Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

  KUR HISTORIA NĖNSHKRUHET ME "TOPIN E ARTĖ"

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

 KUR HISTORIA NĖNSHKRUHET ME "TOPIN E ARTĖ" Empty
MesazhTitulli: KUR HISTORIA NĖNSHKRUHET ME "TOPIN E ARTĖ"    KUR HISTORIA NĖNSHKRUHET ME "TOPIN E ARTĖ" EmptyWed Oct 15, 2014 11:33 pm


KUR HISTORIA NĖNSHKRUHET ME "TOPIN E ARTĖ"
Tentohet t'i hidhet faji njė flamuri me simbole shqiptare . Gjetja, arti i hedhjes ,pėrfaqėsimi, duhet tė ēmohen... Njė inteligjencė sipėrore...
A nuk ėshtė art futbolli?
A nuk janė artistė futbollistėt?
A nuk duhet tė nderohen dhe ata?
Sidomos nė kėto momente tė bukura , kur futbolli shqiptar po shfaqet me dukuri tė tjera, tė spikatura ... Kanė ikur ato kohė edhe nė futboll qė Shqipėria tė konsiderohej si e vogėl!
Kam biseduar shumė sot me mjaft poetė , shkrimtare nga vendi dhe nga Bota , tė cilėt flasin me simpati tė veēantė pėr ekipin tonė pėrfaqėsues, pėr talentet, pėr shpirtin luftarak, pėr perfaqėsim tė Kombit...Madje arrijnė deri atje sa tė thonė: "Sikur ekipi ynė tė kishte kėtė shpirt sakrifice dhe kulm pėrfaqesimi!" Pra dėshirojnė kėtė shpirt tė madh ..
Tentohet t'i hidhet faji njė flamuri me simbole shqiptare. Gjetja, arti i hedhjes, pėrfaqesimi, duhet tė ēmohen... Njė inteligjencė sipėrore...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
 
KUR HISTORIA NĖNSHKRUHET ME "TOPIN E ARTĖ"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: