Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Berisha po riluan me kartėn e “Shqipėrisė sė Madhe”

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Gon!
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 2
Age : 31
Vendi : Dardanė
Registration date : 23/11/2012

MesazhTitulli: Berisha po riluan me kartėn e “Shqipėrisė sė Madhe”   Thu Nov 29, 2012 5:47 pm

Berisha po riluan me kartėn e “Shqipėrisė sė Madhe”


Agjencia e lajmeve italiane ANSA, nė njė shkrim tė saj pėr festimet e 100-vjetorit tė Pavarėsisė, ka thėnė se kryeministri Berisha po riluan me kartėn e Shqipėrisė sė Madhe.

“Tirana zyrtare riluan me kartėn e Shqipėrisė sė Madhe nė kėtė 100-vjetor tė themelimit tė shtetit shqiptar”, shkruan ANSA pas njė deklarate tė bėrė nga Berisha njė ditė mė parė, me rastin e inaugurimit tė bustit tė Adem Jasharit nė Tiranė.

“Tė gjithė ne, tė pėrfaqėsuar kėtu edhe nga liderėt etnikė shqiptarė, duhet tė pėrkushtohemi qė tė shndėrrojmė nė realitet idealet pėr tė cilat martirėt tanė kanė luftuar njė shekull tė tėrė, atė tė njė shteti shqiptar tė bashkuar nė trojet e veta”, ka cituar ANSA kryeministrin Berisha.

Por, ANSA e lidh kėtė rikthim tė nacionalizmit tė Berishės me zgjedhjet e ardhshme parlamentare.

“Nė dritėn e analizės sė analistėve, kjo rishfaqje e nacionalizmit mė shumė se sa me njė projekt real, lidhet me ēėshtje tė brendshme. Mė zgjedhjet qė pritet tė jenė tė ashpra dhe tė ngushta. Kryeministri Berisha po shfrytėzon ēdo shfaqje publike pėr tė fituar pikė popullariteti pėrballė rivalit tė opozitės, Edi Ramės, me tė cilin nuk ka mundur tė qėndrojė pėrkrah as me rastin e kėtyre ceremonive zyrtare”, shkruan ANSA./tema


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Berisha po riluan me kartėn e “Shqipėrisė sė Madhe”   Sun Dec 09, 2012 8:16 am

ket shkerdhat i qujtur SAL duhet sa ma par me arrestu,sepse ky maskarenj shifet kjart se lun karten e nacionalizmit dhe patriotizmit se mendon te mbrohet nén ket émbrell kur asgje ska ber dhe ska punu per tu u mbrojtur me patriotizem,apsolut bastard-idiot....)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Berisha po riluan me kartėn e “Shqipėrisė sė Madhe”
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Histori-
Kėrce tek: