Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 EmptySat Jul 21, 2012 10:10 pm

19.15 -19.30 NJË GUIDË POETIKE NË GJIROKASTËR, SHKREPJE BLICASH
(RRUGA E PAZARIT, FANTAZIA, RRUGA “ALQI KONDI”
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 EmptySat Jul 21, 2012 10:10 pm

19.30 -24.00
TE LOKALI I EMERUAR ENKAS PER KETE VEPRIMTARI “
“SHTATË DITËT E BUKURA TË JAVËS NË LAGJEN 11 JANARI” KU ËSHTË DHE QENDRA E DEGËS SË LIDHJES NDËRKOMBËTARE TË POETËVE, SHKRIMTARËVE DHE ARTISTËVE “PEGASI” ALBANIA, DEGA GJIROKASTËR
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 EmptySat Jul 21, 2012 10:11 pm

”RRUGËTIM PROFIL PEGASI INTERNACIONAL”
FILLON VEPRIMTARIA “POETI DHE LUMTURIA“


*Himni i Flamurit i Shqipërisë
*NDERIM PER POETET E MËDHENJ TË KOMBIT:
NAIM FRASHËRI, ANDON ZAKO ÇAJUPI, PASHKO VASA , FAN NOLI E TJERE .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 EmptySat Jul 21, 2012 10:12 pm

*SEKUENCA RECITIMESH NGA AKTORËT MARGARITA XHEPA, MIRUSH KABASHI, RESHAT ARBANA (PASQYRIM NË MONITOR)
*LIDHJA NDËRKOMBËTARE E POETËVE , SHKRIMTARËVE DHE ARTISTËVE “PEGASI“ ALBANIA POWER POINT
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 EmptySat Jul 21, 2012 10:12 pm

*LËVIZJA E MADHE PEGASIANE " Ç'ESHTE LUMTURIA?
*JEMI TË GJITHË ËNGJËJ... EJANI TË FLUTUROJMË SË BASHKU
200 POETË NGA VENDI DHE BOTA NË ANTOLOGJI
*“SHTATË DITËT E BUKURA TË JAVËS “ POËER POINT
KREATURA E TYRE .....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 EmptySat Jul 21, 2012 10:13 pm

“SHTATË DITËT E BUKURA TË JAVËS“ PROFIL
TE FOKUSUAR POETËT DHE ARTISTET E “JAVËS POETIKE“ :
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 EmptySat Jul 21, 2012 10:13 pm

”E HËNË” Majlinda Shabani (Aleksandra) poete, përkthyese ; Jorgo Telo, poet, shkrimtar ,Ligor Shyti, shkrimtar(Përmet)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 EmptySat Jul 21, 2012 10:13 pm

“E MARTË: Jorgo Roze, artist, kompozitorKujtim Dule , kompozitor, Aristotel Gushi , artist
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 EmptySat Jul 21, 2012 10:13 pm

“E MËRKURË : Sotiraq Paskali publicist, cirkuist, piktor, skulptor , Manol Basho poet, Nikola Dhimo, poet, Kristaq Gushi, poet , Dhimo Konomi , shkrimtar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 EmptySat Jul 21, 2012 10:14 pm

“E ENJTE “, Xhelal Angoni, këngëtar (bariton), Elefteria Kallojeri , poete
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 EmptySat Jul 21, 2012 10:14 pm

“E PREMTE” Kristo Stoja publicist, At Theodhori Nikolla , poet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 EmptySat Jul 21, 2012 10:14 pm

“E SHTUNË: Hadër Mevlani, poet, Dritan Kardhashi, përkthyes (anglisht)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 EmptySat Jul 21, 2012 10:14 pm

“E DIEL“ Stavri Çati, piktor , Dhimitër Miti, poet(Përmet), Stefan Papamihali, skulptor, Sofokli Telo, piktor
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 EmptySat Jul 21, 2012 10:15 pm

PEGASI ANTOLOGJI POETIKE “ KORSI E HAPUR “ OPEN LANE “ 2

*KUMTE TE SHKURTRA PËR POETËT
*PAZAZHE NGA VEPRAT E POETËVE , INTERPRETIME
*INTERVISTË : “SI NGJITEN SHKALLËT E PASIONIT”
(ME POETËT DHE POETET)
*ZBULESË E FENOMENIT TALENTOR
*KONKURRIM : POEZIA IME E LUMTURISË (INTERPRET VETJAK)
*DANCIM POETIK “SHTATË DITËT E JAVËS“
*“UNIVERSI DHE POETI“
*DIAGRAMA POETIKE
*PREZANTIM I REVISTËS “PEGASI, BUKURIA DHE SHËNDETI“
*SKICIME TE POETËVE PJESËMARRËS NE VEPRIMTARI ....
*VALLËZIM POETIK
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 EmptySat Jul 21, 2012 10:15 pm

NE FOKUS EDHE :
Lefter Dilo , studiues, Xhevat Kallajxhi, publicist (studiues) (pas vdekjes)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 EmptySat Jul 21, 2012 10:15 pm

*MARRIN PJESË PEGASIANË NGA SHQIPËRIA, KOSOVA, GREQIA DHE BELGJIKA

PRESIDENCA E LNPSHA “PEGASI” ALBANIA
DEGA E LNPSHA”PEGASI” GJIROKASTËR
GJIROKASTER, 20.07.2012
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 EmptySat Jul 21, 2012 10:15 pm

Gjirokastra, Chronicle in Stone

Gjirokastra is one of the most attractive towns in Albania. Gjirokastra (known as - the town of a thousand stairs), is of particular interest for its native architecture; the area on which it is built and its form resembling an extended Cyclopes hand. The characteristic houses clustered around the majestic fortress towering above them as a huge battle ship, are small fortresses in themselves. The great period of house construction extends from about 1800-1860.
Gjirokastra lies on the slopes of Gjere mountain, overlooking the river Drino. The first traces are to be found in the 1st century AD; it became an urban center by the thirteenth century. Gjirokastra is mentioned for the first time in a document of 1336, under the name of Argyropolihne (the township of Argyro), derived, according to the legend from a princess, Argyro, who hurled herself to her death from a tower to avoid falling into the hands of the invaders.
Gjirokastra had been under the Byzantine dominion until the late 14th century, when it passed under the control of the Albanian feudal prince Zanebisha. In the year 1432, Gjirokastra was captured by the Ottoman Turks. At this time Gjirokastra became the seat of the local Albanian feudal lords. In 1811, Ali Pasha Tepelena, after bombarding the fortress with artillery, forced the town to capitulate. Later on, Gjirokastra, was to play an important role as the cradle of the patriotic movement of the Albanian's for freedom and independence. In 1908, the Albanian detachment led by Ceciz Topulli, inflicted heavy casualties on the Ottoman troops. In 1940 -1941, during the Greek - Italian war, Gjirokastra became, once more a battlefield.
Today, Gjirokastra has a leather factory and a factory for the processing and the fermentation of tobacco, as well as a for manufacturing cigarettes etc.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 EmptySat Jul 21, 2012 10:18 pm

TE VEÇANTA TE PROGRAMIT TE GJIROKASTRES DATE 25 KORRIK , KU PERVEÇ KENGEVE TE ARTISTES SE MADHE VAÇE ZELA, "LARG DHE AFER" DHURATE PER PEGASIN E POETES SHKODRANE ZYLI GAXHOLLI, NE TE CILEN PER KETE POETE DO TE SHFAQET EDHE NJE VIDEO PER LIBRIN E SAJ DO TE TE ZEJE VEND NEPROGRAM DHE ............................
Ne ditelindjen e Pegasit ne Gjirokaster gjate ores 19.30 deri ne oren 24.00 nje vend te veçante do te zene dhe kenget e kengetares bukuroshe shkodrane DRITA UKAJ , ANETARE E LNPSHA "PEGASI" ALBANIA . NE N TINGUJT E MELODIVETE KENGEVE TE SAJ PGAISTET DO TE VALLEZOJNE NE DITENE TYRE TE LUMTURISE....
NE RUBRIKEN VALLEZUESE "DRITA SI..... DRITA "
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 EmptySat Jul 21, 2012 10:18 pm

25 korrik 2012 POETET

Pegasi ne Gjirokaster do te riperserite suksesin e veprimtarive te tij te medha .. qe ka zhvilluar ne kete qytet te jashtezakonshem...Ne kete qytet kudo ku hedh hapin produktohet magji, produktohet poezi, ka shndritje dhe rrezellim, ha diellezim dhe henezim; gjithçka ketu flet dhe vallezon, rrefen dhe degjon... ... Protagoniste do te jene serish disa prej ketyre qe shihni ketu ne kete mozaik fotografish , por kete radhe do te kete nje veprimtari permastore ne shume mjedise , ambiente duke i dhene flatra poetikes, guides poetike, turizmit familjar, respektimit te figurave te ndritura te Kombit , mjedise te leximit Bibliotekes se qytetit, krijimit te nje minibiblioteke te librit universal ne Shtepine Kotoni; te kulturimit, te prezantimit te poeteve, madje, dhe te atyre qe, per shkak te demtimeve fizike nuk mund te marrin pjese ne veprimtari te tilla, por LNPSHA "PEGASI" Albania shkon te ta , i mban ne kujdes, u jep force per te vijuar..., i respekton Ne celebrojme per here te pare guiden poetike ne Çajup me kaq poete, per te shijuar bukurite magjike ... Dhe ne kete veprimtari marrin pjese poete , shkrimtare , artiste nga Gjirokastra, Tirana, Permeti, Gramshi, Fieri , Tepelena, Libohova krijues te ardhur nga Greqia, Belgjika e tjere...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Sponsored content
GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letërsia Shqiptare-
Kërce tek: