Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 T'i njohim krijuesit tanė.

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 18  Next
AutoriMesazh
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: T'i njohim krijuesit tanė.   Sat Oct 18, 2008 9:21 am

BISHTUKU

 

Plafoni 

Ėshtė i nxirė

e i pėrlyer

Dhe duket i kėrrusur

Si gjyshja ime e mirė

 

Bishtuku vajguror

Nxjerr tym dhe nxin tavanin

Nėna qep kėmishėn

Nėna thur xhamadanin

 

Atje ku s`ka tela elektriku

Bishtukėt vajgurorė

E shtrijnė mbretėrinė

Dhe duken mbretėr

Nė bjeshkėt plot halorė.

 
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: T'i njohim krijuesit tanė.   Sat Oct 18, 2008 9:21 am

MES DALLGĖVE TĖ JETĖS

 

Babai im Meti

Dhe nėna ime Lulja

Thonė njė ditė u pėrqafuan

Njė ditė maji tė blertė me lule bliri

Unė farė e barrės mbeta

Fryt i nėnės “mėkatares”

Fryt babait ledhatar

Nėna qė kurrė s`kishte dėgjuar

Pėr fjalėn maternitet

As pėr fjalėn mami

Mė lindi nė njė kthinė

Thurur me thupra thane

Askėnd nuk pati pėrbri

Mė mbėshtollėn nė do mėnela

Unė ferishte mėkat i ri

Sa njė gėrdhele

Mbeta edhe pa nėnėn

Qė mbeti si mumie e gjallė-gurėsi

Lotėt ia digjnin fytyrėn

Nė zemėr kallkane erė-dimėr i zi

Pastaj mė dėrguan nė ofiqari

Ofiqari bėri telefon

-Foshnja atin kėrkon!

Nė foshnjore e strehimore

U bėra burrė

Sot qė jam bėrė baba

E marr birin tim nė prehėr

E puth dhe e pėrkėdhel

I them:

-Nė dallgėt qė mė rrahėn mua s`tė lė jo kurrė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: T'i njohim krijuesit tanė.   Sat Oct 18, 2008 9:21 am

KOSTARĖT

 

Nė vijė tė agimit

I mprehin kosat

Livadhit ia heqin mjekrėn e gjelbėr

Rrasat nė dhe tingėllojnė

Kudhra e ēekanė gjėmojnė

Kosat fishkėllejnė

Bari stivė-stivė

Si gėrshet vashe

Lehtėsisht pėrtokė e lėshojnė

Djersa shkon curril

Dielli djeg

Muskujt ua pjek

Kosarėt janė vėnė nė gara

Dhe fėmijėt pas fluturave me lara…

 
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: T'i njohim krijuesit tanė.   Sat Oct 18, 2008 9:22 am

FABRIKĖ E SHTĖPI

 

Kėnga praron

Punėn e bėn flori

Jeta nuk ka tė ndarė

Nga fabrika nė shtėpi

 

Fėmijėt nuk ankohen

Kur etėrit shpesh u mungojnė

Ata pėrditė tufė lulesh

Nė zemra mbėltojnė

 

Kėnga rrit dhe grurin

Punėn e bėn flori

I vogėl ėshtė ndryshimi

Fabrikė e shtėpi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: T'i njohim krijuesit tanė.   Sat Oct 18, 2008 9:22 am

MOLLĖ QĖ QAN

 

Njė mollė degėgjerė

Nė mes tė arės

Rigon lot shiu

Sa kokrra e arrės.

 

-Dje disa fėmijė

Shkaku im, o Mal

I dogji zjarrmia

Dhe u shtruan nė spital

Hall i madh

Hall i madh!

 

Pemė tė papjekura

Duke shkuar nė shkollė

Hėngrėn kėta fėmijė

Tash i kapi ngėrēi

Tash kanė zjarrmi

E qan ajo mollė

E qan ajo mollė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: T'i njohim krijuesit tanė.   Sat Oct 18, 2008 9:22 am

MALISHTA IME

 

Malishta ime

Me misėr si mal

Kur lind dielli

Buzėqesh

Malin ka pėrskaj

Si frizurė me flokė.

 

Ushtarėt kunguj

Ia ruajnė bukurinė…

 

Malishta ime

Mė e mira arė

Ēdo vit mbush plot

Kosh e hambar.

 

Malishta ime

Mė e mira arė

Fėmijėt s`m`i lė pa bukė

Unė s`e lė pa farė…

 
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: T'i njohim krijuesit tanė.   Sat Oct 18, 2008 9:22 am

BISTEKĖT E HĖNĖS

 

Fytyrėn e vogėl e rrumbullake

E ka Hana e klasės sė parė

Dy bistėke i lodrojnė nė shpinė

Si dy atllarė jelebardhė.

 

I shkėlqejnė nė diell

Bistekėt ngjyrė ari

Njė kordele e kuqe mes tyre

Si nė pranverė lule behari.

 

Nė vijė tė agimit zgjohet Hana

N`gurrė tė bardhė lan faqet mollė

Bėhet gati, thėrret shoqet, niset

Rrugės sė dritės-nė shkollė.

 
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: T'i njohim krijuesit tanė.   Sat Oct 18, 2008 9:23 am

KUSH ĖSHTĖ NĖ ĒUBĖ

 

-Kush ėshtė nė ēubė?

-Njė ēupėz.

-Ēfarė bėn?

-Gjyrmishek ka nisur

Ta var nė qafė

Pėr t`u stolisur.

 

-Kush ėshtė nė shtėpi?

-Njė ēupėz si flutur.

-Ē`bėn aty,

Ē`bėn brenda nė shtėpi?

-Pėr vėllanė Fidanin

Me gjyrmishek

I bėn gati gjerdanin.

 

Po, po

Sot ėshtė dita e Shėngjergjit

Dhe si bota nga gėzimi

Dehet ēupa prej gjyrmishekut.

 
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: T'i njohim krijuesit tanė.   Sat Oct 18, 2008 9:23 am

PISHĖ E GJELBĖR

 

Kush mund tė matet

Me gjysh Urtakun

Nėntė pash n`Lug tė Dardhave

E hedh mėzdrakun

Nė ballin e tij plot rrudha

Mrrolėt nuk kanė vend

Mė larg se mėzdraku

I shkon fjala n`kuvend

 

Gjysh Urtakun paqėsor

Mes fėmijėve-pishė e gjelbėr me kurorė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: T'i njohim krijuesit tanė.   Sat Oct 18, 2008 9:24 am

HALLAT TONA

 

Netėve tė gjata

Dėgjojmė pėrralla

Sa e dashur

Na bėhet halla.

 

Hallat tona 

libra tė trashė

me shumė fletė

pėrrallat s`i harrojnė

I kanė gjetur vetė.

 

Hallat tona 

Gojėsherbet

Rrėfejnė pėrralla

Ne fėmijėt 

I dėgjojmė

Sa ēaste tė rralla.

 
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: T'i njohim krijuesit tanė.   Sat Oct 18, 2008 9:24 am

MIQĖSIA

 

Njė mace e larme dhe njė e zezė

Njėra-tjetrės i afrohen

Merren ngrykė me kėmbė tė vockla

Dhe ngrohtėsisht pėrqafohen.

 

Leci i vogėl i thotė nėnės

Me zė tė butė me kėrshėri

-Mami, mami, shiko macet

Si u dashkan, sa ēudi!

 

-Po, bir, po e pėrkėdheli nėna

Kėshtu duhen edhe njerėzia

Pemėn e paqes gjithnjė e mbjellin

Ata qė dinė se ē`ėshtė miqėsia…

  
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: T'i njohim krijuesit tanė.   Sat Oct 18, 2008 9:24 am

E DI LUGA ĒKA KA VEGSHI

 

E di luga ēka ka vegshi

Mos u ngut ta futėsh n`gojė

Ndodh gjella ėshtė e njelmėt

Ta djeg gjuhėn

Mos bėn lojė!

Ndodh gjella nuk ka kripė

Ndodh dikush me pahir

E ka future ndonjė kėmbė dhie

Ndonjė spec djegės

Qė t`i ēan hundėt

E ėshtė prishur gjella

Nuk ka shije

Po e di luga ēka ka vegshi

Moti kanė lidhur miqėsi

Luga malėsorēe

Vegshi i zi

E zbardhin sofrėn

Me bujari.

 
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: T'i njohim krijuesit tanė.   Sat Oct 18, 2008 9:25 am

 LARASKA

 

Ra laraska

N`ēarranik

S`la bulmet

As la furrik.

 

Ra laraska

Mbi plevicė

Zogjtė e pulės 

U bėnė gorricė.

 

Fėmijėt njė ditė

U betuan:

-Mbi Perlaskė

Sot e tutje

S`do tė fluturojė

Asnjė laraskė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: T'i njohim krijuesit tanė.   Sat Oct 18, 2008 9:25 am

NJĖ KOTELE

 

Nė fshatin zezelinė

Tėrė ditėn njė kotele

Hipur nė fultere

Mjau-maju

Mjaullin

E thėrret

E bėrtet

E kėrkon nėnėn e vet.

 

Kjo kotele

Sa njė tenxhere

Tėrė ditėn ha qull

Nė fultere

Po mjaullimėn nuk e ndal

Mjau-mjau

Mjaullin

Nėnėn e kėrkon

Peshė e ēon shtėpinė…

 

Kur e ėma nga tavani

Zbret nė tokė pa parashutė

Kotelen e hip nė shkėmb

Pinė ujė bashkė

Me tas llap-llap

Llapashitėn

Ia pastron pahiri

Mustaqet bėrė me qull

Pastaj dalin nė rreze

Kotelja mė s`bėrtet

Po lėpihet, lėpin gėzofin e vet

Sytė si gaca i shkėndijojnė…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: T'i njohim krijuesit tanė.   Sat Oct 18, 2008 9:26 am

NJĖ KĖRMILL CULLAK

 

Nė fshatin Vitak

Njė kėrmill cullak

Pa kėmishė e pa tėlina

Pa ēorapė e pa opinga

Doli rrugės nėpėr verra

Dhe u fut nė ferra.

Kėrmilli cullak

Qė kish udhėtimin nė gjak

Pasi i ra tėrthor Vitakut

U rras n`shelgje

E n`mes t`batakut…

Njė lejlek hipur n`gingala

Qė kish qafėn shtatė pėllėmbė

Tre bėrēikė sqepin e mprehtė

E qortoi kėrmill cullakun

Nga Vitaku:

-Pse ke dalė pa kėmishė tė gjatė 

brekėt e shkurta pse i ke zhveshur

S`tė vjen turp nga buburrecat

Brumbulli, breshka, thėllėzė e qeshur?!

Lejleku fierak

Me kėrmillin cullak

Fluturoi mbi Vitak

Ra tej mbi lisin plak

Pėr tė bėrė edhe njė konak…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: T'i njohim krijuesit tanė.   Sat Oct 18, 2008 9:26 am

TRIM MBI TRIMA TALE BUDALINA

 

Trim mbi trima

Tale Budalina

Shtatė gurra uji

I shteri n`rudina

Shtatė bukė thekre

I futi nė tarēuk

Hėngri dardha t`ėmbla

Katėr-pesė buēukė…

Trim mbi trima

Tale Budalina

Kėmbėt ka mbėshtjellė

Me shtatė palė rrogzina

Ka lidhur opingėn

Me shtatė sixhima

Qimet e mjekrės

Si tel ēeliku

Shtatė rrojtarė me brisqe rroje

S`ia hoqėn lum miku.

Trim mbi trima

Tale Budalina

Me thonj i lėroi

Treqind lėndina

Shtatėdhjetė e shtatė lisa

I bėri pinla-pinla

Shtatė gardhiqe i thuri

Nė malin e bėrė arė

Shtatė karricė me grurė

I hodhi n`hambar.

 

Shtatėdhjetė e shtatė shigjeta

I lidhi me gurė

Mbyti shtatėdhjetė ujq e arinj

Dhe i poqi nė furrė

Trim mbi trima

Tale Budalina.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: T'i njohim krijuesit tanė.   Sat Oct 18, 2008 9:26 am

TALE BUDALINA NĖ QYTET

 

Tale Budalina

Njė ditė

Kur hyri nė qytet

Hyri nė njė ėmbėltore

Hėngri dyqind akullore

Dhe piu dhjetė fuēi bozė bore

I hėngri nė njė shitore

Tre thasė plot me ēokolata

Mė tė ėmbla se mjalta…

Pastaj hyri nė teatėr

U ul nė trembėdhjetė karrige

Regjisori kur e pa

Heroit tė motit

I ofroi rolin e Don Kishotit

Ia gjeti shtizė e mburojė

Njėqind paruka nė kokė

Nė kėmbė kėpucė me numėr 77

Dhe e futi nė skenė-lojė

Trim mbi trima

Tale Budalina

Nga gremina e errėt

Pa vinē e pa fener

Nxori katėr buldozerė

U ul nė oborr tė fabrikės sė duhanit

Dhe piu dhjetė pako cigare me filtėr

Pasi piu edhe tri okė me llullė

Duke nxjerrė nga goja e hunda

Shtėllungė tymi

Si oxhaku nė kullė

Tale Budalina

I njohur nė 77 krahina

Me tre hapa hyri nė Rezallė

Shkoi te Avdyl Dina

Pushoi rehatshėm

Si ndėr zingjina

 

Trim mbi trima

Tale Budalina.

 
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: T'i njohim krijuesit tanė.   Sat Oct 18, 2008 9:27 am

MOLLA E KUQE

 

JETA

 

Nėntė plagė i more

Nėntė vjet u dergje

Nėntė hordhi tė shkelėn

Moj e bekuar!

 

Sėrish u ngrite

Sėrish mblodhe fuqi

Me nėntė dragonj nė krye

Me nėntė diej nė ballė.

  
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: T'i njohim krijuesit tanė.   Sat Oct 18, 2008 9:27 am

BASHKIMI

 

Ore, tė bashkuar

I mihim mė shpejt arat

Grurin e fusim nė hambarė

I vjelim mollėt e dardhat.

 

Ore, tė bashkuar

I murosim mė shpejt shtėpitė

I lyejmė e gėlqerosim dhomat

I bėjmė tė kuqėlojnė ēatitė.

 

Ore, tė bashkuar

E forcojmė mė shumė miqėsinė

Dashurinė e bėjmė mė tė sinqertė

Rrugėn mė tė sigurt pėr lirinė!...

 
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: T'i njohim krijuesit tanė.   Sat Oct 18, 2008 9:27 am

EMRI I GJAKUT TIM

 

Emri i gjakut tim

Ėshtė emri i vocėrrakut barkthatė

Ėshtė emėr qė dallgėt e rrebeshet e moteve

E shqyen nėpėr shekujt me natė…

 

Gjaku im dashurohet nė lule nė arat bukanike

Nė galeritė e punėtorėve

Gjaku im sfidon bajonetėn cinike

Nga ky jak

Do tė lindin shumė zambakė.

 
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: T'i njohim krijuesit tanė.   Sat Oct 18, 2008 9:27 am

NĖ KRAJĖ

 

Nga Kraja 

Njė ditė korriku

Mė grishi

Nikė miku.

 

-Eja nė Krajė, mė tha

-ta shuajmė mallin

Tash piqen fiqtė

Eja ta ndajmė gėzimin

Fėmijėt nga Amerika kthehen

Nga Shkodra na vijnė miqtė.

 

Shkova nė Krajė te Niku

Shkova se e kam mik

E kam mik tė shpirtit

E jo pėr fik!

 
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: T'i njohim krijuesit tanė.   Sat Oct 18, 2008 9:28 am

SHOSHAT

 

Shoshat i kemi pėr tė shoshitur

Ta ndajmė grurin nga egjra

Qė tė mos na merren mendtė…

Kemi shosha tė mėdha e tė vogla

Kemi shosha tė rralla e tė shpeshta

Po folėm me gjuhėn e zemrės

Po i shoshitėm mirė fjalėt pa prova

Asnjėherė nuk do tė skuqemi

Kurrė s`do tė themi “gabova”!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: T'i njohim krijuesit tanė.   Sat Oct 18, 2008 9:28 am

LETRA ME ERĖ VENDLINDJEJE

 

Letrės tėnde

Qė mė erdhi nga vendlindja

I vjen erė ftoi

Erė buke mbrume

Qė nėna e gatoi.

 

Sėrish e lexoj

Sėrish flas me ty

Mė freskon erė e vendlindjes

Mė djeg mall i fėmijėrisė…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: T'i njohim krijuesit tanė.   Sat Oct 18, 2008 9:28 am

LULJA NĖ PĖRRUA

 

Mbi bregalec tė Sokolit

Aty buzė pėrroit

Njė lule ēeli

Njė lule me aromė.

 

Si njė vashė e turpshme

Aromėn kur ia fal malit

Valėza e kroit e puth

Mu nė mes tė ballit.

 

Lulja me qeshje tė sheqertė

Zemrat rinore i ēon peshė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: T'i njohim krijuesit tanė.   Sat Oct 18, 2008 9:29 am

MOLLA E KUQE

 

Na ishte njė mollėkuqe

Veē sherbet

Atje afėr Leskovcit.

 

Atje burrat e Arbėrit

Me plisa tė bardhė nė shteg tė ballit

Mustaqet vesh mė vesh

Jataganin ngjeshur nė brez

Fjala e tyre peshonte sa Mali i Tomorit

 

Sa herė shkruaj pėr atdheun

Nė varg mė hyn edhe Molla e Kuqe.

 
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: T'i njohim krijuesit tanė.   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
T'i njohim krijuesit tanė.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 6 e 18Shko tek faqja : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 18  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: