Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat...



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 MASĖ E NEVOJSHME PĖR PJESĖMARRJE NĖ VEPRIMTARITĖ PEGASIANE

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MASĖ E NEVOJSHME PĖR PJESĖMARRJE NĖ VEPRIMTARITĖ PEGASIANE Empty
MesazhTitulli: MASĖ E NEVOJSHME PĖR PJESĖMARRJE NĖ VEPRIMTARITĖ PEGASIANE   MASĖ E NEVOJSHME PĖR PJESĖMARRJE NĖ VEPRIMTARITĖ PEGASIANE EmptyThu Oct 24, 2013 12:25 am

MASĖ E NEVOJSHME PĖR PJESĖMARRJE NĖ VEPRIMTARITĖ PEGASIANE E PRESIDENCĖS SĖ LNPSHA "PEGASI" ALBANIA


Duke filluar nga dita e sotme, datė 21 shtator 2013, nė veprimtaritė pegasiane, qė do tė zhvillohen, do tė marrin pjesė vetėm anėtarėt e LNPSHA "Pegasi" Albania dhe tė gjithė ata, tė cilėt ftesohen dhe qė e meritojnė pjesėmarrjen nė kėto veprimtari bashkėkonore me standartet e nivelit , tė kulturės dhe tė talentit dhe mund t'i shėrbejnė ecurisė, progresivitetit.

Kjo masė merret, duke u nisur se nė disa veprimtari pegasiane kanė infiltruar njerėz, "emisarė" pa nivel, llafazanė, tė rėndomtė, pa atribut talentor letrar, artististik dhe kulturor dhe qė nuk kanė kapacitetin e duhur pėr tė kuptuar ate ēka thuhet dhe publikohet nė kėto veprimtari...
Duke hyrė njerėz tė tille pa prezantim, tė pafytyrė, fillojnė dhe tjerrin me opinionet e tyre meskine, tė cilat i shprehin nė facebook apo nė gazeta tė ndryshme , shprehėse dashakeqėsie ndaj Pegasit dhe kanė tendence atavizėm denigrimi... Pėr ēdo veprimtari do tė shpėrndahen ftesa tė vulosura dhe tė firmosura.
Po kėshtu edhe pėrfaqesuesit e mediave qoftė tė shkruar dhe vizive do tė paraqitin dokumentat pėrkatėse , tė cilat evidentojnė pėrfaqesimin real.
Shpesh kėto pjesėmarrje tė pamiratuara kanė sjellė anomali nė zhvillimin e veprimtarive dhe keqdashje ndaj Pegasit si dhe keqsjellje me kodin letrar tė Lidhjes...
Degėt e Lidhjes, e pėrcaktojne vetė pjesėmarrjen, duke u bazuar nė kėtė masė tė mėsipėrme.
Lidhja jonė nė prezantimin e gjithkaje vepron me metoda nashkėkohore, tė cilat edhe nuk njihen nga niveli i dobėt kulturor dhe letrar, i cili ėshtė i mėsuar me standarte ndoshta dhe primitive…
*Sė dyti, nė bazė tė statutit dhe tė programit tė Lidhjes bashkėpunohet vetėm me miratim me organizma letrare dhe institucione tė rėndėsishme .... dhe dukuri tė momentit.
*Nė kėtė mėnyrė ne shmangim prezencėn e personave , tė cilėt kanė synime keqdashese ndaj Uraganit....
Madje shumė prej kėtyre penetruesve do tė bllokohen nga faqet pegasiane.

Shprehim bindjen se kjo masė e fortė do tė sigurojė nivelin , i cili ka qenė gjithmonė prezent nė zhvillimin e veprimtarive pegasiane ....
Ne kemi nevojė per mendime kualitative dhe jo mediokre, qofte dhe kundra nesh ne forme debatimi, ttė cilėt e kemi pasur gjithmonė kryefjale te ecurisė sonė.
Presidenca e PEGASI "INTERNACIONAL" ALBANIA
Tiranė, 21 tetor 2013
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
 
MASĖ E NEVOJSHME PĖR PJESĖMARRJE NĖ VEPRIMTARITĖ PEGASIANE
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: