Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 "KUNDRIMI POETIK NĖ DY PAMJE"nga Kristaq F. Shabani

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

"KUNDRIMI POETIK NĖ DY PAMJE"nga Kristaq F. Shabani Empty
MesazhTitulli: "KUNDRIMI POETIK NĖ DY PAMJE"nga Kristaq F. Shabani   "KUNDRIMI POETIK NĖ DY PAMJE"nga Kristaq F. Shabani EmptyTue Nov 14, 2017 2:19 am

KUNDRIMI POETIK NĖ DY PAMJE
Nga Kristaq F. Shabani


1. Vallėzim rrethor nė faj ngjyrash

Nė njė tringjyrėsh :
a. kuqėrremtėsi njerėzore,
b. gjelbėrim pafaj natyror
c. njė blu +mim hapėsiror ...

bymehet mendimi...

Kuqėrremtėsia :
e lakuriqėzuar
e sapodalė
nga lindja e “rritur”...

Hapėsira: e veshur...

Natyra e veshur:
e gjelbėr
e qeshur ...
“Kuqėrremtėsia
nuk ka gisht
t’i vėjė gishtin kokės...
Rrethi valėzon i papjekur
mbi kurm tė gjelbėr...
ditėn dhe natėn...
nė njė lakuriqėsi
tejet totale...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
 
"KUNDRIMI POETIK NĖ DY PAMJE"nga Kristaq F. Shabani
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: