Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 28 Nėntori - Dita e Flamurit

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 29, 2008 3:52 am

urime 28 Nėtori dita e pavarėisė se hqpėisė
ishalla bėhet realitet Fjala qė e foli Kryeparlamentari Zotėri Jakup Krasniqi tu Kosoves
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 29, 2008 4:06 am

Sofra shkruajti:
Qeveria e Kosovės pėr njė periudh e mbajti tė fshehur planin 6 pikėsh tė Ban Ki Moonit.... derisa ajo doli nė sipėrfaqe dhe e panė tė gjithė... qė deri dje shumėkush kanė ėndėrruar pėr njė Pavarsi tė Kosovės, tash u mblodhėn dhe organizuan demostratė shumė tė suksesshme. Albin Kurti filloi ta zgjjeroj rrethin dhe tė lidhet me aktivitete aktive me rini nga shteti ėmė Shqipėri.... duhet tė dilet nga kjo situatė e qrveritarve nga Shqipėria dhe Kosova bashkarisht duhet ta gėnjejnė popullin me ca ide apo surpėriza tė reja tė freskta ...pėr ta mbajtur ende pushtetin dyja palėt tani mė qė pothuajse kanė filluar ta humbin.
Po luhet lojė e poshtėr pėr pushtet duke kėrkuar shkarkimin e kryetarit dhe ministrit dhe harrojnė se si pozita po ashtu edhe opozita janė shkaktaret kryesore qė Kosovėn e sollėn nė kėtė gjendje.


Po ne u themi tash se radhėn e kanė krushqit pėr Bashkim Kombėtar.

Gėzuar tė gjithėve festat e nėntorit me kėtė kėngė;Remi Po vin krushqit (Po vijn krushqit)

Sofra te lumte per kete mendim kaq te mire. Urime festat e nentorit me te njejten keng te Sofres.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 29, 2008 4:15 am

Faleminderit Akili suksese gjithashtu.

Pėr ty kėtė kėngė po e postoj Akili...

YouTube - Gzim Nika--Zhuj Selmani
_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mirushe
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 149
Age : 33
Vendi : Prizren
Registration date : 17/09/2008

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 29, 2008 5:05 am

Urime dhe vetem para drejte Nentorit te trete.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
feratkoca
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 294
Age : 29
Vendi : Shqiperi/Mitrovicė
Registration date : 21/10/2008

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 29, 2008 11:51 am

Organizimi i 28 nentorit pra dje ishte diqka e pa pare nga ana e shumices , ishte i pa pare per shkak te organizimit shum te drejt dhe rrespekt per organizatoret e ketij festimi te 28 nentorit ne Prishtine Shkup dhe Tiranė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.feratkoca.multiply.com
Gjura
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1902
Age : 35
Vendi : Shqiperi
Registration date : 18/02/2008

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 29, 2008 12:16 pm

Gezuar 29 Nentorin diten ēlirimit te Shqiperis.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
agim__barja
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 55
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 29, 2008 2:58 pm

URIME 28 NENTORI te gjithe shqiptareve kudo qe jane fla fla fla fla fla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mergimtari
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 755
Age : 105
Vendi : Jashtė forumit
Registration date : 31/05/2008

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 29, 2008 3:01 pm

Gėzuar edhe 29 Nėntorin , ditėn e ēlirimit tė Shqipėrisė nga forcat naziste(gjermane).
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
avatar

Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 29, 2008 3:02 pm

Gezuar 29 nentorin, diten e clirimit te Shqiperise nga regjimi nazist.

Vdekje Fashizmit, Liri Popullit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 29, 2008 3:06 pm

Gezuar 29 Nėntorin, diten e clirimit te Shqiperise nga nazistet, uroje qe vitin tjeter kete dhe shum festa te tjera t'i presim ne Shqiperine Etnike...!! fla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 36
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 29, 2008 6:00 pm

Gezuar festen e 29 Nentorit, diten e Clirimit te Shqiperise nga nazistet! Me urimin qe se shpejti te festojme te gjithe te bashkuar ne Nje Shqiperi!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
feneri
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 2101
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 29, 2008 6:13 pm

Eva0506 shkruajti:
Gezuar festen e 29 Nentorit, diten e Clirimit te Shqiperise nga nazistet! Me urimin qe se shpejti te festojme te gjithe te bashkuar ne Nje Shqiperi!


Jam i bindur se qėndrojnė faktet e kesaj date, 29 nėntor, por, pasi Jugosllavet e Titos festuan , kam pershtypjen se nuk prish asgje perse tek ne tė kėsaj anės sė kufirit, 28 nėntori ♪ėshtė gjithcka. Gėzuar pra !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 29, 2008 6:23 pm

Feneri ne te anes kufirit gjithnje e kemi festurar 29nentrorin si dite e clirimit te atdheut tone te coptuar nenes SHqiperije e cfare kane bere jugosllavet nuk na ka hije ne pune kure por duhet ditur qe 29 nentori eshte dita e clirimit te SHqiperise nga Nazifashizmi dhe nga tradhtaret e saje andaj GEZUAR DITEN E CLIRIMIT TE SHQIPERISE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 36
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 29, 2008 6:25 pm

feneri shkruajti:
Eva0506 shkruajti:
Gezuar festen e 29 Nentorit, diten e Clirimit te Shqiperise nga nazistet! Me urimin qe se shpejti te festojme te gjithe te bashkuar ne Nje Shqiperi!


Jam i bindur se qėndrojnė faktet e kesaj date, 29 nėntor, por, pasi Jugosllavet e Titos festuan , kam pershtypjen se nuk prish asgje perse tek ne tė kėsaj anės sė kufirit, 28 nėntori ♪ėshtė gjithcka. Gėzuar pra !

Edhe 29 Nentori 1944 eshte feste e krenarise shqiptare, nga me te medhate. Gezuar dhe qofshim gjithmone krenare per dite te medha si keto te historise sone te lavdishme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Gjura
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1902
Age : 35
Vendi : Shqiperi
Registration date : 18/02/2008

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 29, 2008 6:28 pm

Gezuar 29 Nentorin 1944 ēlirimin e Shqiperis.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
feneri
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 2101
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 29, 2008 6:34 pm

zeriatdheut shkruajti:
Feneri ne te anes kufirit gjithnje e kemi festurar 29nentrorin si dite e clirimit te atdheut tone te coptuar nenes SHqiperije e cfare kane bere jugosllavet nuk na ka hije ne pune kure por duhet ditur qe 29 nentori eshte dita e clirimit te SHqiperise nga Nazifashizmi dhe nga tradhtaret e saje andaj GEZUAR DITEN E CLIRIMIT TE SHQIPERISE


E vėrtetė e pakontestuar Zeriatdheut! 29 nėntorin e kemi festuar si dite e coptimit tė Atdheut Shqipėri! Ca ne burgje vajtonin, ca shtigjeve tė mėrgimit. Ca ngjitnin flamujt nė fshehtėsi tė valojnė nė shtylla. Dhe uratat ma te mira i bėnim per Shqipėri, ne tė robėruarit e kesaj ane!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 29, 2008 6:39 pm

Fener i nderuar edhe pse respekti qendrone ndaje teje i madhe po me thuaj vella mose valle Shqiperija para 1944 ishte e bashkuar une besoje qe edhe perpara ishte e njejte e coptuar pase 1912 gjithnje e coptuar ka qen nuk eshte coptuar SHqiperija ne 1944 por ka qen e tille me vjen mire te jeshe me i kjarte vella i dashtun mose te hudhim fajne dikujte pa argumente por realitetin me e thene respekt per ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tom sojer
V.I.P
V.I.P
avatar

Male
Numri i postimeve : 945
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Teacher of English/Book writer
Registration date : 20/09/2007

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 29, 2008 7:09 pm

Njerez, mos i ngaterroni gjerat. Mos i shikoni shume ngushte. Data 29 Nentor eshte po aq e madhe sa edhe 28 Nentorin pavaresisht se gjysma e Shqiperise mbeti jashte, qe nuk ishte per faj te Shqiperise.

29 Nentori shenon nje date historike te pa kundershtueshme:

1. Shqiperia (pavaresisht se jo e plote) u be nje shtet i enderruar dhe fitoi nje identitet.

2. Shqiperia u radhit me frontin antifashist.

3. Shqiperia u clirua vet.

Rrofte 29 Nentori! Eshte feste e memedheut tuaj, o vellezer.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
feneri
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 2101
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 29, 2008 7:29 pm

zeriatdheut shkruajti:
Fener i nderuar edhe pse respekti qendrone ndaje teje i madhe po me thuaj vella mose valle Shqiperija para 1944 ishte e bashkuar une besoje qe edhe perpara ishte e njejte e coptuar pase 1912 gjithnje e coptuar ka qen nuk eshte coptuar SHqiperija ne 1944 por ka qen e tille me vjen mire te jeshe me i kjarte vella i dashtun mose te hudhim fajne dikujte pa argumente por realitetin me e thene respekt per ty

Zeriatdheut, une nuk e bej per te fajsuar asnje! Thash se 29 nentorin, sado e kemi feste, per hir te Yufederalisteve qe e manifestonin , ndjej se 28 nėntori eshte mė e afert. Ashtu une e ndjej, dhe askuj nuk ia mohoj mos gezohet per 29 nentorin! Urime !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 29, 2008 7:37 pm

Me sa une e kuptoj, Feneri nuk eshte se po e hudh posht 29 nentorin, por po ben nje krahasim dhe po thote nje arsye per te cilen, te pakten ate e ben qe 28 nentorin ta ndjen me afer.Dhe deri ne kete pike, une pajtohem me Fenerin.

Urime 29 nentorin edhe nga ana ime.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 29, 2008 8:00 pm

feneri shkruajti:
zeriatdheut shkruajti:
Fener i nderuar edhe pse respekti qendrone ndaje teje i madhe po me thuaj vella mose valle Shqiperija para 1944 ishte e bashkuar une besoje qe edhe perpara ishte e njejte e coptuar pase 1912 gjithnje e coptuar ka qen nuk eshte coptuar SHqiperija ne 1944 por ka qen e tille me vjen mire te jeshe me i kjarte vella i dashtun mose te hudhim fajne dikujte pa argumente por realitetin me e thene respekt per ty

Zeriatdheut, une nuk e bej per te fajsuar asnje! Thash se 29 nentorin, sado e kemi feste, per hir te Yufederalisteve qe e manifestonin , ndjej se 28 nėntori eshte mė e afert. Ashtu une e ndjej, dhe askuj nuk ia mohoj mos gezohet per 29 nentorin! Urime !
Fener i nderuar une te thashe edhe me larte se kame respekt per ty dhe nuk thashe qe ty fajsone dikend por vetem une thashe qe shqiperija nuk ka qen e coptuar ne 1944 por ishte e coptuar ne ate vite u clirua nga nazifashizmi qe ne balle i printe i Madhi ENVER HOXHA saper toka e coptuara qe mbten jashte atdheut ate nuk e ka fajne ENVERI por ishte faje i klysheve te udeb Faddil Hoxhes etj qe ty i dine ma mire se une prandaj ty shume mire thua qe 28 Netori eshte dita me e rendesishme e Kombit tone por 29 Nentori eshte dita e clirimit te SHtetit tone eme Qe u coptua nga fuqite e medha andaj ne i festojme te gjithe dhe kemi nje qellim ketu nuk ka mendime te kunderta ndaj teje apo ndaj meje se qellimi eshte i perbashket respekt per ty i dashur shoke e vella Feneri Gezuar 28 Netorin

Per ty akili vetem dy fjale desha me ty thene qe nuk ka nevoje te nderhyjshe ne nje bisede ku une munde te merem veshte njerzishte me nje njeri qe kemi nje qellim prandaj une nuk besoje se Feneri ka nevoje per nje Avokate sy ty ti mundesh me dhen mendimin tend jo me treguar se je me i mencur se dikushe apo nje Avokat i mire une e cmoje mencurine tende si nje idealist dhe djale me intelegjence por jo edhe nderhyrjet tua te pa nevojshme qe nu kane te bejn ne kete mes andaj besoje se mundemi me u mare vesht me Fenerin une dhe aj te famderit dhe REspekt Gezuar 29 Nentorin urime
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 29, 2008 8:08 pm

Zeri, m'duket qe nuk te permenda emrin tend asku! E dyta, nuk jeni vetem ju, qe keni shkruar ne kete teme dhe keni cek 29 nentorin. Kan shkruar edhe te tjere, bile i fundit ishte Tom sojeri. Keshtu qe, mos i merr gjerat personale, pa menduar askush per ty. Une mundem, du dhe askush nuk me ndalon te jap nje mendim timin ne cilen do teme qe dua. Ne momentin qe e luaj ate role ( siq e keni cek ju, si me i menqur) atehere une veq se kam deshtuar. Tjetra eshte se, une qe ne fillum u shpreha "...me sa une e kuptoj", qe kur ta [perkthejm bukfalisht i bije se edhe une mund te jeme gabim, por eshte mendimi im.
Por edhe nese hipotetikisht e marrim si nderhyje mendimin tim me siper, nuk mund te thuash i pa nevojshem. Sepse qe te dy ishit pothuajse ne nje mendim, vetem se ju shkruanit ndryshe...Keshtu qe, nderhyrja ime behet e nevojshme.

Respekt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 29, 2008 8:21 pm

Akili ne kete teme une po te thashe dhe ne rastin e Fenerit ajo qe thua ty se dha mendimin tend nuk eshte e vertet sepse kesaje i thone Qofshe bektesh e se mer vesht e ngase une sjame Bektesh dhe e kutoje qellimin ku done me dale andaj ti po mundohesh te tregojshe mencurine tende duke injoruar te tjeret kjo eshte gabim tek ty ne temat tjera nuk me ka hase qe te nderhyje se nuk kame pare verejtje por ja qe ketu e pashe te arsyeshme te nderhyje sepse pashe nje nderhirjen tende nga anesh dhe me mbrapaskene por une jame qe i them gjerat troce e ne sy nuk hidhem anash apo per reth tani une nuk them mose thuaj mendimin tend eshte shume e drejt por jo te hijshe edhe ne biseden e tjereve kurse gjoja je i rendesishem une te respektoje si njeri te nje ideali por jo edhe ironine tende te pa nevojshme qe e ben ketu ndaj meje skame nevoje une per ato gjera qe te mi thuash nga anash thuaj drejt ne sy troc
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 29, 2008 8:34 pm

Zeri, gjitha keto i pranoj edhe qdo gje tjeter, vetem ne diqka po te kundershtoj dhe ne fund po e pranoj fajin per ate nderhyrje. Vetem mos gabo te thuash tjera here se une nuk i theme gjerat troq. Une i theme edhe me troq se ju, por dallojme ne shprehje dhe ne ruajtjen e qetesis.

Gabova! Hera e fundit eshte kjo qe nderhy aty ku shkruani ju. Tash e tutje vetem perpara ju, aty ku shkruani ju une vetem lexoje.
I keq jam une, kur te theme njehere jo, edhe nese permbyset bota ska kthim prapa. Keshtu qe, vetem respekt, skem qka komentojme me shume per kete teme dhe asnje tem tjeter.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
feneri
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 2101
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 29, 2008 8:57 pm

Qė te mos lindin dilema, jam i obliguar njekohesisht tua uroj te gjithe shqiptareve edhe 28 - 29 nentorin, du dite te shenjta dhe te randesishme per ne shqiptaret!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
28 Nėntori - Dita e Flamurit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 4 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Histori-
Kėrce tek: