Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK

Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:01 pm

"PEGASI" ALBANIAWe are angels,
Two winged angels,
Joining the wings
We fly far above …
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:01 pm

We fly together
Like one body and soul,
To keep aglow
The symbol of Pegasi …
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:01 pm

In the free space
With a power of creation,
We break every myth,
The entire globe knows us…
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:02 pm


We are pegaists
Free in spirit,
Throughout the Planet
We lead with light …
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:02 pm

A sun beatifies us
A constellation shines us,
Pegaist-eagles
Of Mother Albania
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:02 pm

DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN


GJIROKASTER, ALBANIA

DATË 25 KORRIK 2012 , DITË E MËRKURË


NË GJIROKASTER ZHVILLOHET VEPRIMTARIA E MADHE LETRARE PEGASIANE " “Ç'ESHTE LUMTURIA?” , N Ë KUADRIN E 100 VJETORIT TË SHPALLJES SË PAVARËSISË DHE NË KUADRIN E DITËLINDJES SE PEGASIT
”RRUGËTIM PROFIL PEGASI INTERNACIONAL”
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:03 pm

VEPRIMTARIA “POETI DHE LUMTURIA“


DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN

PROGRAMI I DITËS SË DITËLINDJES SË “PEGASIT”
DATË 25 KORRIK 2012 , DITË E MËRKURË
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:03 pm

QYTETI I GJIROKASTËR, QYTETI MAGJI, KU LINDI PEGASI SHQIPTAR
MARRIN PJESË POETË, SHKRIMTARË, STUDIUES,PUBLICISTË, INTELEKTUALË, NXËNËS, STUDENTË, TALENTE TË RINJ NGA GJIROKASTRA, TIRANA, PËRMETI, TEPELENA, SARANDA E TJERË
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:03 pm

MARRIN PJESË GJITHASHTU: INTELEKTUALË DHE KRIJUES, TURISTË NGA GJERMANIA, HOLLANDA, GREQIA, ZVICRA E TJERË...

HIMNI I SHQIPËRISË

VEPRIMTARIA FILLON ME NJE MINUTE ZI PER TE NDERUAR POETIT ALI PODRIMJA


SEKUENCA NGA SIMPOZIUMI I DYTË NDËRKOMBËTAR ”MUZA POETIKE PEGASI 2009”

Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:03 pm

ORA 08. 30
NJË KAFE POETIKE TE BAR LULISHTE ”18 SHTATORI’ GJIROKASTËR, KU LIDHJA KA ZHVILLUAR NJË SËRË VEPRIMTARISH MADHORE DERI NË SIMPOZIUMIN E DYTË NDËRKOMBËTAR ”MUZA POETIKE PEGASI 2009” ME OBJEKT ”POEZIA BASHKËKOHORE” KU MORËN PJESË DHE 70 POETË NGA VENDE TË NDRYSHME TË BOTËS.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:04 pm

ORA 09.00- 09.30 HOMAZHE TE SHTATORJA PROFESOR EQREM ÇABEJ (UNIVERSITET)NGA PEGASISTËT
Kumt: ”Prof. Eqrem Çabej, gjuhëtari, studiuesi i madh, hulumtuesi i shqipes, krenaria e saj ”
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:04 pm

ORA 09.30-10.00 HOMAZH TE BUSTI I POETIT KOMBËTAR ANDON ZAKO ÇAJUPI
Kumt: ”Andon Zako Çajupi, poeti i madh i apelimit kombëtar”
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:04 pm

ORA 10.00- 10.25 DHURIM I LIBRAVE TË REJA TË LNPSHA PEGASI ALBANIA ANTOLOGJIA ”KORSI E HAPUR” NJË ANTOLOGJI UNIVERSALE DHE REVISTËS MË TË RE ”PEGASI BUKURIA DHE SHËNDETI NË FOKUS” SI DHE LIBRA TË AUTORËVE PEGASIANË PËR TË PASURUAR FONDIN E BIBLIOTEKËS SË QYTETIT TË GJIROKASTRËS
Paraqitja e librit Antologjik”Korsi e Hapur” 2
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:05 pm

Aleksandra Shabani (anglisht, italisht)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:06 pm

10.25. 10.45 NË MJEDISET E BIBLIOTEKËS SË QYTETIT ”Respekt për studiuesin e madh me vlera kombetare LEFTER DILON” DHËNIE E TITULLIT TË LARTË ”KRIJUES I SHQUAR I LNPSHA „PEGASI” ALBANIA (PAS VDEKJES) DJALIT TË TIJ Dr. Llambi Dilo
Kumt: ”Vepra e Lefter Dilos duhet të evidentohet, kontribut në lëmin e historiografisë shqiptare”
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:06 pm

10.45- 12.00 LNPSHA ”PEGASI” ALBANIA PRANË ANETAREVE TË SAJ
NË MJEDISET KU BANOJNË DHE JETOJNË KRIJUESIT
• PREZANTIM I VEPRIMTARISË SHKRIMORE TË ANËTARIT TË LIDHJES POETIT KRISTAQ GUSHI (LAGJJA GRANICË, Rruga “Rexhep Qosja)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:07 pm

• JORGO S. TELO, POETI, SHKRIMTARI, ANETAR I W.P.S
PARAQITJA E VEPRIMTARISË SHUMËPLANSHE E JORGO S. TELOS
LAGJJA “18 SHTATORI” Rruga “Xhorxh Soros”
INTERVISTA, SHFAQJE SEKUENCASH NGA VEPRIMTARIA LETRARE DHE FOLKLORISTIKE
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:08 pm


“Pegasi dhe Perla”
12.00- 15.00 VIZITË E PEGAISTËVE TE PERLA E FUSHËS SË ÇAJUPIT
GUIDE TURISTIKO- POETIKE “Nëpër bukurinë e Lunxhërisë së Koto Hoxhit, Pandeli Sotirit, Petro Pogës...”
Një foto poetike në Korez , ku Gjirokastra dhe rrethinat e saj duken në pëllëmbë të dorës...
Manifestim Poetik me poezi nga poetët pjesëmarrës kushtuar Mëmëdheut, bukurisë natyrore e tjerë...

Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:08 pm

Njohje me Perlën e fushës së Çajupit, shpalosja e përrallës ...

PREZANTIM NË NJË MJEDIS FANTASTIK TË VEPRAVE TË DISA AUTORËVE:
“Perla , profil i biskuar, Zagoria ” vepër e poetit dhe shkrimtarit Kristaq F. Shabani nga Sekretari i Përgjithshëm i LNPSHA “PEGASI” ALBANIA poeti dhe shkrimtari Agron Shele
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:08 pm

Enrieta Sina, Astrit Kosturi, Perikli Shuli, Gjergj Nikolla
Nëpër mjedisin bukuror të Çajupit , kontakt me “banorët “ e tij...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:09 pm

KUARTET POETIK
Poemthi i rënies së kambanave të nderimit
Simfonia 4/4 “ LUGINA E KATËR GRYKAVE”(ZAGORIA)
DREKIM INTELIGJENT TE BRATI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:09 pm

KTHIM NË GJIROKASTËR , ndalje ne fshatin Erind
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:09 pm

PASDITE
18.00 -19.00 GJIROKASTRA NË NJË PLAN TJETËR
TURIZMI FAMILJAR DHE POETIKA
MIRËSEERDHËT TE SHTËPIA KOTONI ZONJA VITORI KOTONI
VELCOME THE KOTONI HOUSE
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:10 pm

*NJË CEKJE E VEPRIMTARISË SË FAMILJES KOTONI
*PREZANTIM I VLERËS NË FUSHËN E TURIZMIT
*EKSPOZE E PUNIMEVE ME GREP , DRU
*KËNDVËSHTRIMI POETIK
”PUTHJA JOTE MË VDES, MË NGJALL….
Nga Kristaq F. Shabani
*PREZANTIM UNIVERSAL PEGASIAN (ANGLISHT, ITALISHT, GREQISHT E TJERE) LIBRI ANTOLOGJIK “KORSI E HAPUR”...
RECITAL , INTERPRETIME NGA ARTISTË DHE POETË
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  EmptySat Jul 21, 2012 10:10 pm

*NJË MINIBLIOTEKË E LIBRIT UNIVERSAL NË SHTËPINË KOTONI, NË DISPOZICION TË TURISTËVE TË HUAJ QË VIZITOJNË GJIROKASTRËN
VEPRA TË POETËVE TË LNPSHA “PEGASI” ALBANIA NË DISA GJUHË, POETË , SHKRIMTARË NGA VENDI DHE NGA VENDE TË TJERË TË BOTËS...
TË NJOHIM LETËRSINË REALE MODERNE TË GJIROKASTRËS DHE TË SHQIPËRISË
NJË FOTO PARA SHTËPISË KOTONI...

Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Sponsored content
GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK    GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK  Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
GJIROKASTRA PEGASI "DITA E LUMTURIMIT PEGASIAN 25 KORRIK
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letërsia Shqiptare-
Kërce tek: