Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Kush jem na?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
dodgjeka
Anėtar i ri
Anėtar i ri
dodgjeka

Male
Numri i postimeve : 76
Age : 80
Vendi : vulaj malsia
Profesioni/Hobi : autolakir ėn penzion -poezia
Registration date : 30/06/2009

MesazhTitulli: Kush jem na?   Mon Aug 19, 2013 5:39 pm


Kush jem na?
Prej Ilirijet ēi e kapa tān Balkanin me vźtin e Mretneshes Teuta Tivat pasardhjes Ilirit Shqiptari asht ūl n'jug t'Europės e sot jem me pės a gjat milion banor.Me kźn tān komi Shqiptar i bashkuom nuk kisha me tha kurrgjā,por edhe na ēi jem prej asaj fuqi Ilire jem t'dam copa copa.Politika e diplomacija e Shqiptarit i ka tret tāna shansat meu bashkua e ata kallzojn munsijat ēi i kapa shqiptari qysh me 1912 e deri sot.Me 1912 kur u ēliruome prej Turkut belda ākźn maemadhja shans por nuk asht kźn mae vogėl as me 1918 kur u bashkuon tān Sllavėt e jugut.Me 1945 kur jaka ofrua,eka lut, Titi Enver Hoxhėn meu bashkua me Jugosllavi e me bashkua tān Shqiptarin nar ni kūlėm Shpijet.Pėr mua maemadhja shans deri sot pas 1912.Jo prite Zot, Enveri e kada mafort Shqipnin e vogėl t'coptuome se Shqipnin e madhe e t'tān e dijm se si ka kalua Shqiptari nar rezhimin e Enverit. Me 1990kur u ēpatallis Jugosllavi kite dal edhe Shqiptari i bashkuom prej asaj gjeveri me tāna tokat Shqiptare.Kur dahet gjysa e Kosovės prej Srbijet kām kujtuojt se ka ardh koha prap meu bashkua tāna tokat e Shqiptari,por jo Kosova don me kźn e dyta gjeveri Shqiptare n'Balkan si i jājti kom ėn Europ me dy gjeverija.Thot Europa e Amerika:Po more Kosov e ke gjeverin por t'duhet me nanshkrua marveshjen se nuk keme lyp bashkimin Komtar.Tash poi shohim e poi tijejm Kryetart e Kosovės e t'Shqipnis se Bashkimi komtar sot nuk asht i mujshim.Tash pou dves shum t'neruoshimit Shqiptar,pse punon Shqiptari kūdra vetit qysh Ilirijet e deri sot se edhe t'dytin shtet e dame gati n'tri copa????

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.gurraelecit.blogspot.com
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Kush jem na?   Thu Aug 22, 2013 2:18 pm

ne sishim kan kerkushi ,vetem lavdata per veti qefli,sevdali ,servil,tradhtar ,hajna ,kriminela ,rrenca ,dallavergji,karierista e Shum te kqija e pak te mira!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kush jem na?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Histori-
Kėrce tek: