Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 SA EFEKTIVE ĖSHTĖ KOSOVA E PAVARUR?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e
Dreni Drenova

Male
Numri i postimeve : 58
Age : 50
Vendi : Pejė
Registration date : 14/12/2012

MesazhTitulli: SA EFEKTIVE ĖSHTĖ KOSOVA E PAVARUR?   Sun Dec 23, 2012 3:44 pm

Ėshtė njė proces i ngadalshėm, sigurisht qė ka akoma shumė punė pėr tė bėrė dhe duhet ndryshuar mendimin nė disa fusha.Njė nga ironitė e shumta nė Ballkan ėshtė se Kosova e varfėr dhe e mbipopulluar ėshtė nė fakt e pasur mė minerale.Nė Kosovė afėrsisht ka,50 milionė tonė plumb e zink mbeten tė pashfrytėzuara sipas njė vrojtimi qė ėshtė bėrė kohėve tė fundit, por industria ėshtė e vjetėr dhe nga tre mijė punėtorė kanė mbetur vetėm rreth 600.Njė pasuri tjetėr minerare ėshtė linjiti dhė qymyrguri.Pėrveē kompleksit tė Trepēės nė veri,para disa vitesh ėshtė bėrė nė Kosovė njė vrojtim gjeofizik dhe njė studim nga ajri dhe ėshtė arritur nė pėrfundimin sė kėtu ka rezerva tė mėdha minerare.Mėgjithatė, investimet nė rajon janė tė pakta pasi qė investitorėt nė rradhė tė parė kėrkojnė garanci tė sigurisė.Prandaj edhe kemi shkallėn e varfėrisė dhe tė papunėsisė mė tė madhe nė Europė.Nėse rinia nuk gjen dot punė brenda vendit, atėherė le tė krijohen lehtėsime pėr punėsimin e tyre nė Evropėn perėndimore apo nė veri tė saj.Sepse shqiptarėt kudo qė shkojnė jashtė atdheut janė intelegjent dhe punėtorė,anipse dėgjohen disa zėra tė vetmura tė cilėt ofendojnė gjithēka qė ėshtė shqiptare.Parat e investuara nga mergimtarėt nė atdheun e tyre do bėhej e mundur qė Kosova tė ketė nė tė ardhmėn njė efikasitet tė mire nė Pavarėsin e saj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: SA EFEKTIVE ĖSHTĖ KOSOVA E PAVARUR?   Sun Dec 23, 2012 9:02 pm

zanafilla e qeshtjes shqiptare ka fillu dhe dot mbaron mu kjo pjes e kombit ,pra Dardania,na jena Qelsi i gjith qeshtjes ton kombetare dhe askush tjeter.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e
Dreni Drenova

Male
Numri i postimeve : 58
Age : 50
Vendi : Pejė
Registration date : 14/12/2012

MesazhTitulli: Re: SA EFEKTIVE ĖSHTĖ KOSOVA E PAVARUR?   Sat Dec 29, 2012 3:31 pm

Pėr tė qenė efektive kosova e pavarur,duhet tė luftohen antishqiptarėt,pra nuk mjafton tė bėsh luftė kundėr armikut tė jashtėm,sepse armiku i mbrenshėm ėshtė edhe mė i rrezikshėm se ai qė tė lufton jashtė atdheut.Shkrimi i mėposhtėm tregon mė sė miri se armiku i mbrendshėm mund tė arrijė pėrmes dredhirave nė krye tė shtetit,dhe ta dėmtoj shtetin skajshmėrisht nėse shqiptarėt nuk i hapin sytė.

"PENICILINA" PUNĖTOR I UDB-SĖ

Shkruan: A.D.

Sali Berisha ėshtė njė agjent i vėrtetuar i UDB-sė qė ka hartuar strategjinė e shkatėrrimit tė kombit shqiptar dhe po e bėn atė realitet. Ai ka kohė qė ėshtė bėrė emisar i Serbisė sė bashku me disa bashkėpunėtor tė tij. Ai po e mban situatėn destruktive dhe gjerndjen e tensionuar nė Shqipėri, pėr tė sabotuar pavarėsinė e Kosovės dhe zgjidhjen e cėshtjes came dhe pronave tė shqiptarėve nė tėrėsi.

Kush ėshtė Sali Berisha: Nė tė kaluarėn e herėshme familja e tij ėshtė shkėputur nga zonat e Detit Kaspik nė Rusi, , tė cilėt kanė emigruar gjatė shekullit te 19- te Atėherė shumė aradha u larguan nga Rusia duke u dyndur nė Evropė, e sidomos nė Serbi Mė pas shumica e tyre u zhvendosėn nė Francė. Kėtu ka filluar edhe lidhja e ngushtė midis shtetit Serb dhe Francės nė dėm tė kombit shqiptar. Nuk ėshtė e rastit qė shumė rrugė nė Francė kanė emra tė gjeneralėve serbė, ashtu sikurse edhe nė ish Jugosllavi, nė parkun e madh tė quajtur Kalimidan nė Beograd , ndodhet njė statujė qė pėrfaqėson njė nėnė ku ėshtė shkruar: Ta duam Francėn si nėnėn tonė.

Nė kėtė kuadėr nga mbeturinat e mėsipėrme ngelėn edhe nė Shqipėri disa familje tė rusėve tė emigruar, ku njė prej tyre ėshtė familja Sali Berisha (mbiemri i tė cilit ėshtė i huazuar dhe i marrė si mė i pėrdorshmi nė Kosovė dhe Shqipėri, pėr shkak se mbiemri i tyre ka qenė sllav ….? ).

Mbas vendosjes nė fsahtin Vucidol tė Tropojės dhe sistemimit fillon edhe veprimtaria e tyre. Tė parėt e Sali Berishės i kanė vėnė dy herė zjarrin Malsisė sė Gjakovės, fakt ky qė njihet nė Tropojė. Qė nė atė kohė persona tė kėsaj familje kanė qenė tė lidhur me serbėt dhe kanė vepruar historikisht kundėr interesave tė kėsaj zone. Sali Berisha nė vitin 1962 erdhi nė universitetin e Tiranės nė degėn e mjekėsisė. Pasi e mbaroi fakultetin u mbajt nė spitalin e Tiranės si mjek zemre dhe mė vonė kirurg. Nė kėtė kohė Sali Berisha filloi tė pėrgatiste dokumentat pėr t’u futur nė parti. Njė vėlla i tij mėsues me emrin Selim kishte mik kryetarin e Degės sė Tropojės, Idriz Shehun,Ky i kėrkoi Idrizit ta ndihmonte tė vėllain pėr t’u pranuar nė parti. Idrizi i pėrgjigjet se nė kushtet e Sali Berishės pėr t’u pranuar nė parti duhej qė edhe ai tė ndihmonte shtetin, prandaj duhej takuar ai dhe t’i merrej mendimi nėse ishte dakort. Pas kėtij takimi i vėllai (sot nuk jeton ka vdekur nga zemra dhe ishte i vetmi person pozitiv nė fisin e Sali Berishės) pasi mori miratimin e Sali Berishės u kthye nė Tropojė.

Tė dy u nisėn me makinėn e Degės sė Brendėshme Tropojė pėr nė Tiranė dhe u takuan me persona tė Ministrisė sė Punėve tė Brendėshme, tė cilėt e tėrhoqėn nė bashkėpunim Sali Berishėn me pseudonimin “Penicilina” dhe mė pas iu miratua kėrkesa pėr tė hyrė nė parti. Nė atė kohė ishte rregull qė dosja e personit qė bashkėpunonte me Sigurimin e Shtetit mbahej nga drejtori i Drejtorisė sė Punėve tė Brendėshme. Kur erdhi nė pushtet jo mė kot Sali Berisha e futi nė burg ish drejtorin Zef Loka, njė burrė i ndershėm, i cili e kishte ndihmuar shumė Sali Berishėn pėr cdo problem familjar qė ka pasur.

Me kėtė bazė shpjegohet edhe fakti qė i nipi i Idriz Shehut, Baki Shehu, ish gjeneral nė kohėn e PP, drejtues i PS, njė ditė tė bukur bėhet deputet i RD (!)

Gjatė kėsaj kohe Sali Berisha u bė njė nga personat mė tė ethshėm pėr pushtet, duke zbatuar me pėrpikmėri mėsimet e PP, deri nė zgjedhjen e tij si sekretar partie. Gjatė kėsaj kohe filluan t’i shfaqen shėnjat e para tė sėmundjes psikike, si deliri i madhėshtisė, hakmarrjes dhe shkatėrrimit, me simptoma arritjen e qėllimit duke pėrdorur tė gjitha mjetet. Pėr shkak tė kėsaj sėmundje ai ėshtė dėrguar edhe nė Austri pėr mjekim nga PP. Sėmundja kurohej nga kolegu i tij psikiatėr Ylvi Vehbiu. Nė kohėn kur partia merrte nisma pėr tė ndihmuar veriun shkonin edhe mjekė. Nė njė mbledhje tė zhvilluar nė atė kohė, sekretari i partisė sė spitalit, Ilir Gjylbgu, ndėrmjet tė tjerash bėri edhe njė kėrkesė qė Ilvi Vebiu tė qėndronte nė Tiranė dhe tė mos shkonte nė veri. Pas kundėrshtimit tė kėsja kėrkese nga antarėt kėrkuan shkakun. Iliri shpjegoi se ky nuk duhet tė shkonte pasi nuk ka mė kush tė mjekojė Sali Berishėn nė Tiranė, si i sėmurė psikik. Kjo thėnie doktor Gjylbegut i kushtoi shumė pas 25 vjetėsh, kur Sali Berisha u bė kryetar i PD dhe President. Ky i fundit e hoqi nga profesioni dhe u desh ndėrhyrja e disa kolegėve tė tij qė t’i mbushej mendja Sali Berishės, i cili e lejoi tė vazhdonte vetėm pas 3 vjetėsh. Gjylbegu ishte specialisti mė i mirė nė Shqipėri. Ndėrsa Ylvi Vebiu e pėsoi mė keq. Me ardhjen e Sali Berishės nė pushtet, ai pa u ndjerė iku nė Amerikė, sepse duke e ditur sėmundjen e Sali Berishės do tė bėhej kurbani i parė i tij. Para se tė ikte nė Amerikė u ka thėnė disa shokėve tė ngushtė “mjerė Shqipėria”. Sali Berisha bėri cmos pėr tė gjetur Ylviun.

Gjatė kėsaj kohe Sali Berisha matrohet me Liri Rexhep Ramėn. Rexhepin pas clirimit tė vendit, shteti shqiptar bashkė me disa studentė tė tjerė i dėrguan me studime nė Jugosllavi nė institutin e fiskulturės. Kur u prishėn marrėdhėniet me Jugosllavinė, tė gjithė studentėt u kthyen nė Shqipėri, ndėrsa Rexhepi ėshtė kthyer pas disa vjetėsh, ku ai u martua me Milicėn nė Kosovė dhe lindėn njė vajzė, qė ja vunė emrin Sllobodanka. Kur erdhėn nė Shqipėri ia ndėrruan emrin dhe ja vunė Liri.

Nė Jugosllavi vjerri i Sali Berishės u tėrhoq nė bashkėpunim nga UDB. Kjo lidhet me faktin se motra e Milicės, gruas sė Rexhepit dhe tezes sė Lirisė, ka qenė gjatė luftės oficere e OZNES (pararendėse e UDB) dhe pas clirimit tė Jugosllavisė, kolonele e UDB dhe mbėshtetėsja mė e ngushtė e Rankovicit dhe operacioneve tė tij pėr shfarosjen e shqiptarėve. Ndėrsa djali i saj gjatė luftės nė Bosnje ishte kėshilltar ekonomik i Miloshevicit. Me kėtė shpjegohet edhe fakti qė krahas detyrave tė ngarkuara Sali Berisha ngriti shoqėrinė “Shqiponja” pėr furnizimin me naftė tė makinės ushtarke vrasėse tė Miloshit.

Mbas kėtyre tė dhėnave, operacioneve tė brendėshme tė zhvilluara nga Sigurimi i Shtetit, ėshtė zbuluar veprimtaria agjenturore e Rexhep dhe Milica Ramės nė shėrbim tė UDB, ku dosja e tij ėshtė 1200 faqe dhe e gruas 700 faqe dhe ndodhen ne arkivin e SHISH. Kur Sali Berisha erdhi nė pushtet nuk mundi t’i zhdukte, sepse me anė tė Gazidedes nė radhė tė parė zhduku dosjen e tij. Edhe Gazidede ėshtė i rekrutuar nga UDB, i tėrhequr nė bashkėpunim kur ishte mėsues nė Peshkopi. Jo mė kot Sali Berisha kėtij personi i dha njė pushtet tė pakufishėm para viteve 97, pėr shkak se ai dinte shumė pėr tė. Bashkė me Gazideden Sali Berisha ka zhdukur edhe shumė dosje tė tjera, tė cilat i janė dorėzuar UDB.

Fatmirėsisht tė dhėnat e mėsipėrme pėr lidhjet familjare tė Sali Berishės dhe gruas sė tij, nga vitet 97-98 janė botuar edhe nė gazetėn kosovare “Kosova Sot”.

Tė kthehemi nė kohėn qė Sali Berisha ka qenė mjek. Nė rrethahant qė ndodhej pėr tė aritur piksynimet e tij mėsoi se e vetmja rrugė ishte puna kėmėngulėse, aktivizimi intensiv nė mbėshtetje tė detyrave tė ngarkuara nga partia dhe bashkėpunimi me organet e sigurimit. Sa e sa herė Sali Berisha ka pėrgatitur ambjentet e spitalit dhe ka zbatuar me pėrpikmėri detyrat e ngarkuara pėr operacionet e brendėshme qė kryente sigurimi i shtetit duke vendosur teknikėn operative pėrgjuese ndaj kosovarėve tė arratisur nga Kosova si grupe irredentiste. Nė njė rast kur njė djalė kosovar qė rridhte nga njė familje patriotike dhe fisi i tij kishte vuajtur nė burgjet e Goli Otokut ishte shtruar nė spital, u bėnė veprime pėr tė identifikuar personalitetin e tij me anė tė Sali Berishės. Ky e identifikoi atė si serb. Kur ky do t’u dorėzohej jugosllavėve nė kufi, para se tė shkonte nė kufirin jugosllav u hodh nga ura qė ishte nė terrirtorin shqiptar dhe theu kėmbė e brinjė vetėm pėr tė mos rėnė nė dorė tė UDB. Kosovari nuk u dorėzua dhe u verifikua mė vonė doli se ishte vėrtet ndryshe dhe u mbajt nė Shqipėri. Nuk janė tė paktė mjekėt qė ka spiunuar Sali Berisha gjoja pėr veprimtari tė dyshimtė dhe armiqėsore. Qė nga kjo kohė filluan dyshimet ndaj Sali Berishės si agjenti i UDB jugosllave. Nė vitin 91-92 nė Shqipėri u dyndėn serb tė Kosovės qė e flisnin mirė gjuhėn shqipe. Ata ishin udhėzuar nga UDB qė duke u hequr si kosovarė dhe nė bashkėpunim me agentėt e saj nė Tiranė tė krynin veprime, duke ndikuar nė popullin shqiptar kundėr kosovarėve dhe nė fakt nė njė farė mase UDB ja arriti qėllimit, me anė tė seksit, hapjes sė lokaleve, shitjes sė mallrave me cmime tė shtrenjta, nė njė kohė kur nė Shqipėri kishte varfėri. Nė atė kohė Sali Berisha dhe Mehmet Elezi kanė marrė takim me disa prej tyre.

Sali Berisha sado tė flasė pėr ndershmėri ai e di se akoma jetojnė persona qė e njohin shumė mirė. Nė bazėn e filozofisė sė tij ka qenė mashtrimi, ves tė cilin e pėrdori dhe po e pėrdor edhe nė politikė. Kjo e rrėzoi nga pushteti nė 97, por ky mashtrim e solli pėrsėri nė pushtet, i mbėshtetur nga mediat dhe agjenturat e jashtėme.

Me kėto ngarkesa nė biografi Sali Berisha e dinte se nuk mund tė ecte duke punuar nė mjekėsi dhe pėr kėtė hodhi hapin e parė duke rregulluar qė stėrvitjen ushtarake ta kryente nė Brigadėn rezerviste tė Gardės. Pas kėtij hapi, duke shfrytėzuar Dine Abazin, qė ishte doktor i Hysni Kapos, arriti ta zevendėsonte atė kur mungonte. Kur ishte provizor tek Hysni Kapo, filloi t’i thoshte djalit tė tij Besnikut, qė ta hiqnin Dinen dhe tė merrnin Sali Berishėn si doktor tė familjes. Kėtė bisedė Besniku ia thotė Dines dhe pas kėsaj Sali Berishėn e vunė nė dispozicion tė familjes sė Simon Stefanit. Mashtrimi dhe prapaskenat janė tiparet mė kryesore tė Sali Berishės pėr realizimin e karrierės sė tij politike, duke mos u ndalur para asgjėje qofshin kėto dhe interesat kombėtare.

Gjatė kėsaj kohe Sali Berisha shkonte jashtė shtetit pėr tė bėrė analizat e antarėve tė Byrosė Politike. Dhe mė vonė me specializime nga 6-12 muaj.

Duke ditur dhe lidhjet e mėsipėrme nė kėtė kohė UDB filloi pėrpunimin e tij nė Francė dhe mė 30 dhjetor 1974 tėrhiqet nė bashkėpunim nga shėrbimi i zbulimit jugosllav me pseudonimin e dosjes “Bisturia” (Pseudonim i cili duhet tė jetė ndryshuar). Bisturia ėshtė dosja personale e Sali Berishės e ndodhur nė arkivat e UDB, ku janė tė depozituara tėrė kontributet e tij nė interes tė UDB, tė cilat njė ditė do tė dalin dhe do ta cojnė atė nė Hagė.

Mė vonė zbulimi shqiptar i dėrgon informacion kundėrzbulimit se nė Shqipėri veprojnė dy kanale tė UDB-sė. Njė kanal kalon nga fshati Vucidol dhe drejtohet nga njė mjek kardiolog dhe njė kanal tjetėr vepron nė Shkodėr. Ky dokument firmoset nga zvėndėsdrejtori i Sigurimit tė Shtetit Sulejman Abazi. Jo mė kot me tė marrė pushtetin Sali Berisha urdehėroi menjėherė arrestimin e tij.

Mė ardhjen e demokracisė Sali Berisha filloi tė shkruante dhe tė botonte disa artikuj pėr demokracinė dhe shoqėrohej shumė me Mehmet Elezin, i cili kishte lidhje tė ngushta me Elez Biberajn. Nė kėto rrethana Perėndimi duhej tė zgjidhte njė kandidaturė tė besuar qė tė kishte lidhje tė forta qė mė pėrpara me vendet perėndimore, tė ishte nga veriu, meqėnėse emigracioni mė i madh ishte po nga veriu dhe Kosova , Mali i Zi dhe Maqedonia. Nė kėtė kohė perėndimi kishte paraqitur tre kandidatura tė cilėt ishin Ylli Vejsiu me lidhje familjare nė SHBA, Aleksandėr Meksi me lidhje Greqi, ku gjyshi i tij prift ishte kolonel i asfalisė greke dhe Neritan Ceka me mbėshtetjen gjermane.

Por amerikanėt me anė tė Rajersonit, i cili ishte komandant i grupeve tė emigracionit nė Beorgad rekomandoi Sali Berishėn pėr kryetar partie tė PD tė cilin e mbajtėn si tė besuarin e tyre dhe e pėrkrahėn mė shumė se tė gjithė udheheqėsit e Ballkanit, por qė nė fund ky i tradhėtoi.

Sipas informatave tė UDB-ja pėrdori tė gjitha metodat dhe format qė Sali Berisha tė zgjidhej kryetar i PD duke pėrdorur Rajersonin, pėr shkak se atėherė CIA financonte Jugosllavinė me fonde pėr tė ushtruar propagandė pėr tė tėrhequr bashkėpunėtorė nga vendet e Ballkanit. UDB-ja ka rekomanduar edhe Sali Berishėn

Nė garėn pėr kryetar partie midis Meksit, Cekės Vejsiut dhe Sali Berishės u ndėrhy qė tė foitonte Sali Berisha. por nė fakt si kryetar i PD u zgjodh Meksi. Ėshtė dashur kėmėngulja e Azem Hajdarit qė zgjedhjet tė pėrsėriteshin duke dhėnė dorėheqjen Meksi dhe duke dalė nė krye Sali Berisha. Meksit i premtuan postin e kryeministrit dhe zėvendės tė bėhej Pashko nė qeverinė e stabilitetit, qė edhe ky e kishte gjyshin oficer tė Asfalisė greke tė veshur me petkun e priftit. Ishte ky qė gjatė vizitės nė Greqi nė takimin me Micotaqisin tha se qeveria shqiptare nuk ka pretendime pėr Camėrinė.

Sali Berisha ishte beniamin i Amerikės ndėr udheheqėsit e lindjes, por ai nuk e justifikoi kėtė, pėr shkak se ai drejtohej nga UDB-ja dhe pas ardhjes nė pushtet e ktheu Shqipėrinė nė njė vend ku strehoej fondamentalizmi islamik, ku nė bashkėpunim me Gazideden strehoi terroriste shumė tė rrezikshėm. Pėr kėtė ai e lejoi atė tė krijonte shoqatėn islamike dhe tė bėhej kryetar i saj, si dhe e antarėsoi Shqipėrinė nė Konferencan Islamike. Nga fondamentalizmi islamik ai ka marrė qindra mijra dollarė bakshishe, 4 konvejere tė mbushur me mallra tė ndryshme si dhe bizhuteri shumė tė cmuara pėr gruan qė i mbajnė vetėm gratė e sheikėve dhe qė shkojnė me miliona dollarė. Kėto probleme i di ish ambasadori ynė nė Majlezi, Ferit Hoti.

Sali Berisha ka marrė disa miliona dollarė pėr t’u cuar armė palestinezėve nė vitin 1996. ai i nisi avionėt me armė, tė cilėt u zbritėn me detyrim nė Cad dhe u ndaluan. Urgjentisht ka ardhur nė aeroportin e Rinasit Arafati nė mėnyrė sekrete dhe ka biseduar me Sali Berishėn pėr gati njė orė, ku ėshtė kėrcėnuar se nė rast tė mosdhėnies sė armėve ose dollarėve do ta likujdonte edhe fizikisht. Nė kėtė kohė dollarėt ishin pėrdorur pėr qėllime tė tjera. Pėr kėtė shkak ai ndėrtoi dhe strategjinė se si do t’i sguronte kėto dollarė. Nė shtator 1996 ai jep konferencė pėr shtyp ku deklaron se paratė e shqiptarėve nė firma janė mė tė pastrat, kur disa ditė mė parė FMN kishte dhėnė sinjalin pėr mbylljen e tyre. Pas kėsaj pati njė vėrshim tė parave tė popullit nga e cila u morėn lekėt dhe u shlye Arafati, tė tjerat u grabitėn nga brenda.

Sali Berisha dha urdhėr tė arrestohej Sudja, iu morėn lekėt ku pjesa mė e madhe u fut nė bodrumet e Presidencės, njė pjesė u bllokua dhe njė sasi u grabit nga tė tjerė funksionarė. Pas disa ditėsh ndėrhyn nė emėr tė Sali Berishės, Tritan Shehu, ish ministėr i Jashtėm dhe kryetar i RD, tek Meksi pėr ta liruar Suden, i cili i pėrgjigjet se nuk e kishte futur ai atė nė burg.

Sali Berisha ėshtė krijuesi i firmės piramidale Gjallica me Shemsie Kadrinė, e cila ka qenė shoqe e ngushtė e motrės sė Liri Berishės. Ndėrsa Gani Kadria ka qenė oficer i zbulimit, i cili ka qenė pėrfaqėsues tregėtar nė Split tė Jugosllavisė, mik i ngushgtė i Sokrat Plakės dhe kishte tė dhėna se ishte tėrhequr nė bashkėpunim nga UDB-ja. Pikėrisht me kėtė lidhet fakti qė motra e Liri Berishės ishte shoqe e ngushtė me Shemsie Kadrinė, e cila pas njė udhėtimi nė Jugosllavi e mė pas nė Gjermani, si dhe lidhja me ish valiun e Stambollit, tė cilit i kishin falimentuar bizneset e tij, bėri tė mundur krijimin e firmės piramidale Gajllica. I gjithė ky veprim u inicua dhe u kamuflua nga UDB.

Ndaj Sali Berisha ka vepruar dhe vepron me intensitet UDB-ja. Zbulimi serb dhe ai grek nė bashkėpunim me njeri tjetrin dhe ndihmėn e Sali Berishės kanė shkatėrruar dhe po shkatėrrojnė Shqipėrinė. Ata nuk shkatėrruan vetėm ekonominė nga veriu nė jug, por krahas kėsaj duan tė shkatėrrojnė edhe kombin shqiptar. Serbėt nga veriu dhe grekėt nga jugu filluan zbatimin e planit tė tyre. UDB-ja pėrgatiti 2 prillin 1991 dhe vranė nė bashkėpunim me politikanė tė PD Pjetėr Arbėnori, Ali Spahia dhe Azem Hajdari Perjakun nė Shkodėr, Arben Brocin. Azemi kėmėnguli dhe detyroi Brozin tė vinte nė protestė. Pėrpara se tė niste protesta kur sheshi para komitetit tė partisė ishte bosh ishin vėnė aparatet e filmimit dhe tė televizionit nė gatishmėri cka tregonte se dicka do tė ndodhte. Gjatė protestės kur Brozi ėshtė qėlluar me njė pistoletė serbe njė person i quajtur Islam qė ishte afrė me Arben Brocin dėgjoi kėto fjalė: Zef pse ma bėrė kėtė? Kur ky person pa qė ra nė tokė Broci i mbuluar me gjak, e mori nė krah dhe e coi nė spital, ku mjek roje ishte bashkėpunėtori i sigurimit Ali Spahia. Sipas Islamit...deri nė spital Broci nuk kishte vdekur, por ishte gjallė. Ai dyshoi se Spahia realizoi vdekjen e Brocit, pėr arsye se Spahia tha vdiq, prandaj cojeni trupin nė shesh. Pra tė gjitha kėto fakte tregojnė pėr njė plan tė parapėrgatitur nė mėnyrė tė hollėsishme. Jo mė kot pas disa ditėsh nė tė gjitha muret e Shkodrės u shkruajtėn parrulla se Arben Brocin e vranė Pjetėr Arbėnori dhe Azem Hajdari si pėrfaqėsues tė Sali Berishės.

Sali Berisha futi gjakmarrjen midis fiseve tė cilėt pėr dhjetra vjet UDB-ja nuk kishte mundur t’i bėnte agjentė tė saj. Tė vrarėt nė Tropojė nga ky sherr janė me dhjetra. Pse nuk shkon Sali Berisha nė vendlindjen e tij? Ndėrsa grekėt nė jug filluan tė shkatėrrojnė ekonominė dhe tė bėjnė gjithcka sipas synimeve tė tyre aneksioniste.

Plani i tyre pėr shkatėrrimin e kombit shqiptar ishte konflikti veri – jug. Pėr kėtė u ngritėn firmat piramidale, u lejua fondamentalizmi islamikNė martesėn e vajzės Argida, Ganiu dhe Shemsia i cuan dhuratė 200 mijė dollarė. Kunati i Sali Berishės Agim Rama, drejtor prej shumė vitesh nė Bankėn e Shtetit, ėshtė pronar pallatesh ku pėrfiton qera tė majme, pronar i teleferikut nė malin e Dajtit, pronar i telesportit (i fshehur pas Met Malajt) Po kush ėshtė ai person qė e bėri kaq tė fuqishme kėtė familje? Mbėshtetja e tyre ka qenė UDB-ja.

Sali Berisha, Azemi, Pjetri dhe Ali Spahia kanė shkuar nė Francė nė vitin 1994 dhe ilegalisht janė futur nė ambasadėn jugosllave dhe janė takuar me oficerė tė UDB-sė. Nė aeroport ata janė pėrcjellė vetėm nga shoferi i ambasadės, por qė nuk ishte serb por shqiptar. Ky person kur i ka parė nė televizion kėta persona ka thėnė se i njoh dhe kėta kanė marrė nė ambasadėn jugosllave 17 milion dollarė dhe janė tradhėtarė tė kombit shqiptar. Kėtė e vėrteton edhe diskutimi qė ėshtė bėrė nė parlamentin jugosllav ku Shesheli i kėkoi Miloshit se ku kanė shkuar 17 milion dollarėt dhe ky i fundit iu pėrgjigj: Shikoje Shqipėrinė si ėshtė djegur dhe se vriten me njeri tjetrin dhe ne mund t’i pushtojme vetėm me shoqatėn e gjuetarėve tė Serbisė. Po tė jepnin dorėheqjen Sali Berisha dhe Meksi nė 97-tėn dhe tė dorėzohej pushteti nė mėnyrė institucionale nuk do tė kishin ndodhur ngjarjet qė shkatėrruan Shqipėrinė. Kjo kėrkon analizė mė tė hollėsishme nė tė ardhmen.

Sali Berisha pėr tė marrė pushtetin ka bashkėpunuar me pėrfaqėsues tė zbulimit grek, serb dhe vendeve arabe dhe ka bėrė pėr kėtė cdo lėshim. Ai i ka paguar shoqėrisė amerikane D&D pėr t’i bėrė fushatėn 28 milion dollarė, ku ndėrmjetės ka qenė Mero Baze. Sipas njė burimi shumė tė besuar shumė shpejtė lobi shqiptar nė Amerikė do ta hedhė nė gjyq kėtė firmė.

Me rikthimin nė pushtet ai me bashkėpuntorėt e tij po saboton cėshtjen shqiptare dhe po shkatėrron mė tej shtetin me tė tillė si Besnik Mustafaj, edhe ky agjent i UDB, Basha, Harxhi, Bumci, tė cilėt kanė studjur pėr drejtėsi nė Qiopro me bursa nga Arabia Saudite. Kėta janė kundėr pavarėsisė sė Kosovės. Sali Berisha po pėrgatit qė tė ndajė Shqipėrinė nė krahina duke hedhur idenė e zhvillimit tė zgjedhjeve me sistem proporcional rajonal. Nė kėtė kuadrė po bėhen pėrgatitje nga zbulimi grek qė nė jug tė dalin deri nė 400 mijė minoritarė .

Disa tregues:
- Boshatisja e veriut nga popullsia e cila do ti shėrbente operacionit Patkoi tė sajuar nga UDB ja pėr zbrazjen e Kosovės nė vitet 97-98 gjatė luftės nė Kosovė
- Sabotimi i privatizmit nga firma turke tė albtelekomit
- Dhėnia e licencave pėr kazinote greke
- Mbajtja e tregut nga AMC dhe Vodafone
- Nė llogari tė djalit tė tij janė derdhur 3 milion euro pėr kėtė lėshim
- Trasport droge nga djali me makinėn presidenciale nė Dhėrmi

Nė politikė dhe nė administratėn e lartė ndodhen akrualisht 51 bashkėpunėtorė me dosje dhe pseudonime,emrat dhe pseudonimet e tyre hap pas hapi do ti behen te njohura publikut.

Botuar nė gazetėn elektronike shqiptare “Nėnė Shqipėri”.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: SA EFEKTIVE ĖSHTĖ KOSOVA E PAVARUR?   Thu Jan 03, 2013 10:54 pm

qetu ta pranoje se ke sjelle nje shkrim te vertete
Sala eshte dhenderr serb dhe shkaterron shqiperine dhe shqiptaret
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e
Dreni Drenova

Male
Numri i postimeve : 58
Age : 50
Vendi : Pejė
Registration date : 14/12/2012

MesazhTitulli: Re: SA EFEKTIVE ĖSHTĖ KOSOVA E PAVARUR?   Fri Jan 04, 2013 12:31 pm

Prandaj ne shqiptarėt duhet tė punojmė shumė pėr atdhe,nė mėnyrė qė ti largojmė nga pushteti tė gjithė ata udhėheqėsa qė nuk punojnė sa duhet pėr komb e atdhe.E jo vetėm tė kritikojmė e tė ankohemi se atdheu ėshtė nė hall me antishqiptarėt.Po pėr fat tė mirė ata qė nuk e duan kombin dhe atdheun shqiptar janė tė paktė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: SA EFEKTIVE ĖSHTĖ KOSOVA E PAVARUR?   Fri Jan 04, 2013 12:56 pm

ne po thojm qe ujku ti po thu qe ferkemi
ne po kritikojme shqiptaret tradhtare ata qe tradhtun UCK-ne ti po thu duhet ti luftojme tradhtaret se pak kena atdhetare e knej prap thua se atdhetare jan te pakte .....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e
Dreni Drenova

Male
Numri i postimeve : 58
Age : 50
Vendi : Pejė
Registration date : 14/12/2012

MesazhTitulli: Re: SA EFEKTIVE ĖSHTĖ KOSOVA E PAVARUR?   Fri Jan 04, 2013 6:11 pm

Lexoe mirė dhe kuptoje mire detektiv.Po tham se antishqiptar janė tė paktė ndėrsa ata qe e duan atdheun dhe shqiptarinė janė tė shumtė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: SA EFEKTIVE ĖSHTĖ KOSOVA E PAVARUR?   Fri Jan 04, 2013 7:50 pm

une po them qe se antishqiptare jane shume e jan pak ata qe e duan atdheun dhe vetveten.
kjo u vertetue me luften e uck-se ku 1% e perkrahen
e pas lufte na u ba krejt kosova uck...
pyete Adem Demaqin e shume patriot qe kontribuan per uck-ne
edhe neve qe ndihmuam dhe perkrahem.
kjo eshte e verteta ,pyet ata qe organizuan uck-ne....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e
Dreni Drenova

Male
Numri i postimeve : 58
Age : 50
Vendi : Pejė
Registration date : 14/12/2012

MesazhTitulli: Re: SA EFEKTIVE ĖSHTĖ KOSOVA E PAVARUR?   Mon Jan 14, 2013 1:05 pm

Si ka mundesi kosova tė jetė efektive me kėsi njerėz tė tipit Haxhi Kuēi qė vetėm shpifin e ofendojn kombin shqiptar.po e sjelli njė shrkrim pėr ju lexues tė bashkimit dhe gjykoni se kėsi njerėz janė jashtėqitja e kombit.

Gazetari tashmė i njohur pėr lexuesin Reshat Badallaj po e demaskon publikisht fenomenin shpifje tė tipit Haxhi gabeli.

12 Janar, 2013 | Publikuar nė kategorinė: Opinion |
Shqiptarė, kujdes me kė flisni nė telefon!


Reshat Badallaj
Njė gabel, telefonon nepėr familjet shqiptare dhe mė pas i plason nė Youtube dhe telefonata anonime
Ky gabel para luftės ishte vozitesi i kriminelit Zhelko Razhnjeteviqit-ARKANIT

Cergashi paraqitet me emėra tė huaj dhe ndryshon zėrin, duke thenė se ėshtė; doktor,poet,gjinekolog,minator,kinse punon nė OKB, OSB-e, nė Den Hagė dhe ka me i punėsuar lartė

Nė vitin 1981, UDB-ja jugosllave e dergoi nė Prishtinė, pėr tė zbuluar organizatoret e Demonstratave dhe mbante nofken „maxhupi“

Mė mirė eshtė femrat mos t“i lexojnė ca shkarravina tė fjalorit gabelesh

Ky gabel, qė dikur ishte shqiptar,pranon se ka ndryshuar kombin ne shenje perbuzje,fyen te gjitha portalet shqiptare duke i sharė: ***** taneve

Cilat janė faktet?

Tė nderuar bashkėatdhetarė,

Me kėtė shkrim po i“u drejtohem Juve, qė t“iu vė nė dijeni sepse ėshtė ngritur njė lugat gabel nga varret dhe shqetson shumė familje shqiptare me telefonata duke ndrruar zerin si rrospie (me falni pėr kėtė shprehje), me lloj-lloj emrash dhe pa dijenin dhe urdherin Tuaj i plason ne Youtube dhe ne telefonata anonime. Shumė njerzė ka prerė nė besė, kinse merrė nė interevistė dhe mė pas i shtrembron si te do vetė…

Ky gabel, eshtė Haxhi Latif Kuēi. Per shpifje, rrena dhe gjera tė shumtuara, Avdi Ibrahimi, zevendkomandant i Ruzhdi Saramatit, ka ngritur padi penale nė gjykatė. Per trimėrinė e Ruzhdiut e Avdiut, me sė miri foli dite mė parė, gjeneral Kudusi Lame. Ky gabel thotė se eshtė ashkali.

Njė familje shqiptare Sh. B. me luti shumė tė shkruaj per ketė tė paftyrė dhe tė pandergjegjshem, qė kohė mė parė e kishte shqetsuar njė grua me lloj-lloj fjalesh te nivelit me te ulet. Se nga i siguron numrat e telefonit ky gabel tregon vet qe me poshtė do t“ia japim faktet. Ky maxhup, telefonon nė tė gjithė globin.

Kur ishte nė Kosovė, me Mercedesin e tij ngjyrė portakalli nė tė mbyllur, e ka vozitur kriminelin boteror, Zhelko Razhnjatoviqin-Arkanin (pranon edhe vet). E ka vozitur me fudullek nė shumė feshatra te Kosoves e ne veqanti nė komunen e Suharekes. Qe mė vonė do tė ndodhė KASAPHANA. Gjaksoret serbo-ēetnik, benė hata duke vrarė e duke prerė shqiptarė. Vranė e prenė me sakicė e me hanxhar, dhunuan, plackiten…

Shih pėr kėtė, populli i kesaj ane, me shumė tė drejt, i“a vuri emerin; Haxhi zeza, Haxhi Kuēka, Haxhi hajni, Haxhi gabeli, Haxhi Arkani. Beri shumė zullum pa gjynah ne kombin tonė dhe mu per ketė kerkohet tė vehet para drejtesisė, ndoshta edhe lakun ne qafė. Njė fjalė e popullit thotė:“Qeni i keq, ta bjerė ujkun nė torishtė“…

Tashmė dihet botėrisht, se Latif Dulla, udbash famekeq, ne Sigurimin Shtetror, ne Prizren, Haxhi Kuēken, e dergon si langua per te nuhatur ferkemin e organizatoreve te Demonstratave Revulucionare, qe benė kthesė tė madhe historike dhe qė dridhen themelet e Jugosllavisė sė asaj kohe.

Ky langua mbante nofken „maxhupi“. Ne lokalet e UDB-es, klyshet serbianė:Zenel Celina dhe Latif Dulla, me thanė: „Prano qe ke qene pjesemarres i Demonstratave se kemi deshmitar maxhupin. Latif, zagari tha po e kemi Haxhi Laten“ Per te gjitha keto te zeza te keti gabeli do t“iu japim fakte te shkruara dhe t“i degjoni vete, sepse kurre nė jeten time nuk kam shkruar pa fakte, faksimile. Ėshtė dicka tjeter qe eshtė e hidhur por e vertetė. Mirė do tė ishte te mos e shikojn femijet sepse trishtohen nga ky gabel, flokėpalarė e i pakrehur me njė dialekt trishtues.

Shih per ketė, duke biseduar me z. Shefki Stublla, pa dijenin e tij, por degjoni me vemendje, ky gabel kerkon kinse ky e ka nisur demonstraten. Dhe merreni me mend se ēfarė imagjinatė tė pazhvilluar ka ky gabel, harron se si eshtė e mundur qe njė njeri te organizoje demonstratat dhe kurrė te mos burgoset te pakten njė shuplakė turirit tė mos i jepet, perkundrazi njė policė e puneson nė llotarin serbe, qe me vonė do te vjedh popullin ky hajn.

Ata burra qe kanė organizuar Demonstrat jane dergjur neper kazamatet serbosllave nga 1 deri nė 20 vjet burg,ore torongop! Ēdo mbremje, udbashet, Haxhi Kuēit, i“a ngrinin veshin duke i thenė:“Ēfarė ujė i ke dhenė magarit?“ Spiunazhi i keti gabeli, kishte dhenė shumė fryt. Shumė shqiptarė kishte prur buzėvarrit dhe tenton pa fije turpi popullit tonė tenton t“i hedhur pluhur syve ne pikė tė dites. Kishte degjuar edhe frymarrjen e atdhetareve, qe kishin nisur vallen e lirisė.

Kur shpertheu lufta, Arkani e kerkoi Haxhi Kucken. Por, ky tani mundohet t“a hedh fajin, Ukė Bytyēit, i vrare, qe ai iį paska „futur“ ne mercedes. Uka, tani me nuk flet nga varri…

Ushtia Ēlirimtare e Kosoves (UĒK-ja), kur i beri MĖRCINĖ PĖR KORBA, falangat serbo-ēetnike, mercenaret rus dhe zagaret e tyre i“a mbathen me kater kembet. Ketė ZAGAR UĒK-JA KERKONTE PĖR TA GOZHDUAR SI KRISHTIN NĖ KRYQ. Pranon edhe vetė, e akuzon Fatmir Limen.Iku pa kthyerė koken prapa. Me ndihmen e Arkanit iku ne Francė. Nga Franca, ky spiun,shanė e mallkon kombin tonė, se komb shqiptarė nuk ka, se te gjithe shqiptaret duhet groposur dhe vrare per se gjalli, se te gjithė komandante e UCK-es, duhet lidhur per banderi (shtylle) dhe te gjithe duhet vrare qe luftuan kunder Arkanit, kumbaren e tij. Arkanin, e lavdron deri ne qiell dhe gjekundi asnje grimė fjale nuk e thotė kunder tij dhe merreni me mend para pak ditesh, thote:Nonen te tan shqiptarve. Keshtu shprehet ky ashkali…

Ne shumė portale shqiptare, paraqitet me 100 emra. Me te kuptuar kete, askush nuk e boton asnje shkarravinė te tij dhe thote: Edhe BB-sija u be si gazetat shqiptare,pastaj shanė nonen te taneve dhe e ze vetin te madh si patrioti Jusuf Gervalla, por, nuk di te shkruaj as emerin e ti e shkruan jo Jusuf po Isuf…


Dokument
Tė nderuar bashkėatdhetarė!

Shumė kujdes, keni se kuj i pergjigjeni ne telefon, thash me larte se paraqitet ne shumė emera anonim, ndryshon zerin taman si rrospie (me falni per kete shprehje), pastaj pa pelqimin dhe dijenin Tuaj i plason ne YUOTUBE, NE TELEFONATA ANONIME dhe sipas deshires se tij ne forme interviste i shkarravit duke i prerė nė BESĖ. Pranon se edhe vellau i tij eshtė distancuar.

CILAT JANĖ FAKTET QĖ SHKRUAM ?

Shikoni keto VIDEO NE YOTUBE:

-UDBA Jugosllave Haxhi Kuqi me (q),

-Haxhi Kuci ne bisedė me Shefki Stubllen (degjoni me kujdes e cka bisedon vet nga goja e tij),

-Haxhi Kuci ne bisede telefonike me Akademik Rexhep Qosjen. Degjoni me kujdes sjelljet e keti gabeli,

-Haxhi Kuqi per kiosken (kinse ia kane thyere policia dhe degjoni se cka e premton dhe ku punon kinse ky gabel), -Haxhi kuci ne bisede telefonike me Mark Krasniqin, tani e ka shlyere, por kush e njeh mire internetin ndoshta ka mundesi ta gjej, -Haxhi Kuci ne telefon me Muharrem Sh. Kucin edhe kete e ka fshire tani,

Si paraqitet ne telefon me Bahtir Hamzen, por ne emer te t dr. Begzat Baliut, nje njeriu shume autoritetativ dhe PASTAJ ZBULOHET. Kerkoni ne google. Por, eshte e ndaluar te lexojn femrat se eshte fjalor teper banal.
Ēka mund te lexoni per fytyren e e vertete tė keti njeriu tė pa edukatė: Replika me Avi Ibrahimin,

Shkrimet nga RESHAT BADALLAJ: HAXHI KUĒI, QENI I ARKANIT LEH NGA FRANCA,
Ēka biseduan rruges per ne Gjilan, krimineli Arkan dhe gabeli Haxhi Kuēi dhe
Kush eshtė spiuni i UDB-es, qe fyen heroin e kombit, Mehė Ramė Uka ?
Ketu do t“i gjeni shkarravinat origjinale te tij se kerkon vrasjen e te gjithe shqiptareve dhe fjalorin banal…

Me shumė respekt, RESHAT BADALLAJ/GazetaDitore.com


Dokument
Shpėrndaje
Facebook61
Twitter2
Google +1
LinkedIn
Email
Print


8 komente pėr Shqiptarė, kujdes me kė flisni nė telefon!

Shefqeti
13 Janar, 2013 nė 2:18 pm
Haxhi Kuci ashte e vertet qe ka qene spiun i udbashit Lati Dulla po ky dite e nate nuk u nda udbashi e polici serb Zllatki e Shipka.

Reply
Shefqeti
13 Janar, 2013 nė 12:17 pm
Ju falemnderit zotni Badallaj per kete informate por ne e njohim qe moti kete Haxhi Kuqken. Ky pis me pas ftyre nuk i dergoi Ceces, gruas se Arkanit ngushllime kur e vrane edhe tash e ka shlyere. Haxhi kuqken e kane kerkuar edhete fshatit Tene se e ka dergua atje Arkanin dhe ne shitore tha se ky eshte trimi qe ka me zgjedh problemin e Kosoves. Pse nuk kthehet ky gabel ne Kosove po shane pi atje. Zoti asht i madh thuhet se nje djal Allahi ja ka ba sakat.

Reply
B. Janqist
12 Janar, 2013 nė 2:51 pm
Per te zezat qe ja ka bo popullit shqiptar dhe ti marre neper goje popullin Zoti e ka denuar. E di vete se cka ka te semur dhe ky klysh shkau del neper portale Perparimi selimi e lme 100 emna e kush nuk ja boton se shpif e rrene pa fakti.

Reply
BERISHA
12 Janar, 2013 nė 2:25 pm
Shume fakte. Nuk ka mundesi askush te reagoj veqese dikush prej i natit mund te thote diqka. Se i lexova dhe i ndegjova te gjitha. Po keti gabeli Haxhi Kucka Kosova buk i ka dhane e frymen ja zofte ishalla o i madhi Zot

Reply
BERISHA
12 Janar, 2013 nė 2:14 pm
E lexova shkrimin zotni Badallaj shume faliminderit, ky qenka gabel i flliqte po me siguri e ka familjen me kesi kultur. Ky maxhup Haxhi Kucka qenka edhe me diolog me ate hamzen po kesi fjalor gabelesh ala nuk kam lexuar. Turp per kete zagarin e shkaut. Po qysh po thojka ky gabel iiiiiii daj une i siguroj telefonat e kryetareve e le mo tonin. Ky qenka pis i Arkan shkavit

Reply
Nje nga Suhareka- Gashi
12 Janar, 2013 nė 12:17 pm
Redaksi e nderueme dhe ti zotni gazetar faliminderit po na e njohim kete pis po sun po e zem se ne dyshojm se na ka thirre ne telefon se une i di ku i kemi varros shqiptaret dhe u zgerdhike si qen. Te posta e ka pas kioskin kret qetnikt rrishin aty. Edhe njeher faliminderit se ika, tash sa me tregoj G.

Reply
GEZIMI
12 Janar, 2013 nė 11:59 am
Maxhupi nuk thote ne bised informative po bisede informatike ani po thote poeeeeeet

Reply
GEZIMI
12 Janar, 2013 nė 11:57 am
Faliminderit zotni Reshat Badallaj per kete shkrim e per kete informate. Une dola ne qytet e me te thane te drejten jam ne internet kafe. I shikova videot e keti maxhupi e robt se qka po bajka gerdin e qka paska ba ky pis po si paska ardh marre me fol e me u interesua me serbin i burgos shqiptaret. Perni me kona pis po mire qe po tregojka vet se u kane shpiun hiq pa i thane kerkush. Manej e lexova shkrimintend te Mehe Uka dhe aty e pash vete cka po thojka per shqiptaret me vra ku po shkruajka haxhi kuqi minatori po qfar fjalori tkedq paska ky pis nime si maxhup. Po ku qindet ky maxhup. M e at hamzen shum fjalorin e keq e paska. Faliminerit pi teje Reshat se je burre i forte e i mire. Une punoj me Gazmenin e Zhurit e po tregon per ty se qfar patriota jeni po edhe dkumentin e lexova. A ka familje ky maxhupi po due me dijt. Te fala nga Gezimi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: SA EFEKTIVE ĖSHTĖ KOSOVA E PAVARUR?   Tue Jan 15, 2013 3:28 pm

po keshtu thojne edhe per reshatin Albinin Thaqin Ramushin Adem jasharin per shume patriot tjere
Do vjen dita qe nje dite do te verifikohen te gjithe se kushe qka ka qene
a ka luftue per popull a per interesa personale
a ka qen patriot a shpijun kete do ta vertetone koha
Duhet nje komision i pamvarur experte te formohet dhe te verifikon secilin punen e tije para lufte kushe qka ka qene dhe ne lufte kushe qka ka qene pse ka hy ne uck per me shpijunue apo per me luftue shkaun
do te vjen dita shume shpejte,mos u bani merak hiq..
ma e keqja eshte se disa deri ne fillim te ofensives se madhe te uck-se ishin me Milloshin e perj friges se po fiton uck ju bashkangjiten a andej prap dhashin lajmet policise serbe se ku gjindet uck-ja dhe kushe eshte ne uck po ata sote po na shiten patriota jan kyq ne politik neper parti Polici fsk e ne shume vende kyqe.
Ne kohen e Milloshit ne pushtet e ne kete kohe ne pushtet po ata te paftyre
do ju vjen dita qe te paftyre jan kane dhe kane me mbet i njef populli
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e
Dreni Drenova

Male
Numri i postimeve : 58
Age : 50
Vendi : Pejė
Registration date : 14/12/2012

MesazhTitulli: Re: SA EFEKTIVE ĖSHTĖ KOSOVA E PAVARUR?   Fri Jan 25, 2013 4:00 pm

Me kėsi gabeli si Haxhi Kuēi bashkėpunėtor i Arkanit shqiptarėt kudo ndodhen duhet tė distancohen dhe ta denojnė kėtė spiun serb.

Fillim » Opinion » Ja kush ėshtė klyshi i Arkanit, Haxhi Kuēi, spiuni i UDB-sė dhe tradhtari i kombit
23 Janar, 2013 | Publikuar nė kategorinė: Opinion |
Ja kush ėshtė klyshi i Arkanit, Haxhi Kuēi, spiuni i UDB-sė dhe tradhtari i kombit


Reshat Badallaj
* Pėr Ju lexues te nderuar, krejt ne fund fare, kemi pergaditur keto fakte te ilustruara me VIDEO
* Shikim tė kendshem
* Kėshtu behet polemika, me fakte e jo me sharje e fyerje
Kemi shkruar disa herė me fakte pėr Haxhi Kuēin, klyshin e Kriminelit me renome botėrore, Zhelko Razhnjeteviq-Arkanit, qe therri e preu shqiptaret e pafajshem dhe me vonė benė gosti me def e me violinė. Kemi shkruar per klyshin e Arkanit, gabelin Haxhi Kuēi, se si ka qenė spiun i devotshem i UDB-ės serbe, qė ka spiunuar kunder shqiptareve, duke i burgosur me deklarata te rrejshme, duke e degjuar edhe frymarrejen e atdhetareve, qe kishin nisur vallen e lirisė, kunder bandave dhe gjaksoreve serbianė dhe mercenareve, zagareve dhe langojeve te tyre.

Haxhi Kuēi, vepronte fshehurazi kunder kombit tonė, duke i ra me sakicė prapa kurrizit shqiptareve te pafajshem. Ngulte thellė hanxharin nė kurrizin, qe prekte mish e asht. Duke menduar se kurrė nuk do tė zbulohet. Por, argati i keti gabeli, daton shume heret, qe nga viti 1981, me shperthimin e Demonstratave Revulucionare, qe tronditen themelet Jugosllavisė se qenit plak- TITOS.

Ky zagar serbian, Haxhi Kuēi, i perket komunitetit ashkali,kishte marre detyrė mbi detyrat nga UDB-ja serbe, pėr tė nuhatur ferkemit te organizatoreve te Demonstratave. Dhe vertetė dha fryt sherbimi i keti gabeli. Shumė shqiptarė morri ne qafė deshmuar rrejshem…

Kur shperthen lufta e Ushtrisė Ēlirimtare te Kosoves (UĒK-ės), e udhehequr nga Komandanti Legjendar, ADEM JASHARI, Serbia nga dy spiunė qe kishte nė Ballkan, 800 sosh ishin vetem ne KOSOVĖ. Nder ta ishte edhe gabeli, HAXHI KUĒI. Per sherbimet besnike te Serbisė i shperlblyer disa herė, UDB-a dhe KOS-i, troket ne deren e tij. Beogradi, ne Kosovė dergon kriminelet me gjaksor per te prerė e therė shqiptaret. Nga keta banda te rrezikshme, merrnin pjesė jetim serbiane, qe nuk dinin se cka eshtė dhembja, drogirash, te liruar nga burgu i CZ-ės. Ketyre bandave u printe ZHELKO RAZHNJETOVIQ-ARKANI, djali i nje ushtaraku famekeq, qe ishte ndarė nga gruaja e tij dhe qe e kishin perzen Arkanin, si hajn. Arkani, ne Evropė kerkohej ne cdo shtet per hajni, dhunime, drogė…

Arkani, formon grupin gjaksor “TIGRAT”, qe bente pjesė edhe Frenki qe prente koka femijesh duke thithur tamblin nga krahrori i nenes. Prente dhe therte pa kthyerė koken prapa. Ky kriminel kerkoi mikun e ti,ashkaliun Haxhi Kuēi. Ky gabel, kishte nje veturė “Mercedes”, ngjyrė portokalli pak ne te mbyllur. Nuk la vend pa shetitur Arkanin edhe ate me fedulluk duke thenė se tani “nuk guxon askush me me nguc”. Ne shumė fshatra u bė kasaphana. E kishte derguar se ku janė me aktiv Shtabet e UĒK-ės…

Por, kur kriminelet, gjaksoret serbian te Knjaz Mihajlit, Sveti Saves,Car Lazarit, Karaxhorxheviqit,Drazh Mihalit, Car Dushanit, Car Mihajlovit rus, iken nga pushket e hekurit te Adem Jasharit dhe burrave dhe burėrneshave te UCK-es, bashkė me ta iku me bisht nder vegė edhe zagari i tyre, Haxhi Kuēi…

Haxhi Kuci qe njihet si Haxhi Kucka, akoma kerkon vdekjen e te gjithe shqiptareve, duke shar e mallkuar,vetem e vetem e perzun Arkanin e Serbinė gjakatare, kerkon vrasjen e te gjithe atyre qe kanė marrur pjese ne UCK…

Dhe ne fund fare, per te bindur tere opnion tonė shqiptar, kemi lenė ketė BAKLLAVA:

VLERSONE JU DUKE JU LENĖ NĖ SHOQERI ME KETO VIDEO:

Ky ėshtė fytyra e vertetė e Haxhi Kuēit
Haxhi Kuēi, i derguar nga UDBA SERBE
Degjoni me vemendje, trillimet se si e premton “dajen”, degjoni me vemendje dhe vlersone…
Degjoni kulturen e gabelit se sillet me Akademikun dhe si thotė vete ky gabel,SE IKA NGA SHQIPTARET

SPIUNI I UDBĖS SERBE

Nga lista e gjatė ne shkeputem keta emera, qe publikon NOA

(origjinali)

Agjencia Kombėtare e Lajmeve NOA
10. August 2012 um 12 · 0:0
YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999
UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
28. KOSHI ASTRIT CHEF
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
97. DULAJ LATIF PRIZREN
106. MICUNOVIC TOMISLAV
125. NISHOVIC MILORAD PREZREN SHEF
128. BLJAKA SELIMA MILJAIM ,01.05.1956. PEJE ( BASHKEVARSES I ENVER HADRIT NE BELGJIKE )
131. BOBAJ DESTAN SHABAN02.07.1951. KABASH PRIZREN
132. ASTRIT KOSHIJ, PRIZREN SHEF
THIS LIST IS VERY LONG, DIESE LISTE IST SEHR LANG, CETTE LISTE EST TRČS LONGUE
ОВАЈ СПИСАК ЈЕ ВЕОМА ДУГАЧАК
Haxhi KUĒI, si spiun i UDB-ės
ĒKA THOTĖ HAXHI SPIUNI PĖR SHQIPTARET DHE SI I FYEN SHUMĖ RĖNDĖ? (ORIGJINALE)

profili
mesazh
2006-06-26
minatori Haxhi l. Kuqi thotė:
26 Qershor 2006 @ 10:54 am
Si intelektuali si qobani
ēdo fjale qe flete shqiptari
nga shpirti i tije varg e vije
rrjedhin fliqesirat,me tradhetin
Dhe per fytyre nuk marrohet fare
ja merr gruan e vellaut
e ma e keqja e shet vatanin
e ne fund e vret kombin
Po ta kisha
forcen e zotit
ne nje grope
i kisha shtie te gjithe shqiptaret!
Nuk jane njerez me jetue
se tane botes ere t’keqe i kane leshue
i kan leshue shume te flliqta
rrofsh sa male ore KS.
Rrenca tradhetar u mbush bota
qe u mesuan nga shqiptaret
po t’me ngone kjo pari
ka ,ka shqiptar ne kete rruzull toksor
i kusha bere grumbull ne nje grpe
dhe per se gjalli ne dhe i kisha varrose
Sot tri kambe t’prishta ka bota
franca e albanija e gjermani e jan t’pa bese
qe te trija ore zot nuk e meritojn
me vazhdue ne kete TOKE!
minatori Haxhi l. Kuqi thotė:
26 Qershor 2006 @ 11:01 am
Sarkozi kerkon ndihme nga Toni Bleri
A qen bir qeni,vra njerez fukara
kush te shtini mi vra dy foshje,dy lule qe nuk e shejuan diten e rinise,edhe djalin time ma helmuat zoti juve franqezeve me shqiptar ua qift *****!Bashke me gjermanet!
A deshte qe ne france me ba revolucionin ,e mi shtie franqezet mu vra ne mese vedi ore pise,ore Jahudi polaku!Nuk ke faje ti ka faje populli franqez qe ta ka dhen shtetesin franqeze,dhe tani ne vend qe ti te jeton si fukara ne poloni hype ne karrike dhe rrasjau franqezeve!!!!Po,po dike kush e rrit ,ky ka me te mbyt!
minatori Haxhi l. Kuqi thotė:
26 Qershor 2006 @ 11:19 am
O Sali Berisha:Kur une nuk kam mundur mu bere i mire per shqiptar,qe veq qe nuk me ka dal shpyrti se vertete ēenka ēudi,jo ti ore kryeminister,por as Kadare,e as ZOTI me u ardhe shqiptareve ne mesin e tyre nuk ka me ju dokur i mire!!!Dhe shqiptaret ti dhine te gjitha te mirat,ti harrojn edhe kur ua shpeton jeten!U baltos e tere njerezia,eh dhashte perendia qe deri ne fund te ketije QERSHORIT rafte nje ASTEROID e jave qifte ***** tere botes,sepse pa i pasur borgj njerezis me perveluan:::Si shqiptaret ne radhe te pare,Gjermanet, e Franqezet!
Une nuk kam force mu rrok e me luftue ,me keto tri shtete,as nuk kam ushtri e polici e ua qift ***** i MADHI PERENDI,dhe faren e juaje mos lefte ku mbi kete TOKE!!!!
Zot i madh je perendi
qe ke force me bere ēdo gje
dhe ca dite pritni,pritni
se po u vjenen drejtesia.
Do te vajtoni per ndytesira
qe ja bete shoishoit
dhe per nje grosh leku
e masakruat vellaun!
Zot i madhe Perendi
ēka po pret
mbi kete milet
jepi haz me fuqin tende
dhe vrer vjelle mbi keta!
Po te lutem dite e nate
dhe fshamen ,malkimin skam me ndale
gjere sa te shoh qe po vepron
duke i kalle keta katila!
nese bahemi njeezi te medhenje
shqiptar vraponi me marr intervista
e t’mi pini fenat e mija ,
sepse nga shqiptaret ika,
Keshtu behet polemika me fakte dhe deshmi te pakontestueshme, e jo me sharje,shpifje e rrena, me kulturė gabelesh. Qellimisht e vura per nė fund ketė BAKLLAVA. Kam thenė se kam lexuar nje gazetar Amerikan, ku thoshte: KUR TE BENI POLEMIKĖ DUHET TĖ KENI FAKTE DHE NE FUND RUANE NJĖ PLUMB PĖR DERRIN…

Ne presim se cfarė faktesh do te najep gabeli dhe klyshi i Arkanit, kunder popullit tim, perndryshe, polemikes i humb interesimi.

Tė gjithė lexueseve tė GAZETES DITORE,

PERSHENDETJE SHQIPTARISHT NGA UNĖ, RESHAT BADALLAJ

23 kallnor 2013

Shpėrndaje
Facebook189
Twitter3
Google +1
LinkedIn
Email
Print
27 komente pėr Ja kush ėshtė klyshi i Arkanit, Haxhi Kuēi, spiuni i UDB-sė dhe tradhtari i kombit

Kalorsi
24 Janar, 2013 nė 8:07 pm
E more Haxhi muti per ty kemi shum fakte o qen bir qeni. Ti je ai qe i ke marr ne qaf Familjen Berisha ti ju ku tregu ku duhet me prek. Po te them publikusht le ta din te gjith opinioni kam mu fliju per ty qofsha gjall. Do te behem AVNI RRUSTEM per ty. Se tradhtaret e kombit vetem ne Paris vriten. Ne emer te popullit shum shpejt do te jesh i vdekur.

Vlerėsoje komentin: 7 1

Reply
BYTYQI SEMETISHT
24 Janar, 2013 nė 7:25 pm
ASNJERI NE TELEFON NUK E KA DIT SE KY SHPIUNI I INQIZON DHE I QET NE YUTUB PO KY I KATTRRADHTUE SE TRADHTAR ESHTE KU DI GABELI SE CKA ESHTE BESA SHQIPZTARE. KU DALLON GABELI DHE SHQIPTARI MU PA KON SHQIPTARI MOTI E KISH VRA VETIN E GABELI NUK KA GAJLE: Ju lutna shum gazetes ditore mos te leshoj as komente te keti maxhupi se kemi marre vesh me 1100 emna para qitet e lavdron vetin. Naten e mire burra nga inernet kafeja se u knaq me ket shkrim. Bravo gazetarui badallaj se ja ket robt me pa vra shume ma leht u kan per ket per kete maxhup se cka lexova e cka pash. EJ MORE ZOTI MADH KANCER QOJ QIA AT FAMILJE

Vlerėsoje komentin: 4 1

Reply
BYTYQI SEMETISHT
24 Janar, 2013 nė 7:19 pm
PASHI FAMILJEN KQYRNE QFAR FACE TE GABELIT

Vlerėsoje komentin: 5 1

Reply
BYTYQI
24 Janar, 2013 nė 7:17 pm
ky gabeli ja shk. shqiptaret fam.po kerkon vdekjen e shqiptareve e serbeve jo dhe qfare none gabelice e paska rrit ku thote te gjithe shqiptaret te mi pin fenet e mia e jo serbet, shkijet familjen jarebi

Vlerėsoje komentin: 5 1

Reply
BYTYQI
24 Janar, 2013 nė 7:14 pm
I ndegjova te gjitha videot ky gabel shpiun nuk ka dileme se ka qen spiun por te Stublla mendoj se dy studentat e pare i kane treguar shefki stublles kujdes se üerjashta po te pret ni spiun per ate me siguri nuk e ka pranuar, kurse te dajavet qe paska qen milic i serbise i ikte bisedave kete haxhi maxhupi me zlatkin e shipken kushe di se sa deme i kane bo kambit shqiptar. Kam lexue se u ngit padi penale sa me pare eshte mire me sjelle kap para drejtesise se ky ashte ma i zi se deshmitari x

Vlerėsoje komentin: 5 1

Reply
HAXHJI KUQI
24 Janar, 2013 nė 6:49 pm
VALLA JUVE SHIPTARVE ME JU NI MU SI ME PSHUR NUJ SE SDIHED KURXHO KAN THON MOS MUJSH SHKAUT MSHOJ MAXHUPIT

Vlerėsoje komentin: 2 1

Reply
Motra e nje deshmori
24 Janar, 2013 nė 2:20 pm
o xhevati i zhurit e di qe ju jeni zhurjanet burra vellai jem u kan ne burg me reshatin e tregon se ma burre ska pas. Per ket haxhi qenin asnje shyptar i mir po qysh pi thot ati drejtori jam ni poet magarithift. Pashni allahin keqyrne qe asnj shiptar nuk i kapelqye shkrimet e keti qeni

Vlerėsoje komentin: 5 1

Reply
Motra e nje deshmori
24 Janar, 2013 nė 2:17 pm
pashni allahin kqyrne se qfar ftyr tgabelit paska po te treshtojka maxhupi dreqit. Zoti asht i madh o gabel mbaje mend po ishala niher zoti ty lofsh pi menve qe ket poplli me kesh me ty more dreq

Vlerėsoje komentin: 5 1

Reply
Motra e nje deshmori
24 Janar, 2013 nė 2:13 pm
qeki qeni kona qe thirr ne telefon neper shpija te hallkut e mandej po ja ipka serbis e zoti ta faroft faren e fisin e mor qen se cka paske bo duhet me var vetin

Vlerėsoje komentin: 5 0

Reply
Motra e nje deshmori
24 Janar, 2013 nė 2:12 pm
Reshat Badallajn e kam mik ne facebook dhe i lexoj shkrimet e tina rregullisht, por tani u qudita me ket shkrim te fuqishem me kete spiun e i lumi allah ja faroft edhe familjen shume qen kona kon e e ja theft zoti qafen. Hup more pis nga kjo bote

Vlerėsoje komentin: 5 1

Reply
SAMADRAZHA
24 Janar, 2013 nė 1:57 pm
NIME QENI PO PERMENKA SOKOLOVIQIN SHIPKEN E NI GAZET TE SERBIJES: pO KY QEN E SHPIUN SE QFAR TRADHTARI A E SHIKUET SE QFAR MUHABETI ZE POSHTER KY QEN BAJKE: jA PASKA Q::: FA;ILJEN ZOTI KETI MAGARI QYSH ME ZBULUEE KU BANON KY SAKT

Vlerėsoje komentin: 5 1

Reply
ZAJMI SAMADRAZHE
24 Janar, 2013 nė 1:52 pm
ju zhurjanet jeni kon gjithmon e keni me u kon. O Reshat brovo bre burr te koft e halllall buken qe e hane. E ke mashtrue mir ket hajvan ja qite krypen e prune te uji dhe tap zingjirin qaf si ku ta lidhish qenin. Po ku mundet me shty me ty shpiuni ti ja jipshe faktet shpiuni rrejke e shpifke se kurgjo e mir se pilqejke per shiptaret. ALLAH EKBER

Vlerėsoje komentin: 4 1

Reply
ZAJMI SAMADRAZHE
24 Janar, 2013 nė 1:49 pm
A QEN BIR QENI E HAXHI PISI PO TA KAM NIJE ZONIN SI SHPIUN SE EDHE TE NA E KE PRU aRKANI E ZOTI TE ARDH HAKUT: a MORE PISI KEQ. Po e ndegjova se cka ke fol dhe cka ke shkrue kunder shqiptareve. Plumin hak pas kokes.

Vlerėsoje komentin: 4 1

Reply
gjevat ademaj krefeld gjermanije.
24 Janar, 2013 nė 12:44 pm
rrnofsh o burr zhurjani te kemi hero per se gjalli krenohemi me ty menderime gjeavat ademaj krefeld ke pershndetje edhe nga klubi dardanija krefeld .

Vlerėsoje komentin: 5 1

Reply
RESHAT BADALLAJ
24 Janar, 2013 nė 12:38 pm
Shumė tė nderuar lexues tė gazetes “Gazetaditore”, Luteni shumė qė neqoftese komentoni t“iu permbaheni keshillave si shkruan nga redakesia. Tė komentoni lidhur me temėn e assesi me sharje dhe fyerje,po as qe te me lavdroni. Falemnderit tė gjithė miqeve e mikeshave per perkrahjen, qe me shkruani nė adresen time. Vetem per ca orė u pelqye ky shkrim nga nje numer i madh. Ju kerkoj te falur se ndoshta e kam tepruar pak, por me besoni se isha i detyruar, ju kam permbajtur elementeve te kultures shqiptare. Falemnderit edhe redakesisė se ishte shume zemergjere nga ana jonė edhe pse i dha hapsire nje njeriu qe kurre nuk dha asnje deshmi dhe i njohur ne shume portale si banal. Poqese provon ky njeri vetem edhe gjysem fjale nga goja nga ana ime da ta merre pergjigjen e merituar, natyrisht me fakte. Kemi fakte per njemije faqe, perndryshe me kete shkrim te fundit, neqoftese kupton eshte dorzuar dhe te merremi me shkrime tjera interesante… Edhe njehere Falemnderit nga ana ime per perkrahjen e madhe qe percolla se prine shume larg me pelqime nga shkrimet e kolegeve te mi qe i respektoj tejmase… Me shumė respekt. RESHAT BADALLAJ 24 kallnor 2013 ora 14 pa nje cerek

Vlerėsoje komentin: 5 1

Reply
gjevat ademaj krefeld gjermanije.
24 Janar, 2013 nė 12:36 pm
au zot bre a vendas me tu ftof jeta po qfar bish mashkulli ky agjija valla reshat te kam than qe ky m*** ka qenne zhur mebeson tash e more vendas ku asht qeverija kosoves ne te shkojn ne franc ta vrajn si asan pash toptanin he zoti ja theft gjymtyret e trupit ,jazzek valla.

Vlerėsoje komentin: 5 1

Reply
KUĒI
24 Janar, 2013 nė 10:39 am
Po vet spa ske lan gjo ne ftyr tokes pa fol keq per shqiptaret e pis po kqyr qysh te zbulojn hallku. Ti ke qillue hajvan se normal shkrimet e tua me rrena si ne klas te pare askush nuk ti boton po nashta ky gazetari ka thane leshoja se une e nreqi dhe ja se cka te boni. Me kallxuen te benafi se qysh po rren ti spiunazhen po tradhtin po tash edhe rrenat e shpifjet. Me familjen teme skini kurgjo mo

Vlerėsoje komentin: 7 1

Reply
I KUĒI
24 Janar, 2013 nė 10:34 am
O HAXHI TA p***** FTYREN PO KU E KENDRUE KOMBIN E JU BO MAXHUP PO TE LUTNA NRROE EDHE MBIEMNIN SE NA MORRE FTYREN E PIS: aTHER KU I BONE DO PARE QE TI IPKE SERBIA AS QE NA NJIFSHE SI KOJSHI: kUR KALOJSHA KA KIOSKI E BAJSHE VETIN SE SPO MSHEH: a PO SHEH SE ZOTI ASHTE I MADH QYSHE KE BO E TANI HIQE VEQ SE NA MORRE FTYREN NA MORRE

Vlerėsoje komentin: 6 1

Reply
I KUĒI
24 Janar, 2013 nė 10:30 am
jU NJOHTOJM OPINIONI I GJERE SE SI HAXHI KUCI NUK ASHTE I FAMILJES SONE. KY ARDH ME MBIEMEN KRASNIQI DHE TE NA E KA MARRE MBIEMNIN KUCI. ASGJE NUK KEMI TE PERBASHKET ME KET FAQEZI QE NA PERLEU EDHE MBIEMNIN: sA I PERKET KETI GAZETAR KY LE TA KRJ PUNEN E VET VEQ SE JU BETONA SI KY PIS ASHT I ARDHUR NE SUHAREKE

Vlerėsoje komentin: 6 1

Reply
Agi
24 Janar, 2013 nė 10:07 am
perveq fakteve a degjuat se qfare pisi vet qe fol ne video. Po si ka ardh marre bre maxhupin e familjes. Ma pis gabel nuk kam pa. ani ky po permend sakkicen tash te ka ra sakica e ta ka q… at fam sakica e Selman Kadrise e qeni qenit

Vlerėsoje komentin: 5 1

Reply
Agimi
24 Janar, 2013 nė 10:04 am
Ja shikoni se cka do me thane gazetari me pervoje. Tak te zezat e qenit serb haxhi kuqkes,tak dokumenti, tak shpinazhi i qenit arkanit tak video. Haxhi kucka me rrena e shpifje e lexova nje shkrim te keti reshat zhurit se paska me ja qit tash kulturen e fjalet banale e manej rrenat e shpifjet e keti qeni

Vlerėsoje komentin: 5 1

Reply
Agimi
24 Janar, 2013 nė 9:59 am
Shkrimin e lexova me shume vemendje cdo shkrim te keti gazetari te Reshat Badallajt i lexoj. Doren ne zemer shkrim ma lomplet ne jeten time nuk me ka ra me lexue. Ky qen gabel shka shume te zeza paska bo e po bajka kunder kombit tone. Ky duket si qen me vdek shpiun i flliqt qenka kon. Ky Reshati ashte nje patriot i madh pak i mllefosur se ka hjek keta qen po ky burr nuk po lufton vetem per veti po per kret ne qe ti nxerrim ne drit shpiunat serb, Nuk ka donji asi te Avdi Ises te Os kukes ose ndoni Avni rrustem

Vlerėsoje komentin: 6 1

Reply
AZIZI
24 Janar, 2013 nė 9:44 am
Burra shqiptare pare nuk kam se mi pas ni miljon euro i kishim bo rrush e kumblla pi qefit kunder qenit te serbise. Po akoma nuk poska marr vesh dhe i lyp krejt mi vra shqiptaret dhe komb shqiptar nuk paska. Ather a ka komb gabel. O i madhi zot mos ja merr shpirtin se ni her shqiptaret ta ngrehim zhag neper rruget e suharekes qe ta shohin popilli se ni spiun ne Palestine e vrane e mandej e ngren e lidhen me mottor per marre te zez. Ta pshursha xhenazen.

Vlerėsoje komentin: 3 1

Reply
AZIZI
24 Janar, 2013 nė 9:38 am
Personalisht e kam njohur ket gabel spiun te udbes pyetne se ku e ka Momon dhe Jasharin gabelt te gjimnazi qe kane banue. Ja ka shk… nonen UCK-ja, se keta spiunonin per serbin. Haxhi kucka ishte shef i gabelve dhe e mirrke momon e jasharin at gabelin qe e majke fetin si bokser keta gabel kan ecur per at dyjo. E more qeni zi boll me me rrena.

Vlerėsoje komentin: 7 1

Reply
AZIZI
24 Janar, 2013 nė 9:34 am
O RESHAT TI RROFHA B::: SE GOP NONE JE. Une kam thane ne shume komente se Reshat Badallaj eshte hero i gjalle i Kosoves. Se reshat badallaj asht i pushkes e i pendes dhe nder gazetaret hulumtues me te zot ne Kosove. Nrase nuk eshte keshtu le ta gjen dikush ndonje tjeter. Cka ka me thane mo ky gabel tani pas ketyre fakteve kjo eshte polemike e jo i ke thane me ka thane pallavra Gabeli i udbes Haxhi kucka mundohet me bo “ANALIZA” te shkrimet e reshatit po maxhupi i arkanit ashte i vogel per keto pune. Reshat Badallaj cka te do shpirti nje dhurat qe e demantove ket zagar serb Tash mbetet faji te kjo gazete nrase boto shkarravin te keti shpiuni maxhup pa fakte

Vlerėsoje komentin: 7 1

Reply
MORINA
24 Janar, 2013 nė 9:16 am
BURRE MAXHUP MA TE POSHTER NUK KAM PA SE SI KERKON GABELI ME I MYT KET SHQIPTARET A NE TE ZOFSHIN SHQIPTARET NIHER TA NREQIM SAMARIN E MAGARI I MAXHUPES

Vlerėsoje komentin: 4 0

Reply
MORINA
24 Janar, 2013 nė 9:13 am
E more pis e qen i serbies se ke mendue se nuk te zbulon UCK-ja ti ke qen tradhtari i kombit e spiuni i serbijes. Videon e pare e pas po mbyllet nga ni here. Po shijhen dallaveret e tua e spiunazhi yt e qene ne te paren video UDBA JUGOSLLAVE HAXHI KUQI E PANDEJ SA DALLAVERET I PASKE BO E QEN: SI STA KA ARDH TURP ME THANE SHQIPTARET TE PIN FENET E MIA: sHQIPTARET TA SH: FAMILJEN E MAXHUPIT E PIS

Vlerėsoje komentin: 5 1

Reply
Komentoni

Emri
Komenti
Heqje e pėrgjegjėsisė:Ndalohen tė gjitha shkrimet dhe komentet qė pėrmbajnė gjuhė diskriminuese, denigruese, tė urrejtjes apo tė nxitjes sė veprimeve kriminale. Gazeta Ditore rezervon tė drejtėn e publikimit ose jo tė shkrimeve dhe komenteve. Pėrmbatja e komenteve nė asnjė mėnyrė nuk mund tė konsiderohet si pasqyrim i pikėpamjeve tė redaksisė.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: SA EFEKTIVE ĖSHTĖ KOSOVA E PAVARUR?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
SA EFEKTIVE ĖSHTĖ KOSOVA E PAVARUR?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: