Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 “SFIDANTJA“NEXHMIJE HASANI, SHKRIMTARE E TALENTUAR...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

“SFIDANTJA“NEXHMIJE HASANI, SHKRIMTARE E TALENTUAR... Empty
MesazhTitulli: “SFIDANTJA“NEXHMIJE HASANI, SHKRIMTARE E TALENTUAR...   “SFIDANTJA“NEXHMIJE HASANI, SHKRIMTARE E TALENTUAR... EmptySun Oct 21, 2018 6:21 pm

“SFIDANTJA“NEXHMIJE HASANI, SHKRIMTARE E TALENTUAR, NĖ NJĖ MANIFESTIM TĖ IDEUAR E TĖ ORGANIZUAR ME SHUMĖ PĖRGJEGJĖSI ….
Nga Prof. Kristaq F. Shabani
Me besim tė plotė se do tė hidhej njė hap i sigurt dhe do tė fillonte njė “epokė” e re edhe nė Britani, nė lidhje me organizimin e manifestimeve, nė kuadrin e Manifestimit mbarėbotėror “ 100.000 Poetėt e Botės pėr ndryshim” u programua qė, nė Sheffild, tė organizohej pėr herė tė parė njė Manifestim I tillė. Dhe besimi se do tė arrihej njė sukses qysh nė vitin e parė ishte mėse I pritshėm. Presidenca e LNPSHA “ Pegasi” Albania, e cila kishte njė pėrvojė shtatėvjeēare nė organizimin e kėtyre Manifestimeve caktoi znj. Nexhmije Hasani , shkrimtare, koordinatorene saj nė Angli pėr tė realizuar njė Manifstim tė tillė nė kėtė vend.
Nexhmija e mori shumė seriozisht kėtė Manifestim, ndaj me qetėsinė e karakterizon, me vullnet, kėmbėngulje dhe me njė pėrgatitje tė jashtėzakonshme, arriti tė thyejė njė mentalitet, arriti tė realizojė njė Manifestim me njė nivel tė lartė dhe me pjesėmarrje tė gjerė, i shtrirė nė njė hapėsirė tė madhe gjeografike.
Vizioni dhe guximi, pėrgatitja dhe caktimi serioz i detyrave bėri qė gjithēk tė realizohej me perfeksion nė tė gjitha detajet e programit… Njė kryeshembull, njė vlerė e shtuar, njė manifestim i seriozitetit dhe operimit me shumė sukses. Krijimi i njė profili tė ri i Nexhmijes si organizatore, si moderator, si realizuese. Madje arriti , pėrveē tė tjerash, tė realizojė edhe njė bashkėveprim dhe bashkėpunim harmonik me organet e pushtetit vendor ne Sheffild, duke e zhvilluar veprimtarinė nė ambientet e Bibliotekės sė kėtij qyteti me emer. Kjo ndodh pėr herė tė parė nė kėtė qytet. Por ajo arriti, gjithashtu, qė tė tėrheqė vėmendjen nė kėtė organizim , duke ”thithur”edhe gjithė grupmoshat, duke filluar nga fėmijėt, qė u veprimuan nė realizimine Manifestimit.
Qetėsia, dashuria ndaj letėrsisė dhe Artit, dashuria ndaj Kombit, aftėsia e saj kreative,virtytet e rralla, tiparet, karakteristikat e saj janė sfiduese dhe pikėreferim modeli. Humane, me njė etikė tė lartė ,me nerv , me krijimet e saj plot talent tė shprehura nė shumė fusha tė letėrsisė , ajo ka fituar respektin dhe admirimin e tė gjithėve.
Kėto shprehen mė sė miri edhe te pėrshtypjet e pjesėmarrėsve dhe tė atyre qė e kanė ndjekur Manifestimin…., tė cilat bashkėshoqėrojnė kėtė paraqitje tonėn modeste,ku shprehet mė sė miri “zjarrmia” dhe “frymėmarrja “ e kėsaj veprimtarie , e cila duhet tė mbahet mend dhe pėr Nexhmijen ėshtė njė “sprovė “ e kaluar bukur . Natyrisht, si thonė shaka qė, pėrveē organizimit dhe realizimit , mbi kėtė organizatore ranė edhe shumė obligime financiare, qė, pa to, asqė mund tė realizoheshin dy ditėt e tij me pritje e pėrcjelljesh . Ajo ėshtė krenare pėr njė kryerealizim tė tillė, pasi u shpalos vlera e shumanshme dhe u forcuan lidhje tė reja letrare dhe artistike . Materialet filmike qė kemi pėr kėtė Manifestim tregojmė mė sė miri ato qė shprehėm mė sipėr dhe njė pėrvojė ematur pėr tė gjithė organizatorėt e manifestimeve edhe nė tė ardhmen. Ne e falėnderojmė pėr realizim tė suksesshėm pėr kėtė veprimtari ndėrkombėtare tė mirėrealizuar dhe qė ka bėrė jehonė kudo pėr seriozitetin nė prezantimin evlerave tė njerėzve kreativė dhe pėr realizimin e programit tė njė Manifestimi tė tillė tipik.


Informim
Pėrfundoi me sukses zhvillimi i Manifestimit
"100.000 Poetėt dhe Artistėt e Botės pėr ndryshim". Kėtij Manifestimi iu bashkuam edhe ne Poetet, Poetėt dhe Artistėt, Studiuesit e Diasporės, kėtu, nė qytetin e Sheffildit nė Britanisė e Madhe. Ishte njė nder i madh pėr ne tė figuronin nė listėn e gjatė tė kėtij Manifestimi nė mbi 150 shtete, si dhe nderim i madh qe ne kėtė nismė pėrmastive, eshte e angazhuar , LNPSHA "PEGASI" ALBANIA.
Ne, pjesėtarėt e kėtij manifestimi, protestuam paqėsisht, nėpėrmjet vlerės sė shpirtit tonė poetik e artistic, pėr njė botė me fizionomi ndryshe. Personalisht, si organizatore e kėtij eventi, falėnderoj LNPSHA "PEGASI" ALBANIA, Presidentin e saj, Prof. Kristaq F. Shabani, pėr kėtė nisiativė, tė cilėn edhe ne poetėt e Diasporės e pėrqafuam.
Nė ambientet e “Rotherham Borough Council library”, u dėgjua pėr herė tė parė, timbri i bukur i poezisė shqiptare. U dėgjua kėnga dhe jehona e muzikės sė bukur shqiptare. Nė kėtė Manifestim u bashkuan motra, vėllezėr, krijuesė edhe artistė nga Kosova, Shqipėria, Londra, Suedia, Greqia, Danimarka.
Populli anglez e shqiptar bashkuan duart dhe zemrat, mendjet dhe idetė, pėr tė pėrqafuar ardhmėrinė e jetės, me njė botė ndryshe, njė bote me paqe. Sigurisht, paqja nuk vjen me fjalė e as me tubime, por as me luftė: Jo!
Duke qenė pjesė e letėrsisė dhe e artit, ne tė gjithė, sė bashku, pėrmes takimeve letrare tonat, pėrforcojmė dashurinė, qetėsojmė zemrat dhe i tregojmė “shtresės” politike qė, jemi ne artistėt, ne populli, qė e duam jetėn pa luftė e skamje, pa gratacela e lukse. Ne e duam jetėn tė thjeshtė dhe mė me shumė dashuri. Ne e dimė se ēfarė do t’u lemė fėmijėve tanė.
Ne poetet dhe poetėt, artistėt dhe artistet e Diasporės, i rritėm fėmijėt me dashuri dhe humanizėm. Nuk mund tė quhesh, poet e artist, pa patur njė shpirt tė bukur dhe human.
Nė kėtė Manifestim letrar, na nderuan miq e mikesha tė mrekullueshme nga shtete tė mėdha. Na nderuan tė rinj e femijė nga qyteti, ku unė jetoj.
Ju falėnderoj me respekt tė gjithė, pa pėrjashtim, pėr kėtė vlerėsim tė madh...
Falėnderoj pėr prezencėn dhe pjesėmarrjen aktive si dhe mbėshtetjen nė kėtė Manifestim mbarėbotėror, nė mėnyrė tė veēantė: shkrimtarin Sokol Demaku, me banim nė Suedi, shkrimtaren dhe poeten Elhame Gjyrevci, me banim nė Danimarkė; poeten Teuta Haziri, me banim ne Suedi; dizinieren Vivian Hajreti, Greqi; poetin Servet Bytyēi, Londėr, poetin Sami Islami, Londėr, poete Merita Isufi, Londėr!…
Falėnderoj, gjithashtu, zotin Benard Basha, pėr prezencėn e tij nė kėtė Manifestim, pėr pėegatitjen e tij profesionale nė prezantim tė kėtij Manifestimi, nė dy gjuhė: shqip – anglisht! Falėnderoj pėr ndihmesėn e dhėnė nė pėrgatitjen dhe organizimin e Manifestimit vajzen time, Inėn, dhendėrin, tė cilėt u angazhuan me seriozitet nė kėtė nismė timen!
U munduam tė konkretizojmė me sukses kėtė Manifestim dhe ndjehemi, tashmė, tė lehtėsuar pėr realizimin e kėtij synimi madhor, duke u bėrė pjesėtar i kėtij Manifestimi mbarėbotėror.
Gjithashtu falėnderoj organizmat vendore ,tė cilėt na vlerėsuan duke na ndihmuar me ambientet!
Ishte njė pėrvojė e bukur pėr tė gjithė ne.
Me respekt e dashuri pėr tė gjithė ju!
Nexhmije Hasani, shkrimtare, Koordinatore e LNPSHA “PEGASI” ALBANIA, nė ANGLI.
Sheffild, mė 30 shtator 2018
Information
The Manifestation was successfully completed "100,000 Poets and Artists of the World for Change". We also joined the Manifesto in the Poets, Poets and Artists, Diaspora scholars, here in the city of Sheffield in Great Britain. It was a great honor for us to be on the long list of this Manifestation in over 150 countries, as well as the great honor that this embryonic initiative is committed, LNPSHA "PEGASI" ALBANIA.
We, the members of this manifestation, protested peacefully, through the value of our poetic and artistic spirit, for a world of different physiognomy. Personally, as the organizer of this event, thank LNPSHA "PEGASI" ALBANIA, its President, Prof. Kristaq F. Shabani, for this initiative, which we also embraced in the diaspora poets.
In the premises of the "Rotherham Borough Council library", it was heard for the first time, the beautiful stamp of Albanian poetry. The song and echo of beautiful Albanian music were heard. In this Manifesto were joined sisters, brothers, creators and artists from Kosovo, Albania, London, Sweden, Greece, Denmark.
The English and Albanian people joined hands and hearts, minds and ideas, to embrace the future of life, with a different world, a world of peace. Of course, peace comes neither in words nor in gatherings, nor in war: No!
As part of literature and art, we all together, through our literary meetings, strengthen our love, calm our hearts, and show them the political "layer" that we are the artists, the people who love life without war and poverty , with skyscrapers and luxuries. We love simple life and more love. We know what we will leave behind to our children.
The poets and artists of Diaspora, have raised children with love and humanity. You can not be called, poet and artist, without having a beautiful human soul.
In this literary Manifestation, we were honored by wonderful friends and others from great countries. They honored young people and children from the city where I live.
Thank you all respectfully, without exception, for this great appreciation ...
I thank for the active presence and participation and the support of this worldwide Manifesto, in particular: the writer Sokol Demaku, residing in Sweden, the writer and poet Elhame Gjyrevci, residing in Denmark; the poet Teuta Haziri, residing in Sweden; dizinieren Vivian Hajreti, Greece; poet Servet Bytyēi, London, poet Sami Islami, London, poet Merita Isufi, London! ...
I also thank Mr. Benard Basha for his presence in this Manifesto, for his professional introduction in the presentation of this Manifestation, in two languages: Albanian - English! I thank for the contribution to the preparation and organization of the Manifestation my daughter, Ina, who committed herself seriously in this initiative!
We tried to concretize this Manifestation successfully and we are already feeling relieved to realize this major goal by becoming a member of this worldwide Manifestation.
Also thank the local bodies who appreciated this event by helping us with the premises!
It was a beautiful experience for all of us.
Much love and respect for all of you!
Nexhmije Hasani, writer, Coordinator of LNPSHA "PEGASI" ALBANIA, in GREAT BRITAIN
Sheffild, September 30, 2018


Pėrshtypėzime dhe mendime pwr manifestimin e zhvilluar nė SHEFFILD n
Enrieta Sina “Urime, e dashur Nexhi Hasani! Jam gjithnjė e bindur se me pėrkushtimin qė i ke dhėnė nė jetė artit, jo vetėm brenda "kufijve" tė tu qė vijnė e zgjerohen me krijimtari brilante, por di tė bėsh atmosfere dhe jehonė pėr krahėt e Ėngjėjve tė anėtarėve tė LNPSHA "Pegasi-Albania".Njė organizim i tillė madhėshtor tregoi edhe njė herė aftesitė dhe vlerat tuaja, por dhe tė shkrimtarėve nė diasporė."100.000 Poetėt dhe Artistet nė menifestimin e tyre pėr Botėn nė Ndryshim" njė manifestim ky i vlerave ndėrkombėtare ishte mes jush njė burim i ri drite dhe mirėsie pėr cilindo. Forca e fjalės dhe gjithēka qė ju bėtė ishte njė pėrkushtim i suksesshėm. Ju uroj suksese nė vazhdimėsi!”

Kristaq F. Shabani
“Njė nisiatore e guximshme, e cila mori pėrsipėr tė thyejė njė "tabu", njė guximtare nė fushėn e letrave; njė organizatore, e cila vuri veten nė njė sprovė tė fortė dhe triumfoi, falė aftėsive tė saj dhe karakteristikave, cilėsive dhe virtyteve tė spikatura. Njė Manifestim i pėrmasave, i cili nuk mund tė realizohet me kaq seriozitet nga shumė tė tjerė, tė cilėt janė nisur nė rrugė, por u kanė "prerė" gjunjėt. Nexhmija e realizoi kėtė Manifestim Ndėrkombėtar, pasi nė tė morėn pjesė poetė, poete, shkrimtarė nga vendet e tjera, duke i dhėnė njė pamje tė bukur manifestimit, por edhe programi i ketij Manifestimi ėshtė njė shembull kualitativ.. Ne bėmė mirė qė ia besuam koordinatores sonė nė Angli kėtė Manifestim, i cili na nderoi, si LNPSHA"PEGASI" ALBANIA. Gjithashtu edhe prezenca e mjaft poeteve dhe shkrimtarėve , artisteve si dhe e tė rinjve, tė angazhuarve ishte njė sinjal real pozitiv se ne kemi shumė energji pozitive pėr t'i hedhur nė favor te paqes, harmonise,lidhesise, deshires se mire dhe kualitatives dhe prezantimit nė botėn letrare dhe artistike universale. Iu lumtė pėr realizimin e suksesshem tė kėsaj sipėrmarrjeje tė bukur pegasiane!”

Lefteri Metkaj
“Nexhmije e nderuar!
Ėshtė evidente qė ju me punėn tuaj konkrete mblodhėt nė zemėr tė Evropės poetė e shkrimtarė nga gjithe diaspora jonė dhe trojet shqiptare. Pėrkushtimi juaj nė kėtė organizim madhėshtor ka ngjallur admirimin e tė gjithė shqiptarėve, kudo ku janė, tė cilėt ju shohin tė angazhuar nė funksion tė zhvillimit dhe afirmimit tė vlerave tė shoqėrisė sonė gjithėshqiptare.
Ju gjithmonė veproni nė mbjelljen e dashurisė, paqes dhe kulturės sonė!
Mė lejoni t'ju them jeni e paarritėshme !Ju dėshiroj shendet dhe suksese!
Respekt! Urime!”
Nurie Baduni
“Nexhmije, vėrtetove edhe njėherė qė brenda teje flenė shumė pasione, disa prej tė cilave kanė shpėrthyer e janė nė lulėzim, e tė tjera presin tė shpalosen me kohėn. Koha u pėrket fitimtarėve, e ti po e vėrteton qė je njė prej tyre. Je duke ecur nė gjurmėt e patriotėve tė dikurshėm qė luftonin pėr tė treguar zėrin shqiptar nėpėr botė, ndėrsa ti po e bėn kėtė aq bukur me pasionin brenda asaj qetėsie qė bėrtet brenda teje dhe ne dėgjojme atė mes sukseseve tė tua. Tani e nise njė rrugė tė re. Mos ndal mė! Urime suksese tė pafundme!”
Luiza Duka “Nga njerėz tė thjeshtė priten gjera tė bukura.
Surpriza mė e bukur kjo, ishte kur shikon njė manifestim madhėshtor, kur shikon drejtues tė aftė qė dinė tė organizojnė evente kaq tė rėndėsishėm. Me bėhet zemra mal, kur shoh shkrimtaren, poeten e talentuar, nė krye tė kėtij manifestimi, njė femėr e aftė, njė organizatore e zonja, njė grua e pėrgatitur. Ėshtė nder e krenari qė kemi njė pėrfaqėsuese tė denjė qė, nė mesin e Britanisė sė madhe mbledh artista, shkrimtarė e poetė tė mėdhenj. Krenari pėr ne qė tė kemi. Suksese akoma mė tė mėdha nė rrugėn e artit tė uroj artiste e nderuar, Nexhmije Hasani !”

Edlira Gjoni
“Nexhi, jam pa fjalė! Kjo ėshtė njė punė kolosale qė kėrkon pėrgatitje tė mėdha e pėrpjekje masive ēdo ditė, deri sa tė bėhet. Qė nga koncepti, te axhenda, tė ftuarit, sigurimi i mjediseve, akomodimi, logjistika. Ēfarė pune ke bėrė ! Jam pa fjalė!!! Nuk tė them dot thjesht: "Bravo!" apo "Suksese!". Kjo qė ke bėrė ėshtė ngarkesė pėr njė anije tė tėrė!
Very well done! I am deeply impressed! Cheers to you my dearest friend, the unique wisper of the Albanian love for poetry and writing! I am sooo proud of you!!!

Edlira Gjoni“Love you! Je dritė qė shkėlqen atje larg. Mė dhe kaq force, Nexhi. Jo me ēfarė thua, por me ēfarė bėn! WAW! Ēfarė zemre e bote paske mbajtur brenda vetes gjithė kėto vite! Jam thellėsisht e surprizuar, Nexhi, dhe e frymėzuar. Jo se nuk tė njoh fjalėn apo shpirtin. Ato t'i adhuroj. Por e njoh mirė angarinė dhe ngarkesėn kolosale tė organizimeve, si ky qė ke bėrė! You are so unique, my dearest, inspirational friend! Thank you for being YOU!”

Violeta Maliqi
“Nexhi, ishte njė manifestim qė vetėm njė zonjė si ti mund ta arganizojė, me intuitė, inteligjencė dhe sharmin tėnd . Gjithashtu tė pranishmit ishin njė zgjedhje e denjė pėr aktivitetin. Prania e bashkatdhetarėve tanė ishte krenari. Suksese!”

Bardha Manēe
“Urimet mė tė mira pėr ty, Nexhmi je e dashur, pasionin dhe pėrkushtimin tėnd nė organizimin e njė veprimtarie dinjitoze qė promovon vlerat e artit dhe letėrsisė tonė dhe rolin aktiv tė artistėve dhe shkrimtarėve nė jetėn sociale dhe paqen nė botė. Personalisht, jam tepėr e emocionuar dhe tė falėnderoj edhe njėherė nga zemra qė bėrė pjesė tė kėtij manifestimi paqėsor edhe Vivien me krijimtarinė e saj!”
Rezi Re
“Urime, e dashur, zemra mal mė bėhetmal, kur tė shikoj qė shkėlqen nė kėtė Event tė mrekullushem. Jam tepėr krenare pėr ty! Sa mirė do tė ishte kjo botė tė kishte tė tillė njerėz si ty me shpirt me zemer plot humanizėm dhe tepėr inkurajues pėr jetėn. Shembull pėr tė gjithė Love you!”

Servet Bytyēi
“Ishte njė manifestim dinjitoz, Nexhmije. .
Qendra Shqiptare Albanian Centre , me kryetar profesorin e nderuar Sami Islami , dha kontributin e saj modest dhe ēmon vlerėsimet tuaja, nė emėr te LNPSHA “Pegasi” Albania.
Suksese te mėtejshme ju dhe gjithė pjesėmarrėsve nė kėtė takim” .
Ismet Haziri
“Na bėni krenar, kur pėrfaqėsoni me penėn Tuaj e vargjet e gjuhės sė bilbilit edhe pėrtej Trojeve Shqiptare; jeni model pune e kulture! Paē fat e shėndet!
Urime!”


Top of Form
Bottom of Form
Top of Form
Bottom of Form
Benard Basha

“Prof. Kristaq F. Shabani insiativa organizimi dhe pėrkushtimi i ēdo detaji tek Znj. Hasani ka qenė njė frymėzim dhe inspirim pėr tė gjithė ne prapa skene. Ju falėnderoj nga zemra tė dy pėr kėtė mundėsi tė botės sė bukur letrare”.

Kristaq F. Shabani

“I nderuari Benard Basha ,ju falenderoj pėr angazhimin Tuaj nė Manifestimin e organizuar me nivel dhe pėr kontributin Tuaj si pėrkthyes nė gjuhėn angleze me kompentencė, gjė qė ndikoi katėrcipėrisht edhe nė suksesin tėrėsor tė kėtij Manifestimi, pėr t’u marrė shembull, gjithashtu dhe nė realizimin e shkėmbimin universal tė vlerave”.

Teuta Haziri

“ Ishte kėnaqėsi qė ishim nė mesin tuaj, njė organizim shumė i bukur. Suksese dhe faleminderit pėr tė gjitha njė falenderim i veēantė pėr organizatoren e talentuar znj.Nexhmije Hasani dhe pėr tė gjithė komisionin organizues tė kėtij aktiviteti tė bukur”.

Anxhela Ziso

“Urime Nexhmije Hasani , njė manifestim shumė i bukur..., njė krenari pėr tė gjithė tė pranishmit dhe jo vetėm. Vazhdoni kėshtu…Suksese tė mėtejshme nė punen tuaj.

Merita Isufi

“ E nderuara Nexhmije, ishte kėnaqėsi tė jem pjesėmarrėse nė Manifestimin qė ju organizuat. Aty u prezantuan vlerat letrare, kulturore, artistike dhe historike shqiptare nga poetė, poete, shkrimtare rdhkrimtarė, artistė dhe drejtues tė organizatave tė ndryshme, tė ardhur nga disa vende tė Botes. Ju falėnderoj pa masė pėr ftesėn, ēertifikatėn e nderimit dhe pėr librat qė mė dhuruat, qė mezi pres t’i lexoj. Ju uroj shumė suksese nė vazhdim!”

Enny Milaqi Mekshi
“Mikja ime Nexhmije Hasani e falėnderoj Zotin qė mė prezantoi me njė person, si Ju … Jeni njė femėr, grua, nėnė dhe njė mike e shoqe e pėrkryer. Jam shumė e lumtur qė bėn pjesė nė jetėn time e nė familjen time. Pėr njerėz, si ju, ka nevojė shoqėria e sotme. E
sinqertė dhe me karakter tė fortė qė dallgėt e jetės nuk iu gjunjėzojnė kurrė… Kompliment dhe shumė suksese nė organizime manifestime dhe nė shkrimet dhe poezitė e tua… Ju falėnderoj nga zemra qė mė bėtė pjesė nė kėto prezantime tė veprave, librit, kulturės e dijes si dhe vlerave qė miqtė tonė tė pėrbashkėt prezantuan si: SOKOL DEMAKU, ELHAME GJYREVCI, TEUTA HAZIRI, qė na nderuan me prezencėn e tyre, e cila do tė thoshte shumė e shumė .. Gjithashtu, respekte dhe pėr tė gjithė miqtė e mikeshat e tua,tė cilat, tė cilėt qė ishin prezent atė ditė tė bukur tė datės 29 .0 9 . 2018… Suksese tė mėtejshme mikja ime dhe njė falenderim shkon pėr Princeshėn tėnde, Inushen dhe dhendrin Tuajt, qė i keni gjithmonė nė krahė… Zoti, ju bekofte familjarisht!...
Me respekt e dashuri nga Familja Mekshi…”.


Elhame Gjyrevci

“Tė gjitha i keni arritur me punė dhe mund… Ju lumtė, mikja ime e ēmuar, Nexhmije Hasani! Nga zemra ju falėnderoj juve personalisht, vajzėn dhendėrin dhe vėllain tuaj pėr mikpritje tė ngrohtė qė na afruat!”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
 
“SFIDANTJA“NEXHMIJE HASANI, SHKRIMTARE E TALENTUAR...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: