Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 KRISTAQ SHABANI "NJERIU I VITIT 2011" INST. BIOGR. AMERIKAN

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: KRISTAQ SHABANI "NJERIU I VITIT 2011" INST. BIOGR. AMERIKAN   Sun Dec 25, 2011 10:01 pmDASHURIA DHE RESPEKTI IM PER AMERIKEN DHE SHPERBLIMI I MADH PREJ SAJ

E KONSIDEROJ KETE ĒMIM DHE NDER TE MADH SI NJE ĒMIM TE VEPRIMTARISE INDIVIDUALE DHE TE VEPRIMIT TE PERBASHKESISE PEGASIANE...
Kristaq F. Shabani

NJOFTIM PRESTIGJIOZ
KRISTAQ SHABANI
"NJERIU I VITIT 2011" I SHPALLUR NGA INSTITUTI AMERIKAN I BIOGRAFIVE IBA
ABI

Prof. Kristaq F. Shabani
Lagjja “18 Shtatori”
Gjirokastėr
Albania 21 tetor 2011

Pėrgjigje e kėrkesės “Njeriu i Vitit 2011”

I nderuari Prof. Kristaq Shabani”
Unė jam i gėzuar tė njoftoj nominimin tuaj pėr Institutin Biografik Amerikan, nder prestigjioz ”Njeriu i Vititi 2011” pėr zotėsitė dalluese nė fushėn tuaj. Bordi i kėrkimeve tė Institutit Ndėrkombėtar vendosi nominimin tuaj pėr pas njė studimi individualitetesh kujdesi botėror, tė cilėt kanė shkėlqyer nė profesionet e tyre. Ky studim ėshtė realizuar me 44 vjet tė pėrvojės nė tė grumbulluarit dhe publikimin e nė mbi 1.000.000 biografi. Pėrfundimet e nominimit nu kishin vetėm tė selektuara nga arkivat tuaja biografike, por gjithashtu edhe nėpėrmjet korrespodencės me bizneset e spikatura, burimet e medias, universitetet dhe organizata rreth e rrotull botės.
Prof. Shabani dokumenti bashkėmbyllės pėrshkruan Ēmimin qė ne zgjodhėm tė kremtojmė arsyen festėn dhe qė tregon njė pėrgjgije tė kėrkuar deri mė10 dhjetor 2011 ose sa mė shpejt, brenda kėsaj date qė tė jetė e munduar. Pllaka ėshtė dalluar nė paraqitje me njė mbarim me dru qershie dhe pllakė abanozi me shkronja mbishkrim ari.
Kjo shpreh selektimin tuaj si Njeriu i Vitit pėr 2011 dhe pa dyshim do tė ketė njė vend nderi nė zyrėn tuaj ose shtėpinė tuaj. Ju mund tė zgjidhni citimin profesional qė ju ndjeni reflektimet mė tė mė tė mira tė punės suaj. Ishte njė vendim i vėshtirė pėr tė pėrcaktuar kush do tė mund tė ishte zgjedhja midis njerėzve tanė pėr vitin 2011.
Ju jeni zgjedhja jonė pėr kėtė nder, pas riparjes tė qindra arritjeve.
Pėrgėzimet e mia pėr ju nė selektimin Tuaj. Ky do tė jetė privilegji im i veēantė pėr tė pranuar efektivitetin Tuaj me profesionin Tuaj.
Sinqerisht J. M. Evans
PresidentAmerican Biographical Institute, Inc. | Publisher of Biographical Reference Works since 1967 Host of The World Forum, St. Catherine's College, Oxford, England 2012

October 21, 2011

Prof. Kristaq F. Shabani Lagija 18 Shtatori Pallati 87/4 Gjirokaster ALBANIA
Reply Requested: MAN OF THE YEAR 2011

Dear Prof. Shabani:

I am delighted to announce your nomination for the American Biographical Institute's prestigious honor, MAN OF THE YEAR 2011, for distinctive accomplishments in your field. The Institute's International Board of Research decided on your nomination after a careful global study of individuals who have excelled in their professions. This study was achieved with 44 years of experience in collecting and publishing over one million biographies. The nomination conclusions were not only selected from our biographical archives, but also through correspondence with prominent businesses, media resources, universities and organizations around the world.
Prof. Shabani, the enclosed document describes the Award we have chosen to commemorate the occasion and indicates a reply request by December 10, 2011, or as close to this date as possible. The plaque is distinguished in appearance with a cherrywood finish and ebony plate with gold lettering. It signifies your selection as a MAN OF THE YEAR for 2011 and will no doubt hold a place of honor in your office or home. You may choose the professional citation that you feel best reflects your work.
It was a difficult decision to determine who would be among our men of the year for 2011. You are our choice for this honor after reviewing hundreds of achievements. My congratulations to you on your selection. It will be my distinct privilege to recognize your effectiveness within your profession.
Sincerely,

J. M. Evans President

P. S. To learn more about the Institute, please visit www.abiworldwide.com.
5126 Bur Oak Circle | PO Box31226 | Raleigh, North Carolina 27622 USA | Phone: 919.781.8710 | Fax: 919.781.8712 |
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
 
KRISTAQ SHABANI "NJERIU I VITIT 2011" INST. BIOGR. AMERIKAN
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: