Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Krijime nga Adem Berisha

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutoriMesazh
Adem Berisha
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 146
Registration date : 03/09/2007

MesazhTitulli: BASHKĖNDIESIA - MADHĖSHTI   Thu Mar 20, 2008 1:45 pm

Duke dashur qe nga zemra tė pėrshendes dhe me mallė tė pėrqafoj vllezėrit dhe motrat tė cilėt me aq sinēeritet dhe dashuri mė rrespektojnė, si premtimi, besa-besė, Shaban Cakolli, Urata, Sofra, riki30, rrebelja e shumė e shumė tė tjerė tė cilėt pėr momentin nuk i zura nė gojė, nga thellėsia e zemrės sime iu dėshiroj dhe uroj gjithė tė mirat e mundshme nė jetė, prandaj pėr kėnaqėsinė e tyre edhe po e postoj kėtė poezi si mė poshtė :

BASHKĖNDIESIA

Kur lotėt si krua tė rrjedhin
pėr ate, qė tashmė tė mungon,
tė vie se trupi flakė tė ndizet
e zemra si bombė tė eksplodon.

Por, miqtė e dashamirėt
qė bashkėndjejnė me ty,
bėjnė tė mos ndjehesh i vetmuar
edhe kur je plak, tė ndjehhesh si i ri.

Kur dikush tė pushton zemren
me tėrė madhėshtinė e tij,
ndjenė qė edhe jeta po tė zgjatet
e vuajtja dhe pikėllimi, bėhen krenari.

Ai qe nė sfida e vuajtje tė jetės
tė pervuajturin ngushllon e i del karshi,
mė e lartė se maja e Kullės sė Babilonit
ėshtė qenia dhe koshienca e tij.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Adem Berisha   Thu Mar 20, 2008 5:43 pm

Suksese tė mėtutjeshme i nderuari Baca Adem, nė lėmi tė ndryshme dhe ate poetike.

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Kosovarja
Admin
Admin
avatar

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 32
Vendi : Jashtokėsore!
Registration date : 14/08/2007

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Adem Berisha   Thu Mar 20, 2008 6:13 pm

Suksese dhe nga une i nderuari Adem Berisha shpresoj se do na sjellesh dhe tjera poezi qe padyshim ia rrisin dhe me shume vleren forumit tone...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Adem Berisha
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 146
Registration date : 03/09/2007

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Adem Berisha   Wed May 14, 2008 11:10 am

HIDHĖRIMI I SHKELQĖSISĖ

Pėrse qanė toka pash besen e zotit
a ka dikush pėr tė mė treguar,
pse i vie erė e flakės barotit
kush nė tokė tė djegur e kish shėndrruar.

Qe prej shekujsh tė historisė
kurr ky vend dritė nuk ka parė,
si rrjedhojė e pafytyrėsisė
nė gjashtė shtete e kishin ndarė.

Pse u desh kaq kohė tė kalonte
e prap kėto troje tė mos bashkohen,
kush ėsht ai qė nuk do tė thonte:
padrejtėsitė gjithė nuk durohen

Kush e ndau kėtė tokė shqiptare
borxh tė pa larė i ka pėrendisė,
le tė shperlajė disi kėtė marre
le t’i kėthej tė veten Shqipėrisė.

Edhe At Gjergji kish protestuar
pėr kėtė krim tė panjerėzisė,
kur Evropės iu kish drejtuar
me kėto fjalė tė vetė shkelqėsisė:

“Uh, Evropė, ti kurva e motit,
Qe i re mohit Besės e Zotit,
Po a ky asht sheji i qytetnisė,
Me nda token e Shqipnisė,
Pėr me mbajtė kėlyshėt e Rusisė”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mysafir
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 44
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Adem Berisha   Wed May 14, 2008 11:16 am

te lumshin duart baca im i nderuar Adem Berisha te uroi qe te mos pushoi dora jote se shkruari,te uroi pleqeri te mbar dhe lumturi ne jet me respekt te madh per ty baca im i nderuar nga ,,Gurbetqarja,,....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Krijime nga Adem Berisha   Wed May 14, 2008 11:19 am

suksese BACI ADEM BERISHA :je shum bukur dhe je me shum shumm vler per mua ..

jo qe te kam diqka po je mete vertet baci adem vetem sukseseeee.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Adem Berisha
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 146
Registration date : 03/09/2007

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Adem Berisha   Wed Jun 04, 2008 1:11 pm

LULJA MBOLLI LULEN

Atė njėzetetetė qershor si sot
e kujtoj, e parafytyroj, e mallkoj ...
askush nuk del tė mė thot
pėrse vallė, duhet prap tė jetoj?!

Hajt thash, mora qiftelinė e i rashė.
I rashė e me te desha tė kėndoj.
Jo, jo thash, shumė herė thash
sot, dua vetėm tė vajtoj.

I tretur nė mendime i rava sa i rava
derisa gishtat mė nuk punonin.
Nė vajė tė tėren me lot e lava,
mu duk se edhe telat po vajtonin.

Me zė thėrras Diellzen time
qė shpirtin si atėherė tė mė qetėsojė.
Askush nuk i bėzėn thirrjės sime
njėzetetetė qershorin tragjik kujtoj.

Kafja atė ditė qė mė solli
si sot mė rri nė kujtesė
e trėndafili qė ajo vetė e mbolli
pėrjetėsisht ngushllim do tė mė mbes.

Do tė shkėpus nga njė lule
e le tė kėnaqem me eren e saj,
me te do tė shetis pranė shkollės
dhe do tė tretem e mbytem nė vajė.

Sepse heret, shumė heret mė iku
ende pa mbushur njėmbėdhjetė vjetė,
kėtė nuk do tė ia doja asnjė armiku,
kėtė fat tė zi, askush tė mos e ketė.


Edituar pėr herė tė fundit nga Adem Berisha nė Fri Jun 27, 2008 2:42 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mysafir
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 44
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Adem Berisha   Wed Jun 04, 2008 1:12 pmAdem Berisha shkruajti:
LULJA MBOLLI LULEN

Atė katėr qershor si sot
e kujtoj, e parafytyroj, e mallkoj ...
askush nuk del tė mė thot
pėrse vallė, duhet prap tė jetoj?!

Hajt thash, mora qiftelinė e i rashė.
I rashė e me te desha tė kėndoj.
Jo, jo thash, shumė herė thash
sot, dua vetėm tė vajtoj.

I tretur nė mendime i rava sa i rava
derisa gishtat mė nuk punonin.
Nė vajė tė tėren me lot e lava,
mu duk se edhe telat po vajtonin.

Me zė thėrras Diellzen time
qė shpirtin si atėherė tė mė qetėsojė.
Askush nuk i bėzėn thirrjės sime
prap, katėr qershorin tragjik kujtoj.

Kafja atė ditė qė mė solli
si sot mė rri nė kujtesė
e trėndafili qė ajo vetė e mbolli
pėrjetėsisht ngushllim do tė mė mbes.

Do tė shkėpus nga njė lule
e le tė kėnaqem me eren e saj,
me te do tė shetis pranė shkollės
dhe do tė mbytem e tretem nė vajė.

Sepse heret, shumė heret mė iku
ende pa mbushur njėmbėdhjetė vjetė,
kėtė nuk do tė ia doja asnjė armiku,
kėtė fat tė zi, askush tė mos e ketė.

edhe ne se bashku te gjith jemi me dhimbjen tende baca im i nderuar Sad Sad Sad Sad Sad Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Adem Berisha
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 146
Registration date : 03/09/2007

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Adem Berisha   Fri Jun 27, 2008 2:49 pm

Pėrzemersisht falemnderoj gurbetqaren dhe gjithė tė tjerėt tė cilėt nė kėtė ditė dhėmbjeje e pikėllimi tė thellė, nė dyvjetorin e ndarjės sė egjėllit tė kėsaj bote, Diellzės tonė tashmė tė pėrbashkėt, BASHKĖNDIEN ME MUA dhe gjithė tė dashurit e Diellzės.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Adem Berisha
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 146
Registration date : 03/09/2007

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Adem Berisha   Tue Jul 29, 2008 7:26 pm

Urata shkruajti:
Oktavio Paz, ka thene se : Mardheniet ne mes njeriut dhe poezise jane aq te vjetra sa eshte historia. Nese njerezit harrojne poezine, ata do harrojne veteveten dhe do te kthehen ne peshtjellimin zanafillor. Bace Adem Berisha ne poezite e tije gersheton ne parim konceptin ideoemocional me kuptimesine pergjithesuese te ndjenjes se teholluar imagjinative. Meditimi dallgezohet permes ekspresivitetit spontan te ballafaqimit te perhereshem te ireales me realen. Ai venerim gllaberues ka te beje me dhuntine e perbrendeshme qe evoluon permes shperthimit emocional te formesuar neper verdallisjet tunduese qe poetit ia pruri jeta. Poezia kushtuar voglushes, engjellit tone te perbashket Dielleza, me beri te ndjeje nje boshesi ne shpirt. Ketu boshesia shpirterore bart nje plage te dhuneshme te nje dashurie qe befas keputet. Bace Adem Berishes i uroje shendet dhe gjithe te mirat per familjen e tije.
Me respekt te vecante
Urata
Kėsaj rradhe veēanėrisht pėr knaqėsinė e mbėshtetėses sime kaq tė Madhe, -
U r a t -ės por njėkohėsisht edhe gjithė forumistėve shumė tė rrespektuar tė forumit tonė, le tė postoj edhe disa vargje tjera fare modeste por qė tashmė bashkėpunėtorėt e mi tė nderuar nga ky forum janė mėsuar me tė njejtat :

NJĖ BOTĖ NDRYSHE

Me krahėt e lejlekėve tė bardhė
do tė doja tė fluturoja ēdo ditė,
tė shihja boten siq nuk e kam parė
nė paqė, tė shėndoshė e nė dritė.

Askush rrypin tė mos e shtėrngonte,
ndal le t’i thuhej varfėrisė,
ēdo kush tė jetoj siq vetė do tė donte
e tė shijonte kėnaqėsitė e lirisė.

Do tė doja detėra pa dallgė e stuhi
qė nuk rrahin e pėrmbysin brigjet,
nė gaz e lumturi do tė doja ēdo njeri
e askujt zemra tė mos i digjet.

Do tė doja edhe nuset si sokolesha
me engjujt e tyre pėr dore,
pėrkrah qunave si princesha
tė gėzuara e tė lumtura prore.

Sa mė shumė fėmijė do tė doja
qė boten do tė zbukuronin,
me gjithė zemėr do t’i pėrgėzoja
kur botės pamjen do t’i ndryshonin.

E unė pėrtej . . . le tė shkoj
por dua qė pas tė lė porosi :
secili tjetrin tė ēmojė e tė dojė
dashuria fisnikron, nuk ėshtė dobėsi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Adem Berisha
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 146
Registration date : 03/09/2007

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Adem Berisha   Wed Aug 27, 2008 11:57 am

NDARJE E SHĖMTUAR

Diēka e trishtė shpirtin mė trazon,
si ėndėrr e keqe mė sillet nėpėr kokė,
forcėrisht nė gjoks mė shtėrngogn
e fytyren mė lanė nė lotė.

Mė vranė, mė dogjen, mė sakatuan...
kushdo qė zgjohej mė i pari,
si bishat pamėshirėshėm mė coptuan
vetėm pse kisha mish e gjak shqiptari.

Mė kisihin larguar nga logu i kuvendit
e pėr mua, sė prapmi pa mua flitej,
mė bėnė edhe tabu tė kohės e vendit
e flamurin mė ndaluan tė valvitej.

Ndalem, mendoj dhe pyes veten
ē’po ndodhė kėshtu me mua?!
si tė tjerėt pse nuk e paskam jeten
vallė, edhe me kėtė duhet pajtuar?!

Jo, jo! Ky vend prap do tė bėhet ILIRI
e me mua kurr nuk do tė abuzohet,
do tė jetoj me dinjitet e krenari
nė trojet e mia ku lirshėm do tė frymohet.

S’dėnohem mė fare pa u gjykuar
e pėrbindėsha nuk do tė ketė kėtupari,
si vėllezėr e motra kanė pėr tė bashkėjetuar
Ibri e Buna dhe Vjosa e Vardari.

Edhe Zoti diti tė mė falte tė gjymtuar
por mė fali si njė krijesė hyjnore
qė i tėri tė jetoj i bashkuar
shpinė pėr shpine e kapur dorė pėr dore.

Tė jetoj nė tokėn e varreve tė mia
ku nder shekuj prehen eshtėrat e tė parėve,
qė mirė e njeh edhe parahistoria
ē’prej se kėtu nuk vinte erė e barbarėve.

Nė kėtė tokė qė zoti e kishte bekuar
e pėr zot tė sajė mua mė caktoi
se vetėm pėr mua e kishte krijuar
si nikoqir i mirė ta dua dhe zotėroj.

Mjerė kush misionit tė shenjtė s’i ndihmon
qė penėn e pushkėn tok t’i bashkojė
e At-Mėmėdheut veten nuk i kushton
pėrjetėsisht kjo tokė do tė mallkojė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
**Lumi_
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Numri i postimeve : 177
Registration date : 20/06/2008

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Adem Berisha   Wed Aug 27, 2008 12:40 pm

Te lumt Adem Berisha poezi kolosale, suksese te uroje edhe ne te ardhmen me kso poezi kaq madhore.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
vjoooosssssssaaaa
Anėtar i ri
Anėtar i ri


Female
Numri i postimeve : 89
Age : 29
Vendi : SaVe Me As I sAvE yOu...
Registration date : 26/08/2008

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Adem Berisha   Wed Aug 27, 2008 5:04 pm

te lumt adem berisha hallall shum me pelqeu poezia sisdomos aty se ku e shruajte emrin tim (pak shaka)
cdo te mir
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Adem Berisha
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 146
Registration date : 03/09/2007

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Adem Berisha   Thu Aug 28, 2008 12:24 pm

**Lumi_ dhe vjoooosssssssaaaa,
ju falemnderit pėr komentet tuaja lidhur me poezinė time "Ndarje e shėmtuar". Mė vie mirė qė e njejta ju ka pelqye dhe paskėmi tė njejtat pikėpamje pėr tė njejten ēėshtje.
Shpresoj se edhe forumistėt tjerė do tė lexojnė dhe do tė japin vlerėsimet e tyre qoftė edhe kritike.
E ti vjoooosssssssaaaa, e gėzofsh emėrin pėr jetė e mot dhe tė pėrgėzoj pėr emėrin e bukur. Besoj tė jesh e ēiltėr mu si uji i lumit vjosa.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Adem Berisha   Thu Aug 28, 2008 12:37 pm

E kam thėnė dhe mė duhet tė pėrseris:Krijimtaria e Bacė Adem Berishės ėshtė thesar nga i cili po medituam mirė nxjerrim edhe ne pjesė tė saj.
Rrofsh sa malet Bacė Adem Berisha.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Adem Berisha
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 146
Registration date : 03/09/2007

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Adem Berisha   Thu Aug 28, 2008 4:24 pm

Aaaaaaaaaa, shumė falemnderit i nderuari dhe rrespektuari shaban cakolli qė kėsisoji mė rrespektoni dhe lartėsoni.
Unė e dij se Ti nė vazhdimėsi mė ke mbėshtetur prandaj sukseset e mia njėkohėsisht janė edhe tė juajat ku pa ndihmen dhe mbėshtetjet tuaja, mbase unė nuk do tė arrija as deri kėtu.
Unė mund tė jem sadopak dikushi por vetėm atėherė kur jam nė mesin tuaj dhe gėzoj pėrkrahjen e juve tė gjithėve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
vjoooosssssssaaaa
Anėtar i ri
Anėtar i ri


Female
Numri i postimeve : 89
Age : 29
Vendi : SaVe Me As I sAvE yOu...
Registration date : 26/08/2008

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Adem Berisha   Thu Aug 28, 2008 10:31 pm

Cito :
E ti vjoooosssssssaaaa, e gėzofsh emėrin pėr jetė e mot dhe tė pėrgėzoj pėr emėrin e bukur. Besoj tė jesh e ēiltėr mu si uji i lumit vjosa.


te faleminderit shum shum ... pershendetje te per zemerta dhe do jem e rregull tek ju ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Adem Berisha   Thu Aug 28, 2008 11:27 pm

Baca Adem mė pėlqeu shumė poezija qė sapo e vendose nė forumin tonė.
Suksese, Bacė.

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Adem Berisha
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 146
Registration date : 03/09/2007

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Adem Berisha   Fri Aug 29, 2008 10:15 am

Falemnderit Sofra, ose kėtu tė vendos, ose ku?
Ėshtė edhe forumi edhe stafi adekuat.
Me rrespekt, ademgjurgjeviku.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
elisa
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Numri i postimeve : 2298
Registration date : 10/07/2008

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Adem Berisha   Fri Aug 29, 2008 11:15 am

Baca Adem me pelqejn shume poezite e tua te uroj qdo te mire te na sjellesh edhe me shume poezi respekte
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Krijime nga Adem Berisha   Fri Aug 29, 2008 1:03 pm

Bac Adem Berisha , se pari te pershendes shum dhe shpresoj te jesh mire me shendet. Te deshiroj suksese ne jete, e sidomos ne poezite. Me te vertete jane poezi shum te bukura, vazhdo te postosh, sepse t'i lexojme poezite e tuaja, per ne eshte kenaqesi e madhe.

Me shum respekt BiBiKiM-i, dhe njehere Sukese Baca Adem .!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Adem Berisha
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 146
Registration date : 03/09/2007

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Adem Berisha   Fri Aug 29, 2008 1:50 pm

elisa dhe BiBiKiM,
gjithashtu edhe juve ju falenderoj pėr mirėkuptimin dhe rrespektin por edhe mė vie mirė qė keni konsideratė ndaj shkrimeve tė mia.
Duket se edhe unė kam gjetur vendin dhe shoqėrinė adekuate prandaj do tė vazhdojmė bashkėpunimin vllazėror me tė gjithė, po, po edhe me ata qe nuk po ma dojnė hazreti pejgamerin tim, ndashtė, herdo kurdo do ta dojnė edhe ate se valla i joni ėshtė bre burr. Unė nuk ia fali askujt njeriun tim.
Hahahaha, bėra edhe pak shaka, ju falemnderit pėr mirėkuptim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 36
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Adem Berisha   Wed Oct 01, 2008 11:28 am

I dashur baca Adem, poezi shume e forte dhe rrenqethese, me pelqen shume. Te falenderoj per kete poezi dhe te uroj me gjithe zemer qe ketej e tutje te kesh vetem gezime. Me vjen keq per dhimbjen qe keni kaluar ne familje per engjellin tuaj te vogel, e di qe sado te flasim kjo dhimbje nuk ka ngushellim, sepse edhe une e kam kaluar nje dhimbje te tille kur kam humbur babain.
Te pershendes me shume respekt dhe te uroj nje jete sa me te mire.
Eva
Adem Berisha shkruajti:
NDARJE E SHĖMTUAR

Diēka e trishtė shpirtin mė trazon,
si ėndėrr e keqe mė sillet nėpėr kokė,
forcėrisht nė gjoks mė shtėrngogn
e fytyren mė lanė nė lotė.

Mė vranė, mė dogjen, mė sakatuan...
kushdo qė zgjohej mė i pari,
si bishat pamėshirėshėm mė coptuan
vetėm pse kisha mish e gjak shqiptari.

Mė kisihin larguar nga logu i kuvendit
e pėr mua, sė prapmi pa mua flitej,
mė bėnė edhe tabu tė kohės e vendit
e flamurin mė ndaluan tė valvitej.

Ndalem, mendoj dhe pyes veten
ē’po ndodhė kėshtu me mua?!
si tė tjerėt pse nuk e paskam jeten
vallė, edhe me kėtė duhet pajtuar?!

Jo, jo! Ky vend prap do tė bėhet ILIRI
e me mua kurr nuk do tė abuzohet,
do tė jetoj me dinjitet e krenari
nė trojet e mia ku lirshėm do tė frymohet.

S’dėnohem mė fare pa u gjykuar
e pėrbindėsha nuk do tė ketė kėtupari,
si vėllezėr e motra kanė pėr tė bashkėjetuar
Ibri e Buna dhe Vjosa e Vardari.

Edhe Zoti diti tė mė falte tė gjymtuar
por mė fali si njė krijesė hyjnore
qė i tėri tė jetoj i bashkuar
shpinė pėr shpine e kapur dorė pėr dore.

Tė jetoj nė tokėn e varreve tė mia
ku nder shekuj prehen eshtėrat e tė parėve,
qė mirė e njeh edhe parahistoria
ē’prej se kėtu nuk vinte erė e barbarėve.

Nė kėtė tokė qė zoti e kishte bekuar
e pėr zot tė sajė mua mė caktoi
se vetėm pėr mua e kishte krijuar
si nikoqir i mirė ta dua dhe zotėroj.

Mjerė kush misionit tė shenjtė s’i ndihmon
qė penėn e pushkėn tok t’i bashkojė
e At-Mėmėdheut veten nuk i kushton
pėrjetėsisht kjo tokė do tė mallkojė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Adem Berisha
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 146
Registration date : 03/09/2007

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Adem Berisha   Wed Oct 01, 2008 12:58 pm

Shumė e dashura mike Eva0506,
ndonse siq thua edhe Ti vetė, kjo dhimbje nuk ka ngushllim, megjithate, bashkėndjesia juaj, nė njė masė mė ndihmon qe mė lehtė tė pėrballoj kėtė humbje tė pakompenzueshme pėr ēka shumė sinēerisht dhe nga zemra tė falenderoj.
Mė vie mirė qe tė kishte pelqye edhe poezia ime e pėrzgjedhur nga ju dhe poashtu edhe kjo ėshtė njė kurajo pėr mua qė edhepse kėshtu nė moshė, tė pėrpiqem tė krijoj diēka sadopak tė vlefshme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
elisa
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Numri i postimeve : 2298
Registration date : 10/07/2008

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Adem Berisha   Wed Oct 01, 2008 1:05 pm

Baca Adem te pershendes shume te uroj qe ne jeten tonde te kesh vetem gezime , e ndaj dhimbjen me ty per mbesen tonde .Me respekt Elisa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Krijime nga Adem Berisha   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Krijime nga Adem Berisha
Mbrapsht nė krye 
Faqja 3 e 4Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: