Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Pjesė e Ditarit tė Luftės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Safet Hasani
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 5
Age : 41
Vendi : Vushtrri
Profesioni/Hobi : Mr. Historisė
Registration date : 26/04/2012

MesazhTitulli: Pjesė e Ditarit tė Luftės    Thu Apr 26, 2012 12:30 pm

Shtėpia e Isak Jasharit shtabi i Bat. 1 tė brig. 142

Shtėpia e Isak Mustaf Jasharit qė gjendet nė fshatin Strofc, nė lagjen Jasharaj, pas braktisjes sė kėsaj familjeje nga luftimet qė ndodhnin nė kėtė fshat me pėlqimin e familjarėve kjo shtėpi u vendos qė tė vendoset shtabi i batalionit tė parė tė brigadės 142. Kjo shtėpi, pėrafėrsisht i plotėsonte kushtet, qė kenė vendqėndrim njė pjesė tė ushtarėve. Kėshtu, aty u vendosėn komanda e batalionit 1, policia ushtarake e bat. 1, dhe njė numėr i ushtarėve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Pjesė e Ditarit tė Luftės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Histori-
Kėrce tek: