Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 "DITET E PLEJADES” ERSEKE

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

"DITET E PLEJADES” ERSEKE Empty
MesazhTitulli: "DITET E PLEJADES” ERSEKE   "DITET E PLEJADES” ERSEKE EmptySun Aug 05, 2012 9:51 pm


NJOFTIM
PEGAISTE DHE PEGAISTĖ, KRIJUES NGA SHQIPERIA, KOSOVA , MAQEDONIA, MALI I ZI E DIASPORA JEPNI KONTRIBUTIN TUAJ NE ZHVILLIMIN ME NIVEL TE LARTE TE KESAJ GJETJE FESTUESE DHE EVIDENTUESE, VEPRIMTARIA “DITET
E PLEJADES” NE KUADRIN E 100 VJETORIT TE SHPALLJES SE PAVARESISE SE SHQIPERISE
1.Kudo qė ndodheni me njė poezi tė bukur me temė Pavarėsinė, rilindasit, heroizimin, trimėrinė , Fan Nolin e tė tjerė ju mund tė bėheni pjesė e veprimtaris ėmadhore dy ditore te Ersekės ‘DITĖT E PLEJADĖS”. Poezia jua do tė recitohet nė mItingun e Ersekės dhe do tė pėrfshihet nė librin antologjik qė do tė botohet pas veprimtarisė nga Bashkia e Ersekės pėr kėtė event.
2. Kush prej jush dėshiron qė pasuria krijuese tė jetė fond i Bibliotekės sė qytetit tė Ersekės t’i dėrgoi ato nė adresėn : Bibioteka e Qytetit te Ersekės pėr veprimtarinė “DITĖT E PLEJADĖS”. N ėkėtė veprim obligues pėrfshihen tė gjithė krijuesit kudo qė ndodhen nė Shqipėri, Kosovė , mal tė Zi, Maqedoni e gjetkė qė dėshirojnė tė kryejėnė njė akt tė tillė , pasi nė ditėn e parė nė kėtė qytet do tė organizohet njė PANAIR- EKSPOZE, i cili do tė zhvillohet me mjediset e Bibliotekės sė Qytetit tė Ersekės… , ku do tė marrin pjesė dhe krijuesit e Kolonjės me pasurinė e tyre creative.
3. Ēdo pegaist , pegaiste apo krijues nga Shqipėria, Kosova , Mali i Zi, Maqedonia apo nga Diaspora mundtė dėrgojė mesazhe dhe pėrshėndetje pėr kėtė veprimtari kėtu nė kėtė faqe .
4. Po kėshtu kush dėshiron tė dėrgoi mendime pėr veprėn shumėplanshe tė Fan S. Nolit , poetit Dhori Qirjazi ( i ndarė nga jeta ) , bejtarit Hasan Zyko Kamberit, mundta bėjė kėtė duke dhėnė kontribut nė tė mir tė kėsaj veprimtarie , e cila kėshtu merr karakter gjithpėrfshirės…
5. Pjesėmarrėsit nė kėtė veprimtari, tė shfaqur edhe kėtu nė kėtė faqe tė pėrgatitin librat e tyre pėr nė Panair- Ekspoze , poezinė dhe materialet pėr objektet e kėsaj veprimtarie …

PRESIM POEZINE TUAJ DHE GJITHĒAK QĖ PARASHTRUAM MĖ LART NE MESAZHE FACEBOOK, OSE NE NJE MUNDESI TJETER E -MAIL : pegasi2003@yahoo.com
Jepni kontributin Tuaj!
Poezite tuaja dhe materialet i presim deri me 12 gusht...
PRESIDENCA E LNPSHA”PEGASI” ALBANI
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

"DITET E PLEJADES” ERSEKE Empty
MesazhTitulli: Re: "DITET E PLEJADES” ERSEKE   "DITET E PLEJADES” ERSEKE EmptySun Aug 05, 2012 9:51 pm

PEGASI NE ERSEKE ...NE ERSEKE LNPSHA "PEGASI" ALBANIA DO TE PREZANTOJE LIBRIN ANTOLOGJIK TE SUKSESSHEM "KORSI E HAPUR" 2 , KU JANE TE PERFSHIRE RRETH 200 POETE NGA VENDI DHE BOTA, NE 12 GJUHE , REVISTEN "PEGASI' DHE REVISTEN "PEGASI, B
UKURIA DHE SHENDETI NE FOKUS"...
NJE PARAQITJE E LIBRIT DHE REVISTAVE DINJITOZE ...
PARAQITJA DO TE BEHET NE SHQIP, ANGLISHT DHE ITALISHT ...MEQELLIM NJOHJE TE SIMOTRAVE DHE TE ANETAREVE TE LNPSHA "PEGASI" ALBANIA NGA 40 VENDE TE BOTES...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
 
"DITET E PLEJADES” ERSEKE
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: