Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 "FUSHĖBARDHA NDĖR VITE" NGA QAMIL MUHO, LAZE NORA

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "FUSHĖBARDHA NDĖR VITE" NGA QAMIL MUHO, LAZE NORA   Mon Jan 14, 2013 5:05 am

Kreu i V-tė
Lufta ANĒl pjesmarrja dhe kontributi i popullit tė Fushėbardhės. Ky fshat ka qenė mbėshtetje e fuqishme dhe besnike e Luftės ANĒl. Gjatė luftės ranė dėshmor 14 vetė dhe u plagosėn 5 vetė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "FUSHĖBARDHA NDĖR VITE" NGA QAMIL MUHO, LAZE NORA   Mon Jan 14, 2013 5:06 am

Kreu i VI-tė
Gjendja e Fushėbardhės pas ēlirimit. Masat qė u morėn pėr tė jetuar dhe banuar nė kėto treva.Numri I fiseve qė kanė banuar kėtu,strukturat e fshatit, gjendja e arsimit dhe kulturės, zakonet qė ka patur fshati ynė pėr fejesa e martesa, pėr veshje etj. Forcimi ekonomik e social. Aksionet lokale dhe kom,bėtare, pjesmarrja e fushėbardhės nė ato etj. Infrastruktura dhe shėrbimi shėndetsor nė fshat.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "FUSHĖBARDHA NDĖR VITE" NGA QAMIL MUHO, LAZE NORA   Mon Jan 14, 2013 5:06 am

Kreu i VII-tė
Flitet pėr prishjen e sistemit vitet 1990, formimi I Partisė Demokratike dhe tė tjera nė fshat, vitet 1996-1997, vite tė vėshtira.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "FUSHĖBARDHA NDĖR VITE" NGA QAMIL MUHO, LAZE NORA   Mon Jan 14, 2013 5:06 am

Kreu i VIII-tė
Pėrvjetori i formimit tė fshatit Fushėbardhė, disa shpjegime tė tjera pėr kullota, pėr shoqata, biznesmenė. Kuadrot qė kanė qenė nė kooperativė, kryepleqtė qė nga viti 1912, etj, etj ngjarje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "FUSHĖBARDHA NDĖR VITE" NGA QAMIL MUHO, LAZE NORA   Mon Jan 14, 2013 5:07 am

Kreu i IX
Shpjegon disa ēėshtje tė tjera dhe qė janė pjesė pėrbėrėse nė historikun e kėtij fshati
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "FUSHĖBARDHA NDĖR VITE" NGA QAMIL MUHO, LAZE NORA   Mon Jan 14, 2013 5:07 am

Materiali eshte ehdhur sipas kerkese se autorevete ketij libri monografik.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "FUSHĖBARDHA NDĖR VITE" NGA QAMIL MUHO, LAZE NORA   Mon Jan 14, 2013 5:08 am

Autoret e kesaj mografie :Qamil Muho, Laze Nora...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "FUSHĖBARDHA NDĖR VITE" NGA QAMIL MUHO, LAZE NORA   Mon Jan 14, 2013 5:08 am

Gjirokaster , janar 2013
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: "FUSHĖBARDHA NDĖR VITE" NGA QAMIL MUHO, LAZE NORA   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
"FUSHĖBARDHA NDĖR VITE" NGA QAMIL MUHO, LAZE NORA
Mbrapsht nė krye 
Faqja 5 e 5Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: