Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

  LUTFI COKA/poezi HALIT COKA HERO I KOSOVES

Shko poshtė 
AutoriMesazh
lutfi coka
Fillestar/e
Fillestar/e
lutfi coka

Male
Numri i postimeve : 49
Age : 68
Vendi : shqiperi
Registration date : 29/06/2012

 LUTFI  COKA/poezi  HALIT   COKA HERO I KOSOVES Empty
MesazhTitulli: LUTFI COKA/poezi HALIT COKA HERO I KOSOVES    LUTFI  COKA/poezi  HALIT   COKA HERO I KOSOVES EmptyTue Dec 25, 2018 12:46 am

DESHMORIT Te KOMBIT HALIT COKA

Me keto vargje-
Te thure kuror,
Per trimerin tuaj,
Per gjakun tuaj,
Per emrin tuaj-
Heroi kombit..

Do t'a ngre lart
Kёtё emer
Me betim,
Me pune,
Me bese
Pёrhere do te kemi
Ne shpirt ezemer.

Ti jeni ne vatrat tona
Je ne sofrat tona,
Je ne gezimet tona
fale gjakut tuaj
fitorja eshte e jona.

Flini te qete
se ju dhat jete
per kete toke,
per keta njerez,
per kete liri,
per shqiptari

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
LUTFI COKA/poezi HALIT COKA HERO I KOSOVES
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Zonė e lirė :: Tema tė ndryshme-
Kėrce tek: