Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Tekste Kengesh Shqiptare!

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28
AutoriMesazh
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Tue Jul 17, 2012 1:09 pm

C 'ka ky lumi qe ut'rin'
C 'ka ky lumi qe ut'rin,ut'rin-e
Po qan dertet e sevdase
O-Pret beharin te na vije
T'lahen djemt' e kasabase
O 'lahen djemt' e kasabase
Te Gorices, te Kalase.
Psheretiva, doli
ake, o
ake
Tymi vajti gjer ne qiell
O ne zemer c'mu hap nje plage
C'ke o shpirt, shpirt-o qe nuk del.
Se c'u err-o, u be nate, o nate
S'kemi ku ta veme hordhine(miqesine)
Po edhe hena ne mos dalte
Drite kemi bukurine.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Tue Jul 17, 2012 1:11 pm

C 'u mbush mali plot me rrush
C 'u mbush mali plot me rrush D Em Em G
Plot me rrush D Em
E thote neneja jane krushq
Jane krushq
E ne jane krushq te dalin o G D Em D
Syzezen le ta marrin o D Em D Em
C 'u mbush mali plot me dardhe
Plot me dardhe
E thote neneja jane beqare
Jane beqare
E ne jane beqare te dalin o
Syzezen le ta marrin o
C 'u mbush mali plot me q
Plot me q
E thote neneja jane miq,
Jane miq
E ne jane miq te dalin o
Syzezen le ta marrin o
Dhe syzeza qan me lot
Qan me lot
Kam babane s'e le dot
S'e le dot
Le babane ne shilte
Hajde syzeze me ne
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Tue Jul 17, 2012 1:12 pm

C upe e vogel vogelushe
C upe, D Em
vogel vogelushe D D D D
Priti moj ballukete D D A Em
Aman njera
ane e moj ballukes
Ta ka sghur syrin-e
Goja,
jote vogelushe
cfare ka qe me mban inat
Apo cte kam
bere moj vogelushe
U po ky i ziu hall
Del me-e,
dite moj vogelushe
Dhe me kshehesh moj me nate
Aman jeten
time vogelushe
Po e deshe do ta fal
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Tue Jul 17, 2012 1:16 pm

Dasma e malesorit
C 'fare ka lodra, gjemojne malet, C C C Dm
gezon malesia shend e vere, Dm Dm Dm C
edhe gezimi sot nuk ndalet, C C G C
dasem e madhe si perhere. Am Am G Am
Am Am G Am
Am Am G Am
Hej, hej hej! C C Am Am
Po martohet malesori, C Am C Dm
cobaneshen mori, Dm Dm Dm C
ciken e bukur bel'n e holle, C C G C
si shqipponja n'mal me bore. Am Am G Am
Po bien fyelli, ciftelia,
kendon rapsodi me sharki,
edhe gezimi sonte s'ndalet,
dasem e madhe ne malesi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Tue Jul 17, 2012 1:17 pm

Dallendyshe vogel-o
Epo dallandyshe vogel moj dale, dale
Epo dallandyshe vogel moj dale, dale
Epo do te mare per nuse moj dale, dale
Epo pritem sa te rritem moj dale, dale
Epo te benem sa shoqet moj dale, dale
Epo sa gjirokastritet moj dale, dale
Sa ato puntoret moj dale, dale
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Tue Jul 17, 2012 1:18 pm

Dil moj vashe njehere n'carshi
Hej hej, dil moj vashe njehere n'carshi
Dil n'carshi moj bukuri
Hej hej, oh mor djale, o djal i ri
A je kan naihere n'carshi?
A ke pa gajtan me sy?
Une gajtanin e kam pa
M'vetllat tua m'asht pernga
C ova doren me e perla
Gajtanxhia nuk me la
e n'hall o kam ra
Gajtanxhia nuk me la
e n'hall o kam ra
Hej hej, dil moj vashe njehere n'carshi
Dil n'carshi moj bukuri
Hej hej, oh mor djale, o djal i ri
A je kan naihere n'carshi?
A ke pa lxhan me sy?
Une lxhanin e kam pa
M'syte tu m'u ka pernga
C ova doren me e perla
Filxhanxhia nuk me la
e n'hall o kam ra
Filxhanxhia nuk me la
e n'hall o kam ra
Hej hej, dil moj vashe njehere n'carshi
Dil n'carshi moj bukuri
Hej hej, oh mor djale, o djal i ri
A je kan naihere n'carshi?
A ke pa kuti me sy?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Tue Jul 17, 2012 1:19 pm

Vazhdim:
Une kutine o e kam pa
M'gojen tande m'ka pernga
C ova doren me e perla
Kutixhia nuk me la
e n'hall o kam ra
Kutixhia nuk me la
e n'hall o kam ra
Hej hej, dil moj vashe njehere n'carshi
Dil n'carshi moj bukuri
Hej hej, oh mor djale, o djal i ri
A je kan naihere n'carshi?
A ke pa molla me sy?
Une mollat i kam pa
M'faqet tua m'jane pernga
C ova doren me i perla
Mollaxhia nuk me la
e n'hall o kam ra
Mollaxhia nuk me la
e n'hall o kam ra
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Tue Jul 17, 2012 1:20 pm

Do marr ciftene
Do marr ciften do dal per gjah,
jaman shoko, jaman aman.
E ciftene me gjithe zagar,
jaman shoko, jaman aman.
E cu ngjita siper ne mal
jaman shoko, jaman aman.
E pashe nja dy te bukura
Jaman shoko, jaman aman.
E cila te pelqen mor djale
jaman shoko, jaman aman.
E ajo mes keputura,
jaman shoko, jaman aman
E ajo me e bukura
jaman shoko, jaman ama
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Wed Jul 18, 2012 3:13 am

Edhe guret e sokakut
Edhe guret e soka-sokakut G G Am D (capo 2)
Per ty bajne isharet G C D G
Oh haj haj haj lule zambakut G Am Am G
Kur me shkon sokakut G D D G
Ashikut o me goje si
et D C D Am
Edhe faqja tu be grope moj grope
Si paraje e
orinjt
O ashikut c'i derdhen lote
Nga sevda e bukurise
C 'ka ky lumi qe nuk ndrin, nuk ndrin
Qan hallet e sevdas
O pret beharin qe te vije
T'lajne syte gocat e kasabase.
Psheretiva doli
a-o
ake
Tymi va-ajti gjer ne qiell
O ne zemer c'mu hap nje plage
C'ke o shpirt-irto qe s'me
et
C'u ngrys dita erdhi na-o nata
S'kemi ku-u ta veme miqesine
Po edhe hena ne mos dalte
Drite ke-emi bukurine.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Wed Jul 18, 2012 3:14 am

E humba zemren
Muzika: Arbereshe
Sa here qe ndjehem une i vetmuar
Ne udhekryq me shfaqesh ti
Me
oke te fshihet
Gjysme e fytyres
Si dielli i veres nen rete gri
Nen rete gri endje e thelle
Dhimbje e bute dhe fshehtesi
Nuk e kuptoj si e humba zemren
Ne nje reklame ku ndodhesh ti.
Neteve me drita ti je e huaj
Drita e henes te ben te lehte
Ti ke nje bringe por nuk ma thua
Ne syte e kalter e mban te fshehte.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Wed Jul 18, 2012 3:15 am

E imja je
Faqe me faqe, buze me buze G G Em Em
Ngjitur pas vetes te mbaj G G D D
Faqet e tua jane timet Am Am Am G
E gjitha e imja je Am D D Em
Faqe me faqe, buze me buze
Asgje mbi dhe nuk na ndan
Buzet e tua jane timet
E gjitha e imja je
Buzet e tua jane timet D D G G
E gjitha e imja je D D G G
Dhe ne krah te shtrengoj Am Am Am Am
Dhe ne gji te pushtoj G G G G
Kur ti dridhesh D D
Me zjarr te mbuloj D Em
Buzet e tua jane timet
E gjitha e imja je
Te marr faqen ne pellemb
Sete le puthje pa dhene
Dhe sa here qe te puth
Mua me dhemb
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Wed Jul 18, 2012 3:17 am

Ethet me mundojne
Ethet me mundojne detyrohem te tregoj
Se nje thike ne zemren time eshte ngulur
S'eshte prej metali me e mprehte se ajo
eshte thike e dashurise se tradhetuar
Oh ?'ka lindur nena
Nje vashe ashtu si ty
Qe s'di ?do te thote
?'eshte fjala dashuri
Ti do te marresh rrugen tende
Dhe do te mbjellesh dite plot merzi
Ti te parishurave mos u merr mendjen
Ti te bukurabve mos u bej magji
Ti e di se jemi larg e larg te dy
Mos ki frike se erdha nuk kaloj per ty
C 'mi perdhridhje nazkat ??
Kam nje tjeter vajze ty s'te dashuroj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Tekste Kengesh Shqiptare!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 28 e 28Shko tek faqja : Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Muzikė-
Kėrce tek: