Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:01 pm

"PEGASI" ALBANIAWe are angels,
Two winged angels,
Joining the wings
We fly far above …
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:01 pm

We fly together
Like one body and soul,
To keep aglow
The symbol of Pegasi …
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:01 pm

In the free space
With a power of creation,
We break every myth,
The entire globe knows us…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:02 pm


We are pegaists
Free in spirit,
Throughout the Planet
We lead with light …
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:02 pm

A sun beatifies us
A constellation shines us,
Pegaist-eagles
Of Mother Albania
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:02 pm

DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN


GJIROKASTER, ALBANIA

DATĖ 25 KORRIK 2012 , DITĖ E MĖRKURĖ


NĖ GJIROKASTER ZHVILLOHET VEPRIMTARIA E MADHE LETRARE PEGASIANE " “Ē'ESHTE LUMTURIA?” , N Ė KUADRIN E 100 VJETORIT TĖ SHPALLJES SĖ PAVARĖSISĖ DHE NĖ KUADRIN E DITĖLINDJES SE PEGASIT
”RRUGĖTIM PROFIL PEGASI INTERNACIONAL”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:03 pm

VEPRIMTARIA “POETI DHE LUMTURIA“


DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN

PROGRAMI I DITĖS SĖ DITĖLINDJES SĖ “PEGASIT”
DATĖ 25 KORRIK 2012 , DITĖ E MĖRKURĖ
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:03 pm

QYTETI I GJIROKASTĖR, QYTETI MAGJI, KU LINDI PEGASI SHQIPTAR
MARRIN PJESĖ POETĖ, SHKRIMTARĖ, STUDIUES,PUBLICISTĖ, INTELEKTUALĖ, NXĖNĖS, STUDENTĖ, TALENTE TĖ RINJ NGA GJIROKASTRA, TIRANA, PĖRMETI, TEPELENA, SARANDA E TJERĖ
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:03 pm

MARRIN PJESĖ GJITHASHTU: INTELEKTUALĖ DHE KRIJUES, TURISTĖ NGA GJERMANIA, HOLLANDA, GREQIA, ZVICRA E TJERĖ...

HIMNI I SHQIPĖRISĖ

VEPRIMTARIA FILLON ME NJE MINUTE ZI PER TE NDERUAR POETIT ALI PODRIMJA


SEKUENCA NGA SIMPOZIUMI I DYTĖ NDĖRKOMBĖTAR ”MUZA POETIKE PEGASI 2009”

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:03 pm

ORA 08. 30
NJĖ KAFE POETIKE TE BAR LULISHTE ”18 SHTATORI’ GJIROKASTĖR, KU LIDHJA KA ZHVILLUAR NJĖ SĖRĖ VEPRIMTARISH MADHORE DERI NĖ SIMPOZIUMIN E DYTĖ NDĖRKOMBĖTAR ”MUZA POETIKE PEGASI 2009” ME OBJEKT ”POEZIA BASHKĖKOHORE” KU MORĖN PJESĖ DHE 70 POETĖ NGA VENDE TĖ NDRYSHME TĖ BOTĖS.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:04 pm

ORA 09.00- 09.30 HOMAZHE TE SHTATORJA PROFESOR EQREM ĒABEJ (UNIVERSITET)NGA PEGASISTĖT
Kumt: ”Prof. Eqrem Ēabej, gjuhėtari, studiuesi i madh, hulumtuesi i shqipes, krenaria e saj ”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:04 pm

ORA 09.30-10.00 HOMAZH TE BUSTI I POETIT KOMBĖTAR ANDON ZAKO ĒAJUPI
Kumt: ”Andon Zako Ēajupi, poeti i madh i apelimit kombėtar”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:04 pm

ORA 10.00- 10.25 DHURIM I LIBRAVE TĖ REJA TĖ LNPSHA PEGASI ALBANIA ANTOLOGJIA ”KORSI E HAPUR” NJĖ ANTOLOGJI UNIVERSALE DHE REVISTĖS MĖ TĖ RE ”PEGASI BUKURIA DHE SHĖNDETI NĖ FOKUS” SI DHE LIBRA TĖ AUTORĖVE PEGASIANĖ PĖR TĖ PASURUAR FONDIN E BIBLIOTEKĖS SĖ QYTETIT TĖ GJIROKASTRĖS
Paraqitja e librit Antologjik”Korsi e Hapur” 2
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:05 pm

Aleksandra Shabani (anglisht, italisht)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:06 pm

10.25. 10.45 NĖ MJEDISET E BIBLIOTEKĖS SĖ QYTETIT ”Respekt pėr studiuesin e madh me vlera kombetare LEFTER DILON” DHĖNIE E TITULLIT TĖ LARTĖ ”KRIJUES I SHQUAR I LNPSHA „PEGASI” ALBANIA (PAS VDEKJES) DJALIT TĖ TIJ Dr. Llambi Dilo
Kumt: ”Vepra e Lefter Dilos duhet tė evidentohet, kontribut nė lėmin e historiografisė shqiptare”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:06 pm

10.45- 12.00 LNPSHA ”PEGASI” ALBANIA PRANĖ ANETAREVE TĖ SAJ
NĖ MJEDISET KU BANOJNĖ DHE JETOJNĖ KRIJUESIT
• PREZANTIM I VEPRIMTARISĖ SHKRIMORE TĖ ANĖTARIT TĖ LIDHJES POETIT KRISTAQ GUSHI (LAGJJA GRANICĖ, Rruga “Rexhep Qosja)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:07 pm

• JORGO S. TELO, POETI, SHKRIMTARI, ANETAR I W.P.S
PARAQITJA E VEPRIMTARISĖ SHUMĖPLANSHE E JORGO S. TELOS
LAGJJA “18 SHTATORI” Rruga “Xhorxh Soros”
INTERVISTA, SHFAQJE SEKUENCASH NGA VEPRIMTARIA LETRARE DHE FOLKLORISTIKE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:08 pm


“Pegasi dhe Perla”
12.00- 15.00 VIZITĖ E PEGAISTĖVE TE PERLA E FUSHĖS SĖ ĒAJUPIT
GUIDE TURISTIKO- POETIKE “Nėpėr bukurinė e Lunxhėrisė sė Koto Hoxhit, Pandeli Sotirit, Petro Pogės...”
Njė foto poetike nė Korez , ku Gjirokastra dhe rrethinat e saj duken nė pėllėmbė tė dorės...
Manifestim Poetik me poezi nga poetėt pjesėmarrės kushtuar Mėmėdheut, bukurisė natyrore e tjerė...

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:08 pm

Njohje me Perlėn e fushės sė Ēajupit, shpalosja e pėrrallės ...

PREZANTIM NĖ NJĖ MJEDIS FANTASTIK TĖ VEPRAVE TĖ DISA AUTORĖVE:
“Perla , profil i biskuar, Zagoria ” vepėr e poetit dhe shkrimtarit Kristaq F. Shabani nga Sekretari i Pėrgjithshėm i LNPSHA “PEGASI” ALBANIA poeti dhe shkrimtari Agron Shele
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:08 pm

Enrieta Sina, Astrit Kosturi, Perikli Shuli, Gjergj Nikolla
Nėpėr mjedisin bukuror tė Ēajupit , kontakt me “banorėt “ e tij...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:09 pm

KUARTET POETIK
Poemthi i rėnies sė kambanave tė nderimit
Simfonia 4/4 “ LUGINA E KATĖR GRYKAVE”(ZAGORIA)
DREKIM INTELIGJENT TE BRATI
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:09 pm

KTHIM NĖ GJIROKASTĖR , ndalje ne fshatin Erind
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:09 pm

PASDITE
18.00 -19.00 GJIROKASTRA NĖ NJĖ PLAN TJETĖR
TURIZMI FAMILJAR DHE POETIKA
MIRĖSEERDHĖT TE SHTĖPIA KOTONI ZONJA VITORI KOTONI
VELCOME THE KOTONI HOUSE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:10 pm

*NJĖ CEKJE E VEPRIMTARISĖ SĖ FAMILJES KOTONI
*PREZANTIM I VLERĖS NĖ FUSHĖN E TURIZMIT
*EKSPOZE E PUNIMEVE ME GREP , DRU
*KĖNDVĖSHTRIMI POETIK
”PUTHJA JOTE MĖ VDES, MĖ NGJALL….
Nga Kristaq F. Shabani
*PREZANTIM UNIVERSAL PEGASIAN (ANGLISHT, ITALISHT, GREQISHT E TJERE) LIBRI ANTOLOGJIK “KORSI E HAPUR”...
RECITAL , INTERPRETIME NGA ARTISTĖ DHE POETĖ
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:10 pm

*NJĖ MINIBLIOTEKĖ E LIBRIT UNIVERSAL NĖ SHTĖPINĖ KOTONI, NĖ DISPOZICION TĖ TURISTĖVE TĖ HUAJ QĖ VIZITOJNĖ GJIROKASTRĖN
VEPRA TĖ POETĖVE TĖ LNPSHA “PEGASI” ALBANIA NĖ DISA GJUHĖ, POETĖ , SHKRIMTARĖ NGA VENDI DHE NGA VENDE TĖ TJERĖ TĖ BOTĖS...
TĖ NJOHIM LETĖRSINĖ REALE MODERNE TĖ GJIROKASTRĖS DHE TĖ SHQIPĖRISĖ
NJĖ FOTO PARA SHTĖPISĖ KOTONI...

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Sponsored content
GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: