Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Tekste Kengesh Shqiptare!

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 15 ... 28  Next
AutoriMesazh
meli
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 842
Age : 35
Vendi : diku ne gyrbet
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Sun Nov 04, 2007 5:13 pm

Soni-Ndarja

Shpirti me thyhet kur shoh ate shikim
syte flasin vete per ndjenjen qe ke ne shpirt
lotet ne sy s'te jane thare
i fsheh per te mos i pare
erdhi koha per tu ndare
per tu ndare...
per tu ndare...

Shpirti me thyhet kur shoh ate shikim
syte flasin vete per ndjenjen qe ke ne shpirt
lotet ne sy s'te jane thare
i fsheh per te mos i pare
erdhi koha per tu ndare
per tu ndare...
per tu ndare...

Ref:
Duro zemer ti mos qaj
me jep force qe lotet dot ti mbaj
me puth me flit ngadale
sic di zemer vetem ti
ndarja eshte shume e rende
vret zemren dhe ha ndonje shpirt
me puth me flit ngadale
sic di zemer vetem ti
me puth me flit ngadale
sic di zemer vetem ti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
anjesa
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 2275
Age : 28
Vendi : Germany, (KS)
Registration date : 04/09/2007

MesazhTitulli: ...............Elvana Gjata - Vetem Ty Te Kam   Sun Nov 04, 2007 7:11 pm

Ditet me te mira i kaloj vetem me ty
Oret dhe minutat si harroj
Mbylli syt ti te me ndjesh
Gjithmon un jam me ty
Me kerko me kerooouo
Te lutem me kupto
Kur nuk te flas e mbaj inat
Dhe pse lotet i fsheh oou
Un e di nje perqafim nga ti sa shum qe me mungon

2x
Vetem ty te kam
Zemer ty
Afrohu me pran
Te shoh ne sy
Mos ke frik
Jam okay
Ty te kam shpirt

Mmhhoou sa dua te me thuash te dua
Sa dua te me thuash tani, baby
Ti je ajo qe me mungoon
Tii

3x
Vetem ty te kam
Zemer ty
Afrohu me pran
Te shoh ne sy
Mos ke frik
Jam okay
Ty te kam shpirt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.skam-1her.de/
alissa
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 28
Vendi : germany
Profesioni/Hobi : dance baby ;)
Registration date : 31/08/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Mon Nov 05, 2007 4:05 pm

Oran G feat Mentor Kurtishi
-Dridhe Trupin


[2x]
dridhe trupin
dridhe trupin
...goj sheqer
nuk po mundem
nuk po mundem
rahat me nejt


[rap]
un prap jam kthy
un prap po ju kalli po ju shkri
pick up, shqipes
zanin du meja ni
du me pi gotat mi thy
se jam VIP
kujt nuk i pelqen mundet me shku ne ship
mu s'osht tu ma ndi
une sonte du mu shkri
edhe vallja bebe, aman me shami
go qik qka je tu prit
mos ke frik se boll je rrit
shake your ass du met pa une ty tu livrit
ndoshta me habit me qudit
kur ta zbuloj une ty bebe aman at teknik


come on...

[2x]
dridhe trupin
dridhe trupin
...goj sheqer
nuk po mundem
nuk po mundem
rahat me nejt


[rap]
bebe dridhe belin se un krejt ty ti fali
te blej tesha gucci e armani, dior prada dhe cavalli
du nje jet luxsus
une kanten ta kalli
une ty te shkri
si te dush te blej lire ne arabi
vetem sille sille at shami
sille pak per mu
kur ta shoh belin tu dridhu qik mem disponu
qe si kam harru puthjet qe mi ke dhuru
mbramjet bashk qe i kem kalu
baby shak per mu


[3x]
dridhe trupin
dridhe trupin
...goj sheqer
nuk po mundem
nuk po mundem rahat
me nejt
...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
besa-bese
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Mon Nov 05, 2007 4:19 pm

Vaēe Zela ishte kengetarja numer nje e muzikes shqiptare.
Ja disa nga textet e kengeve te saj

Femija i pare

Si sot njė vjet mė parė jam martuar
Dhe tė lumtur rrojmė ne
Dikur isha ēapkėne por jam shtruar
Nisa nė familje njė jetė tė re

Kam qenė nė rini shpesh e gėzuar
Ėmbėl qeshėn sytė e mi
Por sot me njė gėzim tė madh jam zgjuar
Ndjeva ndoshta mė tė shtrenjtėn lumtuni

Dua tė kėndoj
Gjithė botėn ta lajmėroj.
O miqtė e mi
Mė lindi njė fėmijė.

Unė e ėndėrroj
Mezi pres qė ta shikoj
Ta pėrkėdhel ta puth me dashuri

Dua tė vallėzoj
Gjithė botėn unė ta pėrqafoj
Trashėgimtari im jeton

Tralala, ma tė lutmur s'ka
Se mua "mami" do mė thotė
Me lulėzim edhe shkėlqim
edhe natyra po mė uron

Fėmija ėshtė shpresa e shtėpisė
T'ardhmen tonė pėrshėndet
Dhe vjen me gaz ky fryt i dashunisė
Ėndėrra e ēdo zemre qė me mall e pret

Prandaj dhe unė e dua aq shumė
Porsi drita e syve tė mi
Kur ndoshta do mė lerė edhe pa gjumė
Vetė unė do ta mbaj
nė krahė me dhimbshuri

Dua tė kėndoj
Gjithė botėn ta lajmėroj
O miqtė e mi
Mė lindi njė fėmijė

Unė e ėndėrroj
Mezi pres qė ta shikoj
Ta pėrkėdhel ta puth me dashuri

Dua tė vallėzoj
Gjithė boten unė ta pėrqafoj
Trashėgimtari im jeton

Tralala, ma tė lutmur ska
Se mua mami po mė thonė
Me lulėzim edhe shkėlqim
Edhe natyra po mė uron

Liria e shqiptarit


Linde ti,
pėr tė qenė i lirė shqiptar,
por jeta s'ish pėr ty
njė dhuratė,
se mbi tokė kish gur shumė
dhe pak bar.

Jo,s'mund tė jetoje ti pa liri.
Liria kėnga e parė.

Lumenjtė kurrė
s'ndalen duke rendur nė det.
As ti s'u ndale jo drejt lirisė
drejt njė kėnge qė ndezi rrufetė.

Ja tek rri o bir i trimėrisė
me ballin gjer tek retė.

(refren)
Nė shekuj ec' mes krismave,
mes bresherisė sė plumbave.
I lidhur fort me tokėn
dhe me ėndrrėn mė tė bukur,
mė tė bardhė.
--------------- (2 herė)

Mbi truallin tėnd u mbėshtete
nė ēdo gėzim e shqot'
o shqiptar.

(Refreni)

Nė shekuj ec'mes krismave....
ne ēdo gėzim e shqote
me kokėn lart.

Dhe tani,
afroma pak ballin shqiptar.
Ja koha la kėtu nė ēdo brazdė
shumė gjurmė,
eh c'gjurmė tė arta janė.

Po pranverėn ke ti sot nė sy
dyfek lidhurin me gjalm.

Lumenjtė kurrė
s'ndalen duke rendur nė det.
As ti s'u ndale jo drejt lirisė
drejt kėngės qė ndezi rrufetė.

Ja tek ri o bir i trimėrisė
me ballin gjer tek retė.

(Refreni)


Lemza

O ra zilja mė nisi frika
Msusi hyni nė mėsim
Por plot shqet'sim e ankth e prita
Kur ai thirri emrin tim

Unė asnjė fjalė s'kisha mėsuar
Se mbrėmė nė takim isha me ty
Po nisi lemza e bekuar
Nė d'rrasė tė zez njė halė nė sy

(refren)
Ohoho mos mė ngacmo
Ohoho se mė mundon
Tralalala ...

Ē'mė kujton kaq shpesh mor djalė
Lemz or lemz mė ler tė qetė
Ėshtė turp i madh kur s'di njė fjalė
Edhe lemza kisha mbet

M' ler moj lemzė se mbarova
Ēdo mėsim unė do mėsoj
Po tė jap fjalėn po kalova
Nė takim mė shpesh do shkoj

(Refreni dy herė)

Por lermė moj lemzė se mbarova
Ēdo mėsim unė do mėsoj
Po tė jap fjalėn po kalova
Nė takim mė shpesh do shkoj

Nė takim mė shpesh do shkoj
Nė takim mė shpesh do shkoj

Per Arberine

Nė breg pulėbardhat ēajnė fluturim
si kėnga jonė plot mall.
Kėndojmė nga larg me dashuri,
moj Arbėri.

Tė parėt tanė me brengė tė lanė,
sa kohė mė nuk tė panė.
por sot si lule mė je ti,
moj Shqipėri.

Valėt e detit shkumbojnė plot dallgė,
bashkė me shokėt nė breg kemi dalė.
Sa kemi mall s'ka deti valė,
o, moj e bukur Arbėri.

Shikojmė nga larg, mendojmė pėr ty,
o, moj e bukur Shqipėri.

Pėrtej ne degė, ti rrėnjė matanė,
mes deti me stuhi.
Shkuan kaq mote, degėt s'u thanė,
moj Arbėri!

Kjo kėnga jonė, pėr ty pėrherė
na djeg si zjarr nė gji.
Tek zjarri yt ne jemi pėrjetė,
moj Shqipėri!

Valėt e detit shkumbojnė plot dallgė,
bashkė me shokėt nė breg kemi dalė.
Sa kemi mall s'ka deti valė,
o, moj e bukur Arbėri.

Shikojmė nga larg, mendojmė pėr ty,
o, moj e bukur Shqipėri.

Sa kemi mall, s'ka deti valė,
o, moj e bukur Arbėri!

Shikojmė nga larg...! Mendojmė pėr ty...!
O, moj e bukur Shqipėri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
besa-bese
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Mon Nov 05, 2007 4:22 pm

Ritmi i Rruges
Tash un jam Big Xig
Ne kete kend ku po mendoj
Me nje vemendje fantastike
Veq per ju tani kujtoj
Pse jeni kaq te bukura une spo e kuptoj
Veq mami yt e din sa zor te konstruktoi
Mos ta harroj edhe babin qe e ki shmeker
Me mercedes 500 edhe paret n'kofer
Mobilin si tull Erikson 628
Ti je femer shume e mire
Per nje drejtim ne krevet
Jo jo un s'pajtohem me mendimin tend
Femra s'duhet maltretuar
Veq ne te njejtin kend
Egzistojn shume fekondime ne te njejtin fajll
Une preferoj ne emitimin doggy style
Kjo eshte loja me e mire ne rruge per sex
Me goma te preferuara me emrin gjurex

Ref:
COME ONE COME ONE BIQIZ BIQIZ DANCE WITH ME
I WANT TO FUCK YOU AND YOU MUST TO FUCK WITH ME

Keshtu fillon procedura deri ne mes te lojes
Ne ate kohe kur goja i perkulet gojes
Po e verteta eshte kjo ne menyre eksplicite
Kur tregohet sistemi per nje lavire gengsta shite
Varianta vazhdon per shume ksi qika tjera
Some fuck every night ti plotsojn tri deshira
Nje per nalt e shume tjera deri ne tresh
Ndodh edhe virgjinitetin ta jep ne dore kesh
Neper trojet tona egzistojn shume lavire
Shume bukuroshe e shume me fuck stile
Kete se kem tradit nga ky vend ku na rriti
Per ate edhe kendohet Prishtina Fucking City

Ref:
COME ONE COME ONE BIQIZ BIQIZ DANCE WITH ME
I WANT TO FUCK YOU AND YOU MUST TO FUCK WITH ME

Hajdeni, hajdeni tash qika se per juve ne jeojme
Per juve sonte tere naten ne mes te dy kembeve e qojm
Krejt east side ne Gjilan, ne Prishtine e n'Podujev
Per lavire moderne tash s'jem tu hjek
I kemi pas edhe qikat ne format komplet
Me brusfalltera te zi dhe me mercedeska teget
Krejt ka qen n'rregul deri ne ditet e sotme
Deri atehere kur bari i gjelbert ketu mbretronte
Te ikim nga ngjarja per dy legjenda ne mercedes
Ne maje te Germise nje Kadillak i shendrrum ne sex
Ghetto G play in Pussy Big Xig Fucking Ass
Fundit po i afrohem deri ne mengjes
E tash erdhi fundi ne te njejten porosi
COME ONE, COME ONE, BITCHIZ ,BITCHIZ DANCE WITH ME

Ref:
COME ONE COME ONE BIQIZ BIQIZ DANCE WITH ME
I WANT TO FUCK YOU AND YOU MUST TO FUCK WITH ME
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
besa-bese
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Mon Nov 05, 2007 4:25 pm

Nė moshėn e dashurisė
(Irma Libohova)


Moshė pėr dashuri
S'kishim atėhere
Se unė e ti ishim dy fėmijė
Tė lumturuar,
si askush mbi dhe.
Atė ēast mbi ne
njė zog fluturoi
-Do ta kap- mė the
nė dorėn tėnde t'i bėj unė fole.
Ti, pėr mua, e di, e di, e di
natėn vonė, yjet qė nga larg
zbrisnje ti mbi tokė


As fėmijė e as tė rritur s'ishim ne
Ndaj s'e dinim, jo
Ē'ish kjo ndjenjė
qė herė na lidhte herė na ndante
Si njė lojė ajo

Jo nuk e di, kjo moshė
por njė ditė tek ne
afrohet mosha e rinisė
ēdo fjalė e jona vjen e bėhet poezi
vjen njė ditė si pa kuptuar
unė e ti tė dashuruar
Pa ty botėn s'e kuptoj
Je det i thellė pa fund,
pa fund, o dashuri

Jo jo s'e di
S'e di se si
afrohet mosha e rinisė
ēdo fjalė e jona bėhet
kėngė e poezi
Vjen njė ditė si pa kuptuar
unė dhe ti tė dashuruar
Pa ty botėn s'e kuptoj
Je det i thellė pa pund
pa fund je ti


Ty s'tė ndaj nga vetja o (e)i dashur
Pranė tė kam gjithmonė
S'e kuptoj kur jemi tė dy larg
Kush nga ne ngurronJo nuk e di
kjo moshė........


Jo jo s'e di , s'e di se si
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
anjesa
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 2275
Age : 28
Vendi : Germany, (KS)
Registration date : 04/09/2007

MesazhTitulli: Blero ft. Shpat Kasapi - Falma   Mon Nov 05, 2007 10:20 pm

Shpati......................................Blero


Kurr ne jet nuk kam besu
Esht e rend per ta kuptuu
Me erdhi paprituur
Nje tradheti qe e kam prit
Nga te gjith por jo nga tiii
Si munde o shooku im


...............................................Un e di qe kam gabu
...............................................Prekja saj me ka hutuuu
...............................................Nuk di, nuk di qka ndodhi
...............................................Sa shum tash un jam pendu
...............................................Veten shum e kam mallkuuu
...............................................E di qe esht von

...............................................Falmaa, falma
...............................................kam gabuuu
...............................................Nuk di qka te bej

...............................................Falmaa, falma
...............................................M’ka mashtruuu
...............................................E di qe esht von


Ti e di qe un e du
E vetmja esht ajo per mu............(E di e di)
Si mund te ndodhii
Me rendesi esht qe je pendu
Dhe gabimin e ke pranuu
Sado qe me kee hidheru


...............................................Rastesisht ishte moment
...............................................Dhe kam mbetur pa komeeent
...............................................Falje kerkoj prap
...............................................Zemra ime kundershtoj
...............................................Prap se prap ajo mashtroooj
...............................................Sa keq veten e ndjej

...............................................Falmaa, falma
...............................................Kam gabuuu
...............................................Nuk di qka te bej

...............................................Falma, falma
...............................................M’ka mashtruuu
...............................................E di qe esht von


Kurr ne jet nuk kam besu
Esht e rend per ta kuptuu
Me erdhi paprituuur


...............................................Rastesisht ishte moment
...............................................Dhe kam mbetur pa komeeent
...............................................Nuk di nuk di qka ndodhi

...............................................2x
...............................................Falma, falma
...............................................Kam gabuuu
...............................................Nuk di qka te bej

...............................................Falma, falma
...............................................M’ka mashtruuu
...............................................E di qe esht von
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.skam-1her.de/
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Mon Nov 05, 2007 10:27 pm

Koburja e Ramadanit

Pret sulltani haber prej telit
Maxhar Pashes e Prizerenit
shpejt haberi i shkoi sulltanit
prej kobures se Ramadanit:
-Nuk ua lshojm’ ne kralve trojet
na mallkojn’ fmija dhe vorret
zakon t’paret na e kan’ lan’
bes’ t’pabesit mos me i dhan’!
Mori Luma, me shum’ derte
vajn’ per pushk’ e krypn per vete
djemt’ e tu s’din ē’ka asht tuta
qysh t’pret shpata, qysh t’vret pushka;
gunat dimnit, plagt ne gjak
i ka tha martina n’flake
Moj Kosov’ lule dhe plage
nji vit prush e nji vit flake
Djeg’ e vra po kurr’ s’je tute
S’e ke lan’ gjakun me t’hupe
Qat’ kobure qe ra per ty
Tan’ Shqipnia e ka per sy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Mon Nov 05, 2007 10:29 pm

KENGA E KAMBER LOSHIT


kamber losh o kamber sejdia
o qou bre djal t'ka rrethu serbia
po pisket o kamber sejdia
delni shok o tu qershija
o delni shok o tu qershija
bini djem se u vra fazlija
naqallniki o po qon fjale
ti kamber o koke budalle
o ai prefekti fjal o ka que
kamber loshit e me u dorzue
tri sereq o t'kem rathue
me pase kraht o me fluturue
e me pas kraht o me fluturue
prej *vrelices* smunesh me pshtue
kamber loshi o po qon fjale
ty prefekt mos t'kofsha fale
nuk t'bi n'dore edhe sa t'jom gjalle
per pa m'vra mu *zjarrin n'qafe*
po bo *mahxharri/xhanarri* o haj medet
kane liftu tri dite e tri nete
nja tri dite edhe kane liftue
kamber loshi osht varrue
shokve t'vet e nau ka kallxue
qonu shoku ju n'mujshi me pshtue
forte kamber o osht vorrue
pune e madhe nuk muj vi me jue
jon bo gati o shoket jone dale
thrret kamberi o more murate
e merre vlla o ket sahate
merr sahatin merre kutin
o merr sahatin merre kutin
mo kamberi jo duhan nuk pine
merr vlla cka ti kome dhone
mo kamber jo ne gjyks spo i none
jon bo gati o tone jone dale
o don velika o me u kalle flake
qyq e vetun ne kolib o nale
kur e bon o zoti o sabahe
naqallniki a pet po qon fjale
o kamber forte koke budalle
pse pe i merr edhe vllaznit n'qafe
mu tash topat qi m'kane ardhe
po du ushtrin me ta kalle flake
o kalle flake more qitja timin
kalle flake e qitja timin
o sa t'jome gjalle s'ta japi dorzimin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
besa-bese
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Mon Nov 05, 2007 11:34 pm


E bukur simpatike je
t'gjitha ti i ke
plotesoma deshiren vetem 1 here
miss te quajne ne shkolle
e dime edhe ne
nuk eshte kompliment
po gje e vertete
ty cdo kush te deshiron
ty cdo kush te enderron

(Ref)

Vetem 5 minuta
dhe jo me shume
plotesoma deshiren
te jesh me mua
jeta kalon si nje lume i shpejte
plotesoma deshiren ndonjehere

i ndjeri-Agron Berisha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
besa-bese
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Mon Nov 05, 2007 11:36 pm


Dua detin te afroj,
Dua naten ta largoj,
Dua diten une te zgjoj,
Dhe te them se egzistoj,

Dua naten ta rrembej,
Dua henen ta genjej,
Dua hijet t’i largoj,
Dhe te them se egzistoj.

Do gjej nje fjale,
Ta hedh ne leter,
Botes se vjeter
Do ti gjej nje emer tjeter.

Do gjej nje fjale

diku te mbetur,
Nje shpirt I etur do ta zgjoj
Boten e fjetur.

A L K E T A
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
besa-bese
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Mon Nov 05, 2007 11:38 pm


Tė kėrkoj tė kėrkoj e nuk tė gjej
nė cdo vend ku kėmba shkel
ti askund askund nuk je
tė kėrkoj si i cmendur tė kėrkoj
nėpėr botėn qė s'mbaron
sa dhe fryma mė ndalon
Pse pse me torturon ktė natė
pse thonė unė jam njeri pa fat
Ti dhe njėherė po tė kthehesh ti
unė ja ku jam
dhe njėherė tė mė duash prapė
unė ja ku jam
dhe njė herė ti tė jesh e imja
ja ku jam
parajsėn tė ta fal
dhe njėherė tė tė mbaj nė duar
ja ku jam
dhe njėherė tė mė bėsh tė vuaj
ja ku jam
dhe njėherė te mė vrasėsh mua
ja ku jam
dhe vdekja le t'mė marrė


Mė mungon zėrin tėndė nuk e dėgjoj
njė mesazh nė telefon
shpirti im sa mė mungon
mė mungon prekja jote me mungon
trupi yt kur drithėron
dhe njė puthje qė s'mbaron
Pres pres tė mė vish ktė natė
pres cdo njeri e ka njė fat
Ti dhe njėherė po tė kthehesh ti
unė ja ku jam
dhe njėherė tė mė duash prapė
unė ja ku jam
dhe njė herė ti tė jesh e imja
ja ku jam
parajsėn tė ta fal
dhe njėherė tė tė mbaj nė duar
ja ku jam
dhe njėherė tė mė bėsh tė vuaj
ja ku jam
dhe njėherė te mė vrasėsh mua
ja ku jam
dhe vdekja le t'mė marrė

ja, ja, ja ku jam, aj, ja, ja, ja, ja ku jam
JA KU JAM..............(pėrsėritet 4 herė)

Pres pres tė mė vish ktė natė
pres cdo njeri e ka njė fat
Ti dhe njėherė po tė kthehesh ti
unė ja ku jam
dhe njėherė tė mė duash prapė
unė ja ku jam
dhe njė herė ti tė jesh e imja
ja ku jam
parajsėn tė ta fal
dhe njėherė tė tė mbaj nė duar
ja ku jam
dhe njėherė tė mė bėsh tė vuaj
ja ku jam
dhe njėherė te mė vrasėsh mua
ja ku jam
dhe vdekja le t'mė marrė

Dhe njėherė po tė kthehesh ti
unė ja ku jam
dhe njėherė tė mė duash prapė
unė ja ku jam
dhe njė herė ti tė jesh e imja
ja ku jam
parajsėn tė ta fal
dhe njėherė tė tė mbaj nė duar
ja ku jam
dhe njėherė tė mė bėsh tė vuaj
ja ku jam
dhe njėherė te mė vrasėsh mua
ja ku jam
dhe vdekja le t'mė marrė

ARDITI
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
besa-bese
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Mon Nov 05, 2007 11:39 pm


Ketu s' do te jem, do jem larguar;
Ne toke i tretur si te tjeret,
Ne kafenene e preferuar
Nuk do me shohin kamarieret.

Dhe neper udhet ku kam ecur,
S'do ndihet kolla ime e thate,
Mbi varrin tim do te rrije i heshtur
Nje qiparis si murg i ngrate.

Ti do trishtohesh atehere,
Se s'do me kesh ne dhome gjalle,
Dhe, kur ne xham te fryje ere,
Do qash me eren dalengadale.

Po kur te jesh merzitur shume.
Ne raft te librave kerkome,
Atje do te jem i fshehur une,
Ne ndonje varg a ndonje shkronje

Mjafton qe librin pak ta heqesh
Dhe une do zbres, do vij pas teje;
Ti si dikur me mall do qeshesh,
Si nje blerim pas nje rrekeje.

serish ARDITI
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
besa-bese
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Mon Nov 05, 2007 11:42 pm

Kjo nate po fle si ti atje
me friken mbyllur larg
gersheta hene do mbeten lart
si fjale qe kur si thame
dhe dita krahet do hap ngadal
e zbrazet si kjo nat
mengjeze dimri do ngrin me mall

sa zhurm ka sot ne letrat bosh
qekur sto vin te ty
si tinguj fjalesh te thena kot
me humb perdit ne sy
erdhi koha tani do ikim
se djelli po agon
kam marr mevete nje ark me endra plot

ref
zgjohu pra
e di qe prap dhe sot do lodhem
zgjohu pra
si zjarr qe digjet brenda
do ngrihem lart
aq lart sa ti te mos me shohesh
do ngrihem lart
mbi floket qe sti ndjeva prap

asgje spo ndodh pasqyrat bosh
perplasen dhe ste gjejn ty
si tinguj fjalesh te thena kot
me humb petdit ne sy
erdhi koha tani do ikim
se djelli po agon
kjo ark me endra gjith detin po humb sot
ref
zgjohu pra...

ALTINI
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
meli
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 842
Age : 35
Vendi : diku ne gyrbet
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Mon Nov 05, 2007 11:52 pm

Elita 5-Simfonia e Detit

Mjegullojne ngadale kujtimet e mia,
dal prane detit dhe me mbyt vetmia
me kitare ne duar bej dy-tri fjale
me kaltrine e detit du per t“u cmalle

qaj prane detit mbi ate breg
deti e hap zemren edhe ai flet:
Shihe ti o mik k“te zemren time
edhe une i kam po ato mjerime!

jo s“u be e imja,ajo s“u be kurre
zemra her rrin,her digjet furre
asgje ska mbetur me ne jeten time
vec dashurise se humbur dhe ato kujtime
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Tue Nov 06, 2007 12:06 am

DEL BILBILI PREJ KAFAZIT
Shkon e bjen njė mal me borė
si mos digjem vajzo n“kajde t“gazit
nuk e la pa t“shti nė dorė
hej,hej,ja ma hater ja me zor.

Ty moj ēikė,o tė raftė njė pikė
ban rahmet seu“m ke arshik
me rahmet,ēiko as po banė
sytė e zi,ti me mi dhanė

hajde djalo,more djali i ri
ti jep dada sytė e zi
Aman djalė,oh po t“bajė rigjanė
mos mem lanė ndokund nishan
jam e re nana m“qorton
hej,hej,jam e re nana um qorton.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Tue Nov 06, 2007 12:14 am

E MIRĖ BOLL ĒIKO N“STOM TĖ LAMES
Tri okė vjam ēiko n“zog tė kames
tri okė vjam ēiko nįt kaēik
ēikė lum dada ku je rritė
n“bjeshkė t“Rugovės nįt qarrishtė
me qoban i kam rujtun dhitė
gjithė me ta jam gagjumitė
shtatė mu bajshin tė bijt e thiut
rrasė me rrasė luajshim cic-mic
ardhshin msitet mem lypė perditė
babes tem i plaqin dy sytė
thojke qika hala su rritė
20 vjet kuko beqaricė
veq kish qejf me ja ruajt dhitė
tana dhitė babo t“dalshin fare
nuk t“rri gjithė rrogtareshė pa pare.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Tue Nov 06, 2007 12:20 am

BOLL E MIRĖ QĖ DEL TE KROJT
Dertin tan ty ta kajshin zojt
o ta kajshin zojt e malit
spo ja din dertin jaranit
nuk ja dita une e ngrata
pa jaran qysh kalohet nata?
Nuk ja dita une e mjera
pajaran qysh kallohet vera?
Unė u dogja si digjet tlyni
se kam ditė,kurrė qysh luhet syni
unė u poqa,si piqet petlla
se kam ditė kurrė qysh luhet vetlla
unė u poqa si piqet molla
se kam ditė kurrė qysh luhet loja
Pasha atė vlla qė e kam te stani
sot e dita qka ashtė jarani.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Tue Nov 06, 2007 1:17 am

O moj e mira, o kaplushkuqe

O moj e mira, o kaplushkuqe
kallxo ditėn kur t'bahesh nuse

kallxo ditėn kur t'bajsh me shkue
o ni par meze, me mi rue

ni pare meze, me mi rue
oh kur t'm'bjen mend kush mi ka cue

kur t'm'bjen mend kush mi ka dhanė
vendi vend, jo nuk ka mem zane

mos t' zafte ty djalė vendi vende
msyja i nate e hajde me neje

msyja i nate o si mysafir
n'der te oborrit nisja e thirre

ata e kanė nja zanat te mirė
oh cou moj nuse dikush po thirre

kuku nane o qysh me korite
o na ka ardh ma i miri mike

na ka ardh ma i miri mike
i kem zanat i marrin n'gryke

i kem zanat i marrim n'gryke
t'shtrengon dada me bylyzyke

t'shtėrngon dada me bylyzyke
rruza e cingla, o ti qes mi gjykse
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Tue Nov 06, 2007 1:19 am

Disa kėngė nga Sabri Fejzullahu

Do ta kemi Shqipėrnė


Do ta kemi Shqipėrinė,
Kur tė bie nė dashuri,
Njė vajzushė nga Vlora,
Djaloshi nga Bajgora.

Do ta kemi Shqipėrinė,
kur tė marr nuse nė Janinė,
njė i lindur nė Koplik
tė punojė nė Kacanik.

Do ta kemi Shqipėrinė,
kur n’Ulqin, Preshevė dhe Smokthinė
cuna e cupa shqipėtare,
tė nxėnė nga njė abetare.

Do ta kemi Shqipėrinė,
kur n'Durres, Struge e Cameri,
tė nisemi me veturė,
tė pimė kafe pėr maturė

Do ta kemi Shqipėrnė,
kur nga jug e nga veri,
do tė shkojmi rend e rend,
nė njė shfaqje a gazmend.

Dhe kur t’luajm po ato valle,
dhe tė kemi po ato halle,
me njė gjak e shpirt tė ri
do tė jemi Shqipėri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Tue Nov 06, 2007 1:21 am

Shiu nė Prishtinė

A tė kujtohet natė e parė
Shi kur binte nė Prishtinė
Une dhe ti si dy kėngtar
Pėrshpėrisnim pėr dashurin.

Une tė doja ti mė doje
lugut gjelbėrt te Gėrmis
Yjt mi qill na bėnin roje
E lisat gjelbronin prej lakmise.

S'harrohet dot ngrohtsi e parė
Kur pranvera ishte nė Prishitnė
Une e ti si dy kėntare
Thurnim vargje pėr dashuri.

S'harrohet dot ngrohtsi e parė
Kur pranvera ishte nė Prishitnė
Une e ti si dy kėntare
Thurnim vargje pėr dashuri.


A tė kujtohet natė e parė
Shi kur binte nė Prishtinė
Une dhe ti si dy kėngtar
Pėrshpėrisnim pėr dashurin heyy

Une tė doja ti me doje
lugut gjelbėrt tė Gėrmis
Yjt mi qille na bėnin roje
E lisat gjelbronin prej lakmise

S'harrohet dot ngrohtsi e parė
Kur pranvera ishte nė Prishitnė
Une e ti si dy kėntare
Thurnim vargje pėr dashuri hejjj
Nė Prishtinė, nė Prishtinė ......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Tue Nov 06, 2007 1:23 am

MERRMA SHIUN E PRISHTINĖS


Merrma shiun e Prishtines,
Pika pika mbushe n'gote
Ma dergo me lotin tend
Ta pij large diku ne bote

N'kte qytet, ku shpesh bjen shi
Si ta kthej serish nje vere
Kur te laget floku e faqja
Gushes sate ti marre ere

Pika e lotit te ra ne faqe
Dhembja jote, me dhimbi mua
Ku kam dhene dhimbjet e mija
morra n'gjokes dhimbjet e tua

Hapi krahet shpirti im
Fluturo o mbi kujtime
S'pas kam dite, qfare bukurije
pas kam pase ne doren time
S'pas kam dite, qfare bukurije
pas kam pase ne doren time

Merrma shiun e Prishtines,
Pika pika mbushe n'gote
Ma dergo me lotin tend
Ta pij large diku ne bote

N'kte qytet, ku shpesh bjen shi
Si ta kthej serish nje vere
Kur te laget floku e faqja
Gushes sate ti marre ere

Hapi krahet shpirti im
Fluturo o mbi kujtime
S'pas kam dite, qfare bukurije
pas kam pase ne doren time
S'pas kam dite, qfare bukurije
pas kam pase ne doren time
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Tue Nov 06, 2007 1:26 am

MOS U NXITO, MOS U GABO


Nė tren pėrballė u njoha me njė djalė,
Shkėmbyem ēiltėr unė me tė disa fjalė,
Po kur u ndamė tė dy nė stacion,
Ai dorėn mua fort seē ma shtrėngon

S’kaluan shumė, vetėm disa ditė,
S’kujtoj as emrin, i harrova dhe sytė,
Nė rrugė befas djali mė takon,
Si pėr ēudi, mė thotė se mė dashuron
Ē’ėshtė kjo dashuri!

Mos u nxito, mos u gabo
Ti zemrėn time mos e kėrko
Mos u zemro, unė ty s’tė mbaj mėri
Por do tė flas pėrherė me ēiltėrsi

Kur njeh njė vajzė, qė ngrohtė ty tė flet
Tė buzėqesh, tė respekton,
Nuk ėshtė e thėnė se ajo tė dashuron

Tė lutem djalė, mos mė keqkupto
S’jam mėndjelehtė, kėtė ti mos e harro
Mirėsjelljen ruaj unė me ēdo njeri
Si djalė a vajzė, tė rritur dhe fėmijė

Nėse diku tė shoh unė pėrsėri,
Ēdo iluzion nga mendja hiqe ti,
Sepse mirėsjellja s’ėshtė dashuri,
Le ta mėsojė, ai qė nuk e di
Ai qė nuk e di

Mos u nxito, mos u gabo
Ti zemrėn time, mos e kėrko.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Tue Nov 06, 2007 1:30 am

O ISHA VETĖM TUJ MENDU

O isha vetėm tuj mendu
Trėndafilat paskan ēelė.
Bilbilat janė tuj kėndu,
edhe hana sapo del.

Un mendoj vetėm pėr ty,
Qysh atė ditė qė tė kam pa,
Fytyra jote mė rri ndėr sy
Kurr prej teje s'kam tė nda.

Veē mė ndaft ai varr i shkretė,
Dhe u mbyllsha nė dhe tė zi,
Gjersa tė jem unė nė kėtė jetė,
Nuk e ndrroj kėtė dashuri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Kosovarja
Admin
Admin
avatar

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 32
Vendi : Jashtokėsore!
Registration date : 14/08/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Tue Nov 06, 2007 1:47 am

ELITA 5


Harroje vetmine

nėse sonte ndihesh vetėm
dhe ke frikė te shofish endrra
shuaj dritėn ndize zemren
do t'me gjesh mua brenda

nėse sonte ndihesh vetėm
dhe ke frikė te shofish endrra
shuaj dritėn ndize zemren
do t'me gjesh mua brenda

te lindi kenga e dashurisė
qe kurrė pėr ty sdo t'kėtė mbarim
kjo do perjete
mbetet kujtim

me ty asgjė nuk do t'ndroj
vet me fal dot mua
ēdo vajzė tjetėr qe takoj
m'bėn me tepėr te te dua

me ty asgjė nuk do t'ndroj
vet me fal dot mua
ēdo vajzė tjetėr qe takoj
m'bėn me tepėr te te dua

te lindi kenga e dashurisė
qe kurrė pėr ty sdo t'kėtė mbarim
kjo do perjete mbetet kujtim

kjooooooo pėr jeteeeee..
mbetet kujtiiiiiiiiiim.. iiiiiiiiiimmmmmmmm
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Tekste Kengesh Shqiptare!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 28Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 15 ... 28  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Muzikė-
Kėrce tek: