Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI"

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Adem Berisha
V.I.P
V.I.P
Adem Berisha

Numri i postimeve : 146
Registration date : 03/09/2007

Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" Empty
MesazhTitulli: Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI"   Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" EmptySat Oct 27, 2007 9:18 pm

ATDHEUT TIM

Mbijetove furtuna e stuhi,
ngadhnjeve nder shekuj,
tė dua nė zor e nė liri –
ti ishe dhe mbete, tempull mbi tempuj.

Tė dua, tė dua mbi tė gjitha,
tė dua mė shumė se veten,
tė dua se je djepi im –
nė Ty gjej veē tė vėrteten.

Qielli mbi Ty ėshtė mė ndryshe
nga ai nė mergim,
dielli tek Ti ngrohė mė ėmbel
o i dashuri, Atdheu i im.

Fusha, ara e livadhe
pershkojnė Atdheun tim,
i dua e s’mund t’iu ndahem
sot e gjerė nė amshim.

Malet plot me drunjė,
kullosa e shkėmbinjė
shtrihen si kurora
gjerė nė pakufi.

Lumenjtė e liqejtė
me ujė tė kėthjelltė si loti,
pėr ne dhe vetėm pėr ne
i ka falur Zoti.

ka gjithėfarė minierash,
energji e gjithėēka tjetėr
qė vėshtirė mund tė numrohen
dhe vehen nė leter.

Djem e vasha tė bukura ka,
petrita e skyftera,
si luleve tė trėndafilit
kėndėshėm iu vie era.

Ka shumė njerėz tė ditur,
shkrimtarė e shkencėtarė,
ka edhe nobelista,
priftėrinjė e hoxhallarė.

Pėr kėto e shumė tė tjera
shkrova e kėndova
e kur e kerkoi koha –
dola dhe luftova.

Jo pse e desha luften
me plot mizori,
po pse u sulmova
mu nga fēinjtė e mi.

Jo pse e dua luften
tė pushtoj tė tjerė,
po pėr tė mbrojtur t’imen
qė e kisha, e do ta kem pėrherė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" Empty
MesazhTitulli: Re: Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI"   Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" EmptySat Oct 27, 2007 9:22 pm

Pėrgėzime baca Adem,na ke munguar nė kėtė faqe,mos u ndal,vazhdo.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Adem Berisha
V.I.P
V.I.P
Adem Berisha

Numri i postimeve : 146
Registration date : 03/09/2007

Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" Empty
MesazhTitulli: I pathyeshėm e krenar   Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" EmptyMon Oct 29, 2007 1:35 pm

ISHA, JAM DHE DO TĖ JEM

Jam njė bli i madh
dhe kam rrėnjė tė thella,
luleve tė mia tė freskėta
largė iu ndihet era.

I ruaj me fanatizėm
gjithė lulet e mia,
se edhe unė do ec’ pėrpara
si e gjithė njerėzia.

S’erdha nga Karpatet,jo as nga Rusia!-
po u lnda nė kėto troje
o pika nga gjithėsia.

Jam i lashtė sa bota,
rritem n’Arbėri,
kam shumė tė mira tjera
tė gjithė mė kanė lakmi.

Por, kam do degė tė prera
me sopatė tė topitur,
m’i kanė prerė barbarėt
pėrherė tė uritur.

Mua mė sakatosen
e veten e turpėruan,
por ne do tė shkojmė pėrpara
dhe prapė do tė jemė tė bashkuem.

Gjithėēka pashė e perjetova,
tmerr e krime mbijetova,
vendit shpinen kurr s’ia kėtheva
dhe as emėrin nuk e ndėrrova.

Ruajta gjuhen time,
traditė e kulturė,
nder sfida tė kohėrave
s’u perkula kurrė.

S’zhdukem kurr nga trolli,
t’a dini or barbarė,
shumėherė jam kalitur
dhe farkuar nė zjarr.

E po, deshet ju a s’deshet
o tė mjerėt mėkatarė,
unė mbeta ai qė isha
dhe gjithė do tė jem shqiptar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
besa-bese
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" Empty
MesazhTitulli: Re: Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI"   Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" EmptyMon Oct 29, 2007 5:32 pm

Per ty vella Adem Berisha

Poezite tuaja i lexoj
i nderuar vella Adem,
me pershkojne lotet
dhimbja ka nje vend.

I shkruan vuajtjes
i shruan pikellimit,
I shkruan krenarise
I shkruan deshprimit.

Xhaxhai yne ka dhimbjen
Zhaxhai yne ka merzine
Si té mundemi valle...
Ate ta ndajme ne me ty.

Kur i shkruani Atdheut
vargje me vleré plot
me bene te jam krenar
Ju mi lagroni keta loté.

Jeni yll, jeni pishtar
jeni ballelarté e krenar
krenari n'forumin toné
shendet,
gezime,
jete,
suksese,
ishe e mbetesh
i respektuar gjithmoné.

Poezite Tuaja ne te gjitha forumet i kam lexuar, kam lexuar dhe jam knaqe, ato shpesh i lexoj edhe nga 2-3-4 here ne zé para femijeve sepse ato e kane ne brendine e vet vleren artistike, realizmin qe keni shprehur dhe perplot vlera te cmueshme, uroj qe te jeni shendosh e mire ju dhe ata qe u rrethojne dhe te ardhmen te pasuroni kete forum me vargje perplot vlere atdhedashese, largojeni pikellimin edhe pse jeta ka me shume te kqia se te mira, jemi deshmitare te saj edhe ne, prandaj mundeni dhimbjen duke i shkruar krenarise.

pershendetje nga une dhe familja ime
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Adem Berisha
V.I.P
V.I.P
Adem Berisha

Numri i postimeve : 146
Registration date : 03/09/2007

Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" Empty
MesazhTitulli: Ata qė kanė vlera nė, njohin dhe ēmojnė vlerat e tė tjerėve   Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" EmptyWed Oct 31, 2007 2:11 pm

Pėrshendetje vėllazėrore e shpirtėrore pėr besa-besė,

ēka tė them? mė keni lėnė pa fjalė me kėtė qė keni shkruar pėr mua. Poezinė tė cilen mė keni kushtuar "Pėr ty vėlla Adem Berisha", e konsideroj si dhuraten mė tė ēmueshme qė mund tė vij vetėm nga miqtė e vėrtetė tė shpirtit dhe zemrės. Ate do ta mbaj bashkė me shkrimet e mia dhe edhe pas meje ajo do tė jetojė pranė fėmijėve dhe tė dashurve tė mi.
Ajo qė thoni se poezitė qė unė kam shkruar kanė vlera tė ēmueshme dhe se i lexoni edhe para fėmijėve tuaj me nga disa herė, mua tej mase mė entuziazmon dhe jep kurajo qe tė vėj nė funkcion tėrė potencialin tim modest fizik e mendor qe tė vazhdoj edhe mė tej me shkrime tė tilla, e mundėsisht edhe mė tė mira, duke shpresuar se pozitivisht do tė ndikoj tek fėmijtė dhe tė rinjtė qe tė brumosen me ndjenja sa mė tė fuqishme kombtare. Nėse sadopak do tė kem sukses nė kėtė drejtim, kjo do tė jetė kėnaqėsia dhe suksesi i im mė i madh i mundėshėm i jetės.
Por me kėtė rast unė dua qė me plot tė drejtė tė konstatoj se vepra ime ėshtė vetėm njė guralec i vockėl nė kalanė e krijimtarisė sė krijuesėve tanė tė mirėfilltė e me vlera grandioze tė cilėt ua shkojnė edhe shumė krijuesėve tė mėdhenj nė rang bote.
Megjithate, edhe unė me atė "kaēikun e strincės" do tė pėrpiqem tė bėj diēka sadopak tė dobishme pėr tė gjithė neve.
Sami Frashėri nė mesin e shumė fjalėve tė urta thot edhe kėtė :
"Njeriu i cili gjatė jetės sė tij nuk bėn asgjė pėr tė miren e njerėzimit, ėshtė si tė jetė, si tė mos jetė fare".
Secili njeri ka mundėsi tė bėjė diēka tė tillė, sė paku tė lindė, rritė, edukojė dhe formojė pasardhės tė mirė. Unė jam i sigurtė se ju pikėrisht kėtė edhe po e bėni duke punuar me fėmijėt tuaj nė kėtė drejtim. Uroj dhe lutem qė ata tė jenė jetėgjatė, fatlumė dhe tė bėhen yje siē prindėrit dhe gjithė ne dashamirėt dėshirojmė.
Nga zemra ju pėrshendetė Juve dhe familjen tuaj tė nderuar i juaji xhaxhi Adem Berisha.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Adem Berisha
V.I.P
V.I.P
Adem Berisha

Numri i postimeve : 146
Registration date : 03/09/2007

Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" Empty
MesazhTitulli: Vetėm pėr at-mėmdhe e vlenė tė vdiset   Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" EmptyWed Oct 31, 2007 2:29 pm

DASMA E LIRISĖ

Eu sa leu dielli o mbi at koder
u hap lajmi-o n’Shkup e n’Shkoder
nga Evropa e n’Amerikė,
nga Azia nė Afrikė,
prej andej n’Australi
se n’Kosovė ka njė risi
i madh e i vogel o janė bė njė
eu kanė nisė luften o pėr Liri.

Eu n’Dukagjin t’Binak Alisė,
u lidh Besa e shqiptarisė,
me iakėthyepushken Serbisė,
pėr t’a mbrojtė pragun e sh’pisė
si luaj djemtė e Lirisė
tė betuar n’besė tė Zotit
si ē'vepruan tė parėt e motit
si nė kohen e Kastriotit
eu i ranė n’ballė armikut t’sotit

Eu n’at Prekaz tė Ahmet Delisė,
nė ABC-nė e trimėrisė,
nė Piramiden e burrėrisė,
u nis dasma e Lirisė
nen flamurin e Pavarėsisė
iu ndėrruan rrjedhat e historisė
iu kėthye nderi shqiptarisė
grusht i madh iu dha Sėrbisė
eu iu thyen planet o tė Rusisė.

Eu n’Shalė tė Bajgorės sė Boletinit
nė vendlindjen e Isa trimit,
trimit tė Vlorės e gjithė Shqipėrisė
i madh e i vogel o janė que n’kėmbė
ndal Sėrbisė o na i kanė thėnė
Nish, Prokuple na i ke marrė
ke marrė Vranjen me Kurshumli
Ulqin, Plavė edhe Guci
ke cungue at Iliri
na i ke veshė trojet me tė zi
eu tė vraftė zoti me gjithė Rusi.

Eu n’at Grykė tė Llapit tė Bec Sinanit,
digės sė gjallė tė kėtij vatanit,
Shaqir Grishės e trimav’ t’motit
qė u flijuen pėr ditė tė sotit –
si luaj djemtė e malėsisė
dalin n’skenė Yjtė e Lirisė
si nė krahėt tjerė tė shqiptarisė
kundėr tė keqės e padrejtėsisė,
kundėr presė e barbarisė,
kundėr dhunės e mizorisė
tė ushtruar gjithė prej Sėrbisė
eu qysh prej shekujsh tė historisė.

Eu n’ballė t’furtunės – o prinė Zahiri,
Edmond Hoxha dhe Hakifi
sypatrembur si zana tė malit
pėrgjatė Llapit e tėrė Gollakut,
Nerodimės e Karadakut,
Kaēanikut tė Idriz Seferit
pa iu nda kurr fushės sė nderit,
si stėrnipa tė Skėnderit,
si stėrnipa tė Kastriotit,
pa iu tremb pushkės as topit
e bėjnė luften pėr liri tė pop’llit
eu jo pėr poste as tė liga tė sodit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrebelja
V.I.P
V.I.P
rrebelja

Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" Empty
MesazhTitulli: Re: Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI"   Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" EmptySat Nov 03, 2007 5:13 pm

o baca adem ndoshta fjalet jan te pakte edhe nuk mjaftojn per te shpreh kenaqesin qe ndjej kur i lexoj keto poezi te bukura ,edhe pse dhembja te ka pushtu shpirtin por lapisi yt nuk ndalon se shkruari edhe nuk e besoj qe do ndaloj ndonjeher veprat tua do jetojn shekuj te ter o baca jon te pergezoj shum edhe gjdo te mir te deshiroj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Adem Berisha
V.I.P
V.I.P
Adem Berisha

Numri i postimeve : 146
Registration date : 03/09/2007

Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" Empty
MesazhTitulli: Re: Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI"   Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" EmptySat Nov 03, 2007 11:43 pm

Veēanėrisht tė rrespektuarit rrebelja, besa-besė, Shaban Cakolli, por edhe shumė e shumė tjerė tė dashurit/rat e mi,-
po si tė shpreh unė kėnaqėsinė time qė kam rastin, anipse indirekt, tė njihem e tė bashkėpunoj me miq e dashamirė tė mėdhenj siē jeni JU.
Si tė shpreh falenderimin tim pėr komentet dhe vlerėsimet tuaja lidhur me disa shkrime, po edhe modeste, qė bėj unė kohė pas kohe. Unė nuk bėj asgjė tė veēantė veēse shpreh, me aq sa mundem, ndjenjat e mia dhe ato i vėj nė letėr. Pėr atdheun gjithėsesi kemi borxhe tė mėdha e unė pėr kėtė bėj fare pak. Po ju citoj njė fjalė tė njė patrioti shumė tė madh e luftetari pėr Shqipėrinė etnike dhe bashkimin kombėtar i cili u pushkatua sipas aktakuzės sė prokurorit e antishqiptarit tė pėrbetuar Ali Shukrija nė verė tė vitit 1947, UKĖ SADIKUT, birit tė Sadik Ramė Gjurgjevikut, komandantit tė pėrgjithėshėm tė lėvizjės kombtare tė vitit 1919, i cili thonte :
"Kot po e ha buken e popullit nėpėr male" edhepse sigurisht qė nuk ishte ashtu. (Mr.Asllan Krasniqi: Klina me rrethinė nė valėt e historisė.
Edhe njė herė JU falenderoj nga zemra dhe prap po JU them mos ėshtė pak tepėr gjithė kjo qė thoni pėr mua. Unė jam i vockėl dhe kam forcen e njė strince kėshtuqė nuk mund tė bėj mė tepėr se tė vėj njė guralec nė kalanė e atdhedashurisė por edhe tė krijimtarisė sė krijuesėve tonė tė mėdhenj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
besa-bese
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" Empty
MesazhTitulli: Re: Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI"   Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" EmptySat Nov 03, 2007 11:50 pm

Vella Adem Berisha,

Cdo here qe verej se jeni kuqeni ne forum,me padurim pres ndonje rresht nga ju, prandaj kerkesen time dhe tonen ne pergjithsi bejeni si rregull, ju letem shpirterisht qe se paku nga cdo vizite e juaja qe na e beni ta pasuroni forumin me nga nje poezi se paku.

Prezenca juaj na jep vullnetin, deshiren, udhezimin dhe na nxite qe te jemi edhe me aktive.


Viziten tuaj te radhes qe do ta beni, kemi nje befasi per ju!

Nga zemra ju pershendes ne emrin tim dhe stafit te forumit
Bashkimi Kombetar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" Empty
MesazhTitulli: Re: Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI"   Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" EmptySat Nov 03, 2007 11:58 pm

Tė kemi flamurtarė baca Adem,kur ty tė kemi kėtu ne ndjehemi mė mirė,mė tė frymėzuar,mė energjik.Na duhesh kėtu direkt nė kėtė rubrikė.Ti je njeri i madh,i vlerėsuar nga ne,ėshtė mirė qė
ti vetės tėnde ithua i vogėl,sepse ashtu thonė burrat e mėdhenj.
Kėtu me ne po bashkėpunon direkt,sapėr njohėjen indirekte ke pak tė drejtė,por shpejt do tė njihemi direkt,do tė pimė kafe bashkė,sekush do paguaj e bėjmė me short.Shėndet tė mirė bacė,mos lėsho penden nga dora,shkruaj,shkruaj,shkruaj
Tė pėrqafoj ngrohėt edhe pse nga larg.

Tė dua shumė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
mujota
V.I.P
V.I.P
mujota

Female
Numri i postimeve : 219
Age : 23
Vendi : Mollopolc
Registration date : 13/06/2011

Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" Empty
MesazhTitulli: Re: Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI"   Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" EmptyWed Jun 15, 2011 12:05 pm

Une jam antare e re ne kete forum por besomni kam fituar nje pershtypje qe kam bere mire qe jam regjistruar.Sipas meje ja vlen te jesh pjes e ketij forumi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
mujota
V.I.P
V.I.P
mujota

Female
Numri i postimeve : 219
Age : 23
Vendi : Mollopolc
Registration date : 13/06/2011

Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" Empty
MesazhTitulli: Re: Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI"   Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" EmptyWed Jun 15, 2011 12:06 pm

Se di


Kur pikat e shiut do flasin,
kur dielli do qesh me ne,
kur hena s'do na shoqeroj naten,
nje ndryshim ju veni re?!!..

Dhe ju do mundoheni
ta prekni ajrin me dore,
duke harruar se nuk preket dot...
Do te lundroni me fantazmat e jetes
dhe do kaloni kohen kot...

Por bota nuk eshte sic duket,
por eshte sic ti e ndjen!!..
Te gjitha te kqijat le te zhduken
nje e keqe prap do t'gjen.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Adem Berisha
V.I.P
V.I.P
Adem Berisha

Numri i postimeve : 146
Registration date : 03/09/2007

Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" Empty
MesazhTitulli: Mirėse erdhe anėtarja e re mujota   Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" EmptyWed Jun 15, 2011 3:24 pm

Pėrshėndetje e nderuara anėtare e re mujota dhe mirėse erdhe nė forumin Bashkimi kombėtar e pikėrisht nė temėn "Nga KRENARIA DHE PIKĖLLIMI". Jam i sigurt se kėtu do tė gjejsh vetėn dhe hapėsirėn e duhur tė komunikimit e bashkėpunimit tė mirėfilltė me stafin e forumit dhe gjithė anėtarėt e tij si dhe tė prezantimit tė krijimve tuaja tė cilat, siē vėrej unė nga poezia mė lartė "Se di", do tė jenė premtuese dhe me vlera tė ēmuara letrare-artistike. Ndonėse mua aspak nuk mė pengon tė postoni nė kėtė temė, shpresoj dhe besoj tė keni njė vėllim tė konsiderueshėm krijimesh si dhe do tė krijoni nė vazhdimėsi, ndaj do tė ishte mirė tė hapni njė temė tė re ku do tė postonit rregullisht shkrimet tuaja. Urime dhe suksese pafund.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
mujota
V.I.P
V.I.P
mujota

Female
Numri i postimeve : 219
Age : 23
Vendi : Mollopolc
Registration date : 13/06/2011

Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" Empty
MesazhTitulli: Re: Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI"   Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" EmptyWed Jun 15, 2011 3:56 pm

Faleminderit,por me fal nese kam bere ndonje gabim,vertet nuk i di mire si shkojn gjerat ketu,ngase ky eshte vetem fillimi im dhe ndoshta me kuptoni.Por shpresoj qe do ja kaloj mire ketu ne mesin tuaj!?..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" Empty
MesazhTitulli: Re: Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI"   Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" EmptyWed Jun 15, 2011 11:07 pm

Te uroj nje mirseardhje ne forumin BK. Mujota
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" Empty
MesazhTitulli: Re: Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI"   Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" EmptyWed Jun 15, 2011 11:35 pm

Mujot a je i Mulllapolcit apo tjeter kahit pershendetje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
mujota
V.I.P
V.I.P
mujota

Female
Numri i postimeve : 219
Age : 23
Vendi : Mollopolc
Registration date : 13/06/2011

Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" Empty
MesazhTitulli: Re: Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI"   Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" EmptyThu Jun 16, 2011 9:38 am

E Mollopolcit jam,pershendetje edhe nga ana ime
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" Empty
MesazhTitulli: Re: Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI"   Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" EmptyThu Jun 16, 2011 3:45 pm

Sa mir dot thot qenke mes jezerci,pom duket mpaske daj!?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
mujota
V.I.P
V.I.P
mujota

Female
Numri i postimeve : 219
Age : 23
Vendi : Mollopolc
Registration date : 13/06/2011

Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" Empty
MesazhTitulli: Re: Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI"   Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" EmptyThu Jun 16, 2011 4:19 pm

Hahahah ndoshta nuk i dihet.Jezercin e kam afer, ama se di!?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" Empty
MesazhTitulli: Re: Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI"   Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" EmptyThu Jun 16, 2011 6:21 pm

Jo duhet me dit ku i ke dajt,mose qenke i ri ne mosh,ti ndoshta jo, veqse Babi yt-mixhallaret duhet pa tjeter te i ken dajt -nipa te jezercit, pyti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
mujota
V.I.P
V.I.P
mujota

Female
Numri i postimeve : 219
Age : 23
Vendi : Mollopolc
Registration date : 13/06/2011

Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" Empty
MesazhTitulli: Re: Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI"   Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" EmptyThu Jun 16, 2011 7:15 pm

hej une dajt i kam tjeter vend e para edhe e di.E dyta s'jam djale po vajze nashta babi jem ka najsen ne jezerc po iden nuk e kam
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" Empty
MesazhTitulli: Re: Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI"   Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI" Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Nga "KRENARIA DHE PIKĖLLIMI"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: