Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, NJERIU I VITIT 2011 ABI

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, NJERIU I VITIT 2011 ABI Empty
MesazhTitulli: GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, NJERIU I VITIT 2011 ABI   GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, NJERIU I VITIT 2011 ABI EmptySat Feb 25, 2012 3:23 am

ABI

Prof. Kristaq F. Shabani
Lagjja “18 Shtatori”
Gjirokastėr
Albania 21 tetor 2011I nderuari Prof. Kristaq Shabani
Unė jam i gėzuar tė njoftoj nominimin tuaj pėr Institutin Biografik Amerikan, nder prestigjioz ”Njeriu i Vititi 2011” pėr zotėsitė dalluese nė fushėn tuaj. Bordi i kėrkimeve tė Institutit Ndėrkombėtar vendosi nominimin tuaj pėr pas njė studimi individualitetesh kujdesi botėror, tė cilėt kanė shkėlqyer nė profesionet e tyre. Ky studim ėshtė realizuar me 44 vjet tė pėrvojės nė tė grumbulluarit dhe publikimin e nė mbi 1.000.000 biografi. Pėrfundimet e nominimit nuk ishin vetėm tė selektuara nga arkivat tuaja biografike, por gjithashtu edhe nėpėrmjet korrespodencės me bizneset e spikatura, burimet e medias, universitetet dhe organizata rreth e rrotull botės.
Prof. Shabani dokumenti bashkėmbyllės pėrshkruan Ēmimin qė ne zgjodhėm tė kremtojmė arsyen festėn dhe qė tregon njė pėrgjgije tė kėrkuar deri mė10 dhjetor 2011 ose sa mė shpejt, brenda kėsaj date qė tė jetė e munduar. Pllaka ėshtė dalluar nė paraqitje me njė mbarim me dru qershie dhe pllakė abanozi me shkronja mbishkrim ari.
Kjo shpreh selektimin tuaj si Njeriu i Vitit pėr 2011 dhe pa dyshim do tė ketė njė vend nderi nė zyrėn tuaj ose shtėpinė tuaj. Ju mund tė zgjidhni citimin profesional qė ju ndjeni reflektimet mė tė mė tė mira tė punės suaj. Ishte njė vendim i vėshtirė pėr tė pėrcaktuar kush do tė mund tė ishte zgjedhja midis njerėzve tanė pėr vitin 2011.
Ju jeni zgjedhja jonė pėr kėtė nder, pas riparjes tė qindra arritjeve.
Pėrgėzimet e mia pėr ju nė selektimin Tuaj. Ky do tė jetė privilegji im i veēantė pėr tė pranuar efektivitetin Tuaj me profesionin Tuaj.
Sinqerisht J. M. Evans
President i ABI

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, NJERIU I VITIT 2011 ABI Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, NJERIU I VITIT 2011 ABI   GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, NJERIU I VITIT 2011 ABI EmptySat Feb 25, 2012 3:24 am

*

21 dhjetor 2011

I nderuari Prof. Shabani

Ėshtė kėnaqėsi e imja t’ju emėroj Juve “NJERIU I VITIT 2012”.
Ashtu, sikundėr ju e dini, ēdo vit ABI pranon njė grup selektiv tė njerėzve tė vlerėsuar nga rreth e rrotull Botės. Ėshtė njė pėrzgjedhje e njerėzve mė tė shquar, qė bėjnė diferenca pozitive dhe tė cilėt marrin pėrsipėr rreziqe duke arritur, realizuar suksese personale. Unė jam nė mėnyrė tė veēantė i gėzuar t’ju prezantoj kėtė nė drejtimin tuaj. Pėrgėzime!
Mundem unė tė komfirmoj se gjithēka ėshtė nė rregull si dhe nė vendin e duhur pėr kėtė nder tė dalluar dhe Muri i pllakės Tuaj, duke iu shpallur Juve si “NJERIU I VITIT 2011” do tė jetė nė mėyrė speciale me zotėsi dhe do tė dėrgohet me rregullwsi… nė drejtim tuaj me postim tė paguar, do tė transportohen nė drejtim tuaj nė mė shumė se 10 -12 javė nga data e kėsaj letre, duke marrė nė dorėzim adresėn e mėposhtme. Ju lutem mbaheni nė mendje qė dorėzimi mund tė kėrkojė kohė shtesė.
Ju lutem merrni kėtė kohė pėr verifikim tė kontrollit tė informacinit pėr siguri dhe riktheni formėn te ne.
Nė se ju kėrkoni ndihmė tė mėtejshme, mund tė kontaktoni me tel nė adresėn… ose e-mail. Ata janė tė lumtur t’ju ndihmojnė juve.
Ju lutem paraqisni biografinė Tuaj, kur te jenė duke bėrė kėrkime apo hulumtime.
Prof. Shbani unė komandoj motivimin Tuaj dhe, nė emėr tė ABI dhe tė shtetit amerikan dhe ju dergoj juve urimet mė tė mira nė suksesin Tuaj tė mėtejshėm!

Sinqerisht

C. A. Mitchell
Coverting board of Editors
American Biografical Institute.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, NJERIU I VITIT 2011 ABI Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, NJERIU I VITIT 2011 ABI   GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, NJERIU I VITIT 2011 ABI EmptySat Feb 25, 2012 3:26 am


Dear Prof. Shabani:
It is my pleasure to name you Man of the Year for 2011. As you know each year, the American Biographical Institute recognizes a select group of outstanding men from around the globe. It is an annual selection of distinguished men who are making a positive difference and who have taken risks achieving personal success. I am particularly proud to present this to you. Congratulations!
May I confirm that all is in order for this distinct honor and your wall plaque proclaiming you 2011 Man of the Year will be specially crafted and will be mailed to you postpaid. It should ship to you in approximately ten to twelve weeks from the date of this letter, with delivery to the shipping address, as indicated below. Please keep in mind that international delivery can take additional time.
Please take this time to verify your contact information. Check the information for accuracy. If corrections are necessary, please make them here and return the form to us. If you require further assistance, you may contact the ABI Public Relations at (919) 781-8710 or abiinfo@abivvorldvvide.coni. They will be happy to assist you. Please reference your Biography ID #10157743 when making your inquiry.
Prof. Shabani. I commend your motivation and on behalf of the American Biographical Institute and the United States. I send you my best wishes for your continued success.


Sincerely,C. A. Mitchell. Governing Board of Editors American Biographical Institute

Confirmed Address
Please confirm the following contact information:
NAME: PROF. KRISTAQ F. SHABANI


Billing Name & Address:Kristaq F. Shabani
Lagija 18 Shtatori
Pallati 87/4
Gjirokaster ALBANIA

Shipping Name & Address:

Kristaq F. Shabani
Lagija 18 Shtatori


Pallati 87/4
Gjirokaster
ALBANIA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Sponsored content
GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, NJERIU I VITIT 2011 ABI Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, NJERIU I VITIT 2011 ABI   GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, NJERIU I VITIT 2011 ABI Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, NJERIU I VITIT 2011 ABI
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: