Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Gjelbėroj tej e kėnd ditėn!… poezi nga Mimoza Agalliu

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

Gjelbėroj tej e kėnd ditėn!… poezi nga Mimoza Agalliu Empty
MesazhTitulli: Gjelbėroj tej e kėnd ditėn!… poezi nga Mimoza Agalliu   Gjelbėroj tej e kėnd ditėn!… poezi nga Mimoza Agalliu EmptySun Apr 28, 2013 4:06 am

Gjelbėroj tej e kėnd ditėn!…

Pėrpėlitesha nė labirintet e shpirtit,
lodhshėm, vrapova tė ēel portat,
ēudi, gjithkund dukeshin mbyllur!
Kėrkova mes psherėtimave mermeruar,
Portėn e dashurisė tė ēel, dhimbjen ta vras.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

Gjelbėroj tej e kėnd ditėn!… poezi nga Mimoza Agalliu Empty
MesazhTitulli: Re: Gjelbėroj tej e kėnd ditėn!… poezi nga Mimoza Agalliu   Gjelbėroj tej e kėnd ditėn!… poezi nga Mimoza Agalliu EmptySun Apr 28, 2013 4:07 am

Vrapova, si zogtrembur, duke ēukitur…
E dėshpėruar kthehem,
pėrdhe rashė, krahėkėputur,
Ēaste errėsire ma mbuluan shpirtin,
dėgjoja njė zė mes heshtjes mbytėse,
vinte nga larg, si kor hapėsire,…
Zėri gushės pėshpėriste lehtė,
hapi vrullshėm dorezėn e portės sė mallit…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

Gjelbėroj tej e kėnd ditėn!… poezi nga Mimoza Agalliu Empty
MesazhTitulli: Re: Gjelbėroj tej e kėnd ditėn!… poezi nga Mimoza Agalliu   Gjelbėroj tej e kėnd ditėn!… poezi nga Mimoza Agalliu EmptySun Apr 28, 2013 4:07 am

Dielli ēau retė e me sytė e mėdhenj
mė ēeli portėmadhen e kopshtit me lule,
Buzėqeshja e tij mė treti buzėt,
Duar dashurie tufėzuan tėrė lulet e fushės,
Midis barit tė blertė mblodhėn ca tė kuqe e ca vjollcė,
Kurorė skeptri tė bukur formuan mbi kokė…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

Gjelbėroj tej e kėnd ditėn!… poezi nga Mimoza Agalliu Empty
MesazhTitulli: Re: Gjelbėroj tej e kėnd ditėn!… poezi nga Mimoza Agalliu   Gjelbėroj tej e kėnd ditėn!… poezi nga Mimoza Agalliu EmptySun Apr 28, 2013 4:08 am

Lehtas pėshpėriti dashuria:
“Kurrė mos kij frikė, se njė ditė do tė mbyllet kjo portė,
mjafton, pėshpėrit… “.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

Gjelbėroj tej e kėnd ditėn!… poezi nga Mimoza Agalliu Empty
MesazhTitulli: Re: Gjelbėroj tej e kėnd ditėn!… poezi nga Mimoza Agalliu   Gjelbėroj tej e kėnd ditėn!… poezi nga Mimoza Agalliu EmptySun Apr 28, 2013 4:08 am

Me fllad tė lehtė portėn ta ēel nė buzė:
Pėshpėrimė.
Gjelbėroj tej e kėnd ditėn!…

10 Prill 2013
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Sponsored content
Gjelbėroj tej e kėnd ditėn!… poezi nga Mimoza Agalliu Empty
MesazhTitulli: Re: Gjelbėroj tej e kėnd ditėn!… poezi nga Mimoza Agalliu   Gjelbėroj tej e kėnd ditėn!… poezi nga Mimoza Agalliu Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Gjelbėroj tej e kėnd ditėn!… poezi nga Mimoza Agalliu
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: