Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Pjesë e Ditarit të Luftës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Safet Hasani
Fillestar/e
Fillestar/e
Safet Hasani

Male
Numri i postimeve : 5
Age : 42
Vendi : Vushtrri
Profesioni/Hobi : Mr. Historisë
Registration date : 26/04/2012

Pjesë e Ditarit të Luftës  Empty
MesazhTitulli: Pjesë e Ditarit të Luftës    Pjesë e Ditarit të Luftës  EmptyThu Apr 26, 2012 12:30 pm

Shtëpia e Isak Jasharit shtabi i Bat. 1 të brig. 142

Shtëpia e Isak Mustaf Jasharit që gjendet në fshatin Strofc, në lagjen Jasharaj, pas braktisjes së kësaj familjeje nga luftimet që ndodhnin në këtë fshat me pëlqimin e familjarëve kjo shtëpi u vendos që të vendoset shtabi i batalionit të parë të brigadës 142. Kjo shtëpi, përafërsisht i plotësonte kushtet, që kenë vendqëndrim një pjesë të ushtarëve. Kështu, aty u vendosën komanda e batalionit 1, policia ushtarake e bat. 1, dhe një numër i ushtarëve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Pjesë e Ditarit të Luftës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Histori-
Kërce tek: