Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Neper metaforen e lotit vetmimtar nga Nertila Toska

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

Neper metaforen e lotit vetmimtar nga Nertila Toska  - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Neper metaforen e lotit vetmimtar nga Nertila Toska    Neper metaforen e lotit vetmimtar nga Nertila Toska  - Faqe 3 EmptySun Aug 07, 2011 9:39 pm

Ėndėrrmirat

Ē‘ēudi ndodhin
nė ėndėrr,
nė pistė vallėzimi
kėrcejmė
njė tango tė lehtė
dhe ėndėrrmira
na rrėmben ,
lėvizin e zhvendosen
meridianė dhe paralelė…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

Neper metaforen e lotit vetmimtar nga Nertila Toska  - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Neper metaforen e lotit vetmimtar nga Nertila Toska    Neper metaforen e lotit vetmimtar nga Nertila Toska  - Faqe 3 EmptySun Aug 07, 2011 9:40 pm

Agim Krasniqi, Gjergj Nikolla, Mirlinda Musaj dhe 6 tė tjerė e pėlqejnė kėtė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

Neper metaforen e lotit vetmimtar nga Nertila Toska  - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Neper metaforen e lotit vetmimtar nga Nertila Toska    Neper metaforen e lotit vetmimtar nga Nertila Toska  - Faqe 3 EmptySun Aug 07, 2011 9:40 pm

Prend Buzhala
Dashuria nuk krenohet – reflekton diku tek Bibla, mė duket se kėshtu ligjėron Shėn pali tek Hymnet e dashurisė. Nė kėto ndėrkomunkime, gjithmonė poezia ėshtė sinonim i SHPIRTIT RINOR, i SHPIRTIT TĖ PAMPLAKUR, i dashurisė (pėr poetėt nė mosh...ė: i dashurisė rinore, i dashurisė sė parė etj etj). Lasgushi shkruante poezi dashurie edhe nė moshėn tė shtyrė (shpirti nuk mplaket)...Ndryshe ndodhi me Ovidin, qė mori pėrjetėsinė rinore nėpėrmes vargjeve...
Nė Kosovė, e vetmja veprimtari qė ka domethėnie nė kėtė drejtim, ėshtė Ēmimi “Azem Shkreli” i qytetit tė Pejės, pėr veprėn e parė pėr njė poet tė ri a poetet re, qė boton librin e parė.
Eshte n je nismė e mrekullueshme. Dhe jo vetem debat, por edhe nxitje e prirjeve te te rinjve per te krijuar... le te kete prezantime, debate, analiza, raportet e letersise me rinine, te rinjte krijues dhe poezia...
Mund te kete ndonje FESTIVAL TE POETĖVE TE RINJ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

Neper metaforen e lotit vetmimtar nga Nertila Toska  - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Neper metaforen e lotit vetmimtar nga Nertila Toska    Neper metaforen e lotit vetmimtar nga Nertila Toska  - Faqe 3 EmptySun Aug 07, 2011 9:41 pm

Aferdita Krasniqi suksese shum emire vetem se u lodha deri sa e lexova.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

Neper metaforen e lotit vetmimtar nga Nertila Toska  - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Neper metaforen e lotit vetmimtar nga Nertila Toska    Neper metaforen e lotit vetmimtar nga Nertila Toska  - Faqe 3 EmptySun Aug 07, 2011 9:41 pm

Prend Buzhala Ndersa vargjet e mesiperme ngerthejne pernjemend nje DEHJE ORFEIANE...
Pergezime!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

Neper metaforen e lotit vetmimtar nga Nertila Toska  - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Neper metaforen e lotit vetmimtar nga Nertila Toska    Neper metaforen e lotit vetmimtar nga Nertila Toska  - Faqe 3 EmptySun Aug 07, 2011 9:41 pm

Rami Kamberi suksese ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Sponsored content
Neper metaforen e lotit vetmimtar nga Nertila Toska  - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Neper metaforen e lotit vetmimtar nga Nertila Toska    Neper metaforen e lotit vetmimtar nga Nertila Toska  - Faqe 3 Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Neper metaforen e lotit vetmimtar nga Nertila Toska
Mbrapsht nė krye 
Faqja 3 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: