJE   Kryeministri Hashim Thaqi EmptySat Dec 22, 2007 9:40 pm

Paqa meshira qoft me ju te nderuar forumi bashkimit kombetar ,ju deshiroj pun te mbar e shtet formues sa ma shpejt ,sa i perket z.HASHIM TH. i deshiroj pun te mbar zoti i ndihmoft zoti e bekoft me gjith te mirat e me gjith poplin shqiptar kudo qe jan ,ju prift e mbara ,ju pershendes nga lagja DRENICA fsh.DEBRESH ,KOM,GOSTIVAR.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Kryeministri Hashim Thaqi Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi EmptySat Dec 22, 2007 10:46 pm

Ju pershendes te gjithe per kontributin tuaj ne kete teme,e ju falemenderoi per kohen qe merni te dime me shume per Kryeministrin Thaēi.

''Kush nga ju ju lutem sjell biografin e Thaēit ketu deshira eshte qe ta lexoi..!!!!
ju falemenderoi per kohen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
shpendi
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
shpendi

Male
Numri i postimeve : 155
Vendi : Iliride
Profesioni/Hobi : Forumi
Registration date : 04/09/2007

Kryeministri Hashim Thaqi Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi EmptySat Dec 22, 2007 11:33 pm

Per te bere akuza apo edhe per te bere lavdrime i luse te gjith forumistet te shpalojn fakte.
Ne kete rast,behet fjal per z.Hashim Thaci perfaqesues i Ushtrise Clirimtare te Kosoves,njeriu qe diti te beje luften me 6000 ushtaret e tij ne Kosoven 2 000 000-she.
Kur shumica e popullates ne Kosove mendonte se si te ike ne gurbet dhe te shpetoje vetem vetveten po ky Hashim Thaci erdhi nga gurbeti dhe i doli Ushtrise sllave perpara.
Kujtoj disa raste para 1999-es kur merrte UCK-ja aksione shumica e popullit e me ta iu prishin pseudopolitikanet e Prishtines te dirigjuar nga beligradi se ato aksione jan te sigurimit shteteror serb.Zoteri forumista te Evropes,pa ngren hudher nuk e din se cfar ere ka hudhra apo jo?!
Ju flisni per hajnit e Hashim Thaqit e nuk e dini cka ka vjedh apo jo,eshte turp per keto fjali qe i shkruani per disa figura me shum pesh per Kombin Shqiptar sic eshte z.Hashim Thaci e shum te tjere.Por jemi mesuar ne me keto lojera te UDB-se,perdor Shqiptar per njollosjen e figurave me te ndritura te Kombit.Vepra me e madhe e shum carave serb ka qen percaj dhe sundo,dhe po kete me shum sukses ka arritur ta aprovoj te populli yne,deri tash.E tash ka perfunduar epoka e proserbeve me daljen e yjeve te Kombit tane ata yje jan po ky Hashim Thaci me shoket si Ademi,Zahiri,Ramushi me gjith shoket te bashkuar ne Shqiperi,Kosove,Morave,Iliride,Cameri Mal te zi.Ju kisha lutur qe sa me pak te njollosni disa figura emblematike te Kombit tane.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Guest
Vizitor
avatar


Kryeministri Hashim Thaqi Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi EmptySun Dec 23, 2007 3:17 am

SHPENDI,

Nuk eshte turp t'i thuhet hajnit hajn
eshte turp t'i thuash te sinqertit hajn!

po te ishte keshtu sic ti e ke thene me lart, krahu i luftes i kishte fituar me % te larte edhe zgjedhjet e para, edhe te dytat edhe te tretat....ketu ka diqka qe din apo dinte populli dhe ata i humben te gjitha, u ndane, u perqane...., e them kete me plot bindjen, tash me i fitoj te tretat por shume vone!!! perderisa e dimi se u ba gjizė tue thane se ma shume se gjysma e popullit nuk ka votu, edhe nga ata qe votuan, u pa se sa % mori thaqi.


Shume komandanta........ harruan ushtaret duke i lane nen meshiren e fatit duke krratė pas pasurise padjersė!!!
vie nje dite dhe dalin ne shesh te gjitha, dhe forumeve nuk ua kam besen shume!!!

Vargje poetesh per luften, patriotizmin dhe "lirinė" u ngopem!!!

per mua te behet edhe marshall se nuk ka peshe dot, me rendesi ai popull ne kosove te shijoj nje dite te bardh se eshte lodhur nga qeveritaret!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 33
Vendi : Jashtokėsore!
Registration date : 14/08/2007

Kryeministri Hashim Thaqi Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi EmptySun Dec 23, 2007 3:34 pm

Fitorja njeherazi eshte edhe detyrim ndaj obligimeve te shumta dhe detyrave te renda qe e presin PDK_ne dhe liderin e saj.
Kur do te shpallet Kosova shtet? Athua e ka te kjarte Hashim Thaqi, momentin, se me shpalljen e Shtetesise se Kosoves ai, (synonim i luftes, rezistences, flijimit - se bashku me te gjithe bashkeluftetaret e tij) do te futet ne Historine e lavdishme Shqiptare? Apo do t'i perkulet trysnise se nderkombetareve "Per nje kohe me te volitshme" - perderisa ne te gjithe e dime se nje kohe e tille nuk do te arrije kurre!?
Do te jete ne gjendje Thaqi te ndertoje shtetin:
Ne radhe te pare te ndertoje nje shtet me energji elektrike te mjaftueshme?
Te ndertoje nje gjyqesi te pavarur dhe te drejte per secilin?
Te forcoje Policine Kosovare - te luftoje dhe asgjesoje korrupsionin?
Te hape vende te punes per te gjithe shqiptaret?
Te forcoje dhe depolitizoje Ushtrine e Kosoves?
T'i pershkushtohet Arsimit, Shkences e KULTURES(se harruar)???

Kur te gjitha keto te realizohen,do e pershkruaj si njeri i cili beri shume per Kosoven,dhe do na e kthen se paku besimin ne institucionet tona.......Sepse perndryshe edhe Thaqi do mbetet si te gjithe te tjeret........
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Guest
Vizitor
avatar


Kryeministri Hashim Thaqi Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi EmptySun Dec 23, 2007 4:35 pm

gjithkush dhe gjithkujjt populli ia jep rastin, Thaqi e ka pase qeverine e perkoheshme dhe ka pas deshmu at kohe se sa din, por atehere ishte shume i ri dhe skishte bere asgja!

Kosovarja mire ke shkruar , mire ke pyetur, por per funksionimin e mirefillte te drejtesise ne Kosove, duhet pune e mirefillte, e sikur ajo te funksiononte ne nivelin e saj, vaj halli per shume politikaj e ish komandante, qatehere behet shume mire, por ato nuk arrinjne edhe nje kohe te gjate ne Kosove!

Problemi i energjetikes ne shqiperi i ka qu ne kembe opoziten dhe sikur po deshirojne me e destabilizu shqipnine sikur heren e fundit qe ia morren pushtetin Sales, pra ne Kosove jena urtu mas kryeministrit te ardhshem , meqe ai vet eshe bere i urte sepse te huajt keshtu i thone"ky e ka me rende sepse tupanin e mban por me i ra nuk guxon"!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


Kryeministri Hashim Thaqi Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi EmptyMon Dec 24, 2007 6:28 am

Une pjeserisht pajtohem me Shpendin, me te drejt e ka ne disa raste se ne gabimin me te madhe po e bejm kur po i perfshijm te gjithe. Sikurse jashte forumit po kam raste te lexoje edhe ne forum se UĒK-ja, ka ber ate ose kete. Nuk eshte e mir kjo, mund te kete pasur ndonje individ qe e ka keqperdor uniformen e UĒk-s, apo ndonje komandant, mirpo jo ti perfshim te gjithe. Ka raste shume bile qe thone se UĒK-ja, na kalli shpit e na kajti nonen, ky eshte turp per ate qe i thote vetit Shqiptar. Ka raste qe ndegjoj akuza se, UĒK-ja i ka fajet per "ndarjen" e Mitrovices! Sepse kan ngajtur mbas uzurpimit te banesave dhe gjerave tjera dhe e kan harruar Mitrovicen. Ketu fajtor jane vete populli i Mitrovices dhe jo UĒK-ja ne pergjithsi. Ne kohen e luftes ne Kosove ishin 5000-6000 ushtar, kurse menjher pas qlirimit u ben me shume se 100000. Gjithe ata qe kan ikur ne Shqipri e vende tjera i veshen teshat e UĒK-s dhe filluan me uzurpimet e banesave apo gjerave tjera. Une dije shume raste qe mbas luftes ne qytetin e Prizrenit kane uzurpu ne emer te UĒK-s, njerze qe nuk kan pasur te bejn me luften. Keshtu qe pikrisht ata qe kane ik, e kan "njollosur" UĒK-n.
Sa i perket Hashim Thaqit, ka dhen shum premtime, eshte normale qe s'do te mund ti realizoj edhe pse kishte me qen mir te pakten gjysme me i realizu. Mirpo ajo qe do te jete primare per Qeverin e ardhshme te z. Thaqit eshte siguria e vendit, kurse tjerat siq jane rryme, uje, punesim etj, keto s'mund te jene ne planin e afert, por dikur me vone.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Kryeministri Hashim Thaqi Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kryeministri Hashim Thaqi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 27Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 14 ... 27  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: