Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Aftesia perzgjedhje e ushqimit,Majlinda Shabani (Aleksandra)

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

Aftesia perzgjedhje e ushqimit,Majlinda Shabani (Aleksandra) Empty
MesazhTitulli: Aftesia perzgjedhje e ushqimit,Majlinda Shabani (Aleksandra)   Aftesia perzgjedhje e ushqimit,Majlinda Shabani (Aleksandra) EmptyThu Jul 12, 2012 2:02 pm

Ekzsitojne disa lloje ushqimesh, te cilat duhet te ndergjegjesohemi te gjithe per mos t'i konsumuar sepse shkaktojne probleme me obezitetin, shume studime kane vertetuar se obeziteti i parakohshem shfaqet me shume te femijet duke shkaktuar semundje kancerogjene .. Ne baze te studimeve eshte vertetuar se disa ushqime, te cilat shume njerez i konsumojne me se shumti, dhe vuajne prej problemeve shendetesore sjellin demtime ne zhvillimin e trurit dhe trupor si dhe efektet psikologjike qe kultivohen nga obeziteti... Duhet te konsumojme ushqimin e duhur per te patur nje shendet te mire, te ndjekim keshillat e kujdesit te shendetit per veten tone... Shmangni konsumimin e patatinave, hamburgerave, te qumeshtit, te sodes dietike, etj mos u beni vartes te dietave te ndryshme, te cilat vetem sa e perkeqesojne shendetin dhe ju shendoshin me shume.... E rendesishme eshte te konsumojne ushqime, te cilat vertete na ndihmojne.. pra ndergjegjesimi vetjak cfare duhet te konsumoj dhe pse, dhe cfare nuk duhet ta konsumoj dhe pse, ndjekja e keshillave shendetesore, informacioni sistematik eshte rruga e drejte dhe me e sigurt drejt per nje shendet te mire..... Faleminderit per mirekuptimin....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
 
Aftesia perzgjedhje e ushqimit,Majlinda Shabani (Aleksandra)
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: