Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Pika ime Lumturi shpirtėzuar nė sytė e mi Aleksandra Shabani

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

Pika ime Lumturi shpirtėzuar nė sytė e mi Aleksandra Shabani Empty
MesazhTitulli: Pika ime Lumturi shpirtėzuar nė sytė e mi Aleksandra Shabani   Pika ime Lumturi shpirtėzuar nė sytė e mi Aleksandra Shabani EmptySun Aug 05, 2012 9:37 pm

Pika ime Lumturi shpirtėzuar nė sytė e mi .......!!!


Edhe sot njė ditė mė shumė si njė presje e shtangur
e rrokullis veten time nė numėrim…:
Njė pikė (.)
Dy pika (..)
Tri pika (...)
Katėr pika (....)
Pesė pika (.....)
Gjashtė pika (......)
Shtatė pika (.......)
Pafund pika... ( infinit numėroj................................. )
Pėrmalluar shikimin ta thelloj brenda pikave...
I pres prej qiellit,
Prej botes tjetėr t’i shkėput nė kėrcimin tim jetėsor...!!!
Nė rrėfimin e disa momenteve lexoj
Pika tė shkurtra nė horizont...
Kėputur nga zgjimi i tyre nė kėrkim afatgjatė...!!!
me sy mbyllur i ndjek,
t’i prek nė trajektoren e dėshiruar,
dua tė prehem nė to,
njė emėr pėrjetėsie ta shkruaj nė grushtin e zemrės...!!!
E nėse pėrhumbėm brenda ekuacionit tė njė pike,
Ajo, sikur me zhduket nė ajėr......!!!
Dhe unė, s’di tė ndalem nė rrugėtim...
Dhe me Pikėn mė tė ėmbėl tė puthem,
me gjurmėn e saj kėrkoj tė dehem nė vazhdim,
ta bashkoj me veten atė prekje,
ta vendos si njė unazė nė shpirt...!!!
Dhe asaj, Pikės sime te lumturisė,
t’i lė takim nė orėn e momentit tim...
nė vendin mė tė bukur,
ku rilindjen ta shikoj nė sytė e mi...!!!
Fytyrėn e saj ta ruaj si Ikonėn Time tė Jetės,
Ikona Ime: Lumturiiii...!!!....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
 
Pika ime Lumturi shpirtėzuar nė sytė e mi Aleksandra Shabani
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: