Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Mashtruesit qė po vjedhin historin e UĒK-sė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 58
Age : 50
Vendi : Pejė
Registration date : 14/12/2012

MesazhTitulli: Mashtruesit qė po vjedhin historin e UĒK-sė   Sat Apr 18, 2015 2:40 pm

Nė fb. nė Organizta pėr pastrimin e listave tė UĒk-sė, mund tė gjeni shum shkrime pėr ata njerėz qė nuk kanė qenė fare nė UĒK-ė, por qė komandantėt matrapaza e tė korruptuar i kanė bėrė disa prej tyre, invalid, veteran, pjestar e pjesmarrės tė UĒK-sė?!

Ja njė fakt tė tillė ku dokumentohet nė faqen e lartpermendur nė facebook.

https://www.facebook.com/365604380313288/photos/a.365627983644261.1073741829.365604380313288/366849910188735/?type=1&theater
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 58
Age : 50
Vendi : Pejė
Registration date : 14/12/2012

MesazhTitulli: Re: Mashtruesit qė po vjedhin historin e UĒK-sė   Sat Apr 18, 2015 2:44 pm


Organizata pėr Pastrimin e Listave tė UĒK-sė
4 orė ·
Si invalid te brigadės 123 ėshtė me nr. rendor 160 Riza A.Vata nr.aplikimit 006758 Suharekė (djali i axhes te ish deputetit PDK sė Ram Vata). Riza Vata nuk ka qen kurr pjestar i UĒK sė. Shum bashkfshatar te tij e deshmojn me shum pergjesi qe nuk ka qen pjestar i UĒK se.
Ne dy listat ku shihet i ka dy vendbanime.
Riza Vata thotė se ,mu ka prish njė veshk ne luftė por e vėrteta ėshtė se veshka ju ka prishė herėt ne vitin 1982 atė e ka hekė nė kroaci dhe prej 1982 ėshtė me njė veshk. Tani i ka dal emri edhe te STATUSI I VETERANIT te OPERACIONI "SHIGJETA" Nr.rendor 1575 RIZAH A. VATA SALLAGRAZHD me nr.aplikacionit 050841
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Mashtruesit qė po vjedhin historin e UĒK-sė   Sat May 02, 2015 3:55 pm

Historia shqiptare ishte shkruar nga tradhtaret !
Gjysma e veteraneve te shpallur -jane ja simpatizant te pdk-se ja tradhtare qe skane qene ne lufte fare !
Turp per keta njerez qe i futen ne lista farkistat e tradhtar Bukoshit qe u rreziten ne deti ne shqiperi !
Po besa edhe disa qe ishin ne bllace e naj benen veterane ! Historia kurre sja fale ketyre qe manipulojne te verteten !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Mashtruesit qė po vjedhin historin e UĒK-sė   Sat May 02, 2015 3:55 pm

Historia shqiptare ishte shkruar nga tradhtaret !
Gjysma e veteraneve te shpallur  -jane ja simpatizant te pdk-se ja tradhtare qe skane qene ne lufte fare !
Turp per keta njerez qe i futen ne lista farkistat e tradhtar Bukoshit qe u rreziten ne deti ne shqiperi !
Po besa edhe disa qe ishin ne bllace e naj benen veterane ! Historia kurre sja fale ketyre qe manipulojne te verteten !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 58
Age : 50
Vendi : Pejė
Registration date : 14/12/2012

MesazhTitulli: Re: Mashtruesit qė po vjedhin historin e UĒK-sė   Thu May 14, 2015 1:40 pm

Ky eshte manipuluesi i radhes, ja qfar komandanti paska patur brigada 128 operacioni siogjeta

Organizata pėr Pastrimin e Listave tė UĒK-sė
Maj 8 nė orėn 11:40.PD · Pėrpunuar ·
Komandant Ruzhdi A. Saramati / Dobrusht
001767 / Invalid
Komandanti i Brigades 128 Ruzhdi A. Saramati esht lajmruar nga dhjetra Persona qe tani ne e hulumtuam si Invalid i rremė. Personat qe e kan lajmruar ndihen te zhgenjyer me dallaveret e tij qe i ka berė pas Lufte. Deshmitaret thojn se Ruzhdi A. Saramti ka jet Luksoze dhe i gzon me shume se 4 rroga dhe po ashtu rrog si i burgosur Politik. Disa nga Deshmitaret thojn se disa muaj pas Lufte esht vetplagosur per ta gezuar Statusin e rremė te Invalidit. Ka deshmitar te shumt ku thojn se i posedon parkingjet e Komunes qe i shfrytzon per Interesa Personale dhe po ashru e shfrytzon nje vend Pune ne Ujėsjellėse Prizren pa shkuar dhe pa punuar fare e merr pagen nga qyteti i Prizrenit. Qindra e mijera Ushtar jetojn ne varferi dhe te tjeret kan jet Luksoze. Kjo esht Kosova e lirė.
foto e Organizata pėr Pastrimin e Listave tė UĒK-sė

Komentuesit:

Ismet Hoxha
Ashtu bre organizat per pastrimin e listave vetem
Veproni drejt dhe me argumente sepse keni mbeshtetejen e plot prej te gjith luftareve nga ata te vertetit e kam
Fjalen sepse ushtar ka pas sa te duash por te devoteshem ka pas shum
Pak

Faton Osmani Turp dhe burg t' perjetshum matrapazat.
Pėlqejė · Pėrgjigju · 3 · Maj 8 nė orėn 12:57.MD

Besnik Hasanaj Se ky asht kan i interesum me bo karrjer te rrejdhme
Pėlqejė · Pėrgjigju · 2 · Maj 8 nė orėn 11:48.PD

Alben Dogani Ky eshte nje matrapaz i cili ne Burrel nene komanden e tin u vra nje ushtar nga Landovica dhe beri gjithe rremujen ne Burrel. Nga aty ai theu qafen diku ne nje fshat afer fshatit Kolec e Llesh te Krumes me nje grup ku edhe e zuri perfundimi i luftes pa shkrepur as nje plumb ne shka. Per kete jemi deshmitare te gjithe pjestaret e op. Shigjeta.

Labinot Raka Ky nuk e di pse e kan lan hala me jetu

Muhamet I. Bytyqi mendimi im eshte qe te gjithe keta manipulues dhe te gjithe komandantat dhe stafi drejtues qe kane bere dallavere te i demaskojm dhe te i fusim ne burg. turp,turp qka kane bere me keto lista. si nuk po ju vjen marre e fara ju hupt.

https://www.facebook.com/pages/Organizata-p%C3%ABr-Pastrimin-e-Listave-t%C3%AB-U%C3%87K-s%C3%AB/365604380313288?fref=ts
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Mashtruesit qė po vjedhin historin e UĒK-sė   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Mashtruesit qė po vjedhin historin e UĒK-sė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Histori-
Kėrce tek: