Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Shtėpia e Ismail Kadaresė, njė shtėpi shumė funksionale…

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

Shtėpia e Ismail Kadaresė, njė shtėpi shumė funksionale… Empty
MesazhTitulli: Shtėpia e Ismail Kadaresė, njė shtėpi shumė funksionale…   Shtėpia e Ismail Kadaresė, njė shtėpi shumė funksionale… EmptyWed Oct 15, 2014 11:43 pm

"PEGASI" INTERNACIONAL ALBANIA

Informim fatlum
Dhe pėr pak kohė Shtėpia e Ismail Kadaresė, njė shtėpi shumė funksionale…
Pritet tė shpaloset vizioni i funksionalitetit te saj
Nga Kristaq F. Shabani
Ka mbetur vetėm fare pak punė dhe rikontrukturimi i shtėpisė sė Ismail Kadaresė ėshtė drejt pėrfundimit …Para njezet viteve shkrimtari i njohur ia dha shtėpinė e tij Bashkisė sė qytetit te Gjirokastrės pėr ta pėrdorur me efekte pozitive . Natyrisht ekziston nje farė projekti, sesi do tė pėrdoret kjo shtėpi nė tė mirė tė qytetit tė Gjirokastrės . Por ende nuk ėshtė saktėsuar si duhet , pasi pėr tė realizuar njė shfrytėzim sa mė funksional tė saj nevojiten tė hidhen nė veprim mendjet endritura”… Interesimi pėr tė vizituar shtėpinė e shkrimtaritė ėshtė shumė sinjifikativ pėr turistėt, tė cilėt do tė kenė mundėsinė , pa dyshesėn mė tė vogėl, pėr tė shtuar orėt e qėndrimit nė qytetin e gurtė… Me shumė interes pritet pėrfundimi dhe funksionimi i saj . Lidhja Nėrkombėtare e Poetėve , Shkrimtarėve dhe Artistėve “PEGASI” ALBANIA gjatė katėr Simpoziumeve Ndėrkombėtarė “ Muza Poetike Pegasi” dhe nje Kongresit Ndėrkombėtar planizoi edhe vizita n ė kėtė objekt, i cili sapo kishte filluar rikonstruktimin e tij. Interesi i poetėve , poeteve , shkrimtarėve nga gjithė Bota ishte shumė i madh. Tė gjithė dėshironin vetėm sa t a shihnin kėtė shtėpi nga “jashtė”dhe interesoheshin pėr arkitekturėn e saj, pasi shumė prej syresh kishin lexuar veprėn e Kadaresė , ku ai pėrshkruante gjithė elementėt pėrbėrės… Tashmė ka arritur ēasti fatlum pėr ta vizituar nė tė gjithė “kurmin “ e saj…
Pėr tė vizituar kėtė ambient duhet edhe infrastruktura ,e cila po pėrmirėsohet , duke sistemuar kalldrėmin qė tė ēon nė kėtė shtėpi nga tė dy drejtimet..
Gjirokastra do tė ketė kėshtu njė shtėpi tė njė shkrimtari tė madh, sikundėrse ėshtė Kadareja dhe duhet tė shfrytėzojė edhe traditat e krijuara pėr funksionimin e kėtyre shtėpive dhe nė vendet e huaja tė shkrimtarėve tė mėdhenj , tė cilat i kanė kthyer nė shumė tė vizitueshme dhe shumė dobiprurėse pėr vendet ku ndodhen…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
 
Shtėpia e Ismail Kadaresė, njė shtėpi shumė funksionale…
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: