Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 LNPSHA"PEGASI" ALBANIA STUDIUESI I MADH ANTONIO BELLUSCI

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

LNPSHA"PEGASI" ALBANIA STUDIUESI I MADH ANTONIO BELLUSCI Empty
MesazhTitulli: LNPSHA"PEGASI" ALBANIA STUDIUESI I MADH ANTONIO BELLUSCI   LNPSHA"PEGASI" ALBANIA STUDIUESI I MADH ANTONIO BELLUSCI EmptySat Sep 17, 2011 1:46 pm

LNPSHA"PEGASI" ALBANIA URON M E RASTIN E DITELINDJES STUDIUESIN E MADH
ANTONIO BELLUSCII nderuari miku yne i madh , studiuesi madhor dhe i palodhur, kontribues ne historine e Kombit Pater ANTONIO BELUSCI.... Perfitoj nga rasti qe ne emrin tim dhe te Lidhjes Nderkombetare te Poeteve , Shkrimtareve, dhe Artisteve "PEGASI" ALBANIA t’ju uroj me shpirt dhe me zemer DITEN TUAJ TE MADHE TE DITELINDJES! Ju e keni shkruar me veprimtarine tuaj fisnike emrin ne Panteonin e KUJTESES SE KOMBIT.... Puna juaj eshte nje pune shumeplanshe tere drite, vezulluese. Ajo ndrin si nje diell per vertetesine e saj dhe percjelljen ne mendjet njerezore... Ju keni ngritur "URAT" E RREZUARA MBI DETE dhe keni treguar "TI SHQIPERI ME EP NDER ME EP EMRIN SHQIPETAR"... Ju shkruat me vertetesi pjesen e pashkruar te historise sone.. Ju kontribuat me studimet Tuaja per levizjet demografike ,per gjallerine ketyre levizjeve, per prezencen arbereshe dhe arberore,per traditat , doket zakonet,merita, per folklorine pasur,per organizimin e arbereshevedhe per lartimine Flamurit ,krenarimin per Njerezit e Medhenj te ketij Kombi e tjere Emri juaj do te lartesohet me shume nga njerezit e ditur te KOMBIT dhe nga i gjithe KOMBI! N e jemi krenar per ju! Unekam obligim qe neketeditetekujtojme dhe njeriun tone te madhe,mikun tone te perbashket stdudiuesin e madh arvanitas Aristidh Kolja, i cili, ne çdo bisede qe ne benim, ju kishte emer te pare... Ai ju donte shume, sikunder dhe ju aq shume e donit.. Ai tashme nuk jeton gjalle fizikisht, por jeton needhe ne punen tuaj te gjithanshem dhe ne eprvijimin e idevetetij nekete vrapim gjigand mendor...Dhe 100 vite te tjere, i dashuri yne Pater Antonio Belusci.... , triumfatori studiues i Kombit...ne do tefillojmete publikojne pjese nga punimet tuaja te mençuradhe te vlefshme …
Lidhja jone ju ka ju “ANETAR NDERI” dhe kjo na gezon se tepermi….
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
 
LNPSHA"PEGASI" ALBANIA STUDIUESI I MADH ANTONIO BELLUSCI
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: