Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 EmptySat Jul 21, 2012 10:10 pm

19.15 -19.30 NJĖ GUIDĖ POETIKE NĖ GJIROKASTĖR, SHKREPJE BLICASH
(RRUGA E PAZARIT, FANTAZIA, RRUGA “ALQI KONDI”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 EmptySat Jul 21, 2012 10:10 pm

19.30 -24.00
TE LOKALI I EMERUAR ENKAS PER KETE VEPRIMTARI “
“SHTATĖ DITĖT E BUKURA TĖ JAVĖS NĖ LAGJEN 11 JANARI” KU ĖSHTĖ DHE QENDRA E DEGĖS SĖ LIDHJES NDĖRKOMBĖTARE TĖ POETĖVE, SHKRIMTARĖVE DHE ARTISTĖVE “PEGASI” ALBANIA, DEGA GJIROKASTĖR
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 EmptySat Jul 21, 2012 10:11 pm

”RRUGĖTIM PROFIL PEGASI INTERNACIONAL”
FILLON VEPRIMTARIA “POETI DHE LUMTURIA“


*Himni i Flamurit i Shqipėrisė
*NDERIM PER POETET E MĖDHENJ TĖ KOMBIT:
NAIM FRASHĖRI, ANDON ZAKO ĒAJUPI, PASHKO VASA , FAN NOLI E TJERE .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 EmptySat Jul 21, 2012 10:12 pm

*SEKUENCA RECITIMESH NGA AKTORĖT MARGARITA XHEPA, MIRUSH KABASHI, RESHAT ARBANA (PASQYRIM NĖ MONITOR)
*LIDHJA NDĖRKOMBĖTARE E POETĖVE , SHKRIMTARĖVE DHE ARTISTĖVE “PEGASI“ ALBANIA POWER POINT
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 EmptySat Jul 21, 2012 10:12 pm

*LĖVIZJA E MADHE PEGASIANE " Ē'ESHTE LUMTURIA?
*JEMI TĖ GJITHĖ ĖNGJĖJ... EJANI TĖ FLUTUROJMĖ SĖ BASHKU
200 POETĖ NGA VENDI DHE BOTA NĖ ANTOLOGJI
*“SHTATĖ DITĖT E BUKURA TĖ JAVĖS “ POĖER POINT
KREATURA E TYRE .....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 EmptySat Jul 21, 2012 10:13 pm

“SHTATĖ DITĖT E BUKURA TĖ JAVĖS“ PROFIL
TE FOKUSUAR POETĖT DHE ARTISTET E “JAVĖS POETIKE“ :
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 EmptySat Jul 21, 2012 10:13 pm

”E HĖNĖ” Majlinda Shabani (Aleksandra) poete, pėrkthyese ; Jorgo Telo, poet, shkrimtar ,Ligor Shyti, shkrimtar(Pėrmet)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 EmptySat Jul 21, 2012 10:13 pm

“E MARTĖ: Jorgo Roze, artist, kompozitorKujtim Dule , kompozitor, Aristotel Gushi , artist
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 EmptySat Jul 21, 2012 10:13 pm

“E MĖRKURĖ : Sotiraq Paskali publicist, cirkuist, piktor, skulptor , Manol Basho poet, Nikola Dhimo, poet, Kristaq Gushi, poet , Dhimo Konomi , shkrimtar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 EmptySat Jul 21, 2012 10:14 pm

“E ENJTE “, Xhelal Angoni, kėngėtar (bariton), Elefteria Kallojeri , poete
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 EmptySat Jul 21, 2012 10:14 pm

“E PREMTE” Kristo Stoja publicist, At Theodhori Nikolla , poet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 EmptySat Jul 21, 2012 10:14 pm

“E SHTUNĖ: Hadėr Mevlani, poet, Dritan Kardhashi, pėrkthyes (anglisht)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 EmptySat Jul 21, 2012 10:14 pm

“E DIEL“ Stavri Ēati, piktor , Dhimitėr Miti, poet(Pėrmet), Stefan Papamihali, skulptor, Sofokli Telo, piktor
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 EmptySat Jul 21, 2012 10:15 pm

PEGASI ANTOLOGJI POETIKE “ KORSI E HAPUR “ OPEN LANE “ 2

*KUMTE TE SHKURTRA PĖR POETĖT
*PAZAZHE NGA VEPRAT E POETĖVE , INTERPRETIME
*INTERVISTĖ : “SI NGJITEN SHKALLĖT E PASIONIT”
(ME POETĖT DHE POETET)
*ZBULESĖ E FENOMENIT TALENTOR
*KONKURRIM : POEZIA IME E LUMTURISĖ (INTERPRET VETJAK)
*DANCIM POETIK “SHTATĖ DITĖT E JAVĖS“
*“UNIVERSI DHE POETI“
*DIAGRAMA POETIKE
*PREZANTIM I REVISTĖS “PEGASI, BUKURIA DHE SHĖNDETI“
*SKICIME TE POETĖVE PJESĖMARRĖS NE VEPRIMTARI ....
*VALLĖZIM POETIK
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 EmptySat Jul 21, 2012 10:15 pm

NE FOKUS EDHE :
Lefter Dilo , studiues, Xhevat Kallajxhi, publicist (studiues) (pas vdekjes)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 EmptySat Jul 21, 2012 10:15 pm

*MARRIN PJESĖ PEGASIANĖ NGA SHQIPĖRIA, KOSOVA, GREQIA DHE BELGJIKA

PRESIDENCA E LNPSHA “PEGASI” ALBANIA
DEGA E LNPSHA”PEGASI” GJIROKASTĖR
GJIROKASTER, 20.07.2012
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 EmptySat Jul 21, 2012 10:15 pm

Gjirokastra, Chronicle in Stone

Gjirokastra is one of the most attractive towns in Albania. Gjirokastra (known as - the town of a thousand stairs), is of particular interest for its native architecture; the area on which it is built and its form resembling an extended Cyclopes hand. The characteristic houses clustered around the majestic fortress towering above them as a huge battle ship, are small fortresses in themselves. The great period of house construction extends from about 1800-1860.
Gjirokastra lies on the slopes of Gjere mountain, overlooking the river Drino. The first traces are to be found in the 1st century AD; it became an urban center by the thirteenth century. Gjirokastra is mentioned for the first time in a document of 1336, under the name of Argyropolihne (the township of Argyro), derived, according to the legend from a princess, Argyro, who hurled herself to her death from a tower to avoid falling into the hands of the invaders.
Gjirokastra had been under the Byzantine dominion until the late 14th century, when it passed under the control of the Albanian feudal prince Zanebisha. In the year 1432, Gjirokastra was captured by the Ottoman Turks. At this time Gjirokastra became the seat of the local Albanian feudal lords. In 1811, Ali Pasha Tepelena, after bombarding the fortress with artillery, forced the town to capitulate. Later on, Gjirokastra, was to play an important role as the cradle of the patriotic movement of the Albanian's for freedom and independence. In 1908, the Albanian detachment led by Ceciz Topulli, inflicted heavy casualties on the Ottoman troops. In 1940 -1941, during the Greek - Italian war, Gjirokastra became, once more a battlefield.
Today, Gjirokastra has a leather factory and a factory for the processing and the fermentation of tobacco, as well as a for manufacturing cigarettes etc.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 EmptySat Jul 21, 2012 10:18 pm

TE VEĒANTA TE PROGRAMIT TE GJIROKASTRES DATE 25 KORRIK , KU PERVEĒ KENGEVE TE ARTISTES SE MADHE VAĒE ZELA, "LARG DHE AFER" DHURATE PER PEGASIN E POETES SHKODRANE ZYLI GAXHOLLI, NE TE CILEN PER KETE POETE DO TE SHFAQET EDHE NJE VIDEO PER LIBRIN E SAJ DO TE TE ZEJE VEND NEPROGRAM DHE ............................
Ne ditelindjen e Pegasit ne Gjirokaster gjate ores 19.30 deri ne oren 24.00 nje vend te veēante do te zene dhe kenget e kengetares bukuroshe shkodrane DRITA UKAJ , ANETARE E LNPSHA "PEGASI" ALBANIA . NE N TINGUJT E MELODIVETE KENGEVE TE SAJ PGAISTET DO TE VALLEZOJNE NE DITENE TYRE TE LUMTURISE....
NE RUBRIKEN VALLEZUESE "DRITA SI..... DRITA "
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 EmptySat Jul 21, 2012 10:18 pm

25 korrik 2012 POETET

Pegasi ne Gjirokaster do te riperserite suksesin e veprimtarive te tij te medha .. qe ka zhvilluar ne kete qytet te jashtezakonshem...Ne kete qytet kudo ku hedh hapin produktohet magji, produktohet poezi, ka shndritje dhe rrezellim, ha diellezim dhe henezim; gjithēka ketu flet dhe vallezon, rrefen dhe degjon... ... Protagoniste do te jene serish disa prej ketyre qe shihni ketu ne kete mozaik fotografish , por kete radhe do te kete nje veprimtari permastore ne shume mjedise , ambiente duke i dhene flatra poetikes, guides poetike, turizmit familjar, respektimit te figurave te ndritura te Kombit , mjedise te leximit Bibliotekes se qytetit, krijimit te nje minibiblioteke te librit universal ne Shtepine Kotoni; te kulturimit, te prezantimit te poeteve, madje, dhe te atyre qe, per shkak te demtimeve fizike nuk mund te marrin pjese ne veprimtari te tilla, por LNPSHA "PEGASI" Albania shkon te ta , i mban ne kujdes, u jep force per te vijuar..., i respekton Ne celebrojme per here te pare guiden poetike ne Ēajup me kaq poete, per te shijuar bukurite magjike ... Dhe ne kete veprimtari marrin pjese poete , shkrimtare , artiste nga Gjirokastra, Tirana, Permeti, Gramshi, Fieri , Tepelena, Libohova krijues te ardhur nga Greqia, Belgjika e tjere...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Sponsored content
GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: