Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

  HAPJE E SIPARIT TĖ KONGRESIT NDĖRKOMBĖTAR 19 PRILL 2012

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

 HAPJE E SIPARIT TĖ KONGRESIT NDĖRKOMBĖTAR  19 PRILL 2012 Empty
MesazhTitulli: HAPJE E SIPARIT TĖ KONGRESIT NDĖRKOMBĖTAR 19 PRILL 2012    HAPJE E SIPARIT TĖ KONGRESIT NDĖRKOMBĖTAR  19 PRILL 2012 EmptyFri Apr 13, 2012 2:43 am


“MUZA POETIKE PEGASI- VITRINA 2012”

TE LOKALI “VRITE LOTIN”

PRITJE NGA PRESIDENCA E LNPSHA “PEGASI’ ALBANIA
TE LOKALI “VRITE LOTIN “, QENDER E LIDHJES DATE 19.04.2012


DATĖ 19 PRILL 2012 ORA 19.15

MARRIN PJESE PRESIDENCA E LIDHJES NDĖRKOMBĖTARE TĖ POETĖV E, SHKRIMTARĖVE DHE POETĖVE “ PEGASI” ALBANIA,
PRESIDENTI, KRISTAQ F. SHABANI, SEKRETARI I PĖRGJTHSHĖM, AGRON SHELE Z/VENDĖSPRESIDENTJA KOZETA ZAVALANI, PETRO DUDI , ZEV/PRESIDENT I PĖRGJITHSHĖM I LNPSHA”PEGASI” ALBANIA , SEKRETARE E PĖRGJITHSME E LNPSHA “PEGASI” KOSOVA SHEFQETE GOSALCI, SEKRETARE PER ETIKEN E LNPSHA “PEGASI”, TEKI KURTI, Z/VENDES REKTOR I UNIVERSITETIT “VITRINA”, ELONA HASIMLLARI, KOORDINATORE PĖR VEPRIMTARITĖ KULTURORE UNIVERSITETI VITRINA, SEKRETARE E ARTIT FIGURATIV, PIKTORJA FLUTURA MAĒI, POETJA SHQIPONJA DURO, KOORDINATORE PĖR TALENTET E RINJ NĖ EVROPĖ E LIDHJES, ALEKSANDRA SHABANI (MAJLINDA) POETE PERKTHYESE , ZEV/SEKRETARE E PERGJITHSHME E LNPSHA “PEGASI” ALBANIA, ANXHELA PEZA, SEKRETARE E LIDHJES SE KRIJUESVE “PEGASI” PĖR DEGĖN E TIRANĖS, PERIKLI SHULI, KRYEKORDINATOR I LNPSHA “PEGASI” DHE PRONAR I “VRITE LOTIN”, XHELAL LUCA , KOORDINATOR I LNPSHA “PEGASI’ PĖR TIRANĖN, HYQMET HASKO KOORDINATOR I LNPSHA”PEGASI” PĖR TIRANĖN , AGETINA MARTINI, KRYESEKRETARE E PRESIDENCES SE KONGRESIT NDĖRKOMBĖTAR , ĖNGJĖLL SHAMETI, PĖRFAQĖSUES I DEGĖS SĖ LNPSHA “PEGASI” FIER,
ROLAND LUSHI, BOTUES I REVISTĖS “OBLEISK “ , ELEFTERIA KALLOJERI, Z/KRYETARE E LNPSHA PEGASI” ALBANIA PĖR GJIROKASTRĖN , VASIL ZĖRA , POET , BARD , N/KRYETAR I DEGĖS SĖ LNPSHA “PEGASI” ALBANIA PĖ GJIROKASTRĖN, ALKETA MAKSUTI ,POETE, SHKRIMTARE TIRANĖ, KLODIANA KULLOLI, POETE, LUSHNJĖ, REZARTA PODE, SEKRETARE PER PSIKO- ANALITIKĖN LETRARE, SHKODĖR.


*POETĖT E MBĖRRITUR NGA VENDET PJESĖMARRĖSE : ITALI, TURQI, GREQI, KROACI, SUEDI, IRAN, BELGJIKĖ, MALI I ZI, KOSOVĖ, SHQIPĖRI E TJERE SI DHE NGA KRIJUESIT SHQIPTARĖ ME BANIM NĖ: ITALI , FRANCĖ, BELGJIKĖ, ZVICĖR, ITALI, GREQI, SUEDI, FINLANDĖ E TJERĖ.

PROGRAMI

*FJALA E MIKPRITJES: “Mirėseerdhėt nė KONGRESIN NDĖRKOMBĖTAR” MUZA POETIKE PEGASI- VITRINA -2012”
ME OBJEKT: “UNIVERSIALITETI I VLERAVE NE LETERSI DHE NĖ ARTIN BASHKĖKOHOR” (SHQIP, ANGLISHT, ITALISHT)
PRESIDENTI I LIDHJES
*FJALA PĖRSHĖNDETĖSE E Z/REKTORIT TĖ UNIVERSITETIT VITRINA
DR. TEKI KURTI

PĖRSHĖNDETJE NGA PĖRFAQĖSUESIT E ORGANIZMAVE LETRARE PREZENTE DHE NGA KRIJUESIT SHQIPTARĖ NĖ VENDET E TJERA TĖ EVROPĖS SI DHE NGA KRYEREDAKTORJA E GAZETĖS PLUS GAZETA E ATHINĖS ZONJA IRA LONDO.

*GJATĖ PRITJES SHFAQJE NĖ MONITOR : PJESMARRĖSIT E KONGRESIT NDĖRKOMBĖTAR , FOTO, CURRICULUM VITAE , KREATURA E TYRE...
* SHFAQJE E FILMIT: “SIMPOZIUMI IV NDĖRKOMBĖTAR “MUZA POETIKE PEGASI- VITRINA 2011” NĖ UNIVERSITETIN “VITRINA” DHE VEPRIMTARI TE TJERA TĖ LNPSHA “PEGASI’ ALBANIA.
*NJOHJE, AUTOGRAFE, LIDHĖSI, SHKEMBIM VEPRASH TĖ NDERSELLTA.
ANTOLOGJIA “KORSI E HAPUR” 2, RINJOHJE ME PROGRAMIN E (VEĒANTĖ ) KONGRESIT
* SURPRIZA

*MERR PJESĖ GRUPI POLIFONIK “PEGASI” ALBANIA

DREJTUES I VEPRIMTARISĖ : PERIKLI SHULI, POET, KRYEKOORDINATOR I LNPSHA “PEGASI” ALBANIA, PRONAR I LOKALIT “VRITE LOTIN

PRITJA ORGANIZOHET TE RRUGA ”DON BOSKO”, AFĖR TV VIZION PLUSIT
TELEFONI PĖR KOMUNIKIM
PERKLI SHULI 0696105232
0682222361

PRESIDENCA E LIDHJES NDĖRKOMBĖTARE TĖ POETĖVE , SHKRIMTARĖVE DHE ARTISTĖVE “PEGASI” ALBANIA
TIRANĖ, 12.04.2012
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
 
HAPJE E SIPARIT TĖ KONGRESIT NDĖRKOMBĖTAR 19 PRILL 2012
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: