Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

  per mashtruesit e UCk

Shko poshtė 
AutoriMesazh
lutfi coka
Fillestar/e
Fillestar/e
lutfi coka

Male
Numri i postimeve : 46
Age : 67
Vendi : shqiperi
Registration date : 29/06/2012

MesazhTitulli: per mashtruesit e UCk   Sat Aug 01, 2015 5:10 pm

Jo vetem qe janemashtrues,por dhe kriminel te kombit tone.Jane intrigant egoist ,frikacak dhe funderrina e kombit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e
Dreni Drenova

Male
Numri i postimeve : 58
Age : 50
Vendi : Pejė
Registration date : 14/12/2012

MesazhTitulli: Re: per mashtruesit e UCk   Thu Aug 13, 2015 9:37 pm

Ja shikoni si mastron Ruzhdi Saramata me publikun, shkruan se nuk ka me i pranu qertifikatat e Veteranve se jane pa simbolin kombetar shqiptar, nė anen tjeter merr pjesė nė shpėrndarejen e atyre qertifikatave

Ruzhdi Saramati
Kohėshtrirja
Tė fundit
Posto
Foto / Video

Njoftime Lajmesh

Ruzhdi Saramati
Gusht 7 nė orėn 7:01.MD ·
VEREJTJE
SHTABI I BRIGADES 128 sulmuese i ben verejtje Komisionit Qeveritar lidhur me Ēertifikaten te UĒK-se.
Te nderuar anetare te komisionit qeveritar, ne kerkojme ndryshimin e ēertifikates se veteraneve per arsye se ne te nuk eshte vene logoja e SHVL-UCK-se, nuk figuron flamuri kombetar si dhe emblema e UĒK-se, te cilat na kane prire gjate luftes ēlirimtare. Kerkojme qe te behet ndryshimi i ketij dokumenti qe i jepet veteranit sepse ne te nuk figuron flamuri qe na priu gjate tere lufterave ne historine e kombit shqiptar, flamuri kuq e zi. Ne u vrame, u plagosem, u sakatuam, per te valuar ky flamur ne trojet tona dhe jo per ta ndryshuar identitetin tone kombetar dhe flamurin kuq e zi. Le te mbetet edhe stema e qeverise sepse edhe ajo eshte fituar me flamurin kuq e zi. Prandaj kerkojme qe ne ēertefikatat tona te duket flamuri yne kombetar dhe emblema e UĒK-se, ne te kunderten ne nuk do t'i pranojme keto ēertifikata sepse keto jane qesharake. Qellimi yne nuk ishte zhdukja e flamurit kuq e zi por valimi i tij ne te gjitha trojet shqiptare.
Komanda e Brigades 128 sulmuese, komandanti, kolonel Ruzhdi Saramati.
Pėlqejė Komento Shpėrndaje

https://www.facebook.com/profile.php?id=100006740714894&fref=ts
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
per mashtruesit e UCk
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Histori-
Kėrce tek: