Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 URIME NGA GJITHKUND : “DHE NJĖQIND VITE ALEKSANDRA!"

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

URIME NGA GJITHKUND : “DHE NJĖQIND VITE  ALEKSANDRA!" Empty
MesazhTitulli: URIME NGA GJITHKUND : “DHE NJĖQIND VITE ALEKSANDRA!"   URIME NGA GJITHKUND : “DHE NJĖQIND VITE  ALEKSANDRA!" EmptyWed May 09, 2012 7:37 pm

7 MAJI
URIME NGA GJITHKUND : “DHE NJĖQIND VITE TĖ LUMTURA, ALEKSANDRA!”


Njė ditė e magjikshme pėr familjen sot , pasi maji ėshtė i lidhur ngushtėsisht me familjen tonė…. Qė nė mėngjes herėt , pas kundrimit tė hėnės mė tė plotė se e plota, pas humorit tė mbrėmshėm , dita lindi plot diell dhe gezimi u sipėrua ….
Qirinjtė u ndezėn brof tė gjithė … duke dhėnė pamjen festive nė shtėpi, tė kombinuar me njė tufėzim trėndafileėsh tė ngjyrimeve tė ndryshme …Njė parėsi trėndafil Stambolli , tė cilin e ka sjellė strėgjyshi im, Aleks, nga Stambolli nė fshatin e lindjes Lliar , Zagori , qysh ne maj tė vitit 1892, plot 120 vjet mė parė … Kemi mbjellė nga ky trėndafil nė kopshtin tonė trėndafilor. kėtu nė Gjirokastėr…
Dhe urimi filloi : Aleksandra sot ka ditėlindjen e saj ... Njė ditė urimore, entuziaste...
Me qindra urime nga mikesha , miq dhe tė afėrm... Gazmend, pėrkujdesje dhe shkrepėtima vargjesh tė reja , mendime tė nisura nė rrugė..., drekim festiv ...
Dhe nė kėto ēaste, m’u kujtua nje poezi , e cila ėshtė shkruar , kur ajo ishte ende shumė e vogėl dhe konkurronte me mua , duke mė thėnė se dhe unė shkruaj... poezi, skica tė vogla .. Unė qeshja ....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
 
URIME NGA GJITHKUND : “DHE NJĖQIND VITE ALEKSANDRA!"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: