Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Deshmorve te kombit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
lutfi coka
Fillestar/e
Fillestar/e
lutfi coka

Male
Numri i postimeve : 46
Age : 67
Vendi : shqiperi
Registration date : 29/06/2012

MesazhTitulli: Deshmorve te kombit   Sun May 06, 2018 9:09 pm

Lutfi  coka/DESHMOREVE TE KOMBIT

Me keto vargje-
Te  thure kuror,
Per trimerin tuaj,
Per gjakun tuaj,
Per emrin tuaj-
Heroi kombit..

Do t'a ngre  lart
Kёtё  emer
Me  betim,
Me pune,
Me bese
Pёrhere do te  kemi
Ne  shpirt ezemer.

Ti  jeni ne vatrat tona
Je ne sofrat  tona,
Je ne gezimet tona
fale gjakut tuaj
fitorja eshte e jona.

Flini te qete
se ju dhat jete
per kete toke,
per keta njerez,
per kete liri,
per shqiptari
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Deshmorve te kombit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Histori-
Kėrce tek: