Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Njė nė katėr shqiptarė i sėmurė mendor

Shko poshtė 
AutoriMesazh
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Njė nė katėr shqiptarė i sėmurė mendor   Sat Nov 26, 2011 5:38 pm

Njė nė katėr shqiptarė vuan nga problemet mendore, ky ėshtė rezultati i njė studimi i tė kryer nga Organizata Botėrore e Shėndetėsisė dhe Ministria e Shėndetėsisė. Tė dhėnat shqetėsuese janė rezultat i njė projekti, i nisur 11 vjet mė parė nga Organizata Botėrore e Shėndetėsisė dhe Ministrisė sė Shėndetėsisė, e cila sipas ekspertėve nuk ka funksionuar si reformė.

Njė prej ekspertėve tė kėsaj fushe Anastas Ruli, shpreht se sėmundje tė tilla janė vėshtirė pėr tu zbuluar dhe ata qė janė diganostikuar si tė tillė vuajnė nė psikiatri nga mungesa e barnave tė rimbursueshme dhe shtretėrit e pakėt dhe tė vjetėruar. Edhe reforma qė kėta tė sėmurė tė trajtohen edhe nė qendra komunitare nuk ka funksionuar.

Autoritetet e shėndetit pohojnė se numri i rasteve tė regjistruara ėshtė fiktivė sepse njė pjesė e madhe e kėtyre pacienteve hyjnė nė kėtė vend vetėm pėr tė marrė Kemp. Njė gjė qė do tė ndihmonte kėtė kategori tė sėmurėsh sipas Rulit, do tė ishte ngritja e shtretėrve psikatrik edhe nė spitalet e pėrgjithshme, mjekė profesionist dhe secila prefekturė nė vend tė ketė njė pavion pėr tė sėmurėt mendor
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrimtaf
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 48
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: Njė nė katėr shqiptarė i sėmurė mendor   Sat Nov 26, 2011 9:44 pm

Po me duket pak numer i fryre .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Njė nė katėr shqiptarė i sėmurė mendor   Mon Nov 28, 2011 10:40 pm

keq valla ,dite e me shume po semuren
kushtet e veshtira shtresi papunesia etj..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Njė nė katėr shqiptarė i sėmurė mendor   Sun Dec 04, 2011 10:17 am

un mendoj se nuk i kan ber perllogaritjen mir,se un mendoj qdo i dyti ka probleme psiqike,por po bazohem edhe ne gjendjen dhe situaten qe gjindet ky popull,dhe shtiren kinse gjthqka esht ne regull,ne menyr permanete!?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrimtaf
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 48
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: Njė nė katėr shqiptarė i sėmurė mendor   Mon Dec 05, 2011 10:08 pm

Ne te gjithe boten1 per qind jane te semure mendor.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Njė nė katėr shqiptarė i sėmurė mendor   Sat Dec 10, 2011 1:10 am

A vetum "Shqipetarve" iu dhem koka apo kreit popujve? Per kosovar e di qe nuk e qain shume koken , atyre vetum iu qain ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrimtaf
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 48
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: Njė nė katėr shqiptarė i sėmurė mendor   Thu Dec 15, 2011 4:01 pm

Kohet e fundit eshte zbuluar se shkaku per semundjet mendore eshte nje virus qe sulmon trurin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Njė nė katėr shqiptarė i sėmurė mendor   Mon Dec 19, 2011 10:49 pm

po nuk eshte edhe shum nje 1/4 Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Njė nė katėr shqiptarė i sėmurė mendor   Tue Dec 20, 2011 6:49 pm

pak sa duket se qdo i dyti eshte i semure ne kosove dhe shqiperi e maqedoni ,presheve e Bujanovce..
Sespe vetem budallet pajtohen dhe knaqen nen okupimin e huaj apo atij nderkombetare dhe bejne lum...
Ku dihet se kosova eshte nen mbykqirjen e huaj apo koloni e huaj..
E keta te semuret knaqen ti ba petlla autonomise nen serbi...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Njė nė katėr shqiptarė i sėmurė mendor   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Njė nė katėr shqiptarė i sėmurė mendor
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shėndeti-
Kėrce tek: