Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 "I HAVE NO TIME" By Lida Bashllari

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

"I HAVE NO TIME"   By  Lida Bashllari  Empty
MesazhTitulli: "I HAVE NO TIME" By Lida Bashllari    "I HAVE NO TIME"   By  Lida Bashllari  EmptySun Sep 03, 2017 2:56 am

I HAVE NO TIME

By Lida Bashllari

I have no time either to speak or to hear,
I have no time,
tonight I want t forget,
I have no time…

Because these words made me much tired,
understand me…
you remained an old story, go leave,
I have no time...

I dreamed with my eyes open,
for a feeling that did not belong to me
And I hoped and believed
a lie that kept murdering me….

Why couldn’t I accept it
and I continued to love you…
time passed,
but I did not leave even though
I was hurting myself...
Now I want my time,
I gave you too much,
are you not satisfied?!

Enough you sought;
I gave you more,
why do you pretend to forget?

I have no time to speak more,
now words ended…
go, far away from my life,
turn me back the time I gave to you…!!

Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
 
"I HAVE NO TIME" By Lida Bashllari
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Arti dhe kultura :: Art dhe Kulturë-
Kërce tek: