Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 28 Nėntori - Dita e Flamurit

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutoriMesazh
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 28, 2009 6:02 pm

Shqiptar!
Le te mos ngopemi me luge te zbarzuar!

Dita e 28 Nentorit ne vetvete eshte dite e gezuar, por a eshte realiteti nje ironi ndaj kesaj feste.

Taqi, Sejdiu, Krasniqi, Rexhepi... nuk e njohin kombin shqiptar, flamurin dhe hymnin shqiptar.
Fazllo-Berisha po fal territore serbit e grekut.
Cfare duhet te bejme te qeshim apo te rrembejme armet dhe duke mbrojtur trojet tona, ne kete menyre i nderojme Diten e Shenjte, Diten e Shenjte te Pavarsise.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 28, 2009 6:25 pm

Njashtu PETRIT se mbas disa viteve nese shkon keshtu sikur tani sdot kem qka te urojm 28 NENTRIN se nuk dot jem fare aty ku jemi tash.duke i fal e dhuruar trollin ton dreqit e te birit.!
Kta njerz nuk jan normal dhe shtiren se nuk esht asgje,turpi qoft mbi ta.kta far bastarda dhe keto qeverit dot ikin e dot katandisen, e ne populli dot mbesim, si nuk mendoni ket more te gjor qe i perkrahni kta karagjoza zoti ju verboft per jet e mot. si nuk e shifni more ju perkrahesit e ktyre bastardeve, se jemi populli ma i katandisuri ne evrop dhe ne bote dhe jem te vetmit qe jem me te varferit qe na fishkllojn zorret pa buk goje, pa uj, pa drita me prijashtim te disa matrapazve te cillet i kryjn punet e tyre i kan punet mir.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 28, 2009 6:31 pm

Per ty Nentor Urime te gjitheve
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 28, 2009 7:20 pm

"Flamuri permbledh kujtimet e shkuara te nje Kombi dhe nje gjuhe te pashkruar qe mund ta kuptoj syri dhe zemrz e cdo njeriu me ndjenja.
Cilat jan kujtimet qe shfaq duke valuar, Flamuri yne?
Nuk jane kujtimet goditjesh kundra fqinjeve, nuk jane kujtime lakmirash dhe rrembimesh: jane kujtime vetmbrojtje me mundime te palodhura dhe me trimerira te gjata e te forta qe kane lene gjurma ne letersine e gjithe popujve te qyteteruara.
Nga kjo pikepamje mund te mburremi se Flamuri yne, sic eshte nje nga me te vjetrit e botes, eshte dhe nje nga me te drejtet".

Pranoni urimet e mija te perzemrta te gjithe shqiptaret kudo qe jeni, me rastin e festave te 28 Nentorit Diten e Flamurit, Ditlindjen e Komandantit Legjendar te UCK-se A.Jashari, dhe daljes publike te UCK-se. Autori i shkrimit per flamurin eshte F.Konica .........Driniiiiii
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sat Nov 28, 2009 7:24 pm

Jashte temes..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sun Nov 28, 2010 1:46 pm

Pas nje viti edhe nje her urimet me te perzmertat pe 28 Nentorin Diten e Flamurit te gjithe shqiptarve kudo qe jane nga ana ime.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 58
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sun Nov 28, 2010 2:08 pm

Urime festa Flamurit Kombetare.
Me deshire qe falmuri multietnik i sebeve kurre mos te valon ma.
Te perkrahesh kosovarizmin flamurin multietnik e te festojshe ate kombetare
eshte sikur te punoshe per serbine e te thuash jam shqiptare.
TE gjithe ata qe perkrahin heqjen e kombit dhe flamurit nuk kane te drejte te festojne per flamurin kombetare.
Urime shqiptare diten e flamurit kombetare..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrimtaf
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 49
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sun Nov 28, 2010 4:11 pm

Nje urim per diten e FLAMURIT te gjithe shqiptareve .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sun Nov 28, 2010 4:27 pm

Urime Festen e Flamurit per ju on se pari : Driniiiii, rrimtaf, xhiti si dhe te gjithe shqiptareve .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sun Nov 28, 2010 9:09 pm

Konstatim

Sot eshte 28 Nentor, dita e Shpalljes se Pavarsise se Trojeve shqiptare.
Ne Athine ndodhet delegacioni i qeverise "shqiptare" qe do ti fali edhe 325 km/2 shtetit artificial grek.
Kryeministri i "shqiptareve" eshte akuzuar se eshte pi...kerisht nr. 28 qe e lidh ate me sherbimin sekret serb.
Ne shqiptaret festojme duke mos e pas te qarte se cila 28-te do te na ngelet trashegim, e Ismail Qemalit apo e Sali Berishes...

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
dodgjeka
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 76
Age : 79
Vendi : vulaj malsia
Profesioni/Hobi : autolakir ėn penzion -poezia
Registration date : 30/06/2009

MesazhTitulli: dita e Flamurit???   Mon Nov 29, 2010 11:37 am

E paēi pėrhajr e gėzoshi me beriqet ditėn e Pavarsis qytetart e Nānės Madhe.Vet nuk e kuptoj pėrhajrimin e ditės Flamurit me 28 nantor. Tan Shqiptari e din se dita e Flamurit duhet festua me 6 pril kur e ka kūl Ded Gjon Luli me Malėsor n' Majet DEĒIQIT me 1911,Masparit qysh Gjergj Kastriotit.Asht gjynaf me barazua Balkonin e Ismail Qemalit me BRATILEN e DEĒIQIT t'DED GJON LULIT ME MALSOR e me ūl aq posht Kryengritjen e Malsis. 28 nantor pėr mua asht dita e pavarsis e Shqipnis e jo e tan Shqiptarit se na ēi jem rreth e reth Nānės Madhe, hala jem t'okupuom e dita e flamutit me 6 pril kime dasht me kźn pėr tan Shqiptar se e kem veē i Flamur Kuq e Zi e atā e ka kūl majpari DED GJON LULI me MALSOR E AT DIT DUHET ME NERUA TAN sHQIPTARI.Nuk dij pėr Kosov se ata nuk e kan ma Kuq e Zi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.gurraelecit.blogspot.com
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Mon Nov 29, 2010 4:01 pm

GĖZUAR DITĖLINDJEN SHQIPĖRI!

Gėzuar Ditėlindjen e Komandantit, Humanistit dhe Strategut tė UĒK-sė, Adem Jashari!Lindur mė 28 nėntor 1955
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Thu Dec 02, 2010 8:29 pm

Urime festa e - 28 Nentorit tan shqiptarve, kudo qe jan.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
28 Nėntori - Dita e Flamurit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 6 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Histori-
Kėrce tek: