Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Krijime nga Rrebelja

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
Riki30
Admin
Admin


Male
Numri i postimeve : 2358
Age : 42
Vendi : Prishtine
Registration date : 09/08/2007

MesazhTitulli: Krijime nga Rrebelja   Fri Nov 02, 2007 10:32 pm

Ketu mund ti gjeni Poezite nga Rrebelja ....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Rrebelja   Sat Nov 03, 2007 12:44 am

Me padurim po pritim tė lexojmė poezitė nga rrebelja, eja nxito rrebele dhe shumė suksese.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
besa-bese
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Rrebelja   Sat Nov 03, 2007 1:10 am

po shaban , shume e vertet, ne i deshirojme vetem mireseardhje ne kete rubrike te ndritur te artit dhe forumit tone njeashtu.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrebelja
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Rrebelja   Sat Nov 03, 2007 5:07 pm

kjo vjerrsh i kushtohet njerzeve qe jan ketu me te cilet ndihem shum mir
Mora lapsin ca fjal
per ti shkruar per
kete shoqeri qe
kam krijuar.

Nje dit prej ditesh
nje lajm me kan tregu
se ishte hap nje forum i ri
a don me te regjistru?

Menjeher ftesen e pranova
ketu u regjistrova
shum njerz takova
shun shoqeri krijova.

Qe ne diten e par shum
jam befasu mirseardhje
te bukur te gjith
me kan uru.

Sa her qe jam e vetmuar
dhe skam ku te shkoj
hy ne ket forum edhe
mendimet e juaja i lexoj.

Tek postimet i lexoj
gjdo her e me shum kuptoj
se ne ket jet qe e jetojm ka njerz
me shum fatkeqsi ka njerz
edhe me te vuajtur se ti.

Ka tema te bukura qe me bejn
te mendoj ti shpreh ato
gjera qe te tjeret si kuptojn.

Edhe pse asnjerin prej jush
nuk e kam taku por
per secilin prej jush nga
nje imazh kam kriju.

Edhe pse jemi te ndar
ane e kend botes te shperndar
mirpo ketu jemi te bashkuar
dhe kurr se ndjejm veten te vetmuar.[/u][/i]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Rrebelja   Sat Nov 03, 2007 5:16 pm

Pėrgėzime rrebelja,ke vėnė njė poezi tė bukur,edhe ja ke kushtuar forumit tonė,edhe ne gėzohem qė jeni nė mesin tonė,aq mė tepėr qė jeni krijuese.Vazhdoni tutje dhe shumė suksese.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrebelja
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Rrebelja   Sat Nov 03, 2007 5:17 pm

faliminderit shabi vertet me jepin shum zemer keto fjal tuaja
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
azzurra
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve : 1294
Vendi : Kosove e dashure
Registration date : 28/08/2007

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Rrebelja   Sat Nov 03, 2007 5:20 pm

RRebelja shume poezi e bukur urime e vazhdime te mbare.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
meli
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 842
Age : 35
Vendi : diku ne gyrbet
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Rrebelja   Sat Nov 03, 2007 5:28 pm

Rrebele urime , dhe nje vazhdim me sukse shum.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrebelja
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Rrebelja   Sun Nov 04, 2007 10:46 am

faliminderit shum te dyjave keto fjal me ndihmojn shum
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrebelja
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Rrebelja   Sun Nov 04, 2007 10:55 am

I mallkur qofsh gyrdet

Nuk e di a ti them
i mallkuar qofsh gyrbet
nuk e di as vet si ta quaj
por shkaku i tij shum njerz po vuajm.

Ne keto dit qe sot po jetojm
shum te rinje ne ket rrug po shkojn
gjdo her me me shum
vendlindjen p e leshojn.

Po i lajn bankat shkollore
emrin ne ditar te shnuar,
po i lajn shoqerin
ne gyrbet me shkuar.

Atje ku nuk njeh njeri
atje ku gjuhen shqipe askush
nuk e di ,atje larg i mergaur
gjithmon nga ne te larguar

Gjdo vit syt po na lotojn
njeher nga gezimi qe po vijn,
e njeher nga pikellimi
qe po shkojn.

Na u than syt duke lotu,
dhembja zemrat na i ka shkatrru
gjithmon me mall
te atyre duke jetu.

Vall a do te vije ndonje dit
kur mall per njeri tjetrin sdo
te kemi ,ateher kur te gjith bashk
do te jemi.

Apo gjithmon keshtu ka me vazhdu
1 her ne vit me ju taku
1 her ne vit me u qmall me ju
veq 1 her ne vit me ju perqafu.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Riki30
Admin
Admin


Male
Numri i postimeve : 2358
Age : 42
Vendi : Prishtine
Registration date : 09/08/2007

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Rrebelja   Sun Nov 04, 2007 10:57 am

Rrebele urime e suksese te metejme te uroj nga zemra, vertet paske prirje dhe talent te lumte vetem perpara shum shum suksese
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Kosovarja
Admin
Admin
avatar

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 32
Vendi : Jashtokėsore!
Registration date : 14/08/2007

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Rrebelja   Sun Nov 04, 2007 4:24 pm

Rrebele pergezime per poezite vertet shume shume te bukura uroj qe sa me shume te kemi poezi te tjera nga ty , po dihet nje rrebele e kam une apo jo ?? kiss
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
rrebelja
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Rrebelja   Sun Nov 04, 2007 5:09 pm

haha po kosovare flm shum tu gjithashtu edhe rikit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Rrebelja   Sun Nov 04, 2007 5:50 pm

Po rrebele,pėrgėzime
kėtu e ke gjetur vehten mirė vazhdo,mos u ndal.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrebelja
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Rrebelja   Mon Nov 05, 2007 12:00 am

kejo poezi iu kushtihet femijeve te ruges

NJE PLAG E HAPUR

Nje dit tek ne shkoll po shkoja
pran nje femije te te vogel kaloja
ishte ulur ne mes te rruges i vetmuar
doren e kishte hapur lemosh
duke kerkuar.
Njerzit radh e radh pran ti
kalonin. dikush kthente koken
dhe ndonje cent ne dor ia leshonin,
kur vraponte edhe pran njerzeve
shkonte doren e vockel e zgjeste
e ata nga vetja e largonin ''ik
ore shejtan ne shtepi se ne nuk
kemi asgje per ty''
I pikelluar ne vendin e tij u kthy
ku per nje cast para tij kaluan disa
femij,te veshur, te mbathur,me
qanta ne duar e kishin marr rugen ne shkoll
per me shkuar .Ai e ngriti koken
dhe me shum mall po i shikon
e dija qe veten sikur ata po e
paramendon,nga syt e tij lotet
si kristal po burojn, mu duk
qe tani ai po e kritikon boten
mu duk qe lot e tij po e shpujshin token.
ngadal pran tij u afrova,me nje
pyetje iu drejtova;pse ti duhesh
me punu?ai me tha;babin ne luft
ma kan vra ,nenen e kam ne shtepi
kurse une duhet ti mbaj vellezrit
e mij,ne vend se te jam i ulur ne bank
dhe librat ti mesoj, une endem ane e kend
edhe lemosh po kerkoj.
Lotet e mij smund ti ndal
dhembja zemren ma kaplon
KU E DI SE FATIN E KETIJ
E KAN EDHE SHUM FEMIJ.[/i]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sy kaltri
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Numri i postimeve : 1972
Registration date : 09/08/2007

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Rrebelja   Mon Nov 05, 2007 12:39 am

pergezime Rrebele shum te bukura keto poezi
te uroj suksese shum shum shum me pelqyen
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
absurdja
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 18
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Rrebelja   Wed Nov 14, 2007 12:39 pm

Urime. rrebelja
me pelqejne shume poezite e tua. suksese te metejshme, vashdo keshtu se je nice.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
besa-bese
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Rrebelja   Wed Nov 14, 2007 5:59 pm

E nderuara "rrebelja"

Tė pergezoj per pjesemarrje ne kete rubrikė, unė te uroj suksese ne kete drejtim me deshirė qe te ardhmen te sillni edhe poezi te tjera.

Nese ne te gjithe vetem te lavderojmė, atehere poezite tuaja ngelin te njejta perhere, qe te permiresoni te shkruarit e poezise atehere duhet t'i pranoni edhe kshillat edhe kritikat dhe se fundi edhe levdatat.

Deshiroj qe te ardhmen te lexojmė edhe poezi tjera nga ti me deshirė qe ato te kene vlera me te cmueshme artistike se sa keto qe i ke sjelle deri me tani.

Me flene ne shpirt kjo lėmi andaj edhe jetoj me vargun e shkruar artistik.

Pershendetje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Riki30
Admin
Admin


Male
Numri i postimeve : 2358
Age : 42
Vendi : Prishtine
Registration date : 09/08/2007

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Rrebelja   Wed Nov 14, 2007 9:02 pm

Rrebele te pergezoj dhe vertet poezi shum te mira e kam dit qe je nr 1 pas meje kuptohet Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
rrebelja
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Rrebelja   Fri Nov 16, 2007 10:41 pm

haaha riki flm shum une jam e fundit nder te miret
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrebelja
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Rrebelja   Fri Nov 16, 2007 10:44 pm

besa bes te falenderoj shum normal qe i mirpres edhe kritikat por te them diqka e di qe une nuk jam shum shum emir ne poezi thjesh shkruaj at qe ndjej e di poezit e mija ne krahasim me te tjerve jan asgje psh ne krahasim me ata qe jan ketu edhe qe i lexoj ,por nuk di menyr tjeter tete shkruajurit shkruaj ashtu siq di edhe per ty qe e don shum ndoshta sjan gje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrebelja
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Rrebelja   Sat Nov 17, 2007 1:15 am

urrej naten me hene!

Ndoshta fillimisht do me kritikoni
pse ta urrej kėtė nat' t'qetė
por kur vargjet e mia t'i lexoni
ateherė do ta kuptoni vet.

Nė ktė natė te errėt xhan
ku vetem hena bente dritė
une, ne mendime matan...
me shumė mall ty duke te pritė.

Kur zerin tend ndegjova
me vrap u zgjova ne
krahet e tij u hodha
dhe me shum mall te perqafova.

Te gjith ishim ulur teje
dhe me endje te shikonim
na kishte marr malli qe zerin tend
ta ndegjonim.

Akrepat e ores ecnin
dhe me duket qe koha fluturonte
erdhi qasti kur ai
duhet te shkonte.

Duhet te shkonte tek
shoket qe ne mal i kishte
ishte veshur me uniformen e ushtris
oh sa bukur shqiponja ne ball i rrinte.

Netet kalonin
por ai nuk vinte
isha mbyllur ne dhom e vetmuar
per te duke menduar.

Nje trokitje e vrazhed
ne deren time
mendimet mi ndaloj
ishte dikush qe lajmin e zi ma tregoj.

Me than se ai kishte vdekur,
nga kjo kuptova se kurr me skam me e
taku se zerin e tij te embel kurr
skam me e ndegju.

Se fetyren e tij engjullore
kurr skam me e shiku
se vetem fotografin e tij ne mur
kam me e puth e me e shiku.

Tani sa her qe hena ndriqon
malli shpirtin ma kaplon
nuk po mundem dot me u pajtu
qe nga une ai esht largu.

Andaj mos me thauni
ta dua naten me hene se ajo
ma mori vellan dhe sa her qe henen
e shiqoj naten e tij te fundit e kujtoj.

Por nje gje e di se ai ka vdek
por kurr ska me u harru
se esht vepra e tij qe
gjithmon ka me jetu.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Kosovarja
Admin
Admin
avatar

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 32
Vendi : Jashtokėsore!
Registration date : 14/08/2007

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Rrebelja   Sat Nov 17, 2007 1:23 am

Vertet Rrebele te deshiroj shume shume suksese ne te ardhmen ishte nje poezi mjafte e bukur,shpresoj se do presim edhe poezi te tjera nga ju ....Vetem vazhdoni
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Rrebelja   Sat Nov 17, 2007 11:27 am

Rubrika e letėrsisė sė forumit tonė ėshtė pasuruar menjė krijuese tė re,e cila kaq bukur po hapėron nė krijimtarinė poetike.Pėrgėzime rrebelja,dhe rrugėtim tė mbarė poetik.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrebelja
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

MesazhTitulli: Re: Krijime nga Rrebelja   Sat Nov 17, 2007 4:03 pm

faliminderit shum shabi por deshta te di se kush mi beri keto ndrysheime ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Krijime nga Rrebelja   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Krijime nga Rrebelja
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 3Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: