Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?!

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3
AutoriMesazh
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?!   Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 EmptyFri Aug 10, 2012 7:54 pm

Athetari ndegjoje live Ti punon ne gazeten BOTA SOT?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?!   Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 EmptySat Aug 11, 2012 2:17 am

Para dhe gjatė luftes nė Kosovė ekzistonte bindja e pėrgjithėshme qytetare sė pas perfundimit tė luftės Kosova do tė ecėn mė hapa tė shpejtė pėrpara; sė gjėrat do ta marrin tė mbarėn, do tė rritet dashuria nė mes tė njerėzve, do tė shtohet humanizmi e solidariteti ndėrqytetar, do tė ketė rimėkėmbje e zhvillim ekonomik tė vendit,...e ēka jo tjetėr.
Tė bindur nė kėto gjėra qė s'ndodhėn asnjėhere nė Kosovė, shumė nga mėrgimtarėt e viteve tė '90-ta, qoftė azilkėrkues apo mė statut tė rregulluar tė emigrantit, i lanė ato vendet e bukura, ja kthyen shpinėn luksit tė pėrėndimit pėr tu kthyer nė atdheun e tyre tė shėnjtė-Kosovėn e lirė e tė pavarur, pėr tė rifilluar jetėn nė shtetin e tyre tė ri.
Nė fillim vullneti e shpresat e tė riatdhesuarve nė vendin e tyre tė lindjes ishin shumė tė mėdha, ngase pritnin zhvillim ekonomik, hapje tė vendeve tė punės,...por mė kalimin e viteve shpresat filluan tė zbehėn nga zhvillimet e papritura e tė pa dėshiruara si pasojė e futjes sė kulturave tė huaja nė vendin tonė, e pėr mė tepėr nga qasja e gabuar e qeverisjės sė vendit, sidomos pas shpalljės sė pavarėsisė e tutje.
Qasja egoiste pėr pėrfitime materiale e "historike", fillimisht u shfaq nga grupe tė caktuara mė tendencėn e pėrfitimit moral e material nga lufta e pastėr ēlirimtare e UĒK-sė, nga rezistenca e qėndresa heroike e popullit tė Kosovės, mė qėllimin e marrjės sė primatit tė ēlirimtarėve e shpėtimtarėve tė vendit !
Kjo dukuri fillimisht u shfaq mė ndėrtimin e lapidarėve tė dėshmorėve e martirėve tė lirisė, pėr tė vazhduar mė ndėrtimin e komplekseve memoriale, ndėrtimin e shesheve e rrugėve,... te veshura nė pllaka mėrmeri, granit e gurė tė ēmueshėm, varėsisht prej fuqisė politike e "ekonomike" tė "bosėve" partiak.
Madhėshtia e kėtyre komplekseve e shesheve dallon jo pėr nga madhėshtia e tė rėnėve, por nga "madhėshtia" e liderėve partiak, nga e cila varijon edhe kostoja e komplekseve dhe shesheve, duke filluar nga dhjetėra mijėra euro, nė qindra mijėra e deri nė miliona euro.
Ndodhė kjo nė Kosovėn e varfėr, nė vendin e vetėm nė rajon ku qytetarėt nuk gezojnė nga shteti sigurime shėndetėsore, ku pensionistet marrin vetėm nga 45-75 euro nė muaj, ku mbi 50 % tė popullatės janė tė pa punė,...ku rroga mesatare e atyre qė punojnė nė ketė vend nuk arrin as nė 200 euro nė muaj.
E gjithė kjo "mrekulli" ndodhė para syve tė tė gjithėve, dhe askush nuk i jep llogari askujt,...pėr tė mos u bėrė asnjėhere transparente kostoja reale e kėtyre investimeve tė parakohėshme (pa nevojshme), pėr tė mbetė nė heshtje miliona euro pėrfitime tė liderėve qė projektojnė kėto investime jo profitabile pėr qytetarėt e vendit.
Nė tė gjitha vendet ku kanė ndodhur luftėrat ēlirimtare, ekziston njė memorial i lirisė pėr tė gjithė tė rėnėt, dhe vetėm njė ditė e dėshmorėve, por jo dhjetėra e qindra sosh ēfare janė sot nė Kosovė.
Ndodhė kėshtu sepse Kosova nuk e ka njė ditė te ēlirimit siq e kan tė gjitha vendet e botės. E ka njė ditė tė "paqės" sa pėr ti vėnė nė pikėpyetje 364 ditėt tjera tė vitit; janė ditė robėrie apo lirie, janė ditė tė zhgėnjimit apo ditė tė shpresės pėr njė tė ardhme mė tė mirė ?, janė ditė pritje apo ankthi pėr tė nesėrmėn e pasigurtė ?
Ndarja e pėrēarja nė mes liderėve partiak e grupeve tė caktuara ėshtė reflektuar edhe nė ndarjėn e dėshmorėve tė lirisė, nė ndarje rajonale, nė dėshmorė tė; Drenicės, Dukagjinit, Llapit, Gollakut, Pashtrikut, Rugovės, e kėshtu mė radhė deri tė ndarjet partiake, nė dėshmorė tė; PDK-sė, AAK-sė, LDK-sė,...apo vetėvendosjės ?
Njė ndarje e tillė e dėshmorėve e martirėve tė lirisė ėshtė mė tepėr sė fyerje qė ju bėhet atyre qė ranė nė altarin e lirisė, tė cilėt ranė jo si anėtarė tė kėsaj apo asaj partie politike, as pse ishin tė kėtij apo atij regjioni, por pse ishin patriot e liridashės tė vėrtetė tė atdheut tė tyre, pėr tė cilin dhanė mė tė shtrėnjėtėn-jetėn e tyre.
Sot nė Kosovė janė mė qindra, ndoshta edhe mijėra familje tė dėshmorėve qė janė lėnė nė harresė tė plotė nga shteti i tyre,... tė zhytur thellė nė varfėri tė skajshme, mė thyerje tė mėdha shpirtėrore nga denigrimi social e politik.
Shumė nga luftetarėt e djeshėm, sot luftojnė pėr ekzistencė, duke punuar si hamallė rrugėve tė kryeqytetit e gjithė Kosovės pėr tė siguruar kafshatėn e gojės pėr fėmijet e tyre.
Si pasojė e kėsaj viteve tė fundit janė shpeshtuar rastet e vetėvrasjeve tė ish ēlirimtarėve, veprimtarėve e aktivistėve tė devotshėm tė ēėshtjes kombėtare tė shkaktuara nga thyerjet e mėdha shpirtėrore e ēasja e gabuar e qeverisjės sė vendit nga paslufta e tutje e sidomos pas shpalljės sė pavarėsisė.
E rėndė dhe e papėrballueshme ėshtė pėr luftėtarėt, invalidėt e veteranėt, veprimtarėt e aktivistėt tė mbetur nė varfėri, kur i shofin kolegėt e tyre tė deridjeshėm (tė luftės e tė paqės) tė shėndrruar nė milonera mbrėnda natės,...mė biznese tė shumta, mė shtėpia tė mėdha e shumė luksoze, mė vetura nga mė tė shtrėnjėtat e mė privilegje tė shumta qė ua garanton ky shtet, i cili pėr dikė ėshtė bėrė nėnė e pėr dikė tjetėr njerkė!!!

Florim Zeqa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?!   Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 EmptySun Aug 12, 2012 2:33 pm

Von po na del gjumi o driniii
moti ja kam terhjeq verejtjen se kushe jemi e kushe na udheheq.
U ba vone shume vone jemi ne gjumin me te rene si popull e si Intelektuel.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 108
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?!   Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 EmptyMon Aug 13, 2012 2:15 am

Ajka e mafias politiko-ekonomike ėshtė Xhavit Haliti, Kadri Veseli, Elmi Reēica, Hashim Thaēi, Ali Ahmeti, Musa Xhaferi e Menduh Thaēi dhe mėsuesi i tė gjithėve kėtyre ėshtė Fatos Nano.

Interviste e Murat Jasharit(vellaut te Komandant Kumanoves) ne Presheva Jone.Presheva Jone: I nderur Jashari, fillimisht, meqė sivjet nė tokat etnike shqiptare po kremtohet 100 vjetori i pavarėsisė, si i ka gjetur shqiptarėt ky pėrvjetor…apo kush ėshtė mė i cliruar e kush mė i okupuar…?

Murat JASHARI: Nė 100 vjetorin e pavarėsisė sė Shqipėrisė londineze, shqiptarėt nė njėfarė forme mund tė mendojnė, shprehen, tė shahen ndėrvete, tė flasin e tė pjellin shqip, por tė pavarur e tė lirė nė tė gjithė hapėsirėn shqiptare nuk janė. Shqipėra ėshtė e okupuar nga biznesmenėt e ish-UDB jugosllave, BIA-s serbe, DBK-sė maqedonase dhe Asfaltia-s greke, falė kryeministrit dhe sojit tė tij qė janė nė pushtet. Pra, paraja e bėn apo e dirigjon politikėn!

Kosova ka problemet e saj. As pavarėsi as republikė, e edhe po qė se ėshtė kjo e fundit, ėshtė nė kuadėr tė Serbisė, dhe po lėngon nga decentralizimi (kantonizimi) e deri te shkėputja, e e zbulimit tė emrit gjeografik tė pasluftės, Veriu i Mitrovicės. Opozita e Kosovės ėshtė nė ankth se po ndahet ajo pjesė e 22 % tė territorit tė Kosovės, kurse pushtetarėt po mundohen ta bindin opozitėn e popullin se ky fakt tashmė ėshtė i kryer, vetėm se nuk po krijohen rrethanat pėr t’u ulur e pėr ta nėnshkruar ndarjen, siē u ul Hashim Thaēi, gjenerali Mike Jackson e Agim Ēeku pėr ēarmatosjen e UĒK-sė.

Trojet e Kosovės kanė pehlivanė -politikanė. Po, kanė edhe edhe nė bashkėqeverisje. Por, populli ėshtė dyfish i pushtuar. Nga pushtuesit sllavė si dhe nga partitė nė bashkėqeverisje.

Kanė tė drejtė pushtetarėt e tė gjitha niveleve qė ta festojnė „pavarėsinė“. Madje i kanė edhe kamerat e televizioneve shtetėrore e atyre private ngado qė shkojnė e lėvizin, sikur tupanxhiu nė dasėm qė i shkon te kėmbėt e horaxhisė pėr t’i bėrė lajka pėr t’i dhėnė ndonjė lekė.

E populli e ka hallin e mbijetesės. E kėta pehlivanėt-politikanė e kanė katandisur popullin duke ua ulė moralin, nėpėrkėmbur dinjitetin e krenarinė.Presheva Jone: Mbi njė decenie nga clirimi i Kosovės dhe katėr vjet nga shpallja e pamvarėsisė, mendoni se Kosova sot ėshtė nė rrugė tė mbarė tė shtetėsisė sė saj…?

Murat JASHARI: Mė e pushtuar sesa pas luftės „ēlirimtare“. Kosova kurrė mė e pushtuar qė nga koha e kryeministrit serb Pashiq, nuk ka qenė. Pushtetarėt nuk janė tė pushtuar se nuk kanė as dinjitet e krenari, e mos tė flasim pėr emėr e ftyrė. Kėto dy tė fundit kaherė i kanė humbur, apo fare nuk i kanė pasur. Kosova me kėta pushtetarė dita ditės po zhytet nėn thundrėn e Serbisė. Pėr pavarėsi, as qė bėhet fjalė.

Edhe pėr ta vjedhur buxhetin e shtetit qė bėhet nga taksat e qytetarėve duhet t’i pyesin ndėrkombėtarėt. Pra edhe pėr tė vjedhur nuk janė tė lirė. Me decentralizim kanė krijuar rrethana e kushte pėr kantonizimin e vendit ndėrsa serbėt tė krijojnė njė shtet brenda „shtetit“. Targat e veturave RKS e kanė kuptimin Republika e Kosovės nėn Serbi.Presheva Jone: Deshėm s’deshėm ta pranojme, aktualisht Veriu i Mitrovicės ėshtė i okupuar, dmth nen Serbi. meqė atje nuk valon flamuri as i Kosoves e as ai shqiptar. Sa herė ofrohen zgjedhjet nė Kosovė, cdo lider apo parti rrahė gjoks e premton se ne do ta bashkojmė veriun, por atje vazhdon tė kėndohet e njėjta kėngė si nė kohen e Kralevinės (“ko to kaze, ko to laze da Serbija mala..” ) nga cetnikėt e Pasicit e Drazhes e Milosevicit…? Pėr kėtė cenim integriteti, sipas jush, kush ėshtė fajtor pėrvec Serbisė? Mendoni se faj kanė edhe ndėrkombėtarėt dhe Qeveria e Kosovės…?

Murat JASHARI: Veriu i Mitrovicės, apo 22% e tokės shqiptare shkoi! S’ka forcė qė ta ndalė! Kėto deklarata tė kryeministrit Thaēi janė vetėm blofe. Atė pjesė tė Kosovės e kanė shitur kaherė Xhavit Haliti, Kadri Veseli e Hashim Thaēi me ndėrmjetėsuesin, mėsuesin Fatos Nano. Si dola prej burgut, nė javėn e parė tė vitit 2000 mė erdhėn pėr vizitė Kadri Veseli, Adem Grabovci e Bilall Sherifi. I erdhi rendi muhabetit pėr Veriun e Kosovės. Unė ua propozova njė plan tė sigurtė se si mirret ai vend. Nė atė kohė nė atė pjesė kanė qenė 12 lokale kafeterie. U thashė: «Siguroni 240 kg dinamit, nė katėr dhe i sigurojmė edhe 20 trima nga 10 kg dinamit e pėshtellim trupit. Ramushit i themi qė t’i bėje gati 2000 ushtarė lirie dhe atė pjesė le ta rrethojė nė tri anė, vetėm njė shteg t’ua lėmė narkomanėve, ēetnikėve e mercenarėve sa pėr tė ikur. Ne, 24, dy nga dy nėpėr ato lokale po flijohemi pėr atė pjesė qė ia vlen.»

Vizitorėt e mi u bindėn se unė isha serioz dhe si rrjedhojė menjėherė u zverdhėn e mė vonė edhe u skuqėn. Mė vonė, kur shkova nė Kosovė, mė 14 janar 2000, e kuptova pse vizitorėve tė mi u kishte ndėrruar surrati. Ata kishin pasur plane tė tjera. Mendjen, shpirtin e zemrėn i kishin pasur te pushteti e bizneset!Presheva Jone: Letrat tuaja serike, me tė kaluarėn e tė tashmen, me luftėn e lavdishme tė UCK-sė nė Kosovė, Maqedoni e gjetiu, kishin jehonė tė madhe dhe u lexuan me mjaft interesim tė madh..ku mė sė shpeshti nė to keni pėrmendur emrat si : Hashim Thaci, Xhavit Haliti, Ali Ahmeti, Menduh Thaci, Azem Syla, etj…Kėta persona sa mund ta ēojnė Kosovėn pėrpara ?

Murat JASHARI: Letrat e mija tė shenjta janė pėr ta sqaruar rininė e popullin shqiptar se kujt ia ka dhėnė votėn. Me kėta ish-shokėt as nė xhenetin Ferdez nuk do tė kisha shkuar, se edhe aty ta bėjnė ndonjė dredhi pėr interes tė vetin. Ajka e mafias politiko-ekonomike ėshtė Xhavit Haliti, Kadri Veseli, Elmi Reēica, Hashim Thaēi, Ali Ahmeti, Musa Xhaferi e Menduh Thaēi dhe mėsuesi i tė gjithėve kėtyre ėshtė Fatos Nano. Kėta qė i pėrmenda nuk kanė lėnė tė zezė pa ia bėrė popullit. E kanė lėnė popullin nė varfėri tė skajshme duke u thirrur nė luftėn ēlirimtare, duke vrarė veprimtarė e intelektualė qė kanė punuar tėrė jetėn pėr atdheun si dhe e kanė katandisur vendin deri nė kėtė pikė sa jemi bėrė pėr gjynah! Sa i perket Bardhyl Mahmutit, i vetmi magjister ne LPK..synim kryesor i mafias se Drejtorise politike ka qene ta djegin e shkrumojne si personalitet ate i cili kombtarisht ishte i formuar, si shume te tjere qe i kane kompremtua.Presheva Jone: Po cili ėshtė mendimi juaj pėr Ramush Haradinajn? A mendoni se njė ditė do tė jetė President i Kosovės ?

Murat JASHARI: R amush Haradinaj ishte pėr luftė. Pėr kėtė ka dhėnė shumė argumente se ka potencial pėr ta mobilizuar dhe organizuar rininė e popullin. Edhe pėr 100 ditė qeverie, ka dalė i suksesshėm! Pėr kryetar tė Republikės sė Kosovės duhet provuar! Mė mirė Ramushin e kisha lėnė si Kryeministėr, por jo me keqpėrdorė me buxhetin e shtetit siē po bėn kryeministri aktual, Hashim Thaēi! Ramushit I bie mė mirė qė tė shkojė tek Albini nė Vetėvendosje bashkė me ish ushtarėt e lirisė dhe tė qėndrojė sa mė larg personave qė kanė pasur lidhje miqėsie e biznesi me Arkana e serbė tė Millosheviēit, Sheshelit, Nikoliēit e Daēiēit. Ta ruajė emrin e fytyrėn, se pasuria shkon e vjen po nuk tė futė nė histori. E populli pėr Ramushin dhe shumė tė tjerė, qė kanė mbetur akoma me pak emėr e fytyrė ka hapur njė fletė tė historisė dhe me zor do t’i fusim nė histori, se shkoi lufta ēlirimtare. Po denigrohet! Nga pushtetarėt po cilėsohet si konflikt! Me sjelljet tona e denigrojmė apo i mbrojmė tė shenjtat Emblema e luftėrat e lavdishme tė UĒK-sė, UĒPMB-sė dhe UĒKombėtare!Presheva Jone: Pėrqarje ka edhe pėr kreun e shtetit tė Kosovės.Presidentja aktuale Jahjaga, sikur Tita nuk e lėshon postin e presidentes. A mendoni se Jahjaga ka lėnė mbrapa integrimet dhe njohjet e Kosovės?!

Murat JASHARI: Se ka pėrēarje nė udhėheqje tė shtetit, nė presidencė e Qeveri shihet qartė. Kėto dy kategori si dhe pushteti lokal lidhen e pėrafrohen nė njė fenomen, nė tenderomani. Po qė se nuk ėshtė kjo sėmundje patologjike te pehlivanėt-politikanė, ma merr mendja se nuk do tė kishim as zgjedhje lokale e qendrore. Tė gjithė, pa pėrjashtim, koha ka qenė dėshmitare, se tė gjithė vrapojnė pėr pushtet pėr tu pasuruar brenda natės. Le tė mė tregojė ndonjė pushtetar qė ka plaēkitur buxhetin e shtetit dhe njė familjes sė dėshmorėve ia ka rregulluar shtėpinė e banimit???!!! Pra tė gjithė vėrshojnė me ēdo ēmim pėr tė ardhur nė pushtet pa shtet! Presidentja Jahjaga njėherit duhet tė integrohet nė vetveten dhe ta njohė veten si presidente e tė gjithė banorėve tė Kosovės. Mos tė anojė pėr asnjė subjekt, por tė jetė unifikuese e spektrit politik, aq sa mundet. Presidentja nuk ka kredibilitet presidencial tė formimit psiqik, intelektual dhe fizik. Veē me topat e Hitlerit mund tė largohet Jahjaga nga ai post. Se ashtu edhe ėshtė bėrė Presidente! Me zarfė mė!!! Deri aty e kanė sjellė punėn «dhėheqėsit» e popullit apo pushtetarėt pa pushtet! Jahajaga, Kosovėn nuk mund ta integrojė nė vetė Kosovėn. Kufijtė e Kosovės janė bėrė «hyn e dil Isuf Qamil»!Presheva Jone: Po Albin Kurti qė po ia turbullon ujin shpeshherė Qeverisė,dhe aty kėtu rrotullon kamionėt e shqiptarėve e dhjetėra kamionė tė rusėve pėrplot me “mallra” futen pėr serbėt e Kosovės dhe nuk i rrotullon askush ata?

Murat JASHARI: Albin Kurti dhe Lėvizja legale –LPK, kjo e fundit shumė dinake dhe shumė frikacake, duhet pushtetarėve pa pushtet me ua gėrditė jetėn dhe mos me u dhėnė ajėr tė Kosovės me thithė! Lėvizja VV duhet t’i pėrdorė tė gjitha format pėr t’i larguar nga pushteti kėta horra, kodosha e dilinxhinjė, frymorė me dy kėmbė, me surrat njeriu. Mundėsisht edhe nga toka e shenjtė shqiptare duhet larguar!Presheva Jone: Mendoni se ėshtė koha e vetėdijėsimit tė shqiptarėve nė Gadishullin Ilirik? Mendoni se shqiptarėt nė Ballkan do t’i shpėtojė vetėm bashkimi kombėtar? A pritėn lėvizje, strategji tė reja nė Kosovė qofshin ato edhe protesta gjithė popullore brenda e jashtė saj .?!

Murat JASHARI: Shpėtimi i rinisė sė artė dhe popullit shqiptar liridashės ėshtė nga vetėvetja! Nė muajin e shenjtė tė shqiptarėve, pra nė Nėntor t’i marrin llosat dhe horrat, kodoshat e dilinxhinjtė, pehlivanė-politikanė e t’i pėrzėnė nga Kosova, pra nga toka e shenjtė shqiptare. Vetėm organizimi i mirėfilltė i tri kategorive tė dala nga luftėrat “ēlirimtare”, nga rinia e artė dhe populli shqiptar liridashės hiqet nėnshtrimi. Rikthehet dinjiteti dhe krenaria, tė cilat gjatė kėtyre 12 vjetėve na kanė katandisur nėntokė! Tė bėjmė organizim tė mirėfilltė kundėr horrave, kodoshave dhe dilinxhinjve, e faktorin e jashtėm, apo ndėrkombėtarėt t’i vėmė para aktit tė kryer. Parulla, apo kėrkesa e parė nė ballė me Flamurin Kombėtar pėr 100 vjetorin e Pavarėsisė sė Shqipėrisė londineze duhet tė jetė:

- DUAM BASHKIMIN KOMBĖTAR!

- LARG NGA TOKA E SHENJTĖ SHQIPTARE, PUSHTETARĖ TĖ SHITUR PĖR TĖ HUAJT!

- BIJTĖ E BIJAT TANĖ KANĖ LUFTUAR PĖR T’U ĒLIRUAR!

- LIRIA NA TAKON EDHE NEVE POPULLIT E JO VETĖM JUVE!

- JU PUSHTETARĖ SHKONI TE PADRONĖT TUAJ, KĖTU NUK KENI VEND!

- E SHENJTA TOKĖ NUK PRANON TĖ SHKILET NGA ZULLUMQARĖT!

- VETERANĖT E TRI LUFTĖRAVE JANĖ NJĖ!

- FAMILJET E DĖSHMORĖVE DHE INVALIDĖT E KĖTYRE TRI LUFTĖRAVE T’I BASHKOHEN ORGANIZATĖS SĖ VETERANĖVE!

- DĖSHMORĖT DHE INVALIDĖT ISHIN BASHKĖLUFTETARĖ TĖ VETERANĖVE, KĖTA MORALISHT E SHPIRTĖRISHT JANĖ TĖ OBLIGUAR TĖ INTERESOHEN PĖR KĖTO DY KATEGORI!

- Ktheni tokat e grabitura!

- Ktheni nė arkė tė shtetit paratė e grabitura!

- Villat e blloqet familjeve tė dėshmorėve!

- Posta, Trepēa, KEK-u e uzinat janė tė popullit!

- Duam arsim cilėsor pėr fėmijėt tanė nė tė gjitha nivelet!

- Duam shėndetėsi tė shėndoshė!

- Prevalla ėshtė e popullit dhe jo e horrave!

- Brezovica ėshtė e popullit e jo e Kodoshave!

- Poshtė dilinxhijtė!

- Poshtė frymorėt me dy kėmbė, me surrat njeriu!

- Rroftė rinia jonė e artė!

- Rroftė populli shqiptar liridashės!


(preshevajone.com)
__________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?!   Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 EmptyTue Aug 14, 2012 1:38 pm

shum mir po krejt e besushme per kta persona me lart permendur qe jan kriminel ok ne rregul po besojm, ama si nuk ka kush apo spo dojn dhe pse po i mbrojn dhe kush nuk flet per te bemat e ktyre tjerve qe ju sherbyen pre Tites e deri te Milloshi me ren dhe s“thot gje, dhe nuk dalin me deshmi edhe per kta kriminela njejt si kta me lart. kjo me bezdis met te verte,esht qudi....!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
mujota
V.I.P
V.I.P
mujota

Female
Numri i postimeve : 219
Age : 24
Vendi : Mollopolc
Registration date : 13/06/2011

Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?!   Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 EmptySat Aug 18, 2012 3:50 pm

Kush eshte zgjuar i pari ne mengjes.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shefqet
Fillestar/e
Fillestar/e
shefqet

Male
Numri i postimeve : 54
Age : 38
Vendi : drenice
Registration date : 18/11/2009

Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?!   Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 EmptySun Sep 02, 2012 5:53 pm

O ti Atdhetar

A nuk ke frige qe i shpalle keta luftetar ēlirimtar kriminela ?

Keta ndoshta patriota nuk kan vrare,se ishin betue se do i bashkojne trojet shqiptare

Edhe ky fare Bllaca e ndegjova sa shume po e lavdojke VetVendosjen,dhe me sa e ndegjova i thote ēka ta merr mendja a do te fitojn se jan ba azgena ?
Veshet e mi e kuptuan keshtu ndoshta po gaboj .

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?!   Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 EmptySun Sep 02, 2012 7:07 pm

AK:Dosja penale e Berishės, gati pėr 100- vjetor
1
Lajmi i Fundit e Dielė, Shtator 2nd, 2012

Posteri i AK-se

TIRANE- Aleanca Kuq e Zi tha sot se me rastin e 100 vjetroit tė shpalljes sė Pavarėsisė, do tė pėrgatisė dosjen penale qė i pėrket kryeministrit, Sali Berisha, pėr siē tha ajo, krimet e kryera nga 1997 deri nė marveshjen pėr dorėzimin e teritorit tė kanalit Korfuzit pjesėrisht nė favor tė shtetit grek.

Kreu i Aleancės Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka thirrur sot departamentin Juridik me juristėt dhe ekspertėt e ligjit pėr tė komunikuar nisjen e fushatės “FYTYRAT E KRIMIT”.

”Parlamenti i ri KuqeZi si dhe qeverija e kuqezinjve pas pak muajsh do i japin fund amnistisė qė demokratėt dhe socialistėt i bėnė njėri tjetrit. 8 vite qeverisje demokratėsh nuk u ndėshkua asnjė socialist dhe 8 vite socialistėsh nuk u ndėshkua asnjė demokrat. Pėr kėto arsye Aleanca KuqeZi ka vendosur tė nis me dosjen e parė penale qė i pėrket shtetasit Sali Berisha”- tha Spahiu.

Mė tej, Spahiu shtoi se, ėshtė nė moralin e njė shoqėrie qė jo vetėm tė vlerėsoj heronjtė dhe rilindasit por edhe tė ndėshkoj tradhėtarėt e kombit apo ata qė kryejnė krime.

“Shteti dhe shoqėria shqiptare nuk do kenė stabilitet nėse nuk do vendosim njė shtet tė hekurt ligjor nėpėrmjet ndėshkimit tė qeveriterve qė kanė kryer krime, ky ėshtė respekti mė i madh qė ne mund tė kemi pėr historinė dhe integritetin e vendit. Shqipėria ka nevoj tė aplikoj pėr modelin kroat qė dėrgoj nė bankon e tė akuzuarve ish kryeministrin Sanader si precedent besimi pėr t’iu hapur dyert nė procesin e integrimit Europian”.- tha ai.

Kjo nismė e Aleancės Kuq e Zi do tė vazhdojė tė zbatohet pėr pėr ēdo ministėr, deputet, kryetar bashkie, komune demokrat dhe socialist qė ka kryer vepra penale.

Veprat penale tė kryra nga kryeministri, Sali Berisha sipas Aleancės Kuq e Zi

Neni 208 i Kodit Penal
Dorėzimi i Territorit
Dorėzimi plotėsisht apo pjesėrisht i territorit tė njė shteti apo fuqie tė huaj, me qėllim pėr tė cėnuar pavarėsinė dhe integritetin e vendit, dėnohet me burgim jo mė pak se pesėmbedhjetė vjet ose me burgim tė pėrjetshėm.
Neni 210 i Kodit Penal
Marrėveshja pėr Dorėzim Territori
Marrėveshja e bėrė me fuqi apo shtete tė huaja pėr dorėzim pjesėrisht ose tėrėsisht tė territorit apo tė forcave tė armatosura e materialeve mbrojtėse, me qėllim pėr tė cėnuar intgritetin e vendit, dėnohet me burgim nga pesė gjer nė dhjetė vjet.”


Sa popull inert jem se kem dert se me dekada na udheqin tradhtart matrapaz, se kuptoj ket mentalitet,kur injuron vetvetetn.( te jesh apo te mos jesh) dhe te mos bej pershtypje ky problem as nji pik, vetum duhet te jesh i smuar potologjik
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?!   Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 EmptySun Sep 02, 2012 7:57 pm

sala moti dihet se ka qen tradhtare pasi qe miqet i ka ne serbi dhe gruan serbe
Sllobodanka ne liri.
Ky shiti shqiperine fazliqit mishkoviqit grekeve se sipas porosise se serbise punon.
deri te na del gjumi neve shqiperia shkoje.
Po edhe kosova eshte peng i hajnave krimineleve dhe bashkpunetoreve serbe.
maqedonia bujanovci e presheva
vaj halli per keta shqiptare gjumash e servvile.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shefqet
Fillestar/e
Fillestar/e
shefqet

Male
Numri i postimeve : 54
Age : 38
Vendi : drenice
Registration date : 18/11/2009

Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?!   Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 EmptyMon Sep 03, 2012 12:58 am


ma ngadale se Saliu a dhenderr i Rexhep Balidemes gruaja Rabije
Nje patriot nga mali zi dhe ka vdek para nje viti ne shba
qe thuani se rrjedhe nga Milica kete nuk e di veq pastaj ne pleqni nese eshte martue me Milicen.Edhe kashta tershanes ngrehet kur ska tjeter.

Djali tij eshte Naimi,Nderimi dhe Kujtimin te gjithe te shkolluar ne frymen patriotike
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shefqet
Fillestar/e
Fillestar/e
shefqet

Male
Numri i postimeve : 54
Age : 38
Vendi : drenice
Registration date : 18/11/2009

Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?!   Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 EmptyMon Sep 03, 2012 1:27 am

detektivo
po neqoftese bota njerezore pakurrizore i perkrah tradhetaret,ti zotri nese deshiron te jeton si keta qe i perqesh e i shan duhet ta lozish lojen e shumfishte si keta,per ta arritur qellimin ne cakun e duhur.
Me te shajtura as ti as une kurr nuk kemi me ngrere ne kosove e as ne shqiperi.

Ketu ka te beje me rendin e ri shoqeror,o deshte o nuk deshte te shkon koka vella

Po deshten nderkombetaret keta e kan ne dore jo vetem trojet shqiptare por tere rruzullin toksor
Perendia eshte ne gjithesi dhe e pergjone ate
Ndersa keta nderkombetaret e zevendoin ne toke
Kote bejna llafe neper internete
Si doin dhe veproin edhe brirat po te na dalin nuk mundemi me ndryshue gjera.
Bashimi behet me dredhira duke ua plotesue deshirat nderkometareve e permes disa zbrastesirave nese kemi aftesi psiqike te na japin te drejten e bashkimit kombetar
Ndoshta keta udbasha qe i kemi ne qeveri kan diēka ne dijeni qe te veproin keshtu sepse vete as keta nuk veproin siq u teket se i qesin nogdaun
Po e zem tye po ta japi qeverisjen mbi shqiptar,a do je ne gjendje ta qesish ne binare qeshtjen shqiptare ?A kupton gjuhen e nderkombetareve o deputet ?
E din se ne fillim ishin te gjithe shqiptaret ne partin e nanes jugosllavi dhe Rugova e krijoi LDK a me tregon se cili shqiptar nuk ka qen ne biren e Rugoves?
Cili shqiptar ka pasur mundesi te punsohet ne kosove pa qen antar i komitetit.
Po cili komandant i uēk nuk ka qen i shkolluar ne Armaten e jugosllavis ?Agim Qeku ,Naim Maloku ,Abeja,e tjere spo i ceku !Hajt bre bac se kerkund nuk jemi.Pa u bashkue ne sofren e ketyre e me loz lojen e plakave si ta nuk mundemi me arrite kurgja keshtu ka me na shkue edhe nja mij vite dhe kena me vdek neper evropen e dhime.
Keta qeveritar nga mitet po krijoin legjenda e komandanta legjendar pa ushtar
Po ku ke pare qe komandanti te vdesi ne lufte pa ushtar ?Vetem shqiptaret dine keso marrina te bejene.
More detektivo
Pa u shkollue ne serbi as me luftue per bashkim kombetar nuk je i pershtatshem moralo politik .
Bashkimi e din kur behet ?
Kur ti e te tjeret ndiejn dhembje kur nje shqiptar eshte duke vuajtur per jetese.
Ti je ne gjermani,dhe po ti ndodhe diē nje shtetasit gjerman diku,shteti ,qeveria gjermane intervenon dhe e nxjerr nga kriza per te mos vdesi.
E qeveritaret shqiptar jo qe nuk te ndihmoin,por as femive nuk u japin shprese per te jetue.
Ata shqiptar qe shiten patriota nuk ka gje prej tyre.
Zjarri nuk shuket me fjale,pos me uje
Tradhetaret nuk frigohen nga fjalet,sepse jan te specializuar me ta ngjite tradhetin dhe i nxisin tjeret me te vra si tradhetar.Ndofta u lodhe lales !


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?!   Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 EmptyMon Sep 03, 2012 9:47 am

Shefqet pajtohem plotesishte me ty
po duhet te them se nderkombetaret po perkrahin tradhtaret si ne kosove ashtu edhe ne trojet tjera.
Sepse ne jemi i vetem popull ne bote qe jemi servil.
keta politikanet tone i kane duart me gjak e me hajni prane tyre i kan afrue bandat e kriminelet.
Bota te huajte keta i kan ne dore dhe keta jan shitur punojne qka tju thojne te huajte.
Po nuk punuan i futin ne biruc.
Po pas tradhtise apet ne funde do te shkojne ne biruc po per kombin po behet vone.
Ahmet Zogu e hesat pasha ishin tradhtare po bota i perkrahi i perkrahi serbia po edhe qytetaret shqiptare ,pi perkrahe edhe sote politika tradhtaret.
Duhet te bashkohen te gjithe patriotet atdhetaret e nejmende sepse sote patriote po na shiten edhe tradhtaret duhet dallueketa njerez.
Ne shqiptaret me shekuj skena fitue sepse politiken e kan udheheq tradhtaret e luften e kane bere patriotet.
Zjarri nuk shuhet me fjale po shuhet me uje ,po mos ti qitshe uje ai vazhdon.
Pra duhet uje me kohe tju qitet o vella.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 108
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?!   Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 EmptyTue Sep 04, 2012 2:28 am

@shefqet
Nuk di ku e pa qe i bera luftaret shqiptare Kriminel ?! Shocked
Per keta ne pushtet qe jane , PO , them , edhe nuk kam frige aspak , dhe jo vetem aq , por shume dyshoj qe jane vegla te UDB es !
Ndryshe ska si behet ,as tjeter emer ska si t'iu ipet ktyre vrasesve.. nuk ka ekzistuar ne asnje komb tjeter te vriten heronjte e nje populli pas lufte , dhe kurre mos te pergjigjen para drejtesise .
Kete vetem nje i verber nuk e shef !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shefqet
Fillestar/e
Fillestar/e
shefqet

Male
Numri i postimeve : 54
Age : 38
Vendi : drenice
Registration date : 18/11/2009

Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?!   Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 EmptyTue Sep 04, 2012 10:55 am

Atdhetar

Kam vetem nje pyetje per ju ?

A dinit ju apo dikush tjeter qe ,kur e rrethuan Adem Jasharin ushtria qetniko nashk me shqipfolesat,a kishte Adem Jashai ndonje nga ushtaret e UēK-es.KUsh ja kishte largue ushtaret ?Adem Jasharit e kam fjalen e jo serbeve !Dhe komandanti legjendar nuk lufton ,por jep urdhera nga shtabi kryesor. Nese nuk e keni dite kete ja u tregova rregullen .Jemi bere popull interesant,veqnte nga njerezia.

Kush eshte burr e nuk frigohet,ketu duhet thene te verteten. Dhe kam shprese per "Bashkim ne Shtet Shqiptar"
Duhet grushtshtet
serbia nuk eshte fator pse jemi tradhetar
Fishta;vetem pyka e shqiptarit i coptoi shqiptaret
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 108
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?!   Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 EmptyTue Oct 09, 2012 9:00 pm

@shefqet
Edhe une e kisha te njejten pyetje ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 108
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?!   Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 EmptyTue Oct 09, 2012 9:01 pm

IDENTIFIKOHEN VRASĖSIT E XHEMAJL MUSTAFĖS?

Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 Foto_per_heder_1_198710

Prokuroria Speciale e Kosovės ka arritur t'i identifikojė tė dyshuarit pėr vrasjen e Xhemajl Mustafės dhe shumė shpejt pritet ta bėjė arrestimin e tyre.

Lajmin e kanė konfirmuar burime tė Klan Kosovės nė kushte anonimiteti.

Ndėrkaq kėtė gjė nuk e ka pėrgėnjeshtruar as EUELX'i.

Zyrtarja pėr informim e Misionit Europian pėr Sundim tė Ligjit, Bardha Azari, ka sqaruar pėrmes telefonit se krejt ēka kanė pėr tė thėnė organet e ndjekjes "ėshtė se janė duke hetuar rastin".

Klan Kosova kontaktoi edhe familjarėt e Mustafės, tė cilėt thanė se nuk janė nė dijeni tė njė informacioni tė tillė.

Pak ditė mė herėt prokurorėt e EULEX'it u takuan me liderin e Lidhjes Demokratike tė Kosovės, Isa Mustafa.

Nė kėtė takim, sipas liderit tė LDK'sė, ėshtė diskutuar m'u mbi vrasjet politike tė pasluftės, pėr tė cilėn vetė Mustafa bėri thirrje qė tė ndriēohen.

Xhemaj Mustafa ishte kėshilltar politik dhe njėri nga bashkėpunėtorėt mė tė ngushtė tė Presidentit Ibrahim Rugova.

Ai u vra me 23 nėntor tė vitit 2000 nė Prishtinė. Ndėrsa ky akt cilėsohet si nder mė tė rėndit pas luftės.
http://gazetaexpress.com/?cid=1%2C15%2C93838
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 108
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?!   Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 EmptyTue Oct 09, 2012 10:02 pm

Njė deputet dhe njė polic tė dyshuarit kryesorė pėr vrasjen e Xhemajl Mustafės

Pėr vrasjen e Xhemajl Mustafės dyshohen dy persona.

Njėri ėshtė deputet i Kuvendit tė Kosovės dhe njėri polic ndėrkaq sipas Klan Kosovės ata pritet qė tė arrestohen sė shpejti.

Klan Kosova thotė se i di emrin e tė akuzuarve por qė nuk do tė flasin derisa tė ndodh arrestimi.

Identifikohen vrasėsit e Xhemajl Mustafės?

Prokuroria Speciale e Kosovės ka arritur t'i identifikojė tė dyshuarit pėr vrasjen e Xhemajl Mustafės dhe shumė shpejt pritet ta bėjė arrestimin e tyre. Lajmin e kanė konfirmuar burime tė Klan Kosovės nė kushte anonimiteti. Ndėrkaq kėtė gjė nuk e ka pėrgėnjeshtruar as EUELX'i.

Zyrtarja pėr informim e Misionit Europian pėr Sundim tė Ligjit, Bardha Azari, ka sqaruar pėrmes telefonit se krejt ēka kanė pėr tė thėnė organet e ndjekjes "ėshtė se janė duke hetuar rastin".

Klan Kosova kontaktoi edhe familjarėt e Mustafės, tė cilėt thanė se nuk janė nė dijeni tė njė informacioni tė tillė.

Pak ditė mė herėt prokurorėt e EULEX'it u takuan me liderin e Lidhjes Demokratike tė Kosovės, Isa Mustafa. Nė kėtė takim, sipas liderit tė LDK'sė, ėshtė diskutuar m'u mbi vrasjet politike tė pasluftės, pėr tė cilėn vetė Mustafa bėri thirrje qė tė ndriēohen.

Xhemaj Mustafa ishte kėshilltar politik dhe njėri nga bashkėpunėtorėt mė tė ngushtė tė Presidentit Ibrahim Rugova. Ai u vra me 23 nėntor tė vitit 2000 nė Prishtinė. Ndėrsa ky akt cilėsohet si nder mė tė rėndit pas luftės.
http://almakos.com/index.php?news=12809
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?!   Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 EmptyThu Oct 11, 2012 7:41 pm

Deputeti i cili e vrav xh.mustafen qenka ne radhet e vetvendosjes,ew ew personi ne fjal esht vra ne vitin 2000,ndersa VV esht formu cavite masandej.

Edhe me then te drejten spom bezdis fare ky problem se as te nja spo del se esht vra per atdhe,nese po net ta vertetojn, ne se jo ateher po del esht vra per bigjoz.
Pra mafi e kullume te dy part,mos te nalen kurr vrafshin veten me dor te vet,e mos i qesin kujt pun e zahmet me u flliq ne kta lesha.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Deme Dashi
Fillestar/e
Fillestar/e
Deme Dashi

Male
Numri i postimeve : 4
Age : 65
Vendi : Peje
Registration date : 10/09/2012

Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?!   Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 EmptyWed Oct 17, 2012 10:59 pm

E pergzoj tv Mitrovicen qe u jep hapsin njerzve te persekutuar nga sherbetoret e krimineleve qe jan ne gjendje te bajn gjitheqka vetem e vetem te mbesin ne pushtet ,
''lakmia per para eshte rraja e te gjitha te keqiave''pra te till eshte kjo lloj specje qe po qeverisin sot.Enver Hoxha ka ba shum vrasje por gjyqet ja u ka organizu,me deshmi te rreme por pa gjyq nuk i ka vra,varret ja u ka zhduk por pergjegjsin e ka marr pushteti,kta njerz po dalin katila barabar me serb.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shefqet
Fillestar/e
Fillestar/e
shefqet

Male
Numri i postimeve : 54
Age : 38
Vendi : drenice
Registration date : 18/11/2009

Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?!   Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 EmptyThu Oct 18, 2012 10:49 am

Ne kete storje flitet se si komandantet e uēke i kan lan vete te luftojne ēlirimtaret e vete ikur neper skuta

https://www.youtube.com/watch?v=ltIiJVebaR4
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?!   Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 EmptyFri Oct 19, 2012 12:22 am

Aiiiiiiiiiii Shefqet po me dhimbet koha qe e kqyra ket storje qe paske sjell. Eshte nje gje qe nuk ka peshore qe peshon ajo eshte merita e njeriut si per te mir ashtu edhe per te keq.
E verteta vonon por del ne shesh, e kjo per komandanta nuk esht dicka e re Shefqet Hoxha.

_________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shefqet
Fillestar/e
Fillestar/e
shefqet

Male
Numri i postimeve : 54
Age : 38
Vendi : drenice
Registration date : 18/11/2009

Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?!   Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 EmptyFri Oct 19, 2012 12:02 pm

SKANDALOZE: KADRI VESELI, NĖ ZVICĖR - BIZNESMEN ME SHTETĖSI SERBE!

(Pashtriku.org, 20. 09. 2012) - Mėsohet se, ish'shefi i SHIK-ut, Kadri Veseli, nė Zvicėr ka nė bashkėpronėsi njė kompani qė merret me tregtinė e kompjuterėve me emrin: "FK Computer GmbH". Dhe kėtė kompani Veseli e ka tė regjistruar si shtetas i Serbisė, edhe pse dihet mirėfilli qė Zvicra e ka pranuar Republikėn e Kosovės si shtet, menjėherė pas shpalljes sė Pavarėsisė, mė 17 Shkurt 2008.

Nė faqen zyrtare "moneyhouse.ch" ku prezentohen kompanitė e ndryshme private, pasqyrohen tė dhėna (pėr vitin 2009) pėr Kadri Veselin dhe Fisnik Cukajn si bashkėpronarė tė "FK Computer GmbH" me nėnshtetėsi serbe! Kjo nėnkupton se, K.Veseli dhe F.Cukaj kėtė biznes nė Zvicėr e kanė hapur si shtetas tė Republikės sė Serbisė, e jo si shtetas tė Republikės sė Kosovės.Kadri Veseli
http://www.pashtriku.org/?kat=43&shkrimi=763
..................................................................

Nė vijim lexoni tė dhėnat zyrtare tė "FK Computer GmbH" nė pronėsi tė K.Veslit dhe F.Cukajt tė regjistruar nė regjistrin zvicėran tė bizneseve:
...........................
Tan shqiptaret spiuna e tradhetar te kombit dhe vetevetes
Ku ne bote nuk ka kesi pis mileti qe lypin qi edhe te vdekurit.
Sepse; qe nga fillimi i kemi perkrahur pa rezerve !
Ne vrasjen e xhemajlit po del llapjani Driton Zh.Dhe Skender Krasniqi
.........................................................................................

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?!   Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 EmptyMon Oct 22, 2012 10:58 pm

Shefqet lejt kta debila se na shkoj jeta tue ijav njeh bizniset e tyre e na vet askundi,surullatemi naper mergim sepse kso tipa e disa te mahershem e kta te tashtit kan ra e na kan pru ktu ku jem e na kan shkep ne per bot.

Lirisht mun ta quajsh popullin shqiptar popull,refugjaté,kta po din shka bajn po ne spo dim kem met udhve te botes pa busull...!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shefqet
Fillestar/e
Fillestar/e
shefqet

Male
Numri i postimeve : 54
Age : 38
Vendi : drenice
Registration date : 18/11/2009

Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?!   Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 EmptyTue Oct 23, 2012 10:17 am

Kush ka njohur se kush kan qen rojet ne burgun e Kleqkes ne qershor e Korrik te vitit 1998 ?

Shukri Buja ne emisioni parrotulla na tha se Veriu nuk na vyne,na ka ik qysh moti,sepse veriu kurr nuk ka qen i Kosoves.
Ky udbash i poshter
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?!   Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?! - Faqe 3 Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kush vrau Shqiptare pas luftes ne Kosove ?!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 3 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: