Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Konferenca e jashtėzakonshme e LNPSHA “PEGASI” ALBANIA

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

Konferenca e jashtėzakonshme e LNPSHA “PEGASI” ALBANIA Empty
MesazhTitulli: Konferenca e jashtėzakonshme e LNPSHA “PEGASI” ALBANIA   Konferenca e jashtėzakonshme e LNPSHA “PEGASI” ALBANIA EmptySat Jun 18, 2011 12:58 am

Konferenca e jashtėzakonshme e LNPSHA “PEGASI” ALBANIA

Pėr tė forcuar veprimtarinė e Lidhjes Ndėrkombėtare tė Poetėve dhe Shkrimtarėve dhe Artistėve Konferenca e jashtėzakonshme e LNPSHA “PEGASI” ALBANIA e mbledhur mė 18 prill 2011 mori nė shqyrtesė propozimet e Presidencės sė LNPSHA “PEGASI” ALBANIA dhe nepermjet debatit demokratik konstruktiv per nje ecuri te metejshme te LNPSHA “PEGASI” ALBANIA

VENDOSI

1. Nė muajin prill tė vitit 2012 LNPSHA “PEGASI” ALBANIA nė bashkėpunim me Universitetin “Vitrina” , LPSHA”PEGASI” KOSOVA DHE LIDHJET E TJERA TĖ SHKRIMTARĖVE DO TĖ ZHVILLOHET KONGRESI I PARĖ NDĖRKOMBĖTAR “MUZA POETIKE PEGASI INTERNACIONAL 2012”.

2. Poeti Lumo Kolleshi deri tani Sekretar i Pėrgjithshėm i Lidhjes sė Krijuesve “PEGASI” Albania tė falenderohet pėr kontributin e dhėnė dhe lirohet nga kjo detyrė pėr arsye mosndjekje tė veprimtarive madhore tė LNPSHA “PEGASI” dhe nė vend tė tij u zgjodh poeti, studiuesi Enertin Dheskali, poet, pedagog, i cili u zgjodh dhe anetar i Presidencės sė LNPSHA “PEGASI” ALBANIA

3. Izet Ēulli, poet, fabulist deri tani Zėvendės President i Lidhjes sė Krijuesve “PEGASI” ALBANIA lirohet nga kjo detyrė dhe nė vend tė tij u zgjodh poetja Majlinda Rama W.P.S, poete, gazetare nė TV “APOLLON” FIER

4. Poetja, publicistja Kozeta Zavalani W.P.S u zgjodh Kryetare e Degės sė Lidhjes Ndėrkombėtare tė Poetėve, Shkrimtarėve dhe Artistėve tė qytetit tė Tiranės dhe njėkohėsisht Zev/Presidente ORGANIZATIVE DHE MBROJTJES TĖ TĖ DREJTAVE TĖ AUTORIT e LNPSHA “PEGASI” ALBANIA.


5. POETJA DHE STUDIUESJA YLLKA FILIPI U ZGJODH ZEV/KRYETARE E DEGĖS SĖ LNPSHA “PEGASI” PĖR TIRANĖN SI DHE NĖ KATEDRĖN E STUDIMEVE, HULUMTIMEVE TĖ MENDIMIT KRITIK MODERN TĖ PRESIDENCĖS SĖ LNPSHA “PEGASI’ ALBANIA SI DHE ANĖTARE E PRESIDENCĖS .

6. POETJA BRIKENA SMAJLI u zgjodh Kryetare e Degės sė Lidhjes Ndėrkombėtare tė Poetėve , Shkrimtarėve dhe Artistėve tė qytetit tė Shkodrės, Merita Smaja , N/Kryetare e Degės

7. Poetja dhe pedagogia Ma. REZARTA PODE u zgjodh sekretare e Pėrgjithshme e Degės sė LNPSHA “PEGASI” pėr SHKODRĖN dhe SEKRETARE E LNPSHA “PEGASI” ALBANIA PĖR PSIKOLOGJINĖ LETRARE.

8. Piktorja dhe poetja FLUTURA MAĒI u zgjodh SEKRETARE PĖR ARTIN FIGURATIV DHE DRAMATIK E LNPSHA “PEGASI” ALBANIA DHE SEKRETARE E PĖRGJITHSHME E DEGĖS SĖ LNPSHA “PEGASI” TIRANĖ

9. STUDIUESI PREND BUZHALLA (KOSOVĖ) U ZGJODH SEKRETAR PĖR MENDIMIN MODERN KRITIK I LNPSHA ”PEGASI” ALBANIA

10. PROF. ASSOC. DR BEGZAD BALLIU (KOSOVĖ) U ZGJODH SEKRETAR I LNPSHA ”PEGASI’ ALBANIA PĖR HULUMTIMIN, STUDIMIN E LETERSISĖ

11. SEKRETAR PĖR LOGJISTIKĖN DHE MBARĖVAJTJEN E VEPRIMTARIVE LETRARE KOMBETARE DHE NDĖRKOMBETARE SI DHE PANAIREVE LETRARE DHEE EKSPOZITAVE TĖ LNPSHA “PEGASI” ALBANIA U ZGJODH ZOTI EDMOND VLASHAJ, DREJTOR I PĖRGJITHSHĖM I UNIVERSITETIT “VITRINA”

12. NĖ KATEDRĖN E STUDIMIT DHE MENDIMIT KRITIK SI DHE HULUMTIMIN TĖ PRESIDENCĖS U ZGJODHĖN :
*VIOLETA ALLMUĒA, SHKRIMTARE, POETE PĖRGJEGJĖSE E KATEDRĖS dhe Anetare e Presidences seLNPSHA “PEGASI” ALBANIA
*DR. GJOVALIN KOLA (BRUKSEL)
ALISA VELAJ PEDAGOGE NE UNIVERSITETIN ”ALEKSANDĖR MOISIU” DURRĖS *Anetare e Presdiences se LNPSHA “PEGASI” ALBANIA
* Ma. NATASHA LUSHAJ , studiuese
*Ma. IRENA GJONI, PEDAGOGE NĖ UNIVERSITETIN E SARANDĖS
*POETI DHE STUDIUESI JORGO S. TELO W.P.S GJIROKASTER
*POETI DHE STUDIUESI NAMIK SELMANI, BERAT
*Poeti dhe studiuesi BUT JAKU, Kosove

13. ZNJ. RUDINA ĒUPI , PĖRKTHYESE u zgjodh Kryetare e Degės sė Lidhjes Ndėrkombėtare tė Poetėve , Shkrimtarėve dhe Artistėve tė qytetit tė DURRĖSIT

14. ZNJ. JOZEFINA TRAMBOINI U ZGJODH SEKRETARE E DEGĖS SĖ TIRANĖS E LNPSHA “PEGASI” SI DHE SEKRETARE E PRESIDENCES PĖR KOORDINIMIN LETRAR DHE REKLAMIM PUBLIKIMIN DHE ETIKĖN.

15. POETJA RAJMONDA MOISIU U ZGJODH ZĖVENDĖSPRESIDENTE E LNPSHA “PEGASI” ALBANIA PĖR INTEGRIMIN LETRAR ME ORGANIZMAT LETRARE.

16. POETJA SHEJMONDĖ PACARADA U ZGJODH KOORDINATORE PĖR ANGLINĖ .
17. POETI, PUBLICISTI, PĖRKTHYESI ILIAZ BOBAJ TĖ LIROHET NGA DETYRA E DERITANISHME DHE TE VIJOJE NĖ KATEDRĖN E STUDIMIT DHE MENDIMIT KRITIK SI DHE HULUMTIMIN TĖ
18. Poeti dhe Fabulisti Dino ]iēo W.P.S tė lirohet nga funksioni i Zėvendės/Presidentit tė LNPSHA “PEGASI” dhe tė mbetet Zėvėndės/ Presiedent i Lidhjes sė Krijuesve “PEGASI” ALBANIA, pėr arsye shėndetėsore.
19. POETI DHE STUDIUESI RAMI KAMBERI , SHKUP, U ZGJODH KOORDINATOR I LNPSHA “PEGASI” ALBANIA ME ORGANIZMAT LETRARE TĖ ISH RJ TĖ MAQEDONISĖ
20. POETI BILLAL MALIQI U ZGJODH KRYETAR I DEGĖS SĖ LNPSHA “PEGASI’ ALBANIA PĖR LUGINĖN E PRESHEVĖS.
21. POETI GENTIAN BANAJ U ZGJODH KRYETAR I DEGĖS SĖ LNPSHA “PEGASI’ PĖR FIERIN DHE ANETAR I PRESIDENCES SE LNPSHA “PEGASI” ALBANIA
22. KULDEEP S. SRIVASTAVA I.W.A U ZGJODH ANĖTAR I PRESIDENCĖS SĖ LNPSHA “PEGASI” ALBANIA DHE KOORDINATOR I LIDHJES NPSHA “PEGASI” ALBANIA PER INDINĖ
23. POETJA ENKELEJDA FEJZO U REKOMANDUA KRYETARE E DEGĖS SĖ LIDHJES NPSHA “PEGASI” PER BELGJIKĖN
24. POETJA SEVEME FETIQI U REKOMANDUA KRYETARE E DEGĖS SĖ LIDHJES NPSHA “PEGASI” PER GJERMANINĖ DHE U ZGJODH ANETARE E PRESIDENCĖS SĖ LNPSHA “PEGASI” ALBANIA
25. POETJA GUNSEL DJEMAL U REKOMANDUA E E DEGĖS SĖ LIDHJES NPSHA “PEGASI” PER ANGLINĖ
26. POETI QERIM RAQI U REKOMANDUA E E DEGĖS SĖ LIDHJES NPSHA “PEGASI” PER SUEDINĖ
27. POETI ANTON GOJĒAJ KRYETARE I DEGĖS SĖ LIDHJES NPSHA “PEGASI” PER MALIN E ZI.
28. POETI NEBI BUNJAKU U RIKONFIRMUA KRYETAR I DEGĖS SĖ LIDHJES NPSHA “PEGASI” PER PRISHTINĖN , KOSOVĖ DHE U ZGJODH ANETAR I PRESIDENCĖS SĖ LNPSHA “PEGASI” ALBANIA

29. Poetja, pėrkthyesja Vassiliki Kalahani u zgjodh Kryetare e Degėn e LPSHA “PEGASI”, pėr GREQINĖ DHE KOORDINATORE E LNPSHA “pegasi” PER GREQINE.
30. Poetja Leta Kucohera u zgjodh Sekretare e pėrgjithshme pėr Degėn e LPSHA “PEGASI”, GREQINĖ DHE ANETARE E PRESIDENCES SELNPSHA “PEGASI”
31. PROF. DR. ZYMER NEZIRI U ZGJODH ZĖVENDĖSPRESIDENT I LNPSHA “PEGASI” ALBANIA PĖR STUDIMIN DHE HULUMTIMIN LETRAR
32. Tė lirohen nga detyrat e N/Presidentit tė Lidhjes poetėt Tasi Proko, Sazan Gjomema; tė lirohen si anėtarė tė presidencės: poeti Luan Meta, poet Tepelenė, Andon Papleka, Fadil Shehaj, Fier, Haxhi Kalluci, Fier, Novruz Shehu Tiranė
Ēerēiz Myftari Tepelenė; si sekretar pėr pėrkthimin letrar Riza Lahi, Tiranė,
Sinan Vaka Pėrmet Biblab Majumdar, poet Indi, Muntaz Dhrami Tiranė, Ksenofon Dilo Piktori i Merituar.
33. Stavri ]ati, zgjidhet N/kryetar i Degės sė LNPSHA “PEGASI” ALBANIA pėr Gjirokastrėn, ALBANIA dhe anetar i Presidencės sė LNPSHA “PEGASI” ALBANIA
34. Mimoza Ahmeti u zgjodh SEKRETARE E LNPSHA “PEGASI” ALBANIA PĖR BOTIMET
35. RUDINA ĒUPI, PĖRKTHYES U ZGJODH SEKRETARE E LNPSHA “PEGASI| ALBANIA DHE ANETARE E PRESIDENCES SE LNPSHA “PEGASI” ALBANIA

36. HELENA DE ROSE U ZGJODH ANETARE E PRESIDENCES DHE KOORDINATORE E LNPSHA PĖR BRAZIL

37. PROF. FLAVIA LEPRE ITALI U ZGJODH ANETARE E PRESIDENCES DHE KOORDINATORE E LNPSHA PĖR ITALINE
38. PATRICK SAMMUT I.W.A MALTĖ U ZGJODH ANETAR I PRESIDENCES DHE KOORDINATORE E LNPSHA PĖR MALTEN
39. SEJDA BEGANOVIC KOORDINATORE E LNPSHA PĖR BOSNJE HERCEGOVINEN
40. ALEJANDRA CRAULES BRETON W.P.S ,POETAS DEL MUNDO KOORDINATORE E LNPSHA PĖR MEKSIKEN.
41. FRANSUA AZUELA POETAS DEL MUNDO KOORDINATORE E LNPSHA PĖR BOLIVINE ANETAR I PRESIDENCES LNPSHA “PEGASI” ALBANIA

42. KLARA BUDA U ZGJODH ZEV/PRESIDENTE E LNPSHA PER PUBLICISTIKEN
43. Poetja dhe gazetarja SHQIPONJA DURO U ZGJODH SEKRETARE e LNPSHA “PEGASI” ALBANIA PER ZBULIMIN DHE IMPULSIMIN E TALENTEVE TE REJA PER EVROPEN .
44. POETJA DHE PUBLICISTJA MIMOZA SALI U ZGJODH KOORDINATORE E LNPSHA “PEGASI’ ALBANIA PER ITALINE.

44. POETI DEMIR GJERGJI U ZGJODH SEKRETAR PER INFORMIMIN DHE PUBLIKIMIN I LNPSHA “PEGASI” ALBANIA DHE N/KRYETAR I DEGES SE LNPSHA “PEGASI” PER TIRANĖN.
45. POETI XHEMAJL RUDI U ZGJODH KOORDINATOR I LIDHJES PER ZVICREN
46. DR. GERDA DALIPAJ U ZGJODH KOORDINATORE E LIDHJES PER GJERMANINE
47. POETJA DHE GAZETARJA ENKELEJDA FEJZO U ZGJODH KOORDINATORE E LIDHJES PER BELGJIKEN
48. POETJA SILVANA BREKI U ZGJODH KOORDINATORE PER FINLANDEN
49.STUDIUSJA MERITA GASHI U ZGJODH KOORDINATORE E LNPSHA “PEGASI” ALBANIA
50. KRIJUESI DHE KENGETARI AGIM GASHI, GJERMANI, U ZGJODH KOORDINATOR, PUBLIKUES I VEPRIMTARIVE TE LNPSHA “PEGASI” ALBANIA

49. Me kėrkesėn e tyre pėr arsye vetiake largohen nga Lidhja e Krijuesve”PEGASI”ALBANIA ish anėtarėt: Sinan Vaka, Janaq Jano, Ethem Bundo, Paskal Zoto, Ligor Shyti Pėrmet, Dashamir Malo Sarandė, Ferit Lila, Sulo Gėrbi, Tepelenė, Grigor Jovani Athinė.

50. KONFERENCA VENDOSI QE QENDRAT KRYESORE TE LNPSHA”PEGASI”ALBANIA TE JETE TIRANA DHE GJIROKASTRA.

51. KONFERENCA U SHPREH PER ZBULIMIN E TALENTEVE TE REJA DHE IMPULSIMIN ETYRE SI DHE PER BERJENE NDRYSHIMEVE NE STATUT PER ORGANOGRAMEN E LNPSHA “PEGASI” ALBANIA.
52. NE LIBRIN “PEGASIADA “ te reflektohen ne organograme te gjitha keto ndryshime,me qellim njohje te tyre ng ate gjithe anetaret e Lidhjes.
53. Ankimimet nė lidhje me kėtė vendim tė dergohen pėr t’u evidentuar dhe shqyrtar, sipas kompentencave ne Presidencen e Lidhjes nė e- mail pegasi2003@yahoo.com, sheleagron @yahoo.com,
kristaq_f_shabani@yahoo.com deri me 30 qershor .


54. KY VENDIM HYN NĖ FUQI MENJEHERĖ DHE TE PASQYROHET NE TE GJITHE PASQYRIMIN ELEKTRONIK TE LIDHJES.

Pėr Presidencėn e LNPSHA “PEGASI” ALBANIA


Zev/Presidenti i Pergjithshem /Petro Dudi/W. P.S
Zevendes Presidentja/Lediana Paja Stillo/


SEKRETAR I PĖRGJITHSHĖM /AGRON SHELE. W.P.S
PRESIDENTI/KRISTAQ F. SHABANI. I.W.A, W.P.S


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
 
Konferenca e jashtėzakonshme e LNPSHA “PEGASI” ALBANIA
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: