Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 MIGJENOLOGJIA

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MIGJENOLOGJIA Empty
MesazhTitulli: MIGJENOLOGJIA   MIGJENOLOGJIA EmptyThu Oct 24, 2013 12:24 am


MIGJENOLOGJIA

IDE E LINDUR NĖ DITĖN, KUR FESTUAM DITĖLINDJEN E MIGJENIT NĖ SALLĖN E AKADEMISĖ SĖ SHKENCĖS MĖ DATĖN 13 TETOR 2013 DHE DISA “VOGĖLUSHĖ” HODHĖN HI MBI KĖTĖ SIPĖRMARRJE GJIGANDE ,VEPRIMTARI KJO EKRYER NGA NJĖ DEGĖ LIDHJEJE , KU VETĖ SHTETI HESHTI PĖR URUGANIN, NDĖRSA NJĖ GAZETARE DEMAJ ELAJ SHKROI NJĖ SHKRIM KUNDĖR KĖSAJ VEPRIMTARIE TE GAZETA SHEKULLI, DUKE E MINIMIZUAR FESTIMIN POETIK …

nga Kristaq F. Shabani IWA, WPS, AOM

Duke u nisur nga pėrvojat bashkėkohore dhe pėrēapjet e bėra dhe nga vendet e tjera , si dhe nga nismimi pėr studimin e veprave polidimensionale tė autorėve, krijuesve nivelorė, sikundėr ėshtė nismimi dhe realizimi i Sheksipirologjise, Tolstoilogjisė etjerė e pse edhe nė Shqipėri, sikundėr ėshtė nisma e parė Mjedologjia, tė cilėn e pėrshėndesim .
E pse nė Shqipėri tė mos ngrihet nė rang shtetėror studimi i veprave tė Migjenit, Ismail Kadaresė, duke i quajtur Migjenologjia, Kadarelogjia . Kėshtu mund tė veprohet dhe me tė tjeret , tė mėdhenjtė !
Ėshtė tashmė koha pėr tė nismuar njė gjė tė tillė, njė nismin , cili duhet tė organizohet dhe tė veprimohen studies seriozė tė fushės sė dhe tė letėrsisė e gjuhėsisė .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
 
MIGJENOLOGJIA
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: