Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 ATMOSFERĖ KARNAVALESH ILIRE NĖ BOZOVCĖ

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

ATMOSFERĖ KARNAVALESH ILIRE NĖ BOZOVCĖ Empty
MesazhTitulli: ATMOSFERĖ KARNAVALESH ILIRE NĖ BOZOVCĖ   ATMOSFERĖ KARNAVALESH ILIRE NĖ BOZOVCĖ EmptyTue Mar 12, 2019 3:27 am

ATMOSFERĖ KARNAVALESH ILIRE NĖ BOZOVCĖ
nga Neshat Mehmedi
Nė orėt e hershme tė paraditės, u nisėm pėr nė pikėn mė tė largėt tė malėsisė sė Sharrit, pėr tė parė karnavalet tradicionale ilire nė fshatin Bozovcė.
Njė traditė interesante qė po vazhdon tė mabhet gjallė nė kėtė mjedis, falė entuziazmit tė prof. Neshat Memetit, vėllezėrve Jashar e Idajtet Sejdiu dhe entuziastėve tjerė tė fshatit ose pėrkrahėsve tė manifestimit(Ecologu i z.Lazim Destani...), i cili ėshtė ndėr tė rallėt nė trojet shqiptare.
Pėrveē atmosferės sė bukur dhe "marshimit" me maska(ku dominonte lėkura ogiēėve), kėngėve dhe valleve, mysafirėt hasėn edhe nė mikpritjen e ngrohtė bujare malėsore tė nikoqirėve, pėr ēka meritojnė njė falėnderim publik....
(Falėnderim edhe EU Rent a Car(078-336-717,071-777-773) qė na huazoi veturėn pėr t'u ngjitur gjer nė kėtė fshat...),
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
 
ATMOSFERĖ KARNAVALESH ILIRE NĖ BOZOVCĖ
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: