Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 28 Nėntori - Dita e Flamurit

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
Delia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 514
Registration date : 13/01/2008

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Fri Nov 28, 2008 4:34 pmUrime 28 Nėndori tė gjithve .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Blerti_Gashi
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 593
Age : 30
Vendi : Nė Troje tė Enver HOXHES !!
Registration date : 20/10/2008

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Fri Nov 28, 2008 5:00 pm

Urime 28 Nentori gjithe Shqipetareve ku do qe jeni mbrenda kufijeve te Shqiperis Etnike dhe jashte saje.

Urime te gjitheve.

fla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.BashkimiKombetar.com
rroni
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Fri Nov 28, 2008 5:19 pm

Urime Urime 28 Nentori dhe ju ftoje te festoni sa me shume kete feste kombetare sidomos tani ne ket kohe shume te keqe politike ne Kosove, dhe te ju tregojm botes dhe disa politankve tane se nuk do leshojm pe nga flamuri yne dhe Bashkimi ne nje shtet Shqipetar.

G E Z U A R
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 36
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Fri Nov 28, 2008 5:22 pm


Urime festen e 28 Nentorit! Uroj qe se shpejti ta festojme me te forte, me te lumtur dhe te bashkuar.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Fri Nov 28, 2008 5:24 pm

Gezuar 28 Nentorin dhe kujdes!

Nuk realitet nuk ka dhe nuk do te kete Kosove te pavarur. Vetem Bashkimi eshte Pavaresi. Pa Bashkim, jo vetem qe do te kemi ndarje por edhe zhdukje te shqiptareve si komb. Ne se nuk bashkohemi edhe Shqiperia eshte e rrezikuar nga kryeministri i saj Damir Fazllici dhe zedhenesi i tij Sali Berisha. Sot Greqia deklaroi se nuk ka problem Cam. Greqia tha se ky eshte edhe qendrimi i qeverise dhe parlamentit te Shqiperise. Bashkimi eshte Shpetimi per te gjithe shqiptarert ku do qe ndodhen ndryshe na pret zhdukja.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ylari
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 801
Age : 33
Vendi : Shqiperi
Registration date : 02/11/2008

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Fri Nov 28, 2008 5:45 pm

Urime te gjidhve festen e flamurit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Parapsikologu
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 3125
Age : 50
Vendi : Ferizaj-Kosovė
Profesioni/Hobi : Poezia
Registration date : 18/07/2008

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Fri Nov 28, 2008 6:11 pm

FLAMUR KRENARIE

1.
I rrahur nga era, krenar nė liri valon
Me kujtimet e bartura n'log duke luftuar,
Bartė me vehte porosin dhe betimin
Tė ruajtura kujtim nga kohė e shkuar!

2.
I lagur me gjak tė pastėrt shqiptari
Kurrė i pėrdhosur e i lėnė pėr dhe,
Nė ballė tė luftės bashk me Skenderbeun
Lirinė dhe krenarinė e solle ndėr ne!

3.
Me krenari tė bartėm shekuj me radhė
Nga dora nė dorė pa prekur nė tokė,
Lavdinė kombit shumė lartė ia ngrite
Emrin shqipėtar e barte nėpėr botė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Parapsikologu
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 3125
Age : 50
Vendi : Ferizaj-Kosovė
Profesioni/Hobi : Poezia
Registration date : 18/07/2008

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Fri Nov 28, 2008 6:12 pm

SHQIPONJĖ NĖ FLAMUR

1.
Me Shqiponjėn garė fluturimi bėj
Sepse krahėt e erės i mora me vehte,
Botėn e vogėl nga lartėsi e shikoj
Me bukuritė dhe tė metat e kėsaj jete!


2.
Ia kam lakminė kėtij zogu tė lirė
Qė horizontet e pafund i zotėron,
Mbretėresh e lartėsive tė kaltėrta
Simbol nė flamurin e kombit qėndron!

3.
I njohu trimėritė dhe luftėrat e kombit
Ngritjet dhe rėnjet qė na pėrcollėn,
Dhembjet, vuajtjet, ikjet
Qė armiqėt e shumtė na i sollėn!


4.
Dhe sė bashku me ne qėndroi krenare
Kurrnjėherė nuk ra nė kthetrra armiku,
Mbizotėroi dhe mbizotėron prore
Hapėsirat shqiptare buzė Adriatiku!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Albona
Anėtar
Anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 354
Age : 29
Vendi : Kumanove
Registration date : 10/10/2008

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Fri Nov 28, 2008 6:13 pm

Per shume vjet festen e flamurit. Te rroje kombi shqiptare deri ne perjetesi. Urime te gjitheve festa e 28 Nentorit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driola
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 25/06/2008

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Fri Nov 28, 2008 6:33 pm

Urime per te gjithe Festa e 28 Nentorit fla fla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eagle Eye
Fillestar/e
Fillestar/e


Male
Numri i postimeve : 58
Age : 30
Registration date : 27/08/2008

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Fri Nov 28, 2008 6:47 pm

Gezuar 28 NENTORIN Vllazen e Motra Shqipetar. Dhe mos harroni te zgjoheni nga gjumi , qe vitin e ardhshem ta festoim te gjith bashk .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://landofeagles.net
beti
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 103
Age : 36
Vendi : maqedonij
Registration date : 10/09/2008

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Fri Nov 28, 2008 8:09 pm

urime urime urime krejtve kete fest ishalla ne mot me naj te re me te mir
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
anila
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 973
Age : 23
Registration date : 29/08/2008

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Fri Nov 28, 2008 8:42 pm

Gezuar 28 Nentorin,festen e pavarsise,ngritjen e flamurit ne Vlore,lindja e heroit tone kombetar Adem Jasharit,dhe dalja publike per here te pare e UCK-se...
Urime gjithe shqipetareve kudo qe ndodhen...!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Arta
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 760
Registration date : 06/09/2007

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Fri Nov 28, 2008 8:49 pm

Gėzuar festėn e 28 Nėntorit .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rolling
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 26
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Fri Nov 28, 2008 9:48 pm

urime te gjitheve, vitin e ardhshem e pritshin ne nje shtet, te gjithe shqiptaret
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Fri Nov 28, 2008 10:45 pm

"JEPNI PER NENEN"
Fan.S.Noli

C'thot' ajo e ve e gjore
Mbretereshe pa kurore
Faqe -cjerrur,lesh-leshuar
shpirt e zemer perveluar,
Gjysm'e vdekur :O Shqiptare,
Nenes mos ja beni varre!
Mbahu ,Neno,mos kij frike
Se ke djemt'n' Amerike.
Qan e lutet Nen'e mjere
Kerkon vatren edhe ndere ,
Do lirine dhe atdhene
Sic e pat me Skenderbene,
Bijt' e bese therret prane .

Kur i thirri dhe s'i vane??
Mbahu ,Neno,mos ki frike
Se ke djemte n' Amerike.
Cilet jane ata tirane,
Qe te pren' e te vrane,
Qe te therre bije bija,
Dhe t'u -nxi, t'u mbyll shtepia ?
Derthni plumba, o Shqiptare
Gjakn'e Nenes per ta marre,
Mbahu ,Neno , Mos kij frike
Se ke djemte n' Amerike.
Cilet bij te tradhetuan,
Dhe te doqne dhe te shuan,
Dhe te lane ,o Shkab' e ngrate,
Pa fole,pa zoq,pa shpate?
Keta qena ,o shok' i mbytni,
Mbushni gjyle qe t'i shtypni.
Mbahu,Neno,mos kij frike ,
Se ke djemte n'Amerike.
Sa kerkon e sa te duhen?
Burrat nga detyra s'ndruhen!
Trim i mire do te jape,
S'kursen jeten as parate;
Hithni,hithni tok dollare

Te mos mbetemi te share.
Mbahu,Neno,mos kij frike
Se ke djemte n'Amerike.
Do te ndihim pa kursyer,
Per ty,Nena jone e vyer,
Qe ne ndrit' e nder te thuresh,
Dhe me bijt e tu te mburresh.
Cila Nene lyp parane?
Cilet bij me shpirt s'i dhane?
Mbahu,Neno,mos kij frike.
Se ke djemte n'Amerike.
Arme dhe fisheke mblithni,
Qesen edhe shpirtin hithni:
Per lirin'e vendit t'one,
Sot-se neser eshte vone
Jepni ,Nenen te shpetoni,
Komb e Vatra te nderoni.
Mbahu Neno,mos kij frike.
Se ke djemt n'Amerike.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
dibranja
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv


Numri i postimeve : 542
Registration date : 19/09/2007

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Fri Nov 28, 2008 11:19 pm

Urime te gjithve feseten nderkombetare te popullit tone

URIME FESTA E FLAMURIT

E dhasht zoti sot nje vjet te festojme te gjithe se bashku ne shtetin tone
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
anila
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 973
Age : 23
Registration date : 29/08/2008

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Fri Nov 28, 2008 11:21 pm

dibranja shkruajti:
Urime te gjithve feseten nderkombetare te popullit tone

URIME FESTA E FLAMURIT

E dhasht zoti sot nje vjet te festojme te gjithe se bashku ne shtetin tone

Urime festa e flamurit...po nuk eshte feste nderkombetare,por kombetare
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
gjakushi
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 841
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 29, 2008 1:09 am

anila shkruajti:
dibranja shkruajti:
Urime te gjithve feseten nderkombetare te popullit tone

URIME FESTA E FLAMURIT

E dhasht zoti sot nje vjet te festojme te gjithe se bashku ne shtetin tone

Urime festa e flamurit...po nuk eshte feste nderkombetare,por kombetare


Urime fesata ! Anila i ka rreshqitur dibranes dhe ne vend qe ta beje mbarė e ka bere nder !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 29, 2008 2:55 am

Gėzuar tė gjithėve festat e nėntorit me kėtė kėngė;Remi Po vin krushqit (Po vijn krushqit)

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 36
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 29, 2008 3:04 am

Ne kete moment ne TV Alsat nje lajm : Kryetari i Parlamentit te Kosoves Jakup Krasniqi ka deklaruar sot se ne rast te pershkallezimit te situates ne Kosove, do shpalosen letrat per bashkimin e Kosoves dhe Shqiperise. Deklarata sot per 28 Nentor.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 36
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 29, 2008 3:12 am

Eva0506 shkruajti:
Ne kete moment ne TV Alsat nje lajm : Kryetari i Parlamentit te Kosoves Jakup Krasniqi ka deklaruar sot se ne rast te pershkallezimit te situates ne Kosove, do shpalosen letrat per bashkimin e Kosoves dhe Shqiperise. Deklarata sot per 28 Nentor.

Reagimi i parė i institucioneve tė Kosovės ndaj miratimit tė raportit tė Ban Ki Mun me planin 6 pikėsh brenda tij ka qenė mjaft i ashpėr.

Kryetari i Kuvendit tė Kosovės, Jakup Krasniqi ka thėnė se shqiptarėt duhet t'i shpalosin letrat e bashkimit tė Kosovės me Shqipėrinė nėse ka pėrpjekje pėr t'i shkelur parimet e njohura tė Grupit tė Kontaktit tė cilat e pėrjashtojnė mundėsinė e ndarjes sė Kosovės, bashkimin e saj me ndonjė shtet tjetėr dhe kthimin e saj nė statusin politik tė para vitit 1999.
"Nėse dikush tenton tė ndryshojė deklaratėn e Grupit tė Kontaktit, sidomos tri parimet e saj, ndoshta shqiptarėt duhet tė mendojnė edhe nė atė aspekt. Ėshtė e drejtė e tyre", deklaroi Jakup Krasniqi, kryetar i Kuvendit tė Kosovės.
Komenti i kryeparlamentarit tė Kosovės ėshtė bėrė pas takimit qė zhvilloi nė Prishtinė me kryetarin e Partisė Socialiste tė Shqipėrisė, Edi Rama pikėrisht nė ditėn e pėrvjetorit tė 96-tė nė shpalljes sė pavarėsisė sė Shqipėrisė. Ai ka marrė nga Krasniqi njė kopje tė Deklaratės sė Pavarėsisė sė Kosovės nė sfond tė sė cilės ėshtė punuar figura e Komandantit Legjendar tė ish Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės, Adem Jashari. I pyetur pėr pasojat e mundshme nė rajon nėse preket sovraniteti i Kosovws, Rama ėshtė pėrgjigjur: "Kėto duhet t'i llogarisin ata qė shikojnė kėtė ėndėrr me sy hapur. Pėr sa na takon ne, sovraniteti i Kosovės ėshtė i pacenueshėm".
"Ne mendojmė qė deklarata ishte e balancuar. E rėndėsishme ėshtė qė askush nė Kėshillin e Sigurimit nuk kontestoi sovranitetin e Kosovės dhe nė kėto momente ėshtė shumė e rėndėsishme qė edhe nė Kėshillin e Sigurimit u konfirmua sovraniteti i Kosovės", deklaroi Rama.
Kreu i partisė mė tė madhe opozitare nė Shqipėri, Edi Rama ka ardhur nė Kosovė pėr tė marrė pjesė nė festimet e Ditės sė Flamurit, 28 Nėntorit. Gjatė ditės ai do tė takohet edhe me Presidentin e Kosovės, Fatmir Sejdiu dhe Kryeministrin Hashim Thaēi.
Pėrparim Isufi
ALSAT KOSOVA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
gjakushi
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 841
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 29, 2008 3:21 am

Eva0506 shkruajti:
Eva0506 shkruajti:
Ne kete moment ne TV Alsat nje lajm : Kryetari i Parlamentit te Kosoves Jakup Krasniqi ka deklaruar sot se ne rast te pershkallezimit te situates ne Kosove, do shpalosen letrat per bashkimin e Kosoves dhe Shqiperise. Deklarata sot per 28 Nentor.

Reagimi i parė i institucioneve tė Kosovės ndaj miratimit tė raportit tė S Ban s Ki s Mun me planin 6 pikėsh brenda tij ka qenė mjaft i ashpėr.

Kryetari i Kuvendit tė Kosovės, Jakup Krasniqi ka thėnė se shqiptarėt duhet t'i shpalosin letrat e bashkimit tė Kosovės me Shqipėrinė nėse ka pėrpjekje pėr t'i shkelur parimet e njohura tė Grupit tė Kontaktit tė cilat e pėrjashtojnė mundėsinė e ndarjes sė Kosovės, bashkimin e saj me ndonjė shtet tjetėr dhe kthimin e saj nė statusin politik tė para vitit 1999.
"Nėse dikush tenton tė ndryshojė deklaratėn e Grupit tė Kontaktit, sidomos tri parimet e saj, ndoshta shqiptarėt duhet tė mendojnė edhe nė atė aspekt. Ėshtė e drejtė e tyre", deklaroi Jakup Krasniqi, kryetar i Kuvendit tė Kosovės.
Komenti i kryeparlamentarit tė Kosovės ėshtė bėrė pas takimit qė zhvilloi nė Prishtinė me kryetarin e Partisė Socialiste tė Shqipėrisė, Edi Rama pikėrisht nė ditėn e pėrvjetorit tė 96-tė nė shpalljes sė pavarėsisė sė Shqipėrisė. Ai ka marrė nga Krasniqi njė kopje tė Deklaratės sė Pavarėsisė sė Kosovės nė sfond tė sė cilės ėshtė punuar figura e Komandantit Legjendar tė ish Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės, Adem Jashari. I pyetur pėr pasojat e mundshme nė rajon nėse preket sovraniteti i Kosovws, Rama ėshtė pėrgjigjur: "Kėto duhet t'i llogarisin ata qė shikojnė kėtė ėndėrr me sy hapur. Pėr sa na takon ne, sovraniteti i Kosovės ėshtė i pacenueshėm".
"Ne mendojmė qė deklarata ishte e balancuar. E rėndėsishme ėshtė qė askush nė Kėshillin e Sigurimit nuk kontestoi sovranitetin e Kosovės dhe nė kėto momente ėshtė shumė e rėndėsishme qė edhe nė Kėshillin e Sigurimit u konfirmua sovraniteti i Kosovės", deklaroi Rama.
Kreu i partisė mė tė madhe opozitare nė Shqipėri, Edi Rama ka ardhur nė Kosovė pėr tė marrė pjesė nė festimet e Ditės sė Flamurit, 28 Nėntorit. Gjatė ditės ai do tė takohet edhe me Presidentin e Kosovės, Fatmir Sejdiu dhe Kryeministrin Hashim Thaēi.
Pėrparim Isufi
ALSAT KOSOVA


Ajo qe perpiqet tė dalė nė shesh, ka pėr qellim tė bėjė viktima Sėrbė. Por njė gje e dijnė shqiptarėt, se atė ėndėrr nuk do ta shohin okupatorėt tanė shekullor. Edhe pa thane pushtetarėt e institucioneve te Kosovės, edhe pa zėrin e pushtetarėve nė Shqipėri, as pa shtėrzimet e pushtetarėve shqiptar nė Makosllavi, Shqiptarėt do ta bėjnė Bashkimin, sepse arriti koha e revidimit tė qėndrimeve tė Kongresit tė Berlinit!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 29, 2008 3:28 am

O Shqiptar nuk ka pavarsi. Bashkimi eshte Pavarsia.


Saturday, December 22, 2007


Nuk ka pavarsi per Kosoven


Ne baze te llogarive te mia rezulton se Kosova ka me shume gjasa qe te mos e marri pavarsine sepse gjysma e mbetur qe punon kundra saj ka pushtet dhe eshte shume aktive. Gjysma e mbetur eshte Sali Berisha dhe Fatos Nano. Pa u larguar ata nga pushteti dhe politika eshte veshtire qe shqiptaret te shohin nje dite me Diell. Ibrahim Rugova (gjysma e pare) plus Sali Berisha dhe Fatos Nanon perbejne te teren e asaj veprimtarie te hapur kundra pavarsise se Dardanise, pra veprimtari antishqitare dhe antiperendimore.

Askush nuk mund te imagjinoje se Kosova do te kishte gjasa pavaresimi me Ibrahim Rrugoven ne krye. "Rezistenca" e tij paqesore do te conte uje ne mullirin serb sic ka bere qysh ne diten e pare. Ne fakt kjo rezistence e Ibrahim Rugoves ishte rezistence antishqiptare dhe antiperendimore kur ai deklaroi se UCK-ja eshte organizate terroriste dhe perendimi duhet te mirrte masa duke derguar FBI-ne per te bere te mundur zbulimin dhe arrestimin e antareve te UCK-se qe kishin kryer sulmin e armatosur mbi stacionin policor serb qe ndodhej ne Dardani.
Ne diten e proves Ibrahim Rrugova me humor te mire se bashku me Sllobodan Milloshevicin kerkonte ndalimin e bombardimeve te NATO-s kundra ushtrise serbe, nderkohe qe kjo ushtri po vriste, digjte, perdhunonte... po pastronte etnikisht Dardanine nga banoret e saj shqiptar. Ne diten e proves ai provoi se nuk ishte ne llogoren shqiptare por ate serbe, ndaj mungesa e tij ne politike dhe ne krye te Dardanise duhet pare si nje faktor qe shton mundesite e pavaresimit...

Kujdes! Pavarsia e Kosoves eshte ne rrezik. Gjysma e mbetur antishqiptare (Berisha-Nano) ka qene dhe eshte shume aktive.
"Pavarsi e kushtezuar per Kosoven" ishte misioni i pare dhe i fundit nderkombetar i qeverise Sali Berisha. A nuk eshte ky edhe pozicioni i Serbise? A nuk kerkon Serbia kete status per Dardanine? C'fare eshte kjo perputhje qendrimesh antishqiptare? Kush i merr urdhrat nga njeri- tjetri? A merr Serbia urdhra shqiptare apo qeverite shqiptare marrin urdhra nga ato serbe?
E nderkohe qe Sali Berisha deklaronte se patriotizmi eshte primitivizem duke thyer embargon e OKB-se furnizonte makinen ushtarake serbe per ti bere te mundur asaj vazhdimin e kasapanave ne Ballkan. Sic duket patriotizmi shqiptar paskish qene primitivizem per Sali Berishen, ndaj ai ishte hedhur ne anen e patriotizmit serb...
Ndersa sulmet e UCK-se ndaj objekteve ushtarake serbe, Berisha i cilesonte terroriste (njesoj si Rugova), miku i tij Fatos Nano takohej me Sllobodan Miloshevicin duke u treguar shqiptareve te Kosoves se kryeqyteti i tyre eshte Beogradi, Milloshevici qe bene luften bene dhe paqen...
Ministri i Fatos Nanos, Kastriot Islami zyrtarisht ne dokument nderkombetar sanksionoi qendrimin atishqiptar te kryeministrit te tij, ndersa vazhduesi i Nanos ne PS i dhuron celsin e Bashkise se Tiranes serbit Goran. Ndoshta i ka pelqyer kenga luftarake serbe "Pucaj (zjarre)!"
Zjarre, zjarre mbi shqiptaret! Mos i leni te marrin fryme! Sabotojani pavarsine! Keto jane urdhrat e sotme, ndaj pa larguar gjysmen e mbetur antishqiptare, nuk ka pavaresi per Kosoven.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 29, 2008 3:42 am

Qeveria e Kosovės pėr njė periudh e mbajti tė fshehur planin 6 pikėsh tė Ban Ki Moonit.... derisa ajo doli nė sipėrfaqe dhe e panė tė gjithė... qė deri dje shumėkush kanė ėndėrruar pėr njė Pavarsi tė Kosovės, tash u mblodhėn dhe organizuan demostratė shumė tė suksesshme. Albin Kurti filloi ta zgjjeroj rrethin dhe tė lidhet me aktivitete aktive me rini nga shteti ėmė Shqipėri.... duhet tė dilet nga kjo situatė e qrveritarve nga Shqipėria dhe Kosova bashkarisht duhet ta gėnjejnė popullin me ca ide apo surpėriza tė reja tė freskta ...pėr ta mbajtur ende pushtetin dyja palėt tani mė qė pothuajse kanė filluar ta humbin.
Po luhet lojė e poshtėr pėr pushtet duke kėrkuar shkarkimin e kryetarit dhe ministrit dhe harrojnė se si pozita po ashtu edhe opozita janė shkaktaret kryesore qė Kosovėn e sollėn nė kėtė gjendje.


Po ne u themi tash se radhėn e kanė krushqit pėr Bashkim Kombėtar.

Gėzuar tė gjithėve festat e nėntorit me kėtė kėngė;Remi Po vin krushqit (Po vijn krushqit)

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
28 Nėntori - Dita e Flamurit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 3 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Histori-
Kėrce tek: