Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

  NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

 NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER Empty
MesazhTitulli: NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER    NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER EmptyThu Aug 23, 2012 7:29 pm

LNPSHA "PEGASI" ALBANIA

KUR TE TJERET I KA ZENE "GJUMI" LETARGJIK PEGASI VEPRIMON NE FUSHEN LETRARE DHE AI "GODITET" NGA TE "PRAPET"... GODITJE KJO TIPIKE SIKUR NDODH RENDOM TE NE...
NJE STISJE IREALE ...


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

 NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER Empty
MesazhTitulli: Re: NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER    NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER EmptyThu Aug 23, 2012 7:30 pm

Ne zhvilluam para disa ditesh nje debat te forte per intervisten "rrefenje"te Raimonda Moisiut dhene ne gazeten "TIRANA OBSERVER", ne lidhje me ate ajo ēka kishte rrefyer ne menyre ireale per Lidhjen Nderkombetare te Poeteve , Shkrimtareve dhe Artisteve "PEGASI" ALBANIA, per Kongresin e saj Nderkombetar...

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

 NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER Empty
MesazhTitulli: Re: NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER    NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER EmptyThu Aug 23, 2012 7:30 pm

Ne kontaktuam me Raimonden dhe i thame qe kete "shpifesi" ta terheqe dhe te reagoje per ta pastruar "rrefenjen" dhe, madje te kerkoje dhe falje , por ajo ka lejuar qe kjo "rrefenje" ireale ne lidhje me LNPSHA"PEGASI" po perhapet edhe ne Kosove nepermjet gazetares...qe e ka intervistuar.... Duke u nisur sa me siper dhe duke mos reaguar nga "rrefyesja" ne paraqitjen e kesaj 'rrefenje" rireagojme ketu per njohje dhe do te reagojme ne te gjithe rrjetin tone informativ logjistik .
Po keshtu ne do te reagojme dhe ne dy Organizatat Nderkombetare te Letersise qe Rajmonda merr pjese , per shpifje te tilla.


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

 NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER Empty
MesazhTitulli: Re: NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER    NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER EmptyThu Aug 23, 2012 7:30 pm

Reagimi i pare


RREFENJE E RAIMONDA MOISIUT QE TRILLON MBI REALITETIN NGA NJOHJE EMPIRIKE DHE THASHETHENAJA
POZIMI SI STUDIUESE , KUR NUK KA LARTESI TE TILLE POZICIONALE studiuesi
MOTIVIM ADOLESHENT I KONGRESIT PERMASTIV DHE I VLERESUAR NGA ORGANIZMA LETRARE NDERKOMBETARE ….

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

 NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER Empty
MesazhTitulli: Re: NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER    NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER EmptyThu Aug 23, 2012 7:31 pm

Shkeputem nga nga ky "rrefim" ireal dhe aspak bindes , te cilin e kane quajtur interesant, kete fragment :

"Falė iniciativės private u mbajt pėr disa ditė rresht i ashtuquajturi; ”Kongres Ndėrkombėtar “Muza Poetike Pegasi-Vitrina 2012”, me objekt “Universaliteti i Vlerave nė Letėrsi dhe nė artin Bashkėkohor” . Kongresi pati njė shtrirje tė gjerė nė Shqipėri, nė trojet shqiptare deri nė Kosovė. Pjesėmarrja nė tė ishte shumė e madhe, kishte krijimtari tė mirėfilltė letraro-artistike, por kishte dhe binte nė sy ajo- jo cilėsorja e jo artistike, mediokre, biles pa e arritur nivelin mesatar. Gjithsesi kjo inisiativė duhet pėrshėndetur , ėshtė guximi pėr tė sjellė nė vėmendjen e shoqėrisė alternativa nė jetėn letrare'.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

 NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER Empty
MesazhTitulli: Re: NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER    NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER EmptyThu Aug 23, 2012 7:31 pm


Krahasime qe behen me klube e shoqata te tjera asqe na interesojne , pasi ne i kemi ndjekur vete disa prej ketyre”veprimtarive”, te cilat na kane sjellur “dhimbje ” koke…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

 NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER Empty
MesazhTitulli: Re: NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER    NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER EmptyThu Aug 23, 2012 7:32 pm


Te shkruash dhe te rrefesh ne kete menyre me thashethemnaja dhe me mendesi per nje Kongres te ketyre permasave , i paperseritshem , me nje program teper dinjitoz, kur nuk ke qene pjesemarres ne te dhe nuk je njohur me permastivitetin e tij, kur per pergatitjen e ketij Kongresi kane dhene ndihmese edhe poete te kalibrit boteror te bashkekohesise si dhe kandidate per Ēmimin “Nobel”, te cilet Raimonda dhe miqte e saj nuk i ka pare as ne enderr, eshte nje “lajthitje ” e radhes Raimonda Moisiut , e cila nuk njeh realitetin ne letersise shqiptare, “pozon” artificialisht, merr pozicionin e nje studiuese , qe as duhet ta kaloje nepermend dhe shnderrohet ne nje “aparat foles rrefenjes ” e destruktivitetit. Flitet per inciative private, kur ky kongres eshte zhvilluar nga Lidhja Nderkombetare e Poeteve, Shkrimtareve dhe Artisteve “Pegasi” Albania dhe “Pegasi” Kosova… dhe per te arritur ketu u zhvilluan kater Simpoziume Nderkombetare me pjesemarrje jo vetem te poeteve, shkrimtareve dhe studiuesve nga vendi, por edhe nga Bota ne nje numer rekord pjesemarresish …
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

 NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER Empty
MesazhTitulli: Re: NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER    NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER EmptyThu Aug 23, 2012 7:32 pm

Presidenca e LNPSHA “PEGASI” ALBANIA dhe “PEGASI” KOSOVA e konsideron kete rrefenje te pacipe , ireale, aspak bindese, kurkund reale, shpifese dhe simptoma te tilla nuk duhet te publikohen , pasi e kalojne cakun e hapesires se lire te mendimit real…
Ne lidhje me kete rrefenje “plakurine”, anetaret e LNPSHA “PEGASI” kane reaguar ashper. Gazetarja qe s’ia mbajme mend dhe emrin duhet te beje verifikim te fakteve qe interviston a jane reale apo te stisur, si ne kete rast flagrant , qe konsiderohet shpifje…
Kerkojme nga Raimonda Moisiu te kerkoje falje publike ...

PRESIDENCA E LNPSHA "PEGASI"
23 Gusht, 2012
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Sponsored content
 NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER Empty
MesazhTitulli: Re: NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER    NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: