Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 NĖNAT E TĖ GJITHĖ PALESTINEZĖVE DUHET TĖ VRITEN

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid Yvejsi
Anėtar
Anėtar
Mexhid Yvejsi

Male
Numri i postimeve : 429
Age : 68
Vendi : Gjakovė, Kosovė
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: NĖNAT E TĖ GJITHĖ PALESTINEZĖVE DUHET TĖ VRITEN   Thu Jul 17, 2014 1:01 pm

Nėnat e tė gjithė palestinezėve duhet tė vriten
- Deputete e Kuvendit tė Izraelit, Ayelet Shaked

Njė politikane dhe anėtare e njohur e parlamentit izraelit i ka quajtur palestinezėt si terroristė, duke thėnė se nėnat e tė gjithė palestinezėve duhet, gjithashtu, tė vriten gjatė sulmeve tė vazhdueshme izraelite nė Rripin e Gazės tė rrethuar.
Ayelet Shaked e partisė ultra-nacionaliste Jewish Home Party, bėri thirrje pėr t’i therrė nėnave palestineze qė lindėn "gjarpėrinjtė tė vegjėl."
"Ato kanė pėr tė vdekur dhe shtėpitė e tyre duhet tė shkatėrrohen nė mėnyrė qė ato nuk mund tė japin mė ndonjė terroristė.," tha deputetja e Kuvendit tė Izraelit, Ayelet Shaked, duke shtuar, "Ata janė tė gjithė armiqtė tanė dhe gjaku i tyre duhet tė jetė nė duart tona. Kjo vlen edhe pėr nėnat e terroristėve tė vdekur. "
Vėrejtjet janė konsideruar si njė thirrje pėr gjenocid siē deklaroi ajo se tė gjithė palestinezėt janė armiqtė tė Izraelit dhe duhet tė vriten.
Zhvillimi vjen ngase shumė zyrtarė nga vende tė ndryshme kanė dėnuar sulmet ajrore tė Izraelit nė Rripin e Gazės. Kryeministri turk ėshtė i fundit qė ka dėnuar ofensivėn, duke e akuzuar Izraelin pėr masakrimin e palestinezėve.
Rexhep Tajip Erdogan ka sulmuar Izraelin, duke thėnė se ai ėshtė duke kryer terrorizėm shtetėror kundėr palestinezėve nė rajon. Duke folur nė parlament, ai gjithashtu pyeti pėrse bota heshtė ndaj mizorive tė vazhdueshme tė Tel Avivit.
Duke reaguar ndaj komenteve tė deputetes izraelite, Ayelet Shaked, kryeministri turk, Edogan, tha se politika e Izraelit nė Gaza nuk ėshtė e ndryshme prej mentalitetit tė Hitlerit.
"Njė grua izraelite ka thėnė nėnat palestineze duhet tė vriten, gjithashtu. Ajo ėshtė njė anėtare e parlamentit izraelit. Cili ėshtė dallimi nė mes tė kėtij mentaliteti dhe Hitlerit?" Pyeti Erdogan.
Zhvillimet vijnė, siē tha njė agjenci e OKB-sė pėr refugjatėt palestinezė, pasi kohėve tė fundit gratė dhe fėmijėt pėrbėjnė njė numėr tė madhe tė vdekjeve palestineze tė shkaktuara nga sulmet izraelite nė rajonin e rrethuar tė Gazės.

Burimi: Press TV


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
NĖNAT E TĖ GJITHĖ PALESTINEZĖVE DUHET TĖ VRITEN
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: