Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Pėrmbledhje poezishė nga Poet tė ndryshėm.

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1 ... 13 ... 21, 22, 23
AutoriMesazh
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Pėrmbledhje poezishė nga Poet tė ndryshėm.   Wed Nov 19, 2008 8:13 am

Elinda Marku  
   
  
 
KostandinojadeRrasen e varrit e zhvendosa 
fare pak dhe dola, 
si ne legjende. 
Shalova zemren, 
troku i saj eshte i lehte, 
nuk te tremb. 
Fantazma ime dhe perqafja, 
kundermojne ere dheu, 
ere malli 
si ne legjende! 
C'kerkon ashtu me duar, 
me gishta 
mbi dhe midis 
supeve te mia?! 
Koken?!! 
Ajo me mungon. 
Rrasen e varrit e zhvendosa, 
fare pak dhe dola. 
Fantazmes time te persosur, 
i mungon vec koka. 
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Pėrmbledhje poezishė nga Poet tė ndryshėm.   Wed Nov 19, 2008 8:14 am

Elinda Marku  
   
  
 
Thirrja e funditDashuria po vdes, 
po 'ep shpirt. 
Ti nuk e beson vdekjen e saj, 
ose...,aq te ben! 
Kthehu! 
Mos rri 8dite pa ardhur! 
Mos u bej i keq! 
Eja, edhe ne mos ardhsh! 
Mos u vono! 
Ajo po vdes! 
Per hir te dikujt, 
per hir te shume kujt 
Duhet te vish! 
Te pakten, ende pa vdekur, 
te pakten, ende pa e vorrosur 
te pakten, ende pa i bere 40 dite! 
Se...,
edhe ne te lejofsha ta zhvarrosesh 
pas 40 ditesh, s'do te mund ta njohesh!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Pėrmbledhje poezishė nga Poet tė ndryshėm.   Wed Nov 19, 2008 8:14 am

 Elinda Marku  
   
  
 
AbsurditetDicka me mungon perhere, 
dickaeshte perhere e tepert. 
Gjithmone te ndjej se te kam 
dhe..., 
po aq me mungon, 
Me e cuditshmia eshte 
se kjo cudi 
me pelqen 
dhe... 
nuk dua aspak te prishet 
koj magji. 
Po ti mos u tremb, 
edhe sikur te jete 
Dashuri...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Pėrmbledhje poezishė nga Poet tė ndryshėm.   Wed Nov 19, 2008 8:15 am

Elinda Marku  
   
  
 
Dicka dhe dickaDicka e tmerrshme po ndodh ne jeten time! 
Ne syte,duart,shpirtin tim, 
bej gjithka jashte vullnetit, 
verbohem qe mos te te shoh, 
gjymtohem qe mos te te prek! 
...Qe mos te te dua, 
gati-gati te vdes!... 
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Pėrmbledhje poezishė nga Poet tė ndryshėm.   Wed Nov 19, 2008 8:15 am

Elinda Marku  
   
  
 
Kur nuk vijMos numero nje ore, 
dy gishta,pese kalimtare, 
shtate vargje,dhjete pritje! 
Nderkaq kam ardhe, 
per vonesen 
mos me bej asnje pyetje!...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Pėrmbledhje poezishė nga Poet tė ndryshėm.   Wed Nov 19, 2008 8:16 am

 Elinda Marku  
   
  
 
Humnera e trishtimitDo te varem
ne humneren e pafuqise,
se bashkimit me ty.
Te jetoj pa ty.
Nuk mundem,Jo.
Fjalet e lamtumires,
do ti lidh litar
e do varem!
Syte e mij driteshkurter
qe u munden,
nga pamundesite e mundhme
jane te trishtushem
ne thellesi.
Do te varem
ne humneren...
e trishtimit tim.
Ne humneren e trishtimit tone
do te varem!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Pėrmbledhje poezishė nga Poet tė ndryshėm.   Wed Nov 19, 2008 8:16 am

PO shume e bukr kjo poezije po vdekjen tjeter kure epret
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Pėrmbledhje poezishė nga Poet tė ndryshėm.   Wed Nov 19, 2008 8:27 am

zeriatdheut shkruajti:
PO shume e bukr kjo poezije po vdekjen tjeter kure epret
flm per komentin !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Pėrmbledhje poezishė nga Poet tė ndryshėm.   Wed Nov 19, 2008 8:35 am

mire por skishe vendose vdekjen aty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Pėrmbledhje poezishė nga Poet tė ndryshėm.   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Pėrmbledhje poezishė nga Poet tė ndryshėm.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 23 e 23Shko tek faqja : Previous  1 ... 13 ... 21, 22, 23

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: