Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
lutfi coka
Fillestar/e
Fillestar/e
lutfi coka

Male
Numri i postimeve : 49
Age : 68
Vendi : shqiperi
Registration date : 29/06/2012

Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! Empty
MesazhTitulli: Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?!   Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! EmptyFri Jun 29, 2012 7:47 pm

Historia e lavdishme e shkuar e popullit tone,tregon me se miri,nje histori plot lavdi,plot heroizem,ne themelet e te ciles qendronin ,besa per atdhe,bashkimi para luftes se gjitheaneshme,trimeria e guximi per nje atdhe te mire e te lire.Nuk kishte shtet,nuk kishte parti politike,e ato qendronin te hashkuar,ne frontin e pare te luftes qe udhehiqej e drejtohej nga burra shqipetar,te mendjes ,te pushkes dhe atdhetae me forcen e mendjes e te shpirtit.
Dashuria per atdhe triumfonte mbi cdo dashuri tjeter.Kuvendet e burrave shqipetar,ishin demokratike,ku merreshin vendime me shume rendesi per kombin.Ne rastese njeri nuk ishte dakord nuk merrej mendim e jo me per ta zbatuar ate.Krahas vendimeve te pjekura e plot vendosmeri,betoheshin per zbatimin sa me korrekt e sa me shpejt,ndersa per neglizhime as nuk behej fjale.
Prandaj kombit tone i duhet nje vendim ,prej burrave shqipetare qe me bese e burreri,me drejtesi e vendosmeri,te mbeshtetur nga populli qe me shekuj e kane enderruar,te marre vendime historike,per ta futur ne rrugen e zgjidhjes kete semundje shekullore qe na e dhuruan te huajt,dhe ne vete nuk po e mjekojme por po e gervishtim plagen per tu mos mbyllur me kurre...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! Empty
MesazhTitulli: Re: Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?!   Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! EmptySat Jun 30, 2012 3:15 pm

Ju uroi nje mirseardhje ne forumin BK i nderuar z.Coka besoi se do ja kaloni mir ne forum, njashtu iu pergezoi per temen qe paski hapur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 49
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! Empty
MesazhTitulli: Re: Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?!   Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! EmptyMon Jul 02, 2012 3:12 pm

Coka mir se vjen nė forum si dhe tema e qėlluar vetėm vazhdo.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
dodgjeka
Anėtar i ri
Anėtar i ri
dodgjeka

Male
Numri i postimeve : 76
Age : 80
Vendi : vulaj malsia
Profesioni/Hobi : autolakir ėn penzion -poezia
Registration date : 30/06/2009

Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! Empty
MesazhTitulli: Re: Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?!   Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! EmptyTue Jul 03, 2012 3:50 pm

Iqin vjetori i pavarsis po afrohet,e besoj se populli e don Bashkimin Komtar,por tash pou dves:Pėrse nuk e don politika?Pou dves pse kan kalua bosh: 1912 , '18, '45 '90 edhe vjeti i pavarsis Kosoves ēi u ēpėrdame edhe ma fort. A bāhet jekshtū Bashkimi Komtar????
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.gurraelecit.blogspot.com
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 49
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! Empty
MesazhTitulli: Re: Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?!   Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! EmptyWed Jul 04, 2012 12:51 am

dodgjeka pytje me vend , por deri sa tė jep Populli ende nė gjum politikant Shqiptar po e luajn lojen e tyre tė allash vereshit (rrejn vjedhin plaqkitin qdo gja qė ju i pet rasti ) e kur tė zgjohet ky Popull prap do jet von , do tė kaloj edhe ky 100 vjetor si tė tjerėt . Sepse nuk ju konvenon ktyre po as tė huajve se pastaj mbeten me gishta nė goj . nuk kan mė qka rrejn e vjedhin .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
mujota
V.I.P
V.I.P
mujota

Female
Numri i postimeve : 219
Age : 24
Vendi : Mollopolc
Registration date : 13/06/2011

Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! Empty
MesazhTitulli: Re: Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?!   Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! EmptyWed Jul 04, 2012 9:46 am

Kush,kur edhe si ......veq Zoti e din!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
lutfi coka
Fillestar/e
Fillestar/e
lutfi coka

Male
Numri i postimeve : 49
Age : 68
Vendi : shqiperi
Registration date : 29/06/2012

Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! Empty
MesazhTitulli: Re: Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?!   Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! EmptyMon Jul 16, 2012 3:11 pm

shume poflitet e pak po nxe
E verteta per mbidhe.
Ne politiken e gjithe krajlive
Filli i lemshit eshte be nyje.

Eshte be nje trimeria e tuta,
Eshte be nje paqa e lufta,
Eshte be nje miqesi tregetia
Eshte be nje burgu liria..

Eshte bashku stomaku e zemra
Ne zgaver te gjoksit ka hy dhelpra,
po tund bishtin nga e verteta,,,,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! Empty
MesazhTitulli: Re: Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?!   Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! EmptySun Jul 22, 2012 10:42 pm

Dsehire kemi dhe etje po njashtu, sidomos kur kem vap, veprat i kem tejet mikrroskopike,por si do qoft keshtu gjylyt drejt Bashkimit,deti kos u baft.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
lutfi coka
Fillestar/e
Fillestar/e
lutfi coka

Male
Numri i postimeve : 49
Age : 68
Vendi : shqiperi
Registration date : 29/06/2012

Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! Empty
MesazhTitulli: Re: Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?!   Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! EmptySat May 24, 2014 5:24 pm

Shprehje e madhe me dimension vertikal dhe horizontal:

shqiperine e lindi zoti si gjithe te tjeret.

E shpetoi rastesia ne shekuj.

Ne fund varrimin po ja ban vete politika jone.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! Empty
MesazhTitulli: Re: Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?!   Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! EmptySun May 25, 2014 8:26 pm

Vete politika, me politikuaj te zgjedhur nga populli qe ende nuk zgjohet nga kllapa shekullore...

_________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 49
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! Empty
MesazhTitulli: Re: Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?!   Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! EmptySun Sep 14, 2014 2:14 pm


E verteta per mbidhe.
Ne politiken e gjithe krajlive
Filli i lemshit eshte be nyje.

Eshte be nje trimeria e tuta,
Eshte be nje paqa e lufta,
Eshte be nje miqesi tregetia
Eshte be nje burgu liria..

Eshte bashku stomaku e zemra
Ne zgaver te gjoksit ka hy dhelpra,
po tund bishtin nga e verteta,,,,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 49
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! Empty
MesazhTitulli: Re: Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?!   Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! EmptyFri Sep 26, 2014 9:50 pm

https://www.youtube.com/watch?v=CGAakIzw9AI

Nje Histori e pa Harruar por e lanun pas dore ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 49
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! Empty
MesazhTitulli: Re: Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?!   Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! EmptyFri Sep 26, 2014 10:02 pm

https://www.youtube.com/watch?v=_DEVIBw2EQY
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! Empty
MesazhTitulli: Re: Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?!   Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! EmptySun Oct 05, 2014 2:14 am

shum interesant dukumentar, Bashkom bukur se qenke gjall ende pershendetje.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! Empty
MesazhTitulli: Re: Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?!   Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! EmptyWed Oct 15, 2014 10:03 pm
Ja si u mbrojt flamuri nė Beograd (VIDEO)


Publikuar mė 15.10.2014 | 9:57

97 2


Kombėtarja shqiptare u bė pre e dhunės sė tifozėve serbė mbrėmjen e djeshme nė Beograd, dhunė e cila ishte paralajmėruar me kohė se do tė ndodhte.

Por momenti mė i veēantė ishte ai i mbrojtjes sė flamurit tė trojeve autoktone shqiptar, i cili u valėvit mbi stadium.

E gjithė shkėndija e shpėrthimit tė dhunės, ishte njė mjet fluturues (dron) i cili valėviste njė flamur tė Shqipėrisė etnike me dy figura simbole kombėtare, Ismail Qemalin dhe Isa Boletinin.

Nė momentin qė ky flamur iu afrua fushės, lojtari i skuadrės serbe, Stefan Mitroviē u ngrit nė ajėr dhe kapi atė.

Nė kėtė moment Taulant Xhaka, dhe pas tij Bekim Bala me Andi Lilajn, u afruan pėr tė kapur flamurin, dhe kaq mjaftoi pėr tė nisur pėrleshjen, e cila mori pėrmasa edhe mė tė mėdha pas zbritjes nė fushė tė tifozerisė serbe.

Ata goditėn me karrige e mjete tė forta Canėn, Agollin dhe Lilėn, ndėrsa Balaj vijonte tė mbronte flamurin i vetėm._________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! Empty
MesazhTitulli: Re: Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?!   Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: