Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Jeta e VIP-ve Shqipetare..

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Kosovarja
Admin
Admin
avatar

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 32
Vendi : Jashtokėsore!
Registration date : 14/08/2007

MesazhTitulli: Jeta e VIP-ve Shqipetare..   Wed Nov 28, 2007 3:51 pm

Nazmi Sfishta(Nazi) nga grupi AURORA fitoi dashurin e Aferdita Pllanes
Nazmi Sfishta tani i njohur si Nazi nga Grupi Aurora me kengen Larg je ti arriten nje numer te madh te adhuruesve te ketij grupi.Me pastaj Lele Kaqurele ku edhe ne Kengen Magjike 2005 morren qmimin e dyt nuk ndaluan se punuar muzik per shijen e adhuruesve te tyre.Me pastaj nxorren edhe kengen PIZZA DONA nje nder hitet me ritmike te ketij grupi dhe se fundi Klipin e tyre me titull PRISHTINA.Po ja qe NAZI e fitoj dashurin e Aferdita Pllanes qe tash e dy muaj jane ne lidhje.Aferdita Pllana modelja tani e njohur shqiptare e cila morri pjese ne Ford Super Model of the World-Kosova 2006 si dhe fituese e qmimit te pare ne NEW FASHION FAMA 2007 ku edhe fitoj studimet gratis ne KOLEGJIN FAMA. Aferdita Pllana tani me eshte studente e KOLEGJIT FAMA ne drejtimin Komunikim Masiv. Eshte pare tash e disa muaj ky qift duke shetitur se bashku nje modele e cila ka arritur sukses si dhe kengetari i Grupit Aurora Nazi nje kantatutor shume i mir i grupit jane pershtatur si qift si duket eh?Edituar pėr herė tė fundit nga nė Tue Dec 18, 2007 6:56 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Kosovarja
Admin
Admin
avatar

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 32
Vendi : Jashtokėsore!
Registration date : 14/08/2007

MesazhTitulli: Re: Jeta e VIP-ve Shqipetare..   Wed Nov 28, 2007 3:54 pm

Adelina Ismajli shtatzėnė, apo jo?

Teknologjia e informacionit, nė kėtė rast interneti duket se ėshtė bėrė pėrgjues mirėfilli ‘havale’ pėr personazhet VIP, aktorėt, kėngėtarėt, politikanėt… Kėtij fati nuk i shmangen dot as VIP-at nga Shqipėria apo Kosova, tė cilėt shpesh bėhėn pre e ‘spiunimit’ tė ēėshtjeve qė prej atyre profesionale deri tė jeta private, ku sigurisht njė vėmendje tė veēantė tėrheqin thashethemet.Kėngėtarja nga Kosova Adelina Ismajli, pėrkundėr komenteve pėr prezencė skenike tė papėrshkrueshme, pėr trupin dhe pamjen e saj sfiduese herė-herė e thjeshtė ndėrthurur me tradicionale/moderne e herė-herė ekstravagante deri nė paragjykim ėshtė njė shembull i mirė e ‘presė’ sė thashethemeve. Por pėrsėri dyshimet mbeten. Pas thėnies sė fundit qė faktikisht nuk rezultoi si thashethem ku thuhej se Adelina ėshtė shkėputur pėr njė kohė tė pacaktuar nga tė kėnduarit pas problemeve serioze me fytin, kėsaj here diēka mė e dyshimtė ka gjetur ‘shesh’ pėr t’u pėrhapur rrufeshėm nė trajtėn e thashethemit. Sipas lajmit nė forume tė ndryshme nė internet, fjala ėshtė pėr disa kilogramė qė kėngėtarja ka shtuar kohėt e fundit, aq sa ajo ka vendosur tė mos dalė mė nė skenė, duke shmangur kontaktet me publikun. Por jo vetėm kaq, ‘gojėt e liga’ e lidhin kėtė fakt me njė shtatėzani tė mundshme tė saj. Dyshimet rriten nė momentin kur njė tjetėr thashethem si ai pėr Diellza Kolgecin, kėngėtare, ish-Miss dhe modele nė Kosovė e cila mesa duket po e ndihmon kėto kohė Adelinėn pėr diēka tė paqartė, pėr tė cilėn kėngėtarja ‘rebele’ ka mė shumė se kurrė nevojė pėr ndihmė. Gjithsesi ende asgje nuk ėshtė konfirmuar apo pėrgėnjeshtruar nga Ismajli. Ne tė “Bluetooth” kemi provuar tė kontaktojmė si me Adelinėn, ashtu edhe me tė motrėn Zanfinėn por asgjė. Nisur nga ky fakt, nėse lajmi pėr shtatzaninė ėshtė i vėrtetė, gjithcka qė mbetėt ėshtė te zbulohet se kush ėshtė babai i fėmijės
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Kosovarja
Admin
Admin
avatar

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 32
Vendi : Jashtokėsore!
Registration date : 14/08/2007

MesazhTitulli: Re: Jeta e VIP-ve Shqipetare..   Wed Nov 28, 2007 3:57 pm

Fejohet Shpat Kasapi?Njė lajm i keq pėr tė gjitha vajzat: As mos shpresoni qė bukuroshi nga Maqedonia, Shpat Kasapi, do t’ua hedhė sytė tash e tutje. Pse? Po sepse jo vetėm qė lidhja e tij e shumėpėrfolur me Afėrdita Dresajn, shoqėruesja e parė e "Miss Shqipėria 2007", ėshtė e vėrtetė, por dashuria e tyre pritet tė kurorėzohet sė shpejti.

Shpati dhe Afėrdita sė shpejti do ta bėjnė zyrtare lidhjen e tyre duke e kurorėzuar me fejesė, njofton gazeta tiranase “Koha Jonė”. Nuk dihet ende nėse kanė menduar tė organizojnė ndonjė ceremoni madhėshtore ose jo, por njė gjė, sipas kėsaj gazete, ėshtė e sigurt: “Shpati nuk ėshtė mė i lirė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Kosovarja
Admin
Admin
avatar

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 32
Vendi : Jashtokėsore!
Registration date : 14/08/2007

MesazhTitulli: Re: Jeta e VIP-ve Shqipetare..   Tue Dec 18, 2007 6:38 pm

Soni: Flori mė ka bėrė njeriun mė tė lumtur nė botė

"E dua sepse mė ka bėrė njeriun mė tė lumtur nė botė. Ėshtė dhurata mė e bukur e jetės sime", ka deklaruar kėngėtarja Soni Malaj, nė njė intervistė pėr gazetėn Shekulli, duke u pėrgjigjur nė pyetjen se ēfarė i pėlqen te partneri i saj Florian Mumajesi.

“E veēanta nė ēiftin tonė ėshtė qė e vlerėsojmė dhe e respektojmė shumė njeri-tjetrin. Pėrveēse kemi shumė gjėra tė pėrbashkėta, kemi shumė dialog dhe e duam njėri-tjetrin pa kufij”, ka thėnė ajo.

Ndėrkaq Flori e ka pėrshkruar Sonin si person tė mrekullueshėm, tė dashur me njerėzit dhe tė matur. “Ėshtė e mrekullueshme nė raport me njerėzit. Ėshtė e matur, e komunikueshme. Por ajo qė pėlqej mė shumė ėshtė qė ajo mė dashuron shumė dhe unė gjithashtu”, ka thėnė ai.

Soni dhe Flori sė fundi kanė realizuar edhe njė kėngė R&B dhe soul nė duet, qė quhet "Fluturimi 3470".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Jeta e VIP-ve Shqipetare..   Thu Jan 03, 2008 5:02 pmNuk dij sa keni njohuri per kete kengetar Zvicerano-Shqiptar.

PATRIK NUO Pranon shqiptarsin e tij.

Kengetari i popullarizuar me rrenje shqiptare Patrik Nuo eshte idhul i shume zviceranve dhe gjermaneve te rinje ndersa popullariteti i tij ka kaluar kufijet e Zviceres.Ne opinionin e ketushem ka pas mjafte fjale per faktin nese ai eshte shqiptar (nga babai)ose jo.
Ndersa me nje interviste te shkurt me gazeten ''20 Minute'',Patrik Nuo pranon se eshte ''gjysemeshqiptar'',ngase siē e pohon vete:''gjyshrit e mi vazhdojne te jetoin ne Kosove''.Babai i Patrikut vjen nga fshati janosh i Gjakoves,e ema eshte Zvicerane,nga kantoni i Lucernit,Zvicer ndersa vet patriku nga kjo martes e perziur eshte lindur ne Zvicer etj etj.


Edituar pėr herė tė fundit nga Beton nė Sat Apr 05, 2008 3:42 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Jeta e VIP-ve Shqipetare..   Sat Jan 12, 2008 3:01 am

Shpati dhe Afėrdita sė shpejti do ta bėjnė zyrtare lidhjen e tyre duke e kurorėzuar me fejesė, njofton gazeta tiranase “Koha Jonė”. Nuk dihet ende nėse kanė menduar tė organizojnė ndonjė ceremoni madhėshtore ose jo, por njė gjė, sipas kėsaj gazete, ėshtė e sigurt: “Shpati nuk ėshtė mė i lirė.

Kosovarja
... nuk eshte e vertet per Shpat Kasapin jane then shume fjale te pa verteta si keto te fundit,kinse eshte ne lidhje me Aferditen,keto gjera jane krejtsishte te pa verteta.
Shpat Kasapi per adhuruset e vete thote.
nese do te kete diēka,une do te dal vete e do ta them.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Kosovarja
Admin
Admin
avatar

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 32
Vendi : Jashtokėsore!
Registration date : 14/08/2007

MesazhTitulli: Re: Jeta e VIP-ve Shqipetare..   Wed Feb 27, 2008 7:50 pm

Adrian Gaxha perfaqeson Maqedonine ne Eurovizion
Adrian Gaxha bashkė me dy kėngėtarė tė tjerė maqedonas, do tė pėrfaqėsojnė Maqedoninė nė "Eurovizion 2008", qė do tė mbahet nė Serbi gjatė muajit maj.
Pėr herė tė parė nė historinė e shtetit tė Maqedonisė po ndodh qė njė shqiptar do ta prezantojė kėtė vend nė kėngėn e Eurovizionit 2008. Ėshtė ky kėngėtari shqiptar nga Maqedonia Ardian Gaxha, i cili ėshtė pjesė e ekipit prej 3 personave qė kanė fituar kėngėn maqedonase qė do tė pėrfaqėsohet nė festival.

"Nė emėr tė dashurisė" titullohet kėnga me tė cilėn Adriani, Tamara dhe Vėrēak pritet tė udhėtojnė pėr nė festivalin e Evrovizionit, qė do tė mbahet mė 20, 22 dhe 24 maj nė Beograd. Do tė jenė dy shqiptarė kėtė vit nė konkurrim nė evenimentin e madh tė muzikės. Nė adresė tė Gaxhės tashmė kanė filluar tė vijnė urime edhe nga kolegėt e tij nga Kosova. Ndonėse kėngėtarja Jehona Sopi nuk e ka dėgjuar kėngėn fituese ajo ėshtė e gėzuar qė Gaxha do tė jetė ai qė do tė pėrfaqėsojė Maqedoninė. Nė garė tė fortė pėr tė shkuar nė kėngėn e Eurovizionit ka qenė edhe kėnga e Altuna Sejdiut e njohur si Tuna. "Dėgjova qė fitoi Gaxha dhe mė erdhi shumė mirė. Nuk e kam dėgjuar dhe as nuk e dija qė do tė merrte pjesė, por tė them tė drejtėn u gėzova qė Maqedoninė do ta pėrfaqėsojė njė shqiptar", - ka thėnė Jehona Sopi, e cila i uron atij qė tė ketė njė paraqitje sa ma tė mirė.

Ndėrsa kėngėtarja Eliza Hoxha ka reaguar duke thėnė: "Uu.. Adriani paska fituar! Hajde pėr hajėr!" "E uroj zemėrgjerėsinė e popullit maqedonas, qė ka zgjedhur njė shqiptar pėr tė prezantuar shtetin e tyre nė Serbi! Ėshtė njė shikim pak mė ndryshe i kulturės nė rajonin e Maqedonisė qė tregon se nė art dhe nė kulturė nuk duhet parė shumė pėrkatėsia etnike", ka theksuar Hoxha. Eliza mendon se Gaxha ka njė paraqitje tė mirė para kamerės dhe pret ta shikojė edhe duke interpretuar. "Pėr performancė ia jap dorėn sepse ėshtė top, por shpresoj qė edhe nė interpretim do tė jetė ashtu", - tha ajo. Por ndryshe nga Eliza, Gili ėshtė mė "patriote" nė deklarimet e saj. A kėndon nė gjuhėn shqipe? Kjo ishte pyetja qė e bėri Gili nė fillim. "Do tė isha e lumtur po qe se kėnga do tė interpretohej nė gjuhėn shqipe.

Por meqenėse kėnga nuk interpretohet nė gjuhėn shqipe, nuk mė duket ndonjė risi qė kėngėtari tė marrė pjesė nė njė garė tė tillė", - ka thėnė Gili. Ajo kujton se nė kohėn e saj kusht pėr konkurrim nė Evrovizion, ishe qė tė kėndoje nė gjuhėn serbe dhe se kėngėtarėt nga Kosova kurrė nuk e kanė pranuar duke insistuar qė ata duhet tė jenė tė barabartė dhe secili tė kėndojė nė gjuhėn e tij. "Nuk ėshtė prezantim i plotė po qe se kolegu im prezantohet nė gjuhėn maqedonase. E mira e sė mirės ishte qė Maqedonia ta pranonte Adrian Gaxhėn si kėngėtar i popullit shqiptar qė tė shkojė me gjuhėn e tij amtare", - tha Gili. Nga ajo qė dėgjohet nė televizione, duket se kėnga e Gaxhės dhe dy kėngėtarėve tė tjerė nuk ka shumė ritėm dhe zėri i tyre nuk duket aq kualitativ. Ndėrsa komentet e para nė "You tube" rreth kėsaj kėnge nuk janė aspak tė mira. Maqedoninė nė "Eurovizion" deri tani e kanė pėrfaqėsuar Vllado Janevski, Grupi XL, Karolina Goēeva, Toshe Proeski, Martin Vuēiq dhe Elena Ristevska
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Ani
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 410
Registration date : 08/02/2008

MesazhTitulli: Re: Jeta e VIP-ve Shqipetare..   Thu Feb 28, 2008 12:51 am

Adrian Gaxha ka fituar te drejten per ta perfaqesuar Maqedonine ne eurovizion edhe para dy vjeteve, mirpo pasi juria ishte disi e nacionalizuar nuk deshironte qe Maqedonia te perfaqesohet nga nje shqiptar(?). Tani kjo juri disi i kerkon falje Adrian Gaxhes, mirpo Adriani ne kete kenge me shume vallezon se sa kendon. Shihni kengen ketu:
https://www.youtube.com/watch?v=2Roxr4gMX0Q&feature=related


Per mua muzika eshte katastrof!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Zaimina lė nam, nė Pub pa tė brendshme   Sat Apr 05, 2008 3:38 am

Nė fakt ėshtė nė natyrėn e saj qė kudo qė tė ndodhet tė bėjė gjithēka pėr tė rėnė nė sy dhe ia del pėr mrekulli. Po kėtė logjikė pėrdor edhe nė klipet qė realizon, duke sjellė pėrherė risi si ajo e herės sė fundit nė duet me Ratin, ku Zaimina paraqitet si njė nuse shumė seksi.
Ndėrkohė Zaimina njihet nga tė gjithė edhe si njė frekuentuese e jetės sė natės. Gjithashtu ėshtė pėrfolur edhe pėr njė lidhje me njė djalė qė ka njė pub tė tijin. Por javėn e kaluar Zaimina ra pėrsėri nė grackėn e paparacit tonė. Kėtė radhė nuk ishte nė shoqėrinė e djalit me tė cilin ėshtė parė disa javė mė parė, por me njė tjetėr.
Nejse, kjo ėshtė normale, pasi vajza mund tė ketė shumė tė njohur e miq me tė cilėt dėshiron tė frekuentojė pub-et. Por anormalja qėndron tek veshja e saj. Siē e shihni edhe nga fotot, Zaimina ka zgjedhur pėr nė pub veshjen mė tė zhveshur qė mund tė ekzistojė.
Njė fustan super mini, super dekolte me shpinė totalisht tė zbuluar. Pra, njė fustan qė nuk i lė asgjė fantazisė. Gjithēka nė shesh. Por nuk mjafton vetėm kjo. Mbas mesit tė natės, kur situata nxehet dhe tė gjithė klientėt nė pub (pėrfshirė dhe Zaiminėn) i kanė kthyer disa gota, fillon kėrcimi i shfrenuar dhe kėtu Zaimina nuk tė fal. Por fustani super i hapur, super mini, nuk qėndron mė nė vend, duke zbuluar gjithēka dhe tashmė arrijmė tė zbulojmė edhe diēka tjetėr, Zaimina ėshtė pa tė brendshme, asgjė poshtė fustanit!!!!
Me siguri qė e gjitha kjo performacė ka kėnaqur pa masė klientėt meshkuj tė pub-it, ndėrkohė qė paparaci ynė u krijon mundėsinė tė gjithėve atyre qė duan tė shohin se ē’fshihet poshtė fustanit tė Zaiminės, ta zbulojnė nėpėrmjet kėtyre fotove. Meqė nuk po kėrcen me atė ish-bodigardin, si thoni ju kush mund tė jetė ai djali me bisht tė cilin po e shohin me zili tė gjithė meshkujt teksa kėrcen me Zaiminėn? Nė numrat e ardhshėm patjetėr qė do zbulojmė diēka mė shumė, pasi pėr jetėn private tė Zaiminės ka gjithmonė shumė kuriozitet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Jeta e VIP-ve Shqipetare..   Sat Apr 05, 2008 1:06 pm

Adrian Gaxha ka fituar te drejten per ta perfaqesuar Maqedonine ne eurovizion edhe para dy vjeteve, mirpo pasi juria ishte disi e nacionalizuar nuk deshironte qe Maqedonia te perfaqesohet nga nje shqiptar(?). Tani kjo juri disi i kerkon falje Adrian Gaxhes, mirpo Adriani ne kete kenge me shume vallezon se sa kendon. Shihni kengen ketu:
https://www.youtube.com/watch?v=2Roxr4gMX0Q&feature=related


O Voc Ani.!
Realiteti qendron qe juria ka qene sllavo-maqedonase kurse Ardian Gaxha eshte shqiptar,jo se kenga e Ardian Gaxhe-se eshte shume vallezore.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Kosovarja
Admin
Admin
avatar

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 32
Vendi : Jashtokėsore!
Registration date : 14/08/2007

MesazhTitulli: Re: Jeta e VIP-ve Shqipetare..   Fri Apr 18, 2008 1:29 pm

Postimi nga anetarja Biligoa

“Elita 5”: “Nuk merremi me shifra”
Elita
5 Sapo dorėzuan 7000 euro pėr familjet e viktimave nė Gėrdec, shumė e
mbledhur gjatė koncertit tė bamirėsisė mbajtur nė Tetovė


Nė njė intervistė ekskluzive pėr “Korrierin”, grupi
tetovar “Elita 5” pėrgėnjeshtron lajmin e dhėnė nė disa tė pėrditshme,
lidhur me shumėn qė arrin rreth 15 milionė lekė tė vjetra gjatė
koncertit tė organizuar pėr ftesėn e NATO-s pėr anėtarėsim. Madje,
grupi nga Maqedonia kishte pranuar me shumė kėnaqėsi ftesėn e dhėnė, jo
vetėm pėr faktin e ftesės sė Shqipėrisė nė NATO. Arsyeja e vizitės
lidhet edhe me shumėn e mbledhur pėr viktimat e Gėrdecit, nė dy
koncertet e bamirėsisė tė mbajtur nė Tetovė. Ata menduan tė jepnin
kontributin e tyre, duke mbajtur pėr dy ditė me radhė koncert nė
Pallatin e Kulturės nė Tetovė. Pas njė mungese tė gjatė nė skenėn
shqiptare, “Elita 5” ka menduar tė rikthehet pėr publikun e kryeqytetit
me njė koncert recital, qė do tė mbahet mė 26 prill nė Pallatin e
Kongreseve. Nga sa mėsuam, repertori do tė pėrmbajė baladat dhe kėngėt
mė tė njohura pėr publikun shqiptar, tė alternuara me kėngėt mė tė
fundit tė grupit. Ndėrkaq, djemtė qė janė sė bashku qė prej 20 vjetėsh
nuk njohin lodhje. Sė shpejti do tė publikojnė kėngėn tė re.

-Ėshtė pėrfolur se ju keni marrė njė shumė
tė konsiderueshme tė hollash, rreth 15 milionė lekė tė vjetra, qė ishte
edhe gjysma e buxhetit pėr koncertin organizuar pėr ftesėn e
anėtarėsimit nė NATO. Realisht, sa i vėrtetė ėshtė njė fakt i tillė?


“Mė vjen shumė keq qė njė gazetė e pėrditshme
spekulon me shifra qė nuk janė reale. Kur na ka ardhur ftesa, ne u
gėzuam jashtė mase, pėr faktin qė na kanė vlerėsuar si artistė. Mbi tė
gjitha, ne vijmė nga bota e artit dhe nuk na pėlqen tė merremi me
shifra dhe nuk na vjen mirė qė njė e pėrditshme tė na ngatėrrojė me
ēėshtje politike, pasi ne jemi tė hapur pėr gjitha partitė”.

-Mund tė mė thoni sa ėshtė shuma e tė hollave qė keni marrė?

“Mė lart theksova se, nuk se nuk na pėlqen tė
merremi me shifra, por pėr njė gjė ju siguroj, qė nuk janė aq shumė sa
thuhet nė media tė ndryshme. Aq mė tepėr qė ne sapo dorėzuam 7000 euro
tė mbledhura pėr familjet e viktimave nė Gėrdec. Kėshtu qė qėllimi ynė
ėshtė shkon mė tej se paratė”.

-Kjo ėshtė shuma qė u mblodh gjatė koncertit tė bamirėsisė pėr Gėrdecin?

“Bėhet fjalė pėr dy koncerte qė u mbajtėn nė
Pallatin e Kongreseve nė Tetovė, nė tė cilėt patėm tė ftuar edhe
kėngėtaren Genta Ismaili. Mund t’ju them se ishin tė shumtė njerėzit qė
u solidarizuan me dhembjen e familjarėve, duke ofruar ndihmėn e tyre,
edhe pse me njė biletė modeste”.

-Ju ishit tė parėt dhe tė vetmit qė organizuat njė koncert, menjėherė pas tragjedisė sė Gėrdecit.

“Kur morėm vesh pėr tragjedinė, ishim nė njė koncert
nė Bolzano tė Italisė. Pasi u kthyem, menduam qė tė jepnim ndihmesėn
tonė me anė tė muzikės dhe kėshtu organizuam koncertin”.

-Duke qenė se ka kaluar njė kohė e gjatė qėkur keni mbajtur njė koncert recital nė Tiranė, keni menduar tė ktheheni sėrish?

“Jemi nė bisedime me Pallatin e Kongreseve, pėr tė
organizuar njė koncert recital mė datė 26 prill. Mund t’ju siguroj qė
ėshtė punė e kryer”.

-Ēfarė repertori do tė pėrfshihet nė koncert?

“Pėrgjithėsisht do tė jenė kėngėt nga albume tė
ndryshme, qė kėtu nė Shqipėri pėlqehen shumė, por do tė ketė edhe kėngė
nga albumi i fundit. Dua tė theksoj se zgjodhėm Tiranėn, pasi e dimė qė
jemi shumė tė pėlqyer. Sa herė qė dalim nė skenė, publiku i njeh tė
gjitha kėngėt dhe i kėndon ato sė bashku me ne”.

-Po pėrgatisni ndonjė kėngė tė re?

“Pėr momentin kemi nė duar njė kėngė ritmike, pėr faktin se balada kemi mjaftueshėm. Por gjithnjė nė stilin tonė.

-Duke qenė se jeni sė bashku qė prej 20 vjetėsh, keni menduar ndonjėherė se ky ėshtė momenti pėr tė thėnė stop?

“Jo, pasi ne jemi si vera e zezė, sa mė e vjetėr, aq
mė e mirė. Kėshtu qė, pėr sa kohė qė muzika jonė pėlqehet, do tė
vazhdojmė tė jemi “Elita 5”.

-Si i shihni kėngėtarėt e panumėrt qė dalin ēdo ditė?

“Pėr ne kjo ėshtė pozitive, pasi duke qenė njė stil
tjetėr nga ata, nuk na rrezikojnė, aq mė tepėr qė kemi 20 vjet qė
rezistojmė. Por, nga ana tjetėr, jo tė gjithė ata qė dalin dinė tė
kėndojnė live, ēka ėshtė cilėsia e parė e njė kėngėtari”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Jeta e VIP-ve Shqipetare..   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Jeta e VIP-ve Shqipetare..
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Muzikė-
Kėrce tek: