Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 28 Nėntori - Dita e Flamurit

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
feneri
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 2101
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 29, 2008 6:34 pm

zeriatdheut shkruajti:
Feneri ne te anes kufirit gjithnje e kemi festurar 29nentrorin si dite e clirimit te atdheut tone te coptuar nenes SHqiperije e cfare kane bere jugosllavet nuk na ka hije ne pune kure por duhet ditur qe 29 nentori eshte dita e clirimit te SHqiperise nga Nazifashizmi dhe nga tradhtaret e saje andaj GEZUAR DITEN E CLIRIMIT TE SHQIPERISE


E vėrtetė e pakontestuar Zeriatdheut! 29 nėntorin e kemi festuar si dite e coptimit tė Atdheut Shqipėri! Ca ne burgje vajtonin, ca shtigjeve tė mėrgimit. Ca ngjitnin flamujt nė fshehtėsi tė valojnė nė shtylla. Dhe uratat ma te mira i bėnim per Shqipėri, ne tė robėruarit e kesaj ane!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 29, 2008 6:39 pm

Fener i nderuar edhe pse respekti qendrone ndaje teje i madhe po me thuaj vella mose valle Shqiperija para 1944 ishte e bashkuar une besoje qe edhe perpara ishte e njejte e coptuar pase 1912 gjithnje e coptuar ka qen nuk eshte coptuar SHqiperija ne 1944 por ka qen e tille me vjen mire te jeshe me i kjarte vella i dashtun mose te hudhim fajne dikujte pa argumente por realitetin me e thene respekt per ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tom sojer
V.I.P
V.I.P
avatar

Male
Numri i postimeve : 945
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Teacher of English/Book writer
Registration date : 20/09/2007

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 29, 2008 7:09 pm

Njerez, mos i ngaterroni gjerat. Mos i shikoni shume ngushte. Data 29 Nentor eshte po aq e madhe sa edhe 28 Nentorin pavaresisht se gjysma e Shqiperise mbeti jashte, qe nuk ishte per faj te Shqiperise.

29 Nentori shenon nje date historike te pa kundershtueshme:

1. Shqiperia (pavaresisht se jo e plote) u be nje shtet i enderruar dhe fitoi nje identitet.

2. Shqiperia u radhit me frontin antifashist.

3. Shqiperia u clirua vet.

Rrofte 29 Nentori! Eshte feste e memedheut tuaj, o vellezer.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
feneri
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 2101
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 29, 2008 7:29 pm

zeriatdheut shkruajti:
Fener i nderuar edhe pse respekti qendrone ndaje teje i madhe po me thuaj vella mose valle Shqiperija para 1944 ishte e bashkuar une besoje qe edhe perpara ishte e njejte e coptuar pase 1912 gjithnje e coptuar ka qen nuk eshte coptuar SHqiperija ne 1944 por ka qen e tille me vjen mire te jeshe me i kjarte vella i dashtun mose te hudhim fajne dikujte pa argumente por realitetin me e thene respekt per ty

Zeriatdheut, une nuk e bej per te fajsuar asnje! Thash se 29 nentorin, sado e kemi feste, per hir te Yufederalisteve qe e manifestonin , ndjej se 28 nėntori eshte mė e afert. Ashtu une e ndjej, dhe askuj nuk ia mohoj mos gezohet per 29 nentorin! Urime !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 29, 2008 7:37 pm

Me sa une e kuptoj, Feneri nuk eshte se po e hudh posht 29 nentorin, por po ben nje krahasim dhe po thote nje arsye per te cilen, te pakten ate e ben qe 28 nentorin ta ndjen me afer.Dhe deri ne kete pike, une pajtohem me Fenerin.

Urime 29 nentorin edhe nga ana ime.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 29, 2008 8:00 pm

feneri shkruajti:
zeriatdheut shkruajti:
Fener i nderuar edhe pse respekti qendrone ndaje teje i madhe po me thuaj vella mose valle Shqiperija para 1944 ishte e bashkuar une besoje qe edhe perpara ishte e njejte e coptuar pase 1912 gjithnje e coptuar ka qen nuk eshte coptuar SHqiperija ne 1944 por ka qen e tille me vjen mire te jeshe me i kjarte vella i dashtun mose te hudhim fajne dikujte pa argumente por realitetin me e thene respekt per ty

Zeriatdheut, une nuk e bej per te fajsuar asnje! Thash se 29 nentorin, sado e kemi feste, per hir te Yufederalisteve qe e manifestonin , ndjej se 28 nėntori eshte mė e afert. Ashtu une e ndjej, dhe askuj nuk ia mohoj mos gezohet per 29 nentorin! Urime !
Fener i nderuar une te thashe edhe me larte se kame respekt per ty dhe nuk thashe qe ty fajsone dikend por vetem une thashe qe shqiperija nuk ka qen e coptuar ne 1944 por ishte e coptuar ne ate vite u clirua nga nazifashizmi qe ne balle i printe i Madhi ENVER HOXHA saper toka e coptuara qe mbten jashte atdheut ate nuk e ka fajne ENVERI por ishte faje i klysheve te udeb Faddil Hoxhes etj qe ty i dine ma mire se une prandaj ty shume mire thua qe 28 Netori eshte dita me e rendesishme e Kombit tone por 29 Nentori eshte dita e clirimit te SHtetit tone eme Qe u coptua nga fuqite e medha andaj ne i festojme te gjithe dhe kemi nje qellim ketu nuk ka mendime te kunderta ndaj teje apo ndaj meje se qellimi eshte i perbashket respekt per ty i dashur shoke e vella Feneri Gezuar 28 Netorin

Per ty akili vetem dy fjale desha me ty thene qe nuk ka nevoje te nderhyjshe ne nje bisede ku une munde te merem veshte njerzishte me nje njeri qe kemi nje qellim prandaj une nuk besoje se Feneri ka nevoje per nje Avokate sy ty ti mundesh me dhen mendimin tend jo me treguar se je me i mencur se dikushe apo nje Avokat i mire une e cmoje mencurine tende si nje idealist dhe djale me intelegjence por jo edhe nderhyrjet tua te pa nevojshme qe nu kane te bejn ne kete mes andaj besoje se mundemi me u mare vesht me Fenerin une dhe aj te famderit dhe REspekt Gezuar 29 Nentorin urime
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 29, 2008 8:08 pm

Zeri, m'duket qe nuk te permenda emrin tend asku! E dyta, nuk jeni vetem ju, qe keni shkruar ne kete teme dhe keni cek 29 nentorin. Kan shkruar edhe te tjere, bile i fundit ishte Tom sojeri. Keshtu qe, mos i merr gjerat personale, pa menduar askush per ty. Une mundem, du dhe askush nuk me ndalon te jap nje mendim timin ne cilen do teme qe dua. Ne momentin qe e luaj ate role ( siq e keni cek ju, si me i menqur) atehere une veq se kam deshtuar. Tjetra eshte se, une qe ne fillum u shpreha "...me sa une e kuptoj", qe kur ta [perkthejm bukfalisht i bije se edhe une mund te jeme gabim, por eshte mendimi im.
Por edhe nese hipotetikisht e marrim si nderhyje mendimin tim me siper, nuk mund te thuash i pa nevojshem. Sepse qe te dy ishit pothuajse ne nje mendim, vetem se ju shkruanit ndryshe...Keshtu qe, nderhyrja ime behet e nevojshme.

Respekt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 29, 2008 8:21 pm

Akili ne kete teme une po te thashe dhe ne rastin e Fenerit ajo qe thua ty se dha mendimin tend nuk eshte e vertet sepse kesaje i thone Qofshe bektesh e se mer vesht e ngase une sjame Bektesh dhe e kutoje qellimin ku done me dale andaj ti po mundohesh te tregojshe mencurine tende duke injoruar te tjeret kjo eshte gabim tek ty ne temat tjera nuk me ka hase qe te nderhyje se nuk kame pare verejtje por ja qe ketu e pashe te arsyeshme te nderhyje sepse pashe nje nderhirjen tende nga anesh dhe me mbrapaskene por une jame qe i them gjerat troce e ne sy nuk hidhem anash apo per reth tani une nuk them mose thuaj mendimin tend eshte shume e drejt por jo te hijshe edhe ne biseden e tjereve kurse gjoja je i rendesishem une te respektoje si njeri te nje ideali por jo edhe ironine tende te pa nevojshme qe e ben ketu ndaj meje skame nevoje une per ato gjera qe te mi thuash nga anash thuaj drejt ne sy troc
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 29, 2008 8:34 pm

Zeri, gjitha keto i pranoj edhe qdo gje tjeter, vetem ne diqka po te kundershtoj dhe ne fund po e pranoj fajin per ate nderhyrje. Vetem mos gabo te thuash tjera here se une nuk i theme gjerat troq. Une i theme edhe me troq se ju, por dallojme ne shprehje dhe ne ruajtjen e qetesis.

Gabova! Hera e fundit eshte kjo qe nderhy aty ku shkruani ju. Tash e tutje vetem perpara ju, aty ku shkruani ju une vetem lexoje.
I keq jam une, kur te theme njehere jo, edhe nese permbyset bota ska kthim prapa. Keshtu qe, vetem respekt, skem qka komentojme me shume per kete teme dhe asnje tem tjeter.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
feneri
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 2101
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 29, 2008 8:57 pm

Qė te mos lindin dilema, jam i obliguar njekohesisht tua uroj te gjithe shqiptareve edhe 28 - 29 nentorin, du dite te shenjta dhe te randesishme per ne shqiptaret!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
agim__barja
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 55
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

MesazhTitulli: 28 NENTORE 2008   Sun Nov 30, 2008 2:05 am

sot me daten 28 nentore 2008 ora 11:45 dite feste ne mbare trojet shqiptare dita kur u shpalle pavarsi e shqiperise dhe dita e flamurit tone kombetare duke ecur rruges neper qytet sikur me vije nje ze sikur me therriste po ku ju kame o bijt e mi po ku jeni a jeni te gjalle a me keni harruar apo ju bije ne mende amaneti ime cfare ja u kame lene
po pse sme trokitet ne deren time pse nuk thirret o baca ISE.
Pse sma prut flamurin ta puth sa me ka marr malli sa jam merrzit kam mbete vete po ndihem i vetmuar pse spo me vini pse?
deri ne vlore shkova duke cliruare tokat shqiptare per ta shpalle pavarsin per me ngrit flamurin ne VLORE .
Ku jeni ju sot kush po u a ndale rrugen more te vijni tek une kush po ua ndal rruget ne trojet shqiptare une jame gjalle e skam vdek jam aty ku i thuhet shqypni ne vriun e shqiperis etnike po ju pres se do me vini mos harroni se ne der te kulles do dal e te ju priti se ska vdek ISA BOLETINI. dje isha ne vendlindjen e ISA BOLETINIT asnje perfaqesuese i institucioneve te kosoves nuk ishte ne vendlindjen e heroit tone Kombetare ISA BOLETINIT TURP ESHTE KJO TURP VETEM TURP PER TE GJITHA ATA QE MUNDEN E NUK DESHTEN se per te gjalle shala zdo e le bacen ISE vet le ta dije e gjithe bota e mbare se ISA BOLETIN bijt e bijat i ka gjalle asnje pellembe toke zdo e lajna nder shka e gjithe toka ka me flakerue per te gjalle trojet tone skena me i lane me u coptue MIR JAM UNE KUR ESHTE MIRE SHQYPNIA.ISA BOLETINI
AGIM-BARJA
SHALE E BAJGORES
29-12-2008
VERIU I SHQYPNIS ETNIKE.

Tema 28 Nentor 2008, u bashkua me temen Gezuar 28 Nentorin Festen e Flamurit. Forumist/e te nderuar keni kujdes kur deshironi te hapeni nje teme shikoni njeher a ekziston nje teme e ngjajeshme me ate qe deshironi te hapeni.

Stafi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sun Nov 30, 2008 4:07 am

Urime 28 /29 nėntorit .

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mariglen Gjoka
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 46
Age : 38
Vendi : Athine (Greqi)
Registration date : 14/01/2009

MesazhTitulli: RROFTĖ 28-29 NĖNTORI!   Wed Jan 14, 2009 1:05 am

flaSivjet, kėto ditė tė mėdha historike
tė kombit tonė, na gjejnė edhe mė keq se vitin e kaluar. Tė kėrcėnuar nga
papunėsia, me dyshimin plot ankth pėr legalizimin e pėrsėritur e plot
ndėrlikime, tė diskriminuar nė mėnyrė sistematike e tė padurueshme me frikė e
pasiguri nė rritje e me shpresa tė shuara egėrsisht nga padronėt tanė, tė
shtypur e tė shfrytėzuar shumėfish nga shteti grek dhe ai shqiptar sė bashku.Pothuajse tė nėnshtruar e pa asnjė
rezistencė pėr mbrojtjen e tė drejtave tona tė ligjėrishme, tė pėrēarė nė lojra
e intriga krerėsh sharlatanė, tė emėruar si “baballarė” tė pazėvėndėsueshėm tė
emigracionit, kėta shėrbėtorė e puthadorė tė ēdo padroni, i japin emigracionit
tonė mjerisht pamjen e njė mėrgate qyqesh, shumė larg tė qėnurit si njė FRONT I BASHKUAR, I ORGANIZUAR LUFTARAK,
siē duhet tė jemi nė tė vėrtetė.Por a mund tė ndahet fati i bijėve e bijave nga fati i nėnės qe i ka
lindur? Ashtu dhe fati ynė i emigrantit nuk mund tė shkėputet nga fati i atdheut
tonė tė shtrenjtė.I
pushtuar ushtarakisht, i skllavėruar ekonomikisht dhe nėn njė diktat politik
vdekjeprurės tė tė huajve, me skenarė ogurzinj pėr ta shndėrruar atė nė
“Palestinėn” e Ballkanit, pa prodhim, pa punė, pa drita e uje, pa tė
sotme e ca mė pak pa tė ardhme, por me njė hordhi bishash tė politikes, vegla
tė pushtuesit, qė majmen nga mjerimi i popullit tonė.Katėr milionė njėrėz tė flakur nė mėshirėn e fatit, kjo
ėshtė pamja e Shqipėrisė se sotme.Nė mėnyrė
sistematike, si pjesė e njė strategjie tė herėshme dhe tė re njėkohesisht,
drejtohen sulme fashiste kundėr vetėdijes dhe kujteses historike tė popullit e
rinisė sonė pėr tė na ēbėrė si komb e si atdhe. Asnjė fjalė pėr luftrat heroike tė popullit tonė ndėr shekuj pėr liri e pavarėsi,
asnjė fjalė pėr heronjtė tanė tė vertetė pėr heroizmin dhe sakrificėn e tyre
sublime ndaj atdheut e popullit, tekstet shkollore tė historisė e letėrsisė
janė reduktuar poshtėrsisht, kėngėt atdhetare e ato partizane janė prangosur,
Akademia e Shkencave pėrjeton
vdekjen klinike etjer.Ky ėshtė
qėndrimi i tė gjitha partiēkave politike shqiptare. Asgjė pėr
atdheun, asgjė pėr popullin, gjithēka pėr padronėt e huaj dhe xhepin e tyre.
Por sa kohė do tė vazhdojė kėshtu? Mos vallė brenga dhe dhimbja jonė nuk do tė
kenė kurrė njė zgjidhje tė drejtė? Si mund tė pėrgjumet njė popull, qė i shkon
thika nė palcė?JO! JO! JO! «Mund tė gėnjesh tėrė popullin pėr pak kohė,
mund ta gėnjesh njė pjesė tė popullit pėr tė gjithė kohėn, por nuk mund ta
gėnjesh tė gjithė popullin gjatė tė gjithė kohės»(LINKOLN) Prushi i 28-29
Nėntorit nuk ėshtė shuar nė gjirin e popullit.
Perkundrazi ai flakėron sot
njėherėsh si mėsim dhe kushtim i madh historik, si njė barrikadė e
pakapėryeshme pėr tė gjithė llumin e reaksionit antishqiptar.Pėrsėri
do tė ketė 28 Nėntor tė 1912-es, qė s’do tė pyes mė pėr traktate tė fshehta tė
Londrės.Kemi nevojė dhe do tė lindė patjetėr konferenca e Pezės, qė hodhi
themelet e bashkimit tė popullit, sipas parrullės tė madhėrishme “Pa dallim
feje, krahine dhe ideje”. Pėrsėri do tė na duhet kongres i Pėrmetit qė tė na
ēojė drejtė yllit tė ndritshėm, 29-Nėntorit tė lirisė.Pėrsėri! Me bashkim,
organizim, pėrpjekje e sakrifika tė panumėrta, me vendosmėri e besim. SHQIPĖRISĖ KURRĖ NUK I KANĖ MUNGUAR BIJTĖ E SAJ. AJO DO TĖ RIBĖHET E DO TĖ
LULĖZOJĖ, SIĒ E MERITON!BASHKIMI I EMIGRANTĖVE SHQIPTAREmal:melsen.com@hotmail.com “PUNA”Athine 28-29.11.2008
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Fri Jan 16, 2009 12:49 am

Mariglen Gjoka shkruajti:
flaSivjet, kėto ditė tė mėdha historike
tė kombit tonė, na gjejnė edhe mė keq se vitin e kaluar. Tė kėrcėnuar nga
papunėsia, me dyshimin plot ankth pėr legalizimin e pėrsėritur e plot
ndėrlikime, tė diskriminuar nė mėnyrė sistematike e tė padurueshme me frikė e
pasiguri nė rritje e me shpresa tė shuara egėrsisht nga padronėt tanė, tė
shtypur e tė shfrytėzuar shumėfish nga shteti grek dhe ai shqiptar sė bashku.Pothuajse tė nėnshtruar e pa asnjė
rezistencė pėr mbrojtjen e tė drejtave tona tė ligjėrishme, tė pėrēarė nė lojra
e intriga krerėsh sharlatanė, tė emėruar si “baballarė” tė pazėvėndėsueshėm tė
emigracionit, kėta shėrbėtorė e puthadorė tė ēdo padroni, i japin emigracionit
tonė mjerisht pamjen e njė mėrgate qyqesh, shumė larg tė qėnurit si njė FRONT I BASHKUAR, I ORGANIZUAR LUFTARAK,
siē duhet tė jemi nė tė vėrtetė.Por a mund tė ndahet fati i bijėve e bijave nga fati i nėnės qe i ka
lindur? Ashtu dhe fati ynė i emigrantit nuk mund tė shkėputet nga fati i atdheut
tonė tė shtrenjtė.I
pushtuar ushtarakisht, i skllavėruar ekonomikisht dhe nėn njė diktat politik
vdekjeprurės tė tė huajve, me skenarė ogurzinj pėr ta shndėrruar atė nė
“Palestinėn” e Ballkanit, pa prodhim, pa punė, pa drita e uje, pa tė
sotme e ca mė pak pa tė ardhme, por me njė hordhi bishash tė politikes, vegla
tė pushtuesit, qė majmen nga mjerimi i popullit tonė.Katėr milionė njėrėz tė flakur nė mėshirėn e fatit, kjo
ėshtė pamja e Shqipėrisė se sotme.Nė mėnyrė
sistematike, si pjesė e njė strategjie tė herėshme dhe tė re njėkohesisht,
drejtohen sulme fashiste kundėr vetėdijes dhe kujteses historike tė popullit e
rinisė sonė pėr tė na ēbėrė si komb e si atdhe. Asnjė fjalė pėr luftrat heroike tė popullit tonė ndėr shekuj pėr liri e pavarėsi,
asnjė fjalė pėr heronjtė tanė tė vertetė pėr heroizmin dhe sakrificėn e tyre
sublime ndaj atdheut e popullit, tekstet shkollore tė historisė e letėrsisė
janė reduktuar poshtėrsisht, kėngėt atdhetare e ato partizane janė prangosur,
Akademia e Shkencave pėrjeton
vdekjen klinike etjer.Ky ėshtė
qėndrimi i tė gjitha partiēkave politike shqiptare. Asgjė pėr
atdheun, asgjė pėr popullin, gjithēka pėr padronėt e huaj dhe xhepin e tyre.
Por sa kohė do tė vazhdojė kėshtu? Mos vallė brenga dhe dhimbja jonė nuk do tė
kenė kurrė njė zgjidhje tė drejtė? Si mund tė pėrgjumet njė popull, qė i shkon
thika nė palcė?JO! JO! JO! «Mund tė gėnjesh tėrė popullin pėr pak kohė,
mund ta gėnjesh njė pjesė tė popullit pėr tė gjithė kohėn, por nuk mund ta
gėnjesh tė gjithė popullin gjatė tė gjithė kohės»(LINKOLN) Prushi i 28-29
Nėntorit nuk ėshtė shuar nė gjirin e popullit.
Perkundrazi ai flakėron sot
njėherėsh si mėsim dhe kushtim i madh historik, si njė barrikadė e
pakapėryeshme pėr tė gjithė llumin e reaksionit antishqiptar.Pėrsėri
do tė ketė 28 Nėntor tė 1912-es, qė s’do tė pyes mė pėr traktate tė fshehta tė
Londrės.Kemi nevojė dhe do tė lindė patjetėr konferenca e Pezės, qė hodhi
themelet e bashkimit tė popullit, sipas parrullės tė madhėrishme “Pa dallim
feje, krahine dhe ideje”. Pėrsėri do tė na duhet kongres i Pėrmetit qė tė na
ēojė drejtė yllit tė ndritshėm, 29-Nėntorit tė lirisė.Pėrsėri! Me bashkim,
organizim, pėrpjekje e sakrifika tė panumėrta, me vendosmėri e besim. SHQIPĖRISĖ KURRĖ NUK I KANĖ MUNGUAR BIJTĖ E SAJ. AJO DO TĖ RIBĖHET E DO TĖ
LULĖZOJĖ, SIĒ E MERITON!BASHKIMI I EMIGRANTĖVE SHQIPTAREmal:melsen.com@hotmail.com “PUNA”Athine 28-29.11.2008Tė pėrshėndes dhe tė dėshirojė mirėseardhje nė forumin tonė Mariglen Gjoka, gjithashtu tė falėnderojė pėr kėtė postim shumė me rėndėsi qė na e solle.

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mariglen Gjoka
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 46
Age : 38
Vendi : Athine (Greqi)
Registration date : 14/01/2009

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Fri Jan 16, 2009 7:42 pm

Faleminderit!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mariglen Gjoka
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 46
Age : 38
Vendi : Athine (Greqi)
Registration date : 14/01/2009

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Fri Jan 16, 2009 7:47 pm

Cdo gje qe bejme ja kemi per detyre Nenes Tone te shtrenjte SHQIPERI! fla !!!!!
"Per nje Shqiperi te Bashkuar Demokratike Popullore"!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 36
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Fri Jan 16, 2009 7:54 pm

Pergezime Mariglen Gjoka per kete shkrim. Miresevini ne kete forum dhe gjithashtu pergezime per materialet qe u shpėrndane me shumė sukses nė sheshin «1 Maj» (Pllatia protomajas) ne Athine me rastin e festivalit antirracist dhe per gjithe shkrimet e sjella per Shqiperine. Respekte.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mariglen Gjoka
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 46
Age : 38
Vendi : Athine (Greqi)
Registration date : 14/01/2009

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Jan 17, 2009 12:15 pm

PERSHENDETJE TE GJITHEVE! fla
Mendoje se,eshte ne interesin tone te perbashket,ne interes te levizjes,ne interes, te interesave Kombetare,qe mos te pergjigjemi fyerjeve,sharjeve e tjer, sepse egzistojne edhe agjent te ndryshem cka perpiqen te krijojne kaos dhe dashur pa dashur bejme lojen e tyre.
Ne kete forum, te gjithe jemi nxenes dhe te gjithe mesojme.
Ju faleminderit!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 36
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Thu Nov 26, 2009 5:48 pm

Meqenese po na afron Dita e Flamurit ju uroj te gjitheve nga zemra Gezuar Festen e 28 Nentorit - Diten e Flamurit. Me lejoni t'ju uroj nepermjet vargjeve te paharrueshme te te madhit Fan Noli:


Hymni i flamurit


O Flamur gjak, o flamur shkabė,
O vėnd e vatr' o nėn' e babė,

Lagur me lot, djegur me flagė,
Flamur i kuq, flamur i zi.

Fortesė shkėmbi tmerr tirani,
S'tė trėmp Romani, as Venecjani,

As Sėrp Dushani, as Turk Sulltani,
Flamur i math pėr Vegjėli

Flamur qė lint Shėn Kostandinin,
Pajton Islamn' e Krishtėrimin,

Ēpall midis feve vllazėrimin,
Flamur bujar pėr Njerėzi.

Me Skėnderben' u-lavdėrove
Dhe nė furtun' i funtmi u-shove,

Me Malon prapė lart vrapove,
Yll i pavdekur pėr Liri.

Sa shpesh pastaj pėr-dhe u-shtrive
Me zjarr e zi u-ndeze u-nxive,

Po ēdo mizor me shpat' e grive,
O fushė-kuq, o shkabė-zi.

Pėrpjetė pri-e Shqipėrinė,
Pėrlintj'a shpirtin dhe fuqinė,
Diell pėr vllanė, yrnek pėr fqinė
Pėr botėn ėndr' e qjell i ri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Thu Nov 26, 2009 6:00 pm

Hashim Thaci me Sejdiun e kompani thone nuk eshte ajo dita e flamurit... !!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
voglushja
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 36
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Thu Nov 26, 2009 8:09 pm

urime festa me e madhe kombetare 28 NENTORI festa e flamurit gjith shqiptareve kudo qe gjinden ne bote, urime te perzemerta te gjith familjeve t deshmoreve dhe invalideve te luftes dhe te gjith atyre qe u betuan nen kete flamur per bashkimin e trojeve shqiptare
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Thu Nov 26, 2009 9:20 pm

urime 28 NENTORI per gjith shqiptaret ku do qe jan por, ne kosovaret kem zgjedh nji rrug tjeter ne nuk jem ma shqiptar?!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Thu Nov 26, 2009 10:48 pm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Thu Nov 26, 2009 11:03 pm

Neper shekuj dot jetoj 28 NETORI per gjith popullin ton,
dhe gjer sa Zoti te don per te pa shqiptar,
dot prin ideali per,
Bashkim kombetar.*
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 48
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Fri Nov 27, 2009 12:02 amUrime te gjithve kjo Fest e madhe .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
28 Nėntori - Dita e Flamurit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 4 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Histori-
Kėrce tek: