Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Poezi qė mė kanė pėlqyer shumė!

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32
AutoriMesazh
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi qė mė kanė pėlqyer shumė!   Fri Jan 08, 2010 6:04 pm

NE ZYRE TE MINISTRIT
 
 
 
Mbi tavoline djathe
Rrush te thate
Meze me raki
Per balle zonja Selvi.
 
 
Ngrihen gotat
Rrotullohen filxhanat
Ne zyre ndalohet hyrja
Shikojne fatin ministri e Selvia.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
dodgjeka
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 76
Age : 79
Vendi : vulaj malsia
Profesioni/Hobi : autolakir ėn penzion -poezia
Registration date : 30/06/2009

MesazhTitulli: poezia   Fri Jan 08, 2010 6:29 pm

na konopėt i shtrgoshim
kur ja merrte ānā gomarit
nė majet'gishtėt na u ēoshim
meu rrok pėr krye samarit
Ni u begeniset jkjo poezi e shkruome jekshtu Malėsorēe,shkruoni se kam meva ēua mashum
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.gurraelecit.blogspot.com
lirik
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 7
Age : 60
Vendi : gjermani
Registration date : 28/09/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi qė mė kanė pėlqyer shumė!   Fri Mar 12, 2010 7:55 pm

Kėrkojnė malet vargjet e mia
nga autori i penda mergimtare xhelal ferizi
kėrkon dheu kėrkon etnia
kėrkon toka etja e motit
kėrkon dheu i kastriotit
kėkojnė gurrat kėrkojnė krojet
fusha e ara e lugje e prrojet
kerkojnė fjerat e kėrkon bari
kėrkon ndjenja e qdo shqiptari
po i kėrkojnė edhe kanarinat
motet shekujt muaj e stinat
edhe kohrat ma bilbilet
trandefila e karajfilet
tuilipane e jorgovane
toka shqipe iliriane
edhe te gjitha te shqipeve fe
ne tokė shqiptare n' gure e dhe
por se ato si don tradhtari
mendjeziu e mercenari
ata qė dhe shesin tė parėve
shpirti i i lig e i zi i tregtarve
qe shqipninė e qesin ne treg
e i a mbyllin shpresė e shteg
nuk e lė kurr me buzqeshė
as me dukė si sokoleshė
mallkua qoftė shpirti iarmikut
qe se don vargun t' lirikut
veq zgerdheshjen t' metelikut
qofė mallkua ndjenja e tradhtarti
qė mbėshtillet n' zhgjyr t' dinarit
qė i lshon jarget kah kuleta
per me i shitė trojet e veta
per pak pak pare ato mizore
me shite dhe e tokė arbnore
prandaj vargjet per mbi dhe
por si diell gjith kan me nxe
me i nxe zemrat e shqiptarve
te mos bien n' kthetra t' gospodarve
per nji zhgjyr t' parasė lavire
me i shitė trojet gjevahire
prandaj vargun e kerkon moti
ndjenja e dheut e i qiellit loti
qė kullon por si currili
e bjen ne fletė prej kamomili
e i gjallron trojet si besa
rr'shqet mbi lule por si vesa
ne drite te diellit ne fletė kombtare
me plot arte vargatare
qė i jep lules sė bukuris
maja sharmi me u harlisė
prendaj lulet e e kuqja shega
kahdo shqip e kerkon dega
edhe degė tjera me bimė
e kerkojnė vargun me rimė
vargun te ndjenjes se xhelalit
ta cicerojn zogjt djal pas djalit
sa tė jet e bardhė shqipnija
por si e yjve bukuria
do tė kndohet edhe ne djepa
ne maja malesh ne lugje e shkrepa
se e kėrkojnė shkurmbardhat n 'prroje
kah do jan etniket troje
kahdo bletet me nektare
gjuha e lashtė e shejtė shqiptare
autori xhelal ferizi penda e mergimtarit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Angela
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Female
Numri i postimeve : 33
Age : 32
Vendi : Shqiperi
Registration date : 02/03/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi qė mė kanė pėlqyer shumė!   Fri Mar 12, 2010 9:30 pm

Atdheu


Atdheu eshte dhimbje, eshte dhimbje.
Nje prill i pikelluar ne shpirt.
Atdheu eshte kryqi, eshte kryqi
E mban - dhe te mban ty ne shpirt.

Atdheu eshte toka e premtuar.
Ti shkel si nje zot dhe se ke nden kembe.
Atdheu ska fjale, ka sy te trishtuar.
Vdes dashuria ne dashuri qe te cmend.

Atdheu eshte buka e uritur.
Te iken nga duart e dot nuk te ngop
Enderr dhe ankth dhe shprese e sfilitur
Me syte n'erresire vetveten kerkon.

Atdheu eshte varr i hapur, eshte varr.
Nje jete drejt tij shkon me bese qe lind.
Ne nje pike loti mbyt lotin fatvrare.
Ne nje pike loti lirine e lind.

Atdheu yt i vogli, i vogli
ai hyjnori i pavdekshmi si loti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Angela
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Female
Numri i postimeve : 33
Age : 32
Vendi : Shqiperi
Registration date : 02/03/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi qė mė kanė pėlqyer shumė!   Fri Mar 12, 2010 10:24 pm

M O N U M E N T I


Ka shumė, e shumė, e shumė vjet
qė nqrihet lart ky monument.

Nga ē’shekuj e nga ē’thellėsi,
nuk dihet qė nga vjen ai.

Zė fill qė kur zė fill njeriu,
edhe njė ditė si lule mbiu.

Kur mori balt’ e mori dhe’
nga kjo tokė skulptori Odise

dhe i dha formė. Njė ushtar
me gunė vu mbi piedestal.

Opingen vėnė mbi taban,
Rreth mesit ngjeshur nje kollan,

dhe fustanella pėrmbi gju,
njė thirrje “Mblidhuni ketu!”

i fle nė gjoks gjithnjė atij;
edhe vėshtrimin si shkėndijė

nga vetėtimat marrė zjarr
diku ka hedhur ky ushtar.

Nga malet fluturimin merr,
nė dorė tė djathtė njė mauzer

shtrėnguar fort, me energji,
ėshtė gati pėr njė sulm tė ri.
...........
Kush ish ai, s’kish rėndesi,
ishte Ēerēiz, Themistokli,

ish Boletin a bacė Bajram,
ish Mic Sokol, apo Selam,

ish Spiro Ballkamen ai,
ish Sali Butka me njė sy,

njė vatėr ngrohur ata i kish
nė kėto vite, mes stuhish!
..........
Kush ėshtė ai s’ka rėndėsi,
ėshtė Ēerēiz, Themistokli,

ėshtė Ded’ Gjo Lul, Idriz Sefer,
shqiponjė qė fluturimin merr

dhe ngjitet malit me tufan
me emrin thjesht partizan...
........
…Ska rėndėsi se ē’emėr mban,
ėshtė Vojo Kush, apo Jordan,

ėshtė Qemal Stafė me patllak’,
ėshtė Misto Mame apo Perlat,

ėshtė Koci Bako apo Vasil,
gjithkush ēdo plagė si karafil

e mbajti vetė atje ne trup,
siē mbajti hallet pėrmbi sup!

S’ka rendėsi kush ish me emėr,
tė gjithė ata kishin njė zemėr,

njė vatėr ngrohur ata i kish’
pėrmes rrebeshesh e stuhish!

Ish komandant, ish komisar,
ishte Besniku legjendar,

ish Karadak apo Asim,
nuk thua dot kush ish mė trim,

Secili ish njė cope duhi
qė ngriti vet’ Atdheu i tij.

Nė Tendė tė Qypit, Drashovicė,
i kapur fytafyt me fritzė,

nė Kapaj apo Mezhgoran,
ai, m’i thjeshti partizan,

nė Kėrrabė dhe nė Progonat,
nė Fushė- Ali, nė Vishegrad.

S’ka rendėsi kush ish me emėr,
tė gjithė ata kishin njė zemėr,

njė vatėr ngrohur ata i kish’
pėrmes rrebeshesh e stuhish

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi qė mė kanė pėlqyer shumė!   Sun Mar 28, 2010 4:32 am

Ku jane poetet?!...

Paskan firosur gjithe poetet e Shqiperise...
Cili i perzuri nga vargjet Kombetare?!...
Heshtje...askush nuk flet...Ku Vone kantinat e Poezise?
Ku eshte Driteroi?...Ai Lordi i poezise atdhetare?!

Mos e keni pare gje Xhevahir Spahiun?!...
More po ku humben gjithe ata poete...
Medet! Na u bene VIP-a "urithi" me "thiun"...
Humbi more humbi, vargu i vertete...

Nga Bjeshket e Namuna, as nje ze s'bahet gjalle
Ndons andje shkruhet bukur Shqiptarisht!
Per ate Azem Shkrelin, kame shume malle
Mos keni par ndonje poet Kosove, rastesisht?...

Kur te takoni rastesisht ndonjerin nga poetet
I dergoni shume te fala, dhe qafme nga une!
Jepini nje kafe, pastaj jua paguaj leket...
Zgjojini poetet!...Mjaft fjeten gjume...

Agim Doci
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi qė mė kanė pėlqyer shumė!   Wed Apr 21, 2010 3:02 pm

Letėr nga Perėndimi i egėr

( AULONĖS )


Dielli a po nxen Aulonė
Rrezet e tij vapė sjellin mbi tokė
Nėnėn ma ke ngushėlluar pėr Ditė tė Zisė
E nesėrmja a sjellė ndonjė protestė tė re...

Shi apo bie Aulonė
Qielli ka ndėrruar ngjyrėn nė sytė tuaj artistik
Apo dallėndyshet i kanė internuar
Nė klinikat sadiste pėr eksperimentim...

Lulet a kanė ujė tė rriten
Me lot tė nėnave ato a ujiten
A lindi ndonjė Yllkė a Fatos i vogėl
Apo ndonjė djalė i ri u kthye nga ushtria prapė i vdekur...

Netėt nė misirin tim janė terr e zi
Shėndetin ma grimcon kapitalizmi i poshtėr
Perėndimi ėshtė ėndėrr banale duhesh ta dish
Kamp mesjetar kundėr hartės shqiptare...

Dhe ti, Aulonė
Mos ik nga historia e emrit tuaj
Mos harro datėn e Ditėlindjes kur ke lindur
Kėtė e duan Sadistėt
Tė harrosh kur ke lindur...


Teuta Zymberi.

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi qė mė kanė pėlqyer shumė!   Wed Apr 21, 2010 3:05 pm

Populus IllyricusPopulli
e di
kur duhet bėrė kryq
me tre
e kur
me pesė gishtėrinj
e kur
tė thuhet dova
Ai
mė sė miri
tė thotė
s'ka pėrėndi tė tjerė
pėrvec meje
Populli tė thotė
se s'ka kryeplak
mė tė urtė se fshati
Ai e ka meteorologjinė
e vet
nė gjunjtė e pleqėve e tė plakave
kur ky yll apo ai
gjendet kėtu apo aty
Populli di
pse
s'duhet pėrqeshur lumin
pėr rrugėn e tij gjarpėrore
rrjedhėn mund ta gabojė ndonjė pikė
po lumi kurrė


2.-
pasi vetėm ai e di
rrugėn e vet
vallen e popullit
askush
s'do ta mėsojė
as t'i marrė erė
pėr njė jetė kalimtare
Kurrė mos humb besė
ndaj Zotit tėnd tė ri
beso
e po tė besoj
nė kėtė aksiomė


Populli e di
se vetėm fėmijėt dhe kafshėt
tė duan pa hile


Cdo fjalė qė tė thuhet
pėr Popullin
ėshtė e stėrvockėl
Ai e ka celėsin
pėr cdo rebus
vetėm pėr tė s'ka enigma
Eu
Ai
di
se cili mashkull i shtėpisė
ėshtė pėr pazar
e cili jo
Ai e di
mu si Luli i vocėrr


3.-
ku ėshtė hija
e ku gjendet dielli
kush ėshtė Mark
kush Januz
e kush Janus
Populli e ka syrin
tė thellė
sa njė oqean
populli tė thotė
se kėnga
ėshtė vaji i burrit
se kėshtu e ka jeta
Ai ka
cka s'ka
asnjė kryevepėr s'e ka krijuar Dante Aligieri
apo ndonjė tjetėr
po Ai
i mjeri
Pėr cdogjė qė ke ndier
mos beso as ti
po populli
e di
Ai
para se ta capojė
tė njėmbėdhjetin hap
dhjetė i ka kaluar
Populli
s'ka epiqendėr
tė gjitha trojet
e skajet
e tij
ashtu mund tė quhen


4.-
Populli tė mėson
me proverba
ai tė thotė:
"I di Meta punėt e veta"


_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi qė mė kanė pėlqyer shumė!   Sat May 08, 2010 6:13 pm

Une dheTi.

Kam luftuar me vetveten
shum here i jam perulur shpirtit?
qe t'i liroj ndjenjat nga kafazi

sa here i kam mbyllur brenda
duke mos dashur te dije,
nese kane frike nga errsira
duke mos mendu se ato
duan te ken afer


Natyra nuk krijoi vetem
te bukuren!por edhe te shemtuaren..
E koha e eger kete burg te ndjenjave
e krijoi njeriun?

ne kohen e fundite te ftoht jemi!?
ndoshta une dhe ti
kurre te nxet skemi qene???/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi qė mė kanė pėlqyer shumė!   Sat May 08, 2010 6:22 pm

CFARE PASHE?


Mundohem te zgjohem
pors'mundem kurrsesi
diqka me ndal!
sikure deshiron te me thote diqka?
nje ze i njohur me afrohet me pran,
peshperit fjalen ne nje gjuhe te pakuptimte
zgjate doren e fuqishme
njekohsisht dhe te dashure,
zhduket per nje qast
ne nje qetesi te larget.
nuk e di cfare me ishte
nje ankthe i nje ditet te pafat
apo ankthe e nje vajze te zhgenjyer.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi qė mė kanė pėlqyer shumė!   Mon May 17, 2010 1:59 am

Pas Dashurijes se humbur..

Heshtjen tende qe me shtrengon
nuk du ta mbylli
me duhete patjeter ta liroj
dhe te behet fjale e gjall..

Nese mendon per goten e zbrazur
gabon gabon
sepse kjo do te sjell vetem vetmi..

veshtro neper ajer
e gjej dhembjne e humbur
kukuvajkat te perqafojne
falas ta kujtojn reren e Atlantides
te nje Dashurij te humbur
..

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi qė mė kanė pėlqyer shumė!   Fri May 21, 2010 7:03 pm


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi qė mė kanė pėlqyer shumė!   Fri May 21, 2010 10:32 pm

Arbėr. shkruajti:


C'eshte kjo arber!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi qė mė kanė pėlqyer shumė!   Fri May 21, 2010 11:00 pm

fionaa shkruajti:
Arbėr. shkruajti:


C'eshte kjo arber!
Poezija qė mė ka pėlqyer
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi qė mė kanė pėlqyer shumė!   Fri May 21, 2010 11:10 pm

Arbėr. shkruajti:
fionaa shkruajti:
Arbėr. shkruajti:


C'eshte kjo arber!
Poezija qė mė ka pėlqyerHe arber ajo qe me pelqen ne shtypin shqiptare eshte pikrisht fjalkryqi dhe me shum e blej shtypin se vetem ajo me duket reale,por jo cdo her ja qelloj ta mbushe gjith fjalkryqin?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi qė mė kanė pėlqyer shumė!   Fri May 21, 2010 11:16 pm

Cito :
reale,por jo cdo her ja qelloj ta mbushe
gjith fjalkryqin
?
I ke mpraba gazetes pėrgjigjet nese nuk ja qellon te gjithave atėher kopjoj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi qė mė kanė pėlqyer shumė!   Fri May 21, 2010 11:20 pm

Arbėr. shkruajti:
Cito :
reale,por jo cdo her ja qelloj ta mbushe
gjith fjalkryqin
?
I ke mpraba gazetes pėrgjigjet nese nuk ja qellon te gjithave atėher kopjoj

ee mor arber po harron se jam kokfort hahha i dua sfidat une.
Po ti cdo ate zgjedhje ben hahhah
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi qė mė kanė pėlqyer shumė!   Sun Aug 01, 2010 1:23 am

ME KA MARRE MALLI PER SHQIERINE


Shqiperi,
Sa her me merr malli per TY
Ulem e qaj me lote Kosove-Shqip
Na ka nena Zemer tha:
-O nene,
Keto jane lotet e Shqipes!

Lotet e maleve te Naimit
Te Lulit te Vocerr
Lot-Debat-i Kurreshtjes
Sygjesti pa Sarkazem
-Ah, Bre!
"Sikur te isha djale!"

Shqiperia ime!
Sa here me merr malli per Ty
Qaj me lote Kosove-Shqip
E ne mend me bie fjala:
Na ka- Nena Zemer tha:
-O nene
-Ne jemi SHQIPERIA E MADHE
Vete!

Sabahate Byci
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi qė mė kanė pėlqyer shumė!   Sat Dec 11, 2010 5:19 pm

KOSOVE!...


ti s'pate hise ne qiellin
tend
per dallendyshet qe vijne
nga larg,
ti s'pate udhe te zgjedhesh tjeter
ti s'pate kohe te lesh per neser
u ngrite peshe mbi care e krajle
dhe s'ngrite kurre flamur te bardhe

L.Murtishi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi qė mė kanė pėlqyer shumė!   Sun Mar 06, 2011 4:27 pm

MIQESITE E MIA


Do te ndez nje llambadhe
Per miqesite e vdekura.
Do te qaj pa lote, me renkime te brendeshme.
Edhe miqesite vdesin
Ne jerme tronditese,
Duke lene pas, zhgenjime e dhembje...

Do te ndezi nje diell
Mbi miqesite e gjalla.
I lumturar qe munda t'i shpetoj
Permes ca udheve gjithe shpirtra te ligj.
Si te dale nga perrallat.

Fundja pa hije dhe drite,
S'do te kishte as dite..!

V.Toroveci
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi qė mė kanė pėlqyer shumė!   Thu Mar 17, 2011 1:50 pm

Gjurme kohesh...kur mbi lumenje
te etur malli
pervaren kohet
qe s'jane me

ne shpirtin tim
kerkoj nje tempull
t'i ndryj te gjitha
nje nga nje...

L.Murtishi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi qė mė kanė pėlqyer shumė!   Sat Mar 19, 2011 5:27 pm

Ismail Kadare-Sapuni "Ledi Makbeth"
pubblicata da arti, letersia, historia il giorno venerdģ 4 giugno 2010 alle ore 14.07
Ka katerqind vjet
Qe duart ajo lan
Me sapune gjithfare markash
"Lux","Camay".

Por asnje prej tyre
Nga duart dot s'ia heq
Njollat e gjakut
Ledit Makbeth.

Cdo nate ne TV
Reklama gjithfaresh,
Sapuni gjakshlyes
Do te shpiket valle.

Perpara ekranit,
Ledi, ti pret me kot.
Bimesi e globit
Me kot u lodh.

U lodhen mendjet
E shpikesve ne bote
S'do te shpiket kurre
Ai sapun kob.

Ne qofte se ky planet
Ka nje grusht cilesish,
Nje nder me te cmuarat
Eshte kjo,natyrisht.

1987
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi qė mė kanė pėlqyer shumė!   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi qė mė kanė pėlqyer shumė!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 32 e 32Shko tek faqja : Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: